Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος koses1 ( 9 Αύγ. 2004 , 20:55)

 

mia erwthsoyla exw.mhpws yparxei kanena programa gia to p800 analogo toy PhoneSecure toy 6600 gia thn periptwsh klophs toy kinhtoy moy mesa stis alles dynatothtes poy diathetei mporei se periptwsh poy mpei allh sim sth syskeyh na apostalei o arithmos thlefwnoy (sim) toy "klefth" se kinhto poy toy exoyme orisei emeis.an gnwrizei kaneis peri aytoy as dwsei mia apanthsh.eyxaristw :)

 

 

ΠΩΠΩ! Φοβερό! Εγώ δεν ήξερα ότι υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα.

Θα είναι κρίμα να μην υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το δικό μας Smartphone!

 

Παιδιά αν ξέρει κάποιος κάτι να το "σφυρίξει" άμεσα!

Μήπως έχει επικοινωνήσει κανείς με την εταιρία να μάθει αν σκοπεύουν να το κυκλοφορήσουν και για P800/P900/P910 ???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panosg ( 9 Αύγ. 2004 , 21:25)

 

ΠΩΠΩ! Φοβερό! Εγώ δεν ήξερα ότι υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα.

Θα είναι κρίμα να μην υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το δικό μας Smartphone!

 

Παιδιά αν ξέρει κάποιος κάτι να το "σφυρίξει" άμεσα!

Μήπως έχει επικοινωνήσει κανείς με την εταιρία να μάθει αν σκοπεύουν να το κυκλοφορήσουν και για P800/P900/P910 ???

 

nomizw oti oi perisoteroi katoxoi toy 6600 den to kseroyn apla egw to eida apo ena paidi poy asxoleitai poly me ayta poy to anakalypse kiolas.epeidh to exw dei sthn praksh kai to dokimasame kiolas mporw na pw oti einai apsogo.axreiasto nanai alla ena tetoio programmataki kai sto diko mas kinhto den tha eblapte ;)
Link to comment
Share on other sites

@ bad_freddy

 

Έκανα για δοκιμή χειροκίνητο end task (forced endtask) σε όλες τις εφαρμογές μία φορά τσεκάροντας τις εφαρμογές μία - μία και μία φορά τσεκάροντας όλες τις εφαρμογές μαζί για να δω αν θα κλείσει και το δικό μου τηλέφωνο.

Αποτέλεσμα: δεν κλείνουν με τίποτε (κλείνουν αλλά ανοίγουν αμέσως) οι εξής εφαρμογές:

 

1) Sman

2) EiksrvBackdrop

3) Alaunch

4) IrSendListen

5) appicker

 

Το τηλέφωνο σε καμία περίπτωση δεν έκλεισε...

Μήπως πρέπει να ξαναεγκαταστήσεις το Sman?

Link to comment
Share on other sites

εχω γεμισει το κινητο με trial και αλλα αχρηστα ( java games κτλ ) , εχω βαλει και αρκετα στο memory stick . Πως μπορω να τα "καθαρισω" αν ειναι δυνατον με μια κινηση και να εχω το Ρ800 με αυτα που ειχε εγκατεστημενα οταν ηταν στο κουτι του ?
:)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostis100 (10 Αύγ. 2004 , 23:00)

 

εχω γεμισει το κινητο με trial και αλλα αχρηστα ( java games κτλ ) , εχω βαλει και αρκετα στο memory stick . Πως μπορω να τα "καθαρισω" αν ειναι δυνατον με μια κινηση και να εχω το Ρ800 με αυτα που ειχε εγκατεστημενα οταν ηταν στο κουτι του ?

 

 

Format ή επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος zoo (10 Αύγ. 2004 , 17:41)

 

@ bad_freddy

 

Έκανα για δοκιμή χειροκίνητο end task (forced endtask) σε όλες τις εφαρμογές μία φορά τσεκάροντας τις εφαρμογές μία - μία και μία φορά τσεκάροντας όλες τις εφαρμογές μαζί για να δω αν θα κλείσει και το δικό μου τηλέφωνο.

Αποτέλεσμα: δεν κλείνουν με τίποτε (κλείνουν αλλά ανοίγουν αμέσως) οι εξής εφαρμογές:

 

1) Sman

2) EiksrvBackdrop

3) Alaunch

4) IrSendListen

5) appicker

 

Το τηλέφωνο σε καμία περίπτωση δεν έκλεισε...

Μήπως πρέπει να ξαναεγκαταστήσεις το Sman?

 

 

Οχι το πρόγραμμα δουλεύει εδώ και αρκετό καιρό μια χαρά!

Την τελευταία φορά που το έκανε ήταν όταν έκανα forced endtask ενα emulator που εχω στο κινητό (δεν θυμάμαι ποιόν).

Προς το παρόν το αφήνω και αν ξαναγίνει θα προσέξω με ποιά ενέργεια συμβαίνει αυτό.

Ισως να γίνεται κάποιο conflict του Sman μέ κάποια συγκεκριμμένη εφαρμογή οταν της κάνεις forced endtask (πράγμα καθόλου απίθανο κατά την γνώμη μου...)

Απλά έπειδη τέτοιες βασικές εφαρμογές του κινητόυ αποφεύγω να τις κάνω επανεγκατάσταση θα του δώσω άλλη μια ευκαιρία και ελπίζω να μην με απογοητεύσει... :p

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panosg (10 Αύγ. 2004 , 23:42)

 

Format ή επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων

 

 

να μην χασω ομως ελληνικα fonts kai τις βασικες εφαρμογες !!!!

:)
Link to comment
Share on other sites

Γιατι καθε φορα που εγκαθηστω μια εφαρμογη παντα τα εικονιδια απο το -flip open- menu ειναι εξαφανισμενα? Πρεπει να κανω restart το κινητο και αν θα τα βγαλει παλι... Κανω εγκατασταση και στο αρχικο μενου γραφει μονο ''Εφαρμογες - Προβολη - Ολα'' και τα εικονιδια πανω και κατω φαινοντε κανονικα.Δλδ μονο τα εικονιδια απο τις εφαρμογες λειπουν...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Fetzisjr (11 Αύγ. 2004 , 02:34)

 

Γιατι καθε φορα που εγκαθηστω μια εφαρμογη παντα τα εικονιδια απο το -flip open- menu ειναι εξαφανισμενα? Πρεπει να κανω restart το κινητο και αν θα τα βγαλει παλι... Κανω εγκατασταση και στο αρχικο μενου γραφει μονο ''Εφαρμογες - Προβολη - Ολα'' και τα εικονιδια πανω και κατω φαινοντε κανονικα.Δλδ μονο τα εικονιδια απο τις εφαρμογες λειπουν...

 

 

Βγάλε και βάλε την κάρτα μνήμης όταν γίνεται αυτό ή με το Sman, όπου υπάρχει μια επιλογή για fix app list ή κάπως έτσι αν θυμάμαι καλά. Μια συντόμευση δηλαδή στο Sman, στο επάνω μέρος της οθόνης. Ποια έκδοση firmware έχεις;

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Είμαι νέος στο site και πριν λιγες μερες αγορασα το Ρ800 και εχω πεσει με τα μουτρα πανω του!Εχω διαβασει παρα πολλες σελιδες του forum και εχω κατεβασει πολλες εφαρμογες και παιχνιδια.Εχω ομως μια απορια που θα ηθελα να μου λυσετε:Τα βιντεο που φτιαχνω με το mpegable σε μορφή mp4 χρειαζονται καποιον ειδικο player για να παιξουν στο κινητό?ρωτάω γιατί με τον ενσωματωμένο player του Ρ800 δεν τα παιζει καθολου.Επίσης όποιες συμβουλες γυρω απο το θεμα του video conberting ειναι ευπροσδεκτες
Norwich City rules!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος canary22 (12 Αύγ. 2004 , 00:05)

 

Γεια σας παιδια.Είμαι νέος στο site και πριν λιγες μερες αγορασα το Ρ800 και εχω πεσει με τα μουτρα πανω του!Εχω διαβασει παρα πολλες σελιδες του forum και εχω κατεβασει πολλες εφαρμογες και παιχνιδια.Εχω ομως μια απορια που θα ηθελα να μου λυσετε:Τα βιντεο που φτιαχνω με το mpegable σε μορφή mp4 χρειαζονται καποιον ειδικο player για να παιξουν στο κινητό?ρωτάω γιατί με τον ενσωματωμένο player του Ρ800 δεν τα παιζει καθολου.Επίσης όποιες συμβουλες γυρω απο το θεμα του video conberting ειναι ευπροσδεκτες

 

 

 

Καλώς ήλθες στο myPhone!http://briefcase.pathfinder.gr/download/georgep800/24119/286673/0/smile.gif

 

Λογικά θα έπρεπε να τα τρέχει κανονικά,ο ενσωματωμένος player.Σου βγάζει κάποιο σφάλμα,όταν πάς να τα τρέξεις;;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος canary22 (12 Αύγ. 2004 , 00:59)

 

μου βγάζει "αδυνατη αναπαραγαγωγη κλιπ".Μηπως υπαρχουν καποιες συγκεκριμενες ρυθμισεις για να παιζει?

 

 

Όχι,θα έπρεπε να σου το τρέχει αμέσως.

Μήπως δεν κάνεις κάτι καλά στην μετατροπή των βίντεο;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος canary22 (12 Αύγ. 2004 , 00:05)

 

Γεια σας παιδια.Είμαι νέος στο site και πριν λιγες μερες αγορασα το Ρ800 και εχω πεσει με τα μουτρα πανω του!Εχω διαβασει παρα πολλες σελιδες του forum και εχω κατεβασει πολλες εφαρμογες και παιχνιδια.Εχω ομως μια απορια που θα ηθελα να μου λυσετε:Τα βιντεο που φτιαχνω με το mpegable σε μορφή mp4 χρειαζονται καποιον ειδικο player για να παιξουν στο κινητό?ρωτάω γιατί με τον ενσωματωμένο player του Ρ800 δεν τα παιζει καθολου.Επίσης όποιες συμβουλες γυρω απο το θεμα του video conberting ειναι ευπροσδεκτες

 

 

Δοκίμασες και με mp4 από αλλού ή μόνο με αυτά που έφτιαξες;

Ίσως κάνεις κάτι λάθος.

 

Κατέβασε κάποιο βίντεο ή από εδώ:

http://digitalreality.free.fr/faithless

 

ή από το:

P800/Ρ900: Music, Movie, users Videos - Download Now! (στις τελευταίες σελίδες δες).

και δοκίμασε να δεις αν παίζει.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια παιδιά.Το βρηκα το λαθος που εκανα.Ηταν πολυ μεγαλη η αναλυση των ταινιων για αυτο δεν της επαιζε.Εβαλα downsizingΧ2 και λυθηκε το προβλημα.Τωρα πειραματιζομαι για να πετύχω την βελτιστη ρυθμιση.Ενα αλλο προβλημα που εχω ειναι με το V-rally.κατεβασα το demo του και προσπαθησα να το εγκαταστησω στο κινητο αλλα κατα την αντιγραφή του πρωτου αρχειου μου γραφει πως εχει αποσυνδεθει το κινητο!Καμια ιδεα?
Norwich City rules!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος canary22 (12 Αύγ. 2004 , 16:21)

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια παιδιά.Το βρηκα το λαθος που εκανα.Ηταν πολυ μεγαλη η αναλυση των ταινιων για αυτο δεν της επαιζε.Εβαλα downsizingΧ2 και λυθηκε το προβλημα.Τωρα πειραματιζομαι για να πετύχω την βελτιστη ρυθμιση.Ενα αλλο προβλημα που εχω ειναι με το V-rally.κατεβασα το demo του και προσπαθησα να το εγκαταστησω στο κινητο αλλα κατα την αντιγραφή του πρωτου αρχειου μου γραφει πως εχει αποσυνδεθει το κινητο!Καμια ιδεα?

 

Γνωστό πρόβλημα.Δοκίμασες να κάνεις ένα restart το pc και το κινητό;

Μετά από αυτό μάλλον δεν θα έχεις πρόβλημα.

Αν συνεχίσει να βγαίνει το ίδιο μήνυμα βγάλε και βάλε το usb cable.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Έχει βρει κανείς scannαρισμένο μήπως τον οδηγό

της Αθήνας (χάρτες οδών) σε εικόνες;

Δυστυχώς δεν έχω scanner και εκτός

αυτού είναι χρονοβόρα η διαδικασία για την μετατροπή.

Τους χρειάζομαι για τη δουλειά μου (κυρίως λόγω

Ολυμπιακών).

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος florinaperis (11 Αύγ. 2004 , 18:41)

 

Βγάλε και βάλε την κάρτα μνήμης όταν γίνεται αυτό ή με το Sman, όπου υπάρχει μια επιλογή για fix app list ή κάπως έτσι αν θυμάμαι καλά. Μια συντόμευση δηλαδή στο Sman, στο επάνω μέρος της οθόνης. Ποια έκδοση firmware έχεις;

 

 

OK! :) Πετυχε με το κολπο με την καρτα! Μηπως φταιει που καθε εφαρμογη την βαζω εκει? Ειναι 128... Εχω την τελευταια εκδοση του firmware εκτος και αν βγηκε καινουργια update για το Ρ800...

 

 

Thanks a Lot!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Fetzisjr (15 Αύγ. 2004 , 02:50)

 

OK! :) Πετυχε με το κολπο με την καρτα! Μηπως φταιει που καθε εφαρμογη την βαζω εκει? Ειναι 128... Εχω την τελευταια εκδοση του firmware εκτος και αν βγηκε καινουργια update για το Ρ800...

 

 

Thanks a Lot!!!

 

 

Είναι πρόβλημα του λειτουργικού ουσιαστικά. Δεν ενημερώνει κάτι σωστά κάποια στιγμή, στην λίστα με τις εφαρμογές και γίνεται αυτό. Το Sman το κάνει ύστερα από την προσθήκη αυτή που βάλανε, γιατί για το πρόβλημα λύση δεν έχει βρεθεί (από ότι ξέρω δηλαδή και από ότι έχω δει μόνος μου).

 

Μπορεί να στο παρουσιάσει αμέσως ή στα καλά καθούμενα, μετά την εγκατάσταση εφαρμογών. Όχι συγκεκριμένα κάποιας (αν και μπορεί να φταίει κάποια συγκεκριμένα, αλλά δεν μου έχει δώσει την εντύπωση αυτή κάποια εφαρμογή από όσες έχω δουλέψει), αλλά χωρίς λόγο μπορεί να εξαφανιστούν. Μου πάει το μυαλό στο πρόγραμμα για video recording, από την στιγμή που γίνεται εγκατάσταση στο κινητό (νομίζω). Αλλά όταν το τσεκάρεις, δουλεύουν όλα μια χαρά και μετά από κάποιο χρονικό διάστημα, εκεί που δεν το περιμένεις, εξαφανίζεται η λίστα, άσχετα αν δεν είχες βάλει κάποια εφαρμογή εκείνη την στιγμή και το είχε γεμίσει τις προηγούμενες ημέρες με προγράμματα και δούλευε μια χαρά.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους, αντιμετοπίζω ένα προβλημα με το P800 μου, το εχω 2 χρονια τώρα και χθες μου εμφανιστηκε το εξης πακετο. Οταν πατάω στην οθονη το νουμερο 1 με το πενακι πατιετε το 3, οταν πατάω το 4 πατιετε το 7 και τα λοιπα. Με λιγα λογια αλλου παταω και αλλα μου βγάζει αυτο. Μπορώ να κανω να κατι το διορθωσω μόνος μου ή πρέπει να το πάω στην αντιπροσωπια? Και μηπως μπορει καποιος να δωσει link για τα sonyericsson service centers. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος colacoca11 (18 Αύγ. 2004 , 20:08)

 

Γειά χαρά σε όλους, αντιμετοπίζω ένα προβλημα με το P800 μου, το εχω 2 χρονια τώρα και χθες μου εμφανιστηκε το εξης πακετο. Οταν πατάω στην οθονη το νουμερο 1 με το πενακι πατιετε το 3, οταν πατάω το 4 πατιετε το 7 και τα λοιπα. Με λιγα λογια αλλου παταω και αλλα μου βγάζει αυτο. Μπορώ να κανω να κατι το διορθωσω μόνος μου ή πρέπει να το πάω στην αντιπροσωπια? Και μηπως μπορει καποιος να δωσει link για τα sonyericsson service centers. Ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα.

Πήγαινε Πίνακα Ελέγχου / Συσκεύη / Εμφάνιση / Βαθμονόμηση

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brebosgeo (20 Αύγ. 2004 , 23:25)

 

piga to p800 gia service logo adynamia sth lhpsh kai mou to antikatesthsan giati htan problhmatiko kai h agora eixe ginei ton oktobrio.bravo tous

 

 

:!: Όντως :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brebosgeo (20 Αύγ. 2004 , 23:25)

 

piga to p800 gia service logo adynamia sth lhpsh kai mou to antikatesthsan giati htan problhmatiko kai h agora eixe ginei ton oktobrio.bravo tous

 

 

Πολύ καλό! Μπράβο τους!

Αν θυμάμαι καλά, το ίδιο (δηλαδή αντικατάσταση) δεν έγινε και με τον laptop σου πρόσφατα;

Άντε και με νέο αυτοκίνητο τώρα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...