Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση χωρίς παρεξήγηση.

Όταν έχεις το Μ8, για ποιο λόγο να πας σ αυτήν την συσκευή;

Στο μόνο που υπερέχει είναι στην κάμερα.

Το m8 έχει φυγει και τωρα ψαχνω κατι άλλο με καλη ποιότητα κατασκευής...Ειναι να μην εχεις το μικρόβιο της αλλαγής. .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση χωρίς παρεξήγηση.

Όταν έχεις το Μ8, για ποιο λόγο να πας σ αυτήν την συσκευή;

Στο μόνο που υπερέχει είναι στην κάμερα.

Κώστα ξεχνάς ότι υπερέχει και κατά πολύ μάλιστα σε μέγεθος και βάρος.

Είναι πούπουλο(εκτός από όμορφο και ποιοτικό).

Αυτό και μόνο για μερικούς είναι λόγος αγοράς :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κώστα ξεχνάς ότι υπερέχει και κατά πολύ μάλιστα σε μέγεθος και βάρος.

Είναι πούπουλο(εκτός από όμορφο και ποιοτικό).

Αυτό και μόνο για μερικούς είναι λόγος αγοράς :)

 

Και το θα κάνεις βρε Μάνο θα πας σε κατώτερη οθόνη, επιδόσεις, smoothness, αυτονομία και θα δώσεις επιπλεον τουλάχιστον 2 κατοστάρικα μαζί με το Μ8 ;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και το θα κάνεις βρε Μάνο θα πας σε κατώτερη οθόνη, επιδόσεις, smoothness, αυτονομία και θα δώσεις επιπλεον τουλάχιστον 2 κατοστάρικα μαζί με το Μ8 ;

Δε μιλάω για μένα, εγώ δε μπορώ να κατέβω τόσο σε οθόνη και ας είναι καθαρή 4.7"

Αλλά για μερικούς(ες) είναι βασικό αυτό που έγραψα όπως και η κάμερα.

Εγώ προσωπικά μόνο για δεύτερο θα το έπαιρνα αλλά είναι to much για 2η συσκευή προς το παρόν :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Eχει τελικα παρει (η αν το ειδε καπου)κανεις το χρυσο η το ασημι να μας πεις πως φαινονται σε σχεση με το μπλε ,μαυρο ,ασπρο γιατι το ασπρο και μπλε δεν με πολυ αρεσαν
Link to comment
Share on other sites

Eχει τελικα παρει (η αν το ειδε καπου)κανεις το χρυσο η το ασημι να μας πεις πως φαινονται σε σχεση με το μπλε ,μαυρο ,ασπρο γιατι το ασπρο και μπλε δεν με πολυ αρεσαν

Έχω πάρει το χρυσό, το οποίο είναι επί της ουσίας μια πολύ ελαφριά απόχρωση του χρυσού με ασημίζουσα χροιά. Πρώτη φορά σε κινητό προτίμησα αλλαγή χρώματος από το μαύρο που συνήθιζα, διότι αυτό για τα δικά μου γούστα είναι πάρα πολύ όμορφο και ό λόγος διότι μόνο χρυσό δεν είναι, αλλά υποψία αυτού.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το χρυσό, το οποίο είναι επί της ουσίας μια πολύ ελαφριά απόχρωση του χρυσού με ασημίζουσα χροιά. Πρώτη φορά σε κινητό προτίμησα αλλαγή χρώματος από το μαύρο που συνήθιζα, διότι αυτό για τα δικά μου γούστα είναι πάρα πολύ όμορφο και ό λόγος διότι μόνο χρυσό δεν είναι, αλλά υποψία αυτού.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση απο τι βλεπω σε βιντεακια ειναι κατι το ξεχωριστο και ομορφο σε σχεση με τα αλλα χρωματα του αλφα που κυκλοφορουν

Edited by irovoudou
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρε ο κολητος μου εχθες σε χρυσο ..

το τηλεφωνο ειναι πανεμορφο ποιοτητα κατασκευης οθονη αν και 720p δεν το καταλαβενεις με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και κατά τη δική μου άποψη , σε αυτό το κινητό το χρώμα που του πάει περισσότερο ( όχι επειδή το πήρα εγώ χα!χα! αλλά σοβαρά ) είναι το λεγόμενο χρυσό, που απλά και μόνο μοιάζει με χρυσό, μετά το ασημί και μετά τα υπόλοιπα.

Βέβαια αυτά είναι γούστα, μη παρεξηγηθώ, απλά βλέπω πως οι περισσότερες απόψεις, συγκλίνουν με αυτή που και εγώ έχω.

Link to comment
Share on other sites

review (έκδοση με Qualcomm Snapdragon 801) :

http://www.neowin.net/news/the-galaxy-alpha-samsungs-answer-to-the-iphone-6

 

review (εκδοση με exynos) :

 

http://www.pocket-lint.com/review/130837-samsung-galaxy-alpha-review

 

Έρχεται ή έκδοση με snap Ευρώπη;

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

review (έκδοση με Qualcomm Snapdragon 801) :

http://www.neowin.net/news/the-galaxy-alpha-samsungs-answer-to-the-iphone-6

 

review (εκδοση με exynos) :

 

http://www.pocket-lint.com/review/130837-samsung-galaxy-alpha-review

 

Έρχεται ή έκδοση με snap Ευρώπη;

Αν επιτρέπεται γιατί σε ενδιαφέρει η έκδοση με τον snap;

Όλοι ψάχνονται ( ειδικά αν δεις και στο νήμα του Note 4 ) να βρουν με τον exynos γιατί στο note 4 δεν έρχεται στην Ευρώπη και είναι πολύ καλύτερος από τον Snap. Φαντάζομαι ότι το ίδιο ισχύει και στο Alpha. Δε διάβασα τα Review που έβαλες, αλλά λένε ότι υπερέχει σε κάτι η Snap από τον exynos; Άσε που προσωπικά δε γνώριζα ότι το Alpha το βγάζει και με Snap, πίστευα μόνο με exynos.

Link to comment
Share on other sites

Για να ξέρω τι να ψάξω όταν το παραγγείλω καποια στιγμή. Μην έχω καμία έκπληξη που δεν περίμενα....
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανεις πιο είναι το τελευταίο λογισμικό του άλφα ??γερμανικό έχω ...

Δες αν σε βοηθάει αυτό που έβαλα:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αξιζει η αγορα αυτου του κινητου;; Απο μπαταρια τι λεει; Με καθημερινο σερφαρισμα, ενεργοποιημενο wifi, bluetooth και κανενα 20 μαξιμουμ τηλεφωνα αντεχει μια μερα η μπαταρια;;
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αξιζει η αγορα αυτου του κινητου;; Απο μπαταρια τι λεει; Με καθημερινο σερφαρισμα, ενεργοποιημενο wifi, bluetooth και κανενα 20 μαξιμουμ τηλεφωνα αντεχει μια μερα η μπαταρια;;

Εύκολα , πολύ εύκολα!

Διάβασε αν δε βαριέσαι έως 3 με 4 σελίδες πιο πίσω και θα καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

για δες το δικό μου. .Είναι πιο παλιό. .?

Η << έκδοση Βασικού φάσματος >> είναι διαφορετική , πιο καινούργια σε μένα, δε ξέρω αν παίζει ρόλο.

Γιατί δε το συνδέεις στο Samsung Kies , θα σου πει αμέσως αν θέλει update.

Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Η << έκδοση Βασικού φάσματος >> είναι διαφορετική , πιο καινούργια σε μένα, δε ξέρω αν παίζει ρόλο.

Γιατί δε το συνδέεις στο Samsung Kies , θα σου πει αμέσως αν θέλει update.

Μέσο ΟΤΑ όχι λες ε? Χμμμμμ θα το κοιτάξω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Ήμουν το Σάββατο στο public και είδα το νέο Samsung Galaxy Alpha! Στην περιγραφή του επεξεργαστή όμμως δεν αναγράφονταν τα GHz! Ξέρει κανείς λεπτομέρειες για τον επεξεργαστή??

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κακά τα ψέματα το τηλέφωνο σήμερα που το είδα με κέρδισε χωρίς καν να το ξεκλειδώσω..

Σε μέγεθος S4,5 πιστεύω επίσης θα σαρώσει.

 

Εκπληκτική συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...