Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας,έβαλα μια sim στο Ρ800 η οποία είχε αποθηκευμένα μηνύματα αλλά στο κινητό δεν μπορώ να τα δω!Τί συμβαίνει?

Sorry,αν επαναλαμβάνεται η ερώτηση! :-)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον bill_viper

 

Καλημέρα σας,έβαλα μια sim στο Ρ800 η οποία είχε αποθηκευμένα μηνύματα αλλά στο κινητό δεν μπορώ να τα δω!Τί συμβαίνει?

Sorry,αν επαναλαμβάνεται η ερώτηση! :-)

 

 

Την τελευταία φορά που τσέκαρα κάτι τέτοιο, είχε τα μηνύματα από την Sim μέσα, με διαφορετικό εικονάκι όμως.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sekim

 

Σήμερα μόλις αναβάθμισα το P800 μου, σε SE Service Center στη Ρόδο, και ο τεχνικός μου είπε ότι έχει κυκλοφορήσει μια "βρώμα" πως η SonyEricsson θα αντικαταστήσει από τους πελάτες της τα P800 με P900

Βρε μπας?

Αρχικό Μήνυμα από τον dimokrates

TO ALO ME TON TOTO TO KSERIS!!! :lol: :lol: :lol:

 

Kala Dimokrates me trelanes :D :D :D :D :D
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΔΙΑ,ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ

ΚΑΠΟΙΟ CD ΜΕ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ(ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ,ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ,VIDEOS Κ.Α)

ΓΙΑ ΤΟ Ρ800.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Την τελευταία φορά που τσέκαρα κάτι τέτοιο, είχε τα μηνύματα από την Sim μέσα, με διαφορετικό εικονάκι όμως.

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει τίποτα τέτοιο!! :-(

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον bel

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΔΙΑ,ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ

ΚΑΠΟΙΟ CD ΜΕ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ(ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ,ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ,VIDEOS Κ.Α)

ΓΙΑ ΤΟ Ρ800.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

 

Καλώς ήρθες στο φόρουμ :)

 

Software μπορείς να βρεις εδώ (μερικές φορές μπορεί να μην δουλεύει το site όμως μετά από λίγες ώρες είναι πάλι οκ). Έχει τα πάντα από software.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον bill_viper

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει τίποτα τέτοιο!! :-(

 

 

Περίεργο αυτό που λες. Κανονικά πρέπει να στο δείχνει. Πήγαινε σε ένα μήνυμα που έχεις στο κινητό και άνοιξέ το. Μετά από το μενού, πήγαινε: Μήνυμα>> Μετακ. στη SIM και στείλτο στην κάρτα SIM. Δες το μήνυμα στο τέλος της λίστας των μηνυμάτων και μετά μπορείς να το ξαναφέρεις πάλι με τον ίδιο τρόπο, από την SIM στο κινητό. Αν το κάνεις αυτό, τότε κάτι δεν "ταιριάζει" με τα μηνύματα που είχε η κάρτα και δεν τα βλέπει το κινητό.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το F-secure και δεν μου δέχεται το key:AXRK-QVE6-ZVK4-OXMT-XNVX υπάρχει κανένα άλλο key γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα μου :mad: για να μην πω τίποτε άλλο και μπούμε στην μαύρη λίστα :D
Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον benis

 

Na kano mia erotisi Yparxei kanena programma pou na kanei to p800 web camera gia ton stathero ypologisti mou ??????

 

To eixa psaxei kai egw auto to thema alla den eixa vrei tipota kai den nomizw na yparxei akoma kati tetoio.Ama xerei kaneis perissotera as me diorthwsei
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση,μήπως υπάρχει κανένα application για bluetooth που να μπορείς να το θέσεις σε discoverable mode,δηλαδή να έχεις το BT κλειστό για να μην καταναλώνει μπαταρία και μόλις εντοπίσει κάποια

συσκευή BT να ενεργοποιείται μόνο του?

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχω το P800 αρκετές εβδομάδες ώστε να καταφέρω πολλά!!!

 

Όμως:

 

1 :mad: δεν κατάφερα να ηχογραφήσω μία τηλεφωνική συνομηλία, μήπως αυτή η δυνατότητα δεν υπάρχει;

 

2 :( Δεν μπορώ να διαβάσω με το excell τα αρχεία που τροποποιώ με το Quicksheet και σώζω στο Ρ800. Το έχει καταφέρει κανείς; Έχω το excell 2000 και κατέβασα την αναβάθμηση Quicksheet UIQ

 

3 :( Η βάση συγχρονισμού ενώ δούλεψε στην αρχή μερικές μέρες μετά δεν ξανασυνδέει το τηλέφωνο αν και ξαναέστεισα τους οδηγούς. (ευτυχώς που δουλεύουν οι υπέρυθρες αλλοιώς δεν θα είχα καμία δυνατότητα... εγκατάστασης και αντιγραφής αρχείων)

 

Καμία ιδέα για το τί συμβαίνει και πως αντιμετωπίζεται;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sv4bhb

 

Έχω το P800 αρκετές εβδομάδες ώστε να καταφέρω πολλά!!!

 

Όμως:

 

1 :mad: δεν κατάφερα να ηχογραφήσω μία τηλεφωνική συνομηλία, μήπως αυτή η δυνατότητα δεν υπάρχει;

 

2 :( Δεν μπορώ να διαβάσω με το excell τα αρχεία που τροποποιώ με το Quicksheet και σώζω στο Ρ800. Το έχει καταφέρει κανείς; Έχω το excell 2000 και κατέβασα την αναβάθμηση Quicksheet UIQ

 

3 :( Η βάση συγχρονισμού ενώ δούλεψε στην αρχή μερικές μέρες μετά δεν ξανασυνδέει το τηλέφωνο αν και ξαναέστεισα τους οδηγούς. (ευτυχώς που δουλεύουν οι υπέρυθρες αλλοιώς δεν θα είχα καμία δυνατότητα... εγκατάστασης και αντιγραφής αρχείων)

 

Καμία ιδέα για το τί συμβαίνει και πως αντιμετωπίζεται;

 

 

1) Δεν υπάρχει η δυνατότητα αυτή.

2) Δεν μπορείς να τα ανοίξεις ή δεν βλέπεις γραμματοσειρά; (όποιος άλλος γνωρίζει ας απαντήσει σε αυτό, γιατί πολλά μπορεί να φταίνε. Η έκδοση του Excel, οι γραμματοσειρές στο Ρ800 π.χ.)

3) Κάνε μια πλήρη απεγκατάσταση του Pc suite και μετά βάλε την νέα έκδοση 1.5.1 καθώς επίσης και τους drivers για το SyncStation.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον bill_viper

 

Μία ερώτηση,μήπως υπάρχει κανένα application για bluetooth που να μπορείς να το θέσεις σε discoverable mode,δηλαδή να έχεις το BT κλειστό για να μην καταναλώνει μπαταρία και μόλις εντοπίσει κάποια

συσκευή BT να ενεργοποιείται μόνο του?

 

 

Μπορείς να το έχεις στο αυτόματο νομίζω για να κάνει αυτό που θέλεις (από τις ρυθμίσεις του bluetooth). Ξεχωριστή εφαρμογή δεν υπάρχει.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Μπορείς να το έχεις στο αυτόματο νομίζω για να κάνει αυτό που θέλεις (από τις ρυθμίσεις του bluetooth). Ξεχωριστή εφαρμογή δεν υπάρχει.

 

 

Auto pou mpori na kani akoma ine na bali to bluetooth sto operation mode apo Off se Discoverable i katanalosi se reuma ine elaxisti eos midamini ke otan xriasti na to ani3i to ikonidio tou bluetooth iparxi stin kato mpara (exis poli eukoli prosbasi kinos)

exo tin entiposi pos katanaloni ligoteri energia to Discoverable apo to Auto

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dimokrates

 

Auto pou mpori na kani akoma ine na bali to bluetooth sto operation mode apo Off se Discoverable i katanalosi se reuma ine elaxisti eos midamini ke otan xriasti na to ani3i to ikonidio tou bluetooth iparxi stin kato mpara (exis poli eukoli prosbasi kinos)

exo tin entiposi pos katanaloni ligoteri energia to Discoverable apo to Auto

 

 

Δεν είμαι 100% βέβαιος για αυτό. Ίσως το ότι δεν αναβοσβήνει και καθόλου το λαμπάκι στο Auto είναι στα θετικά για την διάρκεια της μπαταρίας.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Δεν είμαι 100% βέβαιος για αυτό. Ίσως το ότι δεν αναβοσβήνει και καθόλου το λαμπάκι στο Auto είναι στα θετικά για την διάρκεια της μπαταρίας.

 

 

to ixa proseksi prin ligo kero ke ego auto pisteba ala i mpataria ala ipe bebea mpori ke gia lathos giati kathe mera thexis diaforetika pragmata sto P800 ke mpori na min ta klinis kateuthian

telos panton i lisi tou problimatos ine auti i tropi as di ti ton bolebi :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά τον εφιάλτη του καλοκαιριού και το ξαφνικό άδειασμα τηs μνήμηs στον τηλεφωνικό κατάλογο του sl55(ηταν και η αιτία να το πουλήσω αμέσωs διοτι στα 10 χρόνια που αλλάζω κινητά, ήταν η πρώτη φορά που μου συναίβει τέτοιο"κακό") ήρθε ενα δεύτερο "χτύπημα" απο το Ρ800!!!!!! Ολοs ο τηλεφωνικόs κατάλογοs εξαφανήστικε ξαφνικά και μάλιστα με normal χρήση. Μεγάλη η ζημιά μα δεν έχω κάποια λύση. Διοτι εαν το πάω στην ericsson θα μου κάνουν αναβάθμιση και θα χάσω όλα τα μηνύματα που έχω και τα θέλω.
Link to comment
Share on other sites

Μου λέει ότι δεν υποστηρίζει η έκδοση του Excell που έχω τον τύπο αρχείου που σώζει το Quicksheet και ότι πρέπει να "κατεβάσω" την αναβάθμηση... Πράγμα το οποίο το έκανα αλλά τιποτα... πάλι μου βγάζει αυτό το μήνυμα και δεν ανοίγει τα αρχεία..

 

This document is an Excel workbook in Web archive format.

If you are seeing this message, it means your version

of Excel does not support Web archive files. Please visit

http://www.quickoffice.com/support/UIQ/exceladdin.html

for more information and to download an Excel 2000/Excel 97

add-on which will allow you to import this file.

 

Δεν ξέρω τί δεν έκανα καλά ...

Link to comment
Share on other sites

Πωs μπορώ να αντιγράψω τα μηνύματα μου στο PC; Με τιs υπέρυθρεs γίνεται; Χωρίs εγκατάσταση του παρεχώμενου πακέτου εννοώ. Μόνο με τιs υπέρυθρεs .
Link to comment
Share on other sites

Aκουστε ενα προβληματακι που ειχα :(

ειχα την αναβαθμιση R2F με προγραμμα R2B03 και παω χθες το πρωι για να το αναβαθμισω σε R2D03.

Oταν λοιπον το περνω πισω μετα απο 3 ωριτσες, ξαφνικα δεν μου δουλευε το touch screen στην οθονη :eek: ,επαθα σοκ παιδια!

Μια δουλευε μια δε δουλευε :( :(

Το ξαναπηγα πισω και μου ειπαν οτι θα το στειλουν στα κεντρικα και θα το παρω την επομενη εβδομαδα :( :(

Τι μπορει να εφταιξε βρε παιδια??

Γνωριζει κανεις????

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον angel1979

 

Aκουστε ενα προβληματακι που ειχα :(

ειχα την αναβαθμιση R2F με προγραμμα R2B03 και παω χθες το πρωι για να το αναβαθμισω σε R2D03.

Oταν λοιπον το περνω πισω μετα απο 3 ωριτσες, ξαφνικα δεν μου δουλευε το touch screen στην οθονη :eek: ,επαθα σοκ παιδια!

Μια δουλευε μια δε δουλευε :( :(

Το ξαναπηγα πισω και μου ειπαν οτι θα το στειλουν στα κεντρικα και θα το παρω την επομενη εβδομαδα :( :(

Τι μπορει να εφταιξε βρε παιδια??

Γνωριζει κανεις????

 

φίλε μου, ο υπάλληλος που έκανε την αναβάθμιση έπρεπε να καθίσει και να ξανακάνει πάλι upgrade γιατί είναι προφανές ότι κάτι δεν πήγε καλά κατα την διάρκεια της πρώτης εγκατάστασης, αλλά επειδή η διαδικασία είναι χρονοβόρα και επειδή ήδη τα πήρε απο την SE απο την αναβάθμιση που ΕΚΑΝΕ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ διάλεξε την εύκολη και το στέλνει στα κεντρικά...............έτσι κόντεψα να την πατήσω εγώ κάποτε σε παρόμοιο πρόβλημα άλλά επέμεινα έκανε και τρίτη προσπάθεια upgrade και μετά όλα ρολόϊ!!!

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον VIDEOMIX

 

ενα δεύτερο "χτύπημα" απο το Ρ800!!!!!! Ολοs ο τηλεφωνικόs κατάλογοs εξαφανήστικε ξαφνικά και μάλιστα με normal χρήση. Μεγάλη η ζημιά μα δεν έχω κάποια λύση. Διοτι εαν το πάω στην ericsson θα μου κάνουν αναβάθμιση και θα χάσω όλα τα μηνύματα που έχω και τα θέλω.

 

Καλημέρα φίλε μου,αυτό το είχα πάθει κι εγώ πριν μερικές μέρες!Αν έχεις κάνει backup τις επαφές τότε απλώς βάλτες στο κινητό!Αν όχι (όπως ο γραφών) τότε την έχεις άσχημα!! :-(

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...