Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος florinaperis (17 Σεπ. 2003 , 10:01)

 

Δεν δείχνουν πάντα με αξιόπιστο τρόπο τα ΜΒ που περισσεύουν, τα προγράμματα. Άλλο δείχνει το Tracker, άλλο το Handy Day κ.λ.π. Επίσης, λόγω του file system, κάποιος χώρος από τον D πηγαίνει "χαμένος". Γιαυτό κάποιοι χρησιμοποιούν κάποιον card reader ώστε να φορμάρουν μέσω του pc την κάρτα μνήμης του Ρ800, ώστε να μείνει ελεύθερος περισσότερος χώρος. Δεν το έχω κάνει αυτό, όμως είναι κάποια παιδιά από εδώ που το έχουν δοκιμάσει. Χρήσιμο αυτό, ειδικά στις κάρτες μνήμης με μεγάλη χωρητικότητα (σαν αυτή που περιμένεις).

 

Οπότε και κάποιοι άλλοι, θα σου προτείνουν και κάποιες λύσεις σχετικά με αυτό.

 

Το Ρ800 παίρνει κάρτα μέχρι 128; Αξίζει να πάρω έστω την 75άρα;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως ξέρει κανένας πώς μπορώ να βάλω ένα *.mid αρχείο για τα εισερχόμενα SMS στο P800;

 

Στον Πίνακα ελέγχου - Γενικές - teleprefrencesCP - Ήχοι και ειδοποιήσεις - Ήχος (δεδομ.) που έχω αλλάξει δεν έχει αποτέλεσμα στα SMS.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stonerolling (29 Νοέ. 2004 , 11:14)

 

Μήπως ξέρει κανένας πώς μπορώ να βάλω ένα *.mid αρχείο για τα εισερχόμενα SMS στο P800;

 

Στον Πίνακα ελέγχου - Γενικές - teleprefrencesCP - Ήχοι και ειδοποιήσεις - Ήχος (δεδομ.) που έχω αλλάξει δεν έχει αποτέλεσμα στα SMS.

 

 

Γειιά σου φίλε μπορείς να βάλεις οποιοδήποτε ήχο θέλεις για τα sms αρκεί να κάνεις το εξής:

 

Πίνακας ελέγχου - Συνδέσες - Λογαρ. Μηνυμάτων -Ειδοποίηση !!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manoskliv (29 Νοέ. 2004 , 09:57)

 

Το Ρ800 παίρνει κάρτα μέχρι 128; Αξίζει να πάρω έστω την 75άρα;

 

 

Γιατί όχι; Αν έχεις την μικρή κάρτα μνήμης που παίρνεις με το κινητό, σίγουρα να δεις μια "ελευθερία" κινήσεων στην εγκατάσταση εφαρμογών.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stonerolling (29 Νοέ. 2004 , 11:14)

 

Μήπως ξέρει κανένας πώς μπορώ να βάλω ένα *.mid αρχείο για τα εισερχόμενα SMS στο P800;

 

Στον Πίνακα ελέγχου - Γενικές - teleprefrencesCP - Ήχοι και ειδοποιήσεις - Ήχος (δεδομ.) που έχω αλλάξει δεν έχει αποτέλεσμα στα SMS.

 

Το ξέρω ότι ο φίλος kor σε βοήθησε ήδη, απλά εγώ σου υπενθυμίζω και το "SMS-tones", ώστε να έχει κάθε sms που λάμβάνεις ό,τι ήχο θες, ανάλογα με τον αποστολέα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βρε παιδιά μπήκα εδώhttp://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=pp3&zone=pp&lm=pp3 έκανα το συγκριτικό τέστ και πήρα τα πάνω μου. Σιγά τις διαφορές που έχουμε. Ε, λίιιιγο καλύτερη οθόνη να είχαμε, δεν θα χρειαζόταν τα άλλα ΡΧΧΧ, oύτε τα V

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ο internet browser του Ρ800 δεν μου δουλεύει δηλ ποτέ δεν μου έχει δουλέψει και χρησιμιποιώ τον Opera. Κάνω τη σύνδεση κανονικά (η οποία δουλεύει στο opera) του δίνω σελίδα, αλλά το μπαλάκι-σημα της SE συνεχίζει να χοροπηδάει πάνω κάτω. Τί μπρεί να συμβαίνει;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα χρησιμοποιούσα κάποιο πρόγραμα στο P900, και μέσω bluetooth "εβλεπα" στην οθόνη του P900 το desktop του υπολογιστή μου.

Τό όνομα του προγράμματος ήταν κάτι σαν remote control ή remote PC, δεν μπορώ πλέον να θυμηθώ.

Μήπως μπορεί κάποιος φίλος να μου υποδείξει κάποιο ανάλογο πρόγραμμά; (πάντα για bluetooth)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Εχει εδώ και 2 μέρες πέσει στα χέρια μου ένα Ρ800 και θα ήθελα να κάνω μία μάλλον χιλιοειπωμένη ερώτηση,αλλά βλέπετε οι 150 τόσες σελίδες που πρέπει να διαβάσω για να βρώ μία ακρη είναι απαγορευτικές.

Λοιπον το τηλ. χρησιμοποιείται χωρίς το καπάκι του και έχει την κλασική πρόσοψη του μισού πληκτρολογίου μπροστά.

Οταν θέλω είτε να βρώ κάποια ονόματα,είτε να γράψω μηνυμα το πληκτρολόγιο έχει τα ελληνικά στο τέλος των γραμμάτων όπως τα παλιά καλά Εricsson.

Να σημειώσω ότι εχω την παλιά έκδοση CXC162002 RID.

Μηπως με την καινούργια αναβάθμιση αλλάζουν;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Είχα στείλει το p800 για αναβάθμιση, με αποτέλεσμα τώρα να φαίνονται ότι υπάρχουν κάποια applications μέσα, τα οποία όμως δεν ανοίγουν, εμφανίζεται το "Application could not be started". Πως μπορώ να τα εξαφανίσω από τη λίστα; στο Uninstall δεν εμφανίζονται :(

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος al7 ( 7 Δεκ. 2004 , 11:46)

 

Καλημέρα

Είχα στείλει το p800 για αναβάθμιση, με αποτέλεσμα τώρα να φαίνονται ότι υπάρχουν κάποια applications μέσα, τα οποία όμως δεν ανοίγουν, εμφανίζεται το "Application could not be started". Πως μπορώ να τα εξαφανίσω από τη λίστα; στο Uninstall δεν εμφανίζονται :(

 

μηπως δεν ανοιγουν γιατι εχουν σβηστει τα αρχεια απο τον c με την αναβαθμιση αλλα υπαρχουν στην καρτα;αν κανεις διαγραφη ολων απο την καρτα εισαι οκ;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος al7 ( 7 Δεκ. 2004 , 11:46)

 

Καλημέρα

Είχα στείλει το p800 για αναβάθμιση, με αποτέλεσμα τώρα να φαίνονται ότι υπάρχουν κάποια applications μέσα, τα οποία όμως δεν ανοίγουν, εμφανίζεται το "Application could not be started". Πως μπορώ να τα εξαφανίσω από τη λίστα; στο Uninstall δεν εμφανίζονται :(

 

Με ένα file manager θα τα διαγράψεις μέσα από το φάκελο install.

Mε την αναβάθμιση χάνονται όλα τα προγράμματα. Ελπίζω να μην έχασες τις επαφές σου.

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manoskliv ( 7 Δεκ. 2004 , 20:06)

 

Με ένα file manager θα τα διαγράψεις μέσα από το φάκελο install.

Mε την αναβάθμιση χάνονται όλα τα προγράμματα. Ελπίζω να μην έχασες τις επαφές σου.

 

 

Οι επαφες χάθηκαν, άλλα είχα προνοήσει! Τα προγράμματα δεν χάθηκαν όλα, και αυτό είναι που μου κάνει μεγαλύτερη εντύπωση. Τα Lemmings πχ δεν χάθηκαν! Δεν μπορώ να καταλάβω.

Κατέβασα το File manager, thanks, αλλά στο φάκελο system/install, βλεπω μονο τα SIS αρχεία των προγραμμάτων που δουλεύουν ήδη, και τα οποία έβαλα μετά την αναβάθμιση.

btw, κανένα ... γκουχου γκουχου σπαστήρι γι'αυτό μήπως έχεις;

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis ( 7 Δεκ. 2004 , 20:04)

 

μηπως δεν ανοιγουν γιατι εχουν σβηστει τα αρχεια απο τον c με την αναβαθμιση αλλα υπαρχουν στην καρτα;αν κανεις διαγραφη ολων απο την καρτα εισαι οκ;

 

Προφανώς γι αυτό δεν ανοίγουν..

Διαγραφή κάρτας δεν θέλω να κάνω γιατί έχω διάφορα μέσα, αλλά το προσπερνάμε αυτό, γιατί ήταν installed στη μνήμη του τηλεφώνου, οπότε δεν θα βοηθήσει σε κάτι νομίζω ..... :o :o

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος al7 ( 7 Δεκ. 2004 , 20:42)

 

Προφανώς γι αυτό δεν ανοίγουν..

Διαγραφή κάρτας δεν θέλω να κάνω γιατί έχω διάφορα μέσα, αλλά το προσπερνάμε αυτό, γιατί ήταν installed στη μνήμη του τηλεφώνου, οπότε δεν θα βοηθήσει σε κάτι νομίζω ..... :o :o

 

ναι αν τα ειχες κανει installed στο τηλεφωνο δεν επρεπε να υπαρχουν κανονικα,δεν κανεις ενα φορματ;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis ( 7 Δεκ. 2004 , 20:46)

 

ναι αν τα ειχες κανει installed στο τηλεφωνο δεν επρεπε να υπαρχουν κανονικα,δεν κανεις ενα φορματ;

 

αν κάνω θα χαθουν οοολα τα settings πάλι και έχω βαρεθεί πια!!!!!!! :blink: :blink:

δεν πειράζει, στη χειρότερη μένω με αυτά, τα βάζω σε ένα άχρηστο φάκελο και το παίζω κινέζος! :alien:

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος al7 ( 7 Δεκ. 2004 , 20:15)

 

Οι επαφες χάθηκαν, άλλα είχα προνοήσει! Τα προγράμματα δεν χάθηκαν όλα, και αυτό είναι που μου κάνει μεγαλύτερη εντύπωση. Τα Lemmings πχ δεν χάθηκαν! Δεν μπορώ να καταλάβω.

Κατέβασα το File manager, thanks, αλλά στο φάκελο system/install, βλεπω μονο τα SIS αρχεία των προγραμμάτων που δουλεύουν ήδη, και τα οποία έβαλα μετά την αναβάθμιση.

btw, κανένα ... γκουχου γκουχου σπαστήρι γι'αυτό μήπως έχεις;

 

Ε, τότε σβήσε τους φακέλους των προγραμμάτων που δεν δουλεύουν, μέσα από τον φάκελλο APPS και όπου αλλού βρεις αρχείο που να σχετίζεται με τα άχρηστα προγράμματα

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

BY THE WAY ... με καλοσωρίζω στην ... GSM Phase 2 Member

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manoskliv ( 7 Δεκ. 2004 , 20:58)

 

BY THE WAY ... με καλοσωρίζω στην ... GSM Phase 2 Member

 

Αντε, και εισ ανώτερα!

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει;;;;;

Καλησπέρα σε όλους

Εχει εδώ και 2 μέρες πέσει στα χέρια μου ένα Ρ800 και θα ήθελα να κάνω μία μάλλον χιλιοειπωμένη ερώτηση,αλλά βλέπετε οι 150 τόσες σελίδες που πρέπει να διαβάσω για να βρώ μία ακρη είναι απαγορευτικές.

Λοιπον το τηλ. χρησιμοποιείται χωρίς το καπάκι του και έχει την κλασική πρόσοψη του μισού πληκτρολογίου μπροστά.

Οταν θέλω είτε να βρώ κάποια ονόματα,είτε να γράψω μηνυμα το πληκτρολόγιο έχει τα ελληνικά στο τέλος των γραμμάτων όπως τα παλιά καλά Εricsson.

Να σημειώσω ότι εχω την παλιά έκδοση CXC162002 RID.

Μηπως με την καινούργια αναβάθμιση αλλάζουν;

Και κάτι ακόμη που ξέχασα.

Ελληνικό Τ9 υπάρχει;;;;;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος VISION ( 7 Δεκ. 2004 , 22:26)

 

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει;;;;;

Καλησπέρα σε όλους

Εχει εδώ και 2 μέρες πέσει στα χέρια μου ένα Ρ800 και θα ήθελα να κάνω μία μάλλον χιλιοειπωμένη ερώτηση,αλλά βλέπετε οι 150 τόσες σελίδες που πρέπει να διαβάσω για να βρώ μία ακρη είναι απαγορευτικές.

Λοιπον το τηλ. χρησιμοποιείται χωρίς το καπάκι του και έχει την κλασική πρόσοψη του μισού πληκτρολογίου μπροστά.

Οταν θέλω είτε να βρώ κάποια ονόματα,είτε να γράψω μηνυμα το πληκτρολόγιο έχει τα ελληνικά στο τέλος των γραμμάτων όπως τα παλιά καλά Εricsson.

Να σημειώσω ότι εχω την παλιά έκδοση CXC162002 RID.

Μηπως με την καινούργια αναβάθμιση αλλάζουν;

Και κάτι ακόμη που ξέχασα.

Ελληνικό Τ9 υπάρχει;;;;;;

Ευχαριστώ

 

Εγω εχω την R2F, επίσης στο τέλος τα εμφανίζει τα ελληνικά όπως αναφέρεις κ εσύ.

Ελληνικό Τ9 δεν έχω ιδέα....

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

Ekana na to lathos na gemiso ti mnimi tou p800 mou kai paroti pou to xera oti mpori na gini format an den tis afiso ligo xoro simera to proi to palikari mou leei :system file corrupted .. press continue.An patiso continue tha ta svisi apoti xero ola(minimata epafes efarmoge klp)iparxi kanenas tropos na soso ta minimata i tis epafes mou toulaxiston????,akoma den patisa continue evgala tin mpataria alla an ti ksanavalo vgazi to idio minima
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...