Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος avatar (16 Φεβ. 2004 , 13:47)

 

malon exeis dikio ala ksereis kamia fora mazebonte arketa kai einai ligo bareto to protimousa pantos opos itan prin ,ta paixnidia toylaxiston eprepe na pigenoun sto fakelo toy,s den eiparxei kapoio programa gia ayto?

 

Tha se gelasw,den to exw psaxei kai den xerw alla den nomizw na yparxei kapio soft pou na kanei auti tin douleia.Rwta pantos kai ta paidia sto games -emulators-appications tou forum mipws xeroun kati parapanw :o
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί νωρίτερα στο thread το πρόβλημα που θα δώσω αλλά 92 σελίδες δεν είναι και λίγες...Αν έχει αναφερθεί δεν θα με πείραζε να διαγραφεί το post μου και να έχω ένα pm με την απάντηση.Ξαφνικά το p800 ενός φίλου έκανε επανεκίνηση και format! :eek: Δεν καταλάβαμε τον λόγο :cry: Έπειτα όταν ξανακάναμε ένα restart από μόνοι μας έβγαλε ένα σφάλμα και...ξαναέκανε format! :blink: Στο κινητό δεν είχε περάσει καμία extra εφαρμογή, το κινητό είναι όπως το είχε πάρει.Επίσης, αφού τελείωσαν όλα τα format και το κινητό ήταν στην αρχική του κατάσταση, κάποια στιγμή που το κινητό δεν έκανε τίποτα, διαγράφηκαν όλοι οι ήχοι εκτός ενός! :wacko: Τί συμβαίνει?Το έχει πάθει κανένας άλλος αυτό?Μόνο το memory stick έμεινε ανέπαφο(ευτυχώς).Επίσης, υπάρχει τρόπος να κάνει κάποιος αναβάθμιση firmware από το σπίτι?Ή μόνο σε service centre?

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν ευχαριστώ τον Πέρη για τη βοήθεια ...

το πρόβλημα που αντιμετωπίζω τώρα είναι ότι επείδη εχω 150 ' λεπτα ΤΙΜ πα΄γιο χρόνο το μήνα - δεν ξέρω πότε έχω υπερβεί το όριο και πότε είμαι κάτω απο αυτό - όσο και αν έψαξα στο π800 δεν βρήκα μετρητη συνολικό εξερχομένων κλήσεων που έχουν η πλειοψηφία των συσκευων - σν κάποιος ξέρει κάποιο σχετικό προγραμματακι ή κάτι που υπάρχει στο π800 κια δεν το είδα να μου το πει ...

το mail mou einai lukiluk@in.gr

Link to comment
Share on other sites

Paidia exw ena provlima-erwtisi na kanw! thelw na mpw internet apo to kinito! mono apo to kinito! oxi apo pc i laptop i otidipote paromoio! mono apo to p800! ti prepei na kanw? kai http kai wap! an ginete as mou pei kapoios! euxaristw!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lukiluk (16 Φεβ. 2004 , 17:42)

 

καταρχήν ευχαριστώ τον Πέρη για τη βοήθεια ...

το πρόβλημα που αντιμετωπίζω τώρα είναι ότι επείδη εχω 150 ' λεπτα ΤΙΜ πα΄γιο χρόνο το μήνα - δεν ξέρω πότε έχω υπερβεί το όριο και πότε είμαι κάτω απο αυτό - όσο και αν έψαξα στο π800 δεν βρήκα μετρητη συνολικό εξερχομένων κλήσεων που έχουν η πλειοψηφία των συσκευων - σν κάποιος ξέρει κάποιο σχετικό προγραμματακι ή κάτι που υπάρχει στο π800 κια δεν το είδα να μου το πει ...

το mail mou einai lukiluk@in.gr

 

 

Σαν τηλέφωνο το P800 έχει τουλάχιστον τα βασικά.

Μεταξύ αυτών έχει και μετρητή εισερχομένων, εξερχομένων,

συνολικής διάρκειας και μετρητή χρέωσης.

Με ανοικτό το flip οπότε πήγαινε στις εφαρμογές και επέλεξε

Τηλέφωνο (εκτός κι αν τα έχεις ήδη σαν shortcut πάνω)

και μετά με την εμφάνιση της λίστας της ταχείας κλήσης πήγαινε

κάτω αριστερά και επέλεξε το εικονίδιο του τηλεφώνου με τη σελίδα.

Με το άνοιγμα του νέου παραθύρου επέλεξε Τηλέφωνο -> Συνολ.

πληροφ. κλήσεων και είσαι έτοιμος...

Αν κάπου κολλήσεις, εδώ είμαστε πάλι. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος themis_17 (16 Φεβ. 2004 , 17:52)

 

Paidia exw ena provlima-erwtisi na kanw! thelw na mpw internet apo to kinito! mono apo to kinito! oxi apo pc i laptop i otidipote paromoio! mono apo to p800! ti prepei na kanw? kai http kai wap! an ginete as mou pei kapoios! euxaristw!

 

 

Πρώτα απ'ολα πρέπει να είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία από

το Network Provider σου (θα πρέπει να σου στείλουν τις ρυθμίσεις

όπως καταλαβαίνεις OTA), μετά πατώντας το μπλε κουμπί στο

δεξί πλαινό της συσκευής ή επιλέγοντας Internet από τις εφαρμογές

serfάρεις κανονικότατα.

Αν έχεις ήδη ενεργοποιημένη την υπηρεσία (GPRS) και εξακολουθείς

να έχεις πρόβλημα με τις ρυθμίσεις ενημέρωσέ μας λίγο πιο αναλυτικά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MrZ (16 Φεβ. 2004 , 15:38)

 

Παιδια δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί νωρίτερα στο thread το πρόβλημα που θα δώσω αλλά 92 σελίδες δεν είναι και λίγες...Αν έχει αναφερθεί δεν θα με πείραζε να διαγραφεί το post μου και να έχω ένα pm με την απάντηση.Ξαφνικά το p800 ενός φίλου έκανε επανεκίνηση και format! :eek: Δεν καταλάβαμε τον λόγο :cry: Έπειτα όταν ξανακάναμε ένα restart από μόνοι μας έβγαλε ένα σφάλμα και...ξαναέκανε format! :blink: Στο κινητό δεν είχε περάσει καμία extra εφαρμογή, το κινητό είναι όπως το είχε πάρει.Επίσης, αφού τελείωσαν όλα τα format και το κινητό ήταν στην αρχική του κατάσταση, κάποια στιγμή που το κινητό δεν έκανε τίποτα, διαγράφηκαν όλοι οι ήχοι εκτός ενός! :wacko: Τί συμβαίνει?Το έχει πάθει κανένας άλλος αυτό?Μόνο το memory stick έμεινε ανέπαφο(ευτυχώς).Επίσης, υπάρχει τρόπος να κάνει κάποιος αναβάθμιση firmware από το σπίτι?Ή μόνο σε service centre?

 

 

Εγώ που τις διάβασα σχετικά πρόσφατα, δεν θυμάμαι να συνάντησα

κάτι τέτοιο. Θα ομολογήσω πως ακούγεται τρελό αυτό που σου συμβαίνει.

Είσαι απόλυτα σίγουρος ότι δεν προσπαθήσατε να κάνετε format και

το κινητό crashαρε; Όπως και να'χει δοκιμάσατε να το επαναφέρετε

στις εργοστασιακές ρυθμίσεις; Είναι το μόνο πράγμα που μπορώ να

σκεπτώ. Διαφορετικά θα πρότεινα κάποιο SE Center. Από το σπίτι

πάντως να κάνεις αναβάθμιση δεν γίνεται. Σ'αυτό είμαστε εν αναμονή

(αν γίνει ποτέ).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα από το ΠΛΑΙΣΙΟ το Σάββατο το Ρ900.

Κανένα πρόβλημα, με camera και φωτεινές γραμμές.

Δουλεύει άψογα.

Θα ήθελα κάποιος φίλος να μου έστελνε τις ρυθμίσεις (με PM) για την ενεργοποίηση του mms και gprs (VODAFONE).

Η VODAFONE μου έστειλε ρυθμίσεις INTERNET σωστά για το Ρ900.Για mms και gprs μου έστειλε ρυθμίσεις για Ρ800 και δεν μπαίνουν.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παρε απο το κινητο σου στο 122 και ζητησε να σου στειλουν τις αυτοματες ρυθμισεις MMS για το Ρ900
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα παιδια. Χρειαζομαι την βοηθεια σας.Θελω να κανω φορματ στο κινητο αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα.Το θεμα ειναι οτι θελω να κρατησω τα sms , το ευρετηριο και τις σημειωσεις που εχω γραψει στο σημειωματαριο.

Πως θα τ κρατησω? Μηπως κρατωντας καποια αρχεια με καποιο file manager?

Επισης προχθες εσβησα ενα mp3 αλλα ακομα μου κραταει το χωρο που καταλαμβανε πριν το σβησω. Δηλαδη εχω 4+ mb λιγοτερα! Αυτο ειναι προβλημα διοτι η memory stick μου ειναι μολις 16αρα..

Σας παρακαλω παιδια...βοηθεια. Ας μου στειλει καποιος pm η email η με οποιονδηποτε τροπο ας μου απαντησει καποιος για αυτα τα δυο θεματα. Θα ειμαι υποχρεος Ευχαριστω εκ των προτερων.

Με ρώτησαν κάποτε πώς πιστεύω να είναι ο παράδεισος...Αμέσως σε έφερα στο μυαλό μου.

Γιατί κάθε στιγμή που περνάω μαζί σου είναι σαν να είμαι στον παράδεισο...Είσαι ο δικός μου παράδεισος...

GeoJane

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GeoLoLJ (16 Φεβ. 2004 , 23:01)

 

Καλισπερα παιδια. Χρειαζομαι την βοηθεια σας.Θελω να κανω φορματ στο κινητο αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα.Το θεμα ειναι οτι θελω να κρατησω τα sms , το ευρετηριο και τις σημειωσεις που εχω γραψει στο σημειωματαριο.

Πως θα τ κρατησω? Μηπως κρατωντας καποια αρχεια με καποιο file manager?

Επισης προχθες εσβησα ενα mp3 αλλα ακομα μου κραταει το χωρο που καταλαμβανε πριν το σβησω. Δηλαδη εχω 4+ mb λιγοτερα! Αυτο ειναι προβλημα διοτι η memory stick μου ειναι μολις 16αρα..

Σας παρακαλω παιδια...βοηθεια. Ας μου στειλει καποιος pm η email η με οποιονδηποτε τροπο ας μου απαντησει καποιος για αυτα τα δυο θεματα. Θα ειμαι υποχρεος Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

 

Ρίξε μια ματιά στο MessageStorer, με το οποίο μπορείς να στείλεις στο Pc με υπέρυθρες, Bluetooth και ως αρχείο *.txt, τα μηνύματα στο pc (αφού αποθηκεύσεις από το μενού του προγράμματος "Store as text file" τα μηνύματα κάπου στον c ή στον d π.χ. και μετά με έναν file manager μεταφέρεις στο αρχείο στο pc).

 

Το ίδιο κάνει και το S&W SMS Folder Manager (όχι ακριβώς με τον ίδιο τρόπο με το παραπάνω.

 

Τις επαφές μπορείς να τις έχεις στο pc, αν κάνεις έναν συγχρονισμό με το Outlook (μέσω του Pc suite).

 

Για τις σημειώσεις υπάρχει ο τρόπος αποστολής τους στο pc με υπέρυθρες, Bluetooth, email, mms και sms.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας καλός μου φίλος αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα...

Θα πώ στα γρήγορα την ιστορία...

Έχει ένα Ρ800 από το οποίο έβγαλε την κάρτα και την έβαλε σε ένα άλλο κινητό το οποίο του έκλεψαν πριν 3 μέρες σε μια καφετέρια...

Όταν πήγε να βάλει μια καινούρια κάρτα στο Ρ800, του ζήτησε ένα UnLock Code που δεν το ξέρει... μπορεί να βοηθήσει κάποιος...;;;

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Reignman (16 Φεβ. 2004 , 20:53)

 

Εγώ που τις διάβασα σχετικά πρόσφατα, δεν θυμάμαι να συνάντησα

κάτι τέτοιο. Θα ομολογήσω πως ακούγεται τρελό αυτό που σου συμβαίνει.

Είσαι απόλυτα σίγουρος ότι δεν προσπαθήσατε να κάνετε format και

το κινητό crashαρε; Όπως και να'χει δοκιμάσατε να το επαναφέρετε

στις εργοστασιακές ρυθμίσεις; Είναι το μόνο πράγμα που μπορώ να

σκεπτώ. Διαφορετικά θα πρότεινα κάποιο SE Center. Από το σπίτι

πάντως να κάνεις αναβάθμιση δεν γίνεται. Σ'αυτό είμαστε εν αναμονή

(αν γίνει ποτέ).

 

 

Δέν προσπαθήσαμε να κάνουμε format...αφού ούτε καν γνωρίζουμε πως γίνεται! :p Το τηλέφωνο έβγαλε ένα σφάλμα,έκανε restart και format μόνο του!Τέσπα αφού κανείς δεν ξέρει τι φταίει, τουλάχιστον γνωρίζει κανείς πώς θα φέρουμε το τηλέφωνο στην αρχική του κατάσταση(όπως ήταν όταν το αγόρασε?) γιατί αυτή τη στιγμή ούτε καν ελληνικά δεν έχει μέσα! :confused:

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος @ngel (17 Φεβ. 2004 , 02:13)

 

Παιδιά ένας καλός μου φίλος αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα...

Θα πώ στα γρήγορα την ιστορία...

Έχει ένα Ρ800 από το οποίο έβγαλε την κάρτα και την έβαλε σε ένα άλλο κινητό το οποίο του έκλεψαν πριν 3 μέρες σε μια καφετέρια...

Όταν πήγε να βάλει μια καινούρια κάρτα στο Ρ800, του ζήτησε ένα UnLock Code που δεν το ξέρει... μπορεί να βοηθήσει κάποιος...;;;

Σας ευχαριστώ!

 

 

Εικάζω πως πρέπει να είχε ενεργοποιημένη την επιλογή για

κλείδωμα συσκευής μόλις αλλάξει η SIM. Δυστυχώς δεν

θυμάμαι τον αριθμό αλλά τον λέει το manual 99%.

Θα κοιτάξω και θα τον κάνω post. :)

 

Υ.Γ. Δυστυχώς δεν τον βρήκα και μια και στο δικό μου

(το αγόρασα μεταχειρισμένο) δεν είναι ο default δεν είμαι

και πολύ σίγουρος. Δοκίμασε 1234 ή 12345. Διαφορετικά

τέσσερα μηδενικά ή πέντε μηδενικά. :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MrZ (17 Φεβ. 2004 , 11:01)

 

Δέν προσπαθήσαμε να κάνουμε format...αφού ούτε καν γνωρίζουμε πως γίνεται! :p Το τηλέφωνο έβγαλε ένα σφάλμα,έκανε restart και format μόνο του!Τέσπα αφού κανείς δεν ξέρει τι φταίει, τουλάχιστον γνωρίζει κανείς πώς θα φέρουμε το τηλέφωνο στην αρχική του κατάσταση(όπως ήταν όταν το αγόρασε?) γιατί αυτή τη στιγμή ούτε καν ελληνικά δεν έχει μέσα! :confused:

 

 

Control Panel και μετά Master Reset για επαναφορά

στις εργοστασιακές Ρυθμίσεις. Από εκεί και πέρα

ανάλογα με την έκδοση λογισμικού (για να το ελέγξεις

με κλειστό flip κάνεις scroll το jog προς τα πάνω, μετά

πατάς *, scroll το jog προς τα κάτω δύο φορές και πατάς *,

scroll το jog προς τα κάτω και τέλος πατάς *) πηγαίνεις στο

site της SonyEricsson και κατεβάζεις το απαραίτητο αρχείο.

Καλό είναι όταν με το καλό οριστικοποιήσετε τί θέλετε

μέσα στο κινητό να πάρετε και ένα Full Backup. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brebosgeo (17 Φεβ. 2004 , 15:14)

 

paidia mporoume na doume arxeia powerpoint sto p800?ti programma thelei?kserei kaneis?efxaristw

 

 

Σου απάντησα μέσω pm σχετικά με αυτό (μετά είδα το Post εδώ) :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Paidia pos tha mpo sto internet meso pc me ti voithia tou p800?

Ti prepei na exo kai ti prepei na kano?

Please help

Simeiosi:mpaino me netkey apo forthnet

Με ρώτησαν κάποτε πώς πιστεύω να είναι ο παράδεισος...Αμέσως σε έφερα στο μυαλό μου.

Γιατί κάθε στιγμή που περνάω μαζί σου είναι σαν να είμαι στον παράδεισο...Είσαι ο δικός μου παράδεισος...

GeoJane

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GeoLoLJ (18 Φεβ. 2004 , 16:43)

 

Paidia pos tha mpo sto internet meso pc me ti voithia tou p800?

Ti prepei na exo kai ti prepei na kano?

Please help

Simeiosi:mpaino me netkey apo forthnet

 

 

Να έχεις το Ρ800 σαν μόντεμ δηλαδή;

Κανονικά πρέπει να τρέξεις τον οδηγό σύνδεσης που υπάρχει στο μενού της SE, μετά την εγκατάσταση του Pc Suite.

Στον πίνακα ελέγχου στο κινητό, στο συνδέσεις, καλώδιο, βάλε το Ρ800 να είναι μόντεμ.

 

Μετά κάνε μια δοκιμή για την διαδικασία σύνδεσης, αν θα το βρει σαν μόντεμ το Ρ800, το pc.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jobe (18 Φεβ. 2004 , 16:14)

 

Εχει αγορασει κανεις το BT Tornado απο το plaisio???

Mou εχει φαει τη ζωη!!! Δεν συνεργαζεται καθολου με τα προγραμματα της SE.

 

 

Δηλαδή; Δεν το βλέπει το κινητό καθόλου ή έχεις πρόβλημα στην μεταφορά αρχείων;

Κάποιο update στους bluetooth drivers δοκίμασες;

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Pedia ginete sto P800 to camera kai blue button na adikatastathoun?na pataw diladi to cmera button kai na anigei to camcoder i opiadipote efarmogi...thanx :)

Για σταθερή , κινητή τηλεφωνία , και ADSL

 

Altec telecoms .... Cosmote....

 

@ : eq@mail.gr

Link to comment
Share on other sites

hello guys , exei antimetopisei kanenas ena mikro bug(aki...) sto p900 sthn emfanish ton epafon , \epeksergasia\protimeiseis kai exo epileksei thn emfanish ton thlefonon, kai omos den tous deixnei!!!

to apenergopoieis patas telos ksanambeneis to epilegeis pali kai meta tous emfanizei !!!!! mou to xei kanei 2 fores mexri tora

Link to comment
Share on other sites

re paidia mipos mporei kapoios na mou pei ti prepei na ftiakso stis rithmiseis tou internet giati den mporo na do selides....

 

Tis rithmiseis (vodafon) tis exo peiraksei etsi oste na mporo na paro mail apo freemail

Tora omos otan mpo me ton opera se mia selida den mou dixni tipota

leeei connected alla....... tpt

 

Any idea???

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dlevel7 (19 Φεβ. 2004 , 06:13)

 

Pedia ginete sto P800 to camera kai blue button na adikatastathoun?na pataw diladi to cmera button kai na anigei to camcoder i opiadipote efarmogi...thanx :)

 

Δυστυχώς δεν γίνεται αυτό!Βέβαια υπάρχουν κάποια προγράμματα π.χ tracker με το οποίο ρυθμίζεις το camera button π.χ ως hotkey!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...