Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν μου τρωει καμια εφαρμογη ωρες δεν ξερω πως θα το δω αλλα εχει σχετικα μεγαλο ποσοστο η οθονη. Με το σημα που δεν ποιανω καλα τι λες να γινεται. Εχεις το ιδιο προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι δεν μου τρωει καμια εφαρμογη ωρες δεν ξερω πως θα το δω αλλα εχει σχετικα μεγαλο ποσοστο η οθονη. Με το σημα που δεν ποιανω καλα τι λες να γινεται. Εχεις το ιδιο προβλημα;

 

οχι δεν εχω κανενα προβλημα φιλε προσπαθω απλος να σε βοηθήσω.:) για να δεις τις ωρες που σου βγαζει οθονη πας ρυθμισεις-μπαταρια και πατας πανω εκει που λεει οθονη.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μου τρωει καμια εφαρμογη ωρες δεν ξερω πως θα το δω αλλα εχει σχετικα μεγαλο ποσοστο η οθονη. Με το σημα που δεν ποιανω καλα τι λες να γινεται. Εχεις το ιδιο προβλημα;

Πάντως το ότι λες πρόβλημα με το σήμα, δεν είναι φυσιολογικό και επίσης όταν το σήμα δεν είναι καλό είναι γνωστό πως καταναλώνει και αρκετά περισσότερη μπαταρία το κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε αυτή την περίπτωση φόρτιζε ταυτόχρονα και η μπαταρία.. :p χαχαχ πλάκα κάνω φίλε μου, ευχαριστούμε που μοιράζεσαι την εμπειρία σου με το κινητό στους υποψήφιους αγοραστές.

Το κατάλαβα ότι αστειεύεσαι , αλλά το πιο αστείο είναι ότι η μεταφορά αρχείων με USB φλασάκι, γινόταν με ανταπτοράκι και όχι με σύνδεση στον υπολογιστή, οπότε ακόμα και για πλάκα ούτε 1% φόρτιση δε του έγινε έτσι.

Πάντα έτσι κάνω τις μεταφορές αρχείων, σπάνια και μόνο αν δεν υπάρχει άλλος τρόπος το συνδέω στον υπολογιστή και αυτό για να μη χαλώ τη μπαταρία. Υπερβολικό θα μου πεις, αλλά αφού έχω τη δυνατότητα να προσέχω, το κάνω, χωρίς όμως να το βάζω και άγχος, απλά το μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

Οτι κινητό και να παρω πανω απο μια μέρα δεν μου έβγαλε κανένα κ παντα σωστές φορτίσεις μπαταρίας ..... κάπου στις 120 εφαρμογές στα κινητά μου και ολα ανοιχτά με 3G wifi mail Facebook Instagram whatsapp viper tango oovoo Skype Twitter και άλλα ....καθόλου παράξενο σε σας που βγάζει 3-5 μερες απλα δεν το δουλεύεται πολυ.... Όλη μέρα ειμαι με τα κινητά μου alpha ..iPhone 6.. Μονο το lg g2 έπιασε στις αρχές 46 ωρες με μπαταρία.... Ο καθένας με τις χρήσεις του......ξεχασα να πω... Τα δικα μου που τα δουλεύω και τα δυο εναλλάξ μου βγάζουν απο της 11:00 πμ μέχρι 12-1:00 το βραδυ απο το 100% στα 10% ....,και τα δυο παντα μια το ενα μια το αλλο ανοιγοκλείνω...αυτα καλές γιορτές σε όλους!!! Edited by bossgs3
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν το αφηνω απο τα χερια μηπως γι'αυτο δεν μου βγαζει ουτε μερα!!!

Εσύ τι λες;;χα!χα!χα!

Εντάξει ρε παιδιά, είπαμε να ασχολούμαστε με το κινητό, αλλά όχι και να είναι αυτοκόλλητο στη παλάμη μας , ότι δουλειά και να κάνουμε....

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω σημασία έχει να σου βγάζει χαλαρά την μέρα.ετσι και αλλιώς οι περισσότεροι χρήστες το βραδυ το φορτίζουμε. Για αυτό τον λόγο αγοράζουμε τέτοια κινητά για να τα σκαλιζουμε. Φυσικά και όλη μέρα ανοιχτά αυτά που θέλουμε. Τώρα να πάρω τέτοιο κινητό και να τα έχω όλα κλειστά και να μου κρατάει 4 μέρες οι μπαταρία δεν μου λέει κάτι αυτό.δεν μπορώ να χαρώ έτσι το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

το παρηγγειλε ο αδερφος μου ,θα το παρει αυριο.

πως γινεται να περασει επαφες ,φωτο βιντεο στο alpha απο ενα xperia s που εχει?

υπαρχει καποια εφαρμογη για αμεση αποστολη οπως αναμεσα σε 2 σαμσουνκγ που ειχα κανει εγω απο s3 se note3? (δεν την θυμαμαι κιολας)

Link to comment
Share on other sites

Το παραλαμβάνω αύριο και εγώ, μήπως γνωρίζετε πως να περάσω τις επαφές μου ( 1180) από iphone 5s ( δεν έχω itunes αλλά μόνο backup στο icloud ) Ο Γερμανός και αυτοί που διαφημίζουν ότι τα περνάνε με 5-6 € ξέρουν η θα μου τισ χάσουν τις επαφές και θα ψάχνομαι μετά ?
Link to comment
Share on other sites

Το παραλαμβάνω αύριο και εγώ, μήπως γνωρίζετε πως να περάσω τις επαφές μου ( 1180) από iphone 5s ( δεν έχω itunes αλλά μόνο backup στο icloud ) Ο Γερμανός και αυτοί που διαφημίζουν ότι τα περνάνε με 5-6 € ξέρουν η θα μου τισ χάσουν τις επαφές και θα ψάχνομαι μετά ?

Δείτε το "Samsung Smart Switch Mobile"

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.android.easyMover

 

Όσο για το φίλο παραπάνω με απλό copy paste περνάνε οι φωτογραφίες και όλα τα αρχεία.

Όσο για τις επαφές ένα sync στο Gmail σου και είσαι οκ

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δείτε το "Samsung Smart Switch Mobile"

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.android.easyMover

 

Όσο για το φίλο παραπάνω με απλό copy paste περνάνε οι φωτογραφίες και όλα τα αρχεία.

Όσο για τις επαφές ένα sync στο Gmail σου και είσαι οκ

Αν δεν κάνω κατάχρηση της καλοσύνης σου μου περιγράφεις ακριβώς πως γίνεται ο συγχρονισμός με το gmail ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως το σήμα σε 3g και το WiFi, Δεν είναι και τόσο Καλά Για να τα λέμε όλα. Και τα δύο σε σύγκριση με το s4 είναι ένα κλικ κάτω, μάλλον λόγω αλουμινίου
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω κατάχρηση της καλοσύνης σου μου περιγράφεις ακριβώς πως γίνεται ο συγχρονισμός με το gmail ?

Αν δε κάνω λάθος εσύ θέλεις από μήλο να της περάσεις στο Samsung.

Λοιπόν αυτό γίνεται με την εφαρμογή που σου έδωσα λίνκ πιο πάνω.

Το sync στο Gmail το πρότεινα στο φίλο πριν από σένα που ρώταγε στο προηγούμενο μήνυμα.

Γενικά όποιος έχει Smart συσκευή και ειδικά Android καλό είναι να ανεβάσει τις επαφές του στο Gmail account που χρησιμοποιεί στο κινητό του και από εκεί μετά βάζοντας το ίδιο account θα τις έχει πάντα διαθέσιμες ταυτόχρονα σε τάμπλετ, σε pc ή αν χάσει ή χαλάσει το κινητό του στο επόμενο που θα πάρει με τη προϋπόθεση να βάλει όπως είπα το ίδιο Gmail account

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μενα! Μια γρηγορη ερώτηση! Μολις παρελαβα την κινηταρα σε μπλε χρωμα αλλα ειναι t mobile. Περαν απο κατι εφαρμογές που βγαινουν και τις αναβαθμίσεις που θα αργουν ενδεχομένως, θα εχω κανενα αλλο θεμα?? Εγγύησης ίσως? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε και η γνησια θηκη της samsung.κορυφαια ποιοτητα και προστασια.αν και κρυβει το κινητο ειναι πολυ ομορφη για τα δικα μου γουστα.παντα προτιμουσα την συγκεκριμένη τυπου θηκη τις σαμσουνγκ σε ολα μου τα κινητα .μονο σε s5 δεν την ειχε βγαλει. http://www.cellularmall.co.za/alpha-protective-cover-silver.html Edited by lazman
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μενα! Μια γρηγορη ερώτηση! Μολις παρελαβα την κινηταρα σε μπλε χρωμα αλλα ειναι t mobile. Περαν απο κατι εφαρμογές που βγαινουν και τις αναβαθμίσεις που θα αργουν ενδεχομένως, θα εχω κανενα αλλο θεμα?? Εγγύησης ίσως? Ευχαριστω!

Κανενα προβλημα δεν θα εχεις

Σημερα μου ηρθε και η γνησια θηκη της samsung.κορυφαια ποιοτητα και προστασια.αν και κρυβει το κινητο ειναι πολυ ομορφη για τα δικα μου γουστα.παντα προτιμουσα την συγκεκριμένη τυπου θηκη τις σαμσουνγκ σε ολα μου τα κινητα .μονο σε s5 δεν την ειχε βγαλει. http://www.cellularmall.co.za/alpha-protective-cover-silver.html

 

Εγω αδυνατώ να το βαλω σε θηκη. Είναι τόσο όμορφο :) που δε μου κάνει καρδιά να το εγκλωβισω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μενα! Μια γρηγορη ερώτηση! Μολις παρελαβα την κινηταρα σε μπλε χρωμα αλλα ειναι t mobile. Περαν απο κατι εφαρμογές που βγαινουν και τις αναβαθμίσεις που θα αργουν ενδεχομένως, θα εχω κανενα αλλο θεμα?? Εγγύησης ίσως? Ευχαριστω!

 

από πoιο κατάστημα το αγόρασες φίλε και είναι έκδοση T-Mobile ; προσωπικά δεν θα ήθελα να βλέπω το λογότυπο της T-Mobile κάθε φορά που θα ανοίγω το κινητό, οι εφαρμογές είσαι σίγουρος πως γίνονται uninstall κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα δεν θα εχεις

 

 

Εγω αδυνατώ να το βαλω σε θηκη. Είναι τόσο όμορφο :) που δε μου κάνει καρδιά να το εγκλωβισω

 

και γω με κρύα καρδια το εβαλα .γενικος ειμαι πααααρα πολυ προσεκτικος με τα κινητα μου.μια φορα ομως προτου κανα 2μηνο ειχα ενα 5s σαν καινουριο και μου επεσε γυμνο :O.εκει ειναι που λες καλητερα στην θηκη και να εισαι ανετος παρα να σου πεσει και να εχεις αλλα:).

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

από πoιο κατάστημα το αγόρασες φίλε και είναι έκδοση T-Mobile ; προσωπικά δεν θα ήθελα να βλέπω το λογότυπο της T-Mobile κάθε φορά που θα ανοίγω το κινητό, οι εφαρμογές είσαι σίγουρος πως γίνονται uninstall κανονικά;

 

Το κατάστημα ειναι το Kaizer Shop. Στην ερωτηση μου αν το κινητο ειναι unbranded ο τυπος απαντησε " οχι μαλλον". Δηλαδη ουτε και αυτοι που το πουλανε δεν ξερουν χαχα. Ολες οι εφαρμογες βγαινουν, μονο μια δεν με αφησε να βγαλω αλλα την εκανα απενεργοποιηση. Τωρα σκεφτομαι μηπως του περασω την ελληνικη rom η τελος παντων μια unbranded. Καπου υπηρχε ενας οδηγος...πρεπει να διαβαζω λιγο πισω.Αληθεια ποια rom ειναι συνηθως γρηγορη στις αναβαθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

και γω με κρύα καρδια το εβαλα .γενικος ειμαι πααααρα πολυ προσεκτικος με τα κινητα μου.μια φορα ομως προτου κανα 2μηνο ειχα ενα 5s σαν καινουριο και μου επεσε γυμνο :O.εκει ειναι που λες καλητερα στην θηκη και να εισαι ανετος παρα να σου πεσει και να εχεις αλλα:).

 

Δεν το φοβάμαι το alpha γιατι δεν γλιστράει. Το S4 μου χε φυγει 2 φορες απ τα χέρια και το ειχα πιάσει στον αερα. Το note 3 αν και θα ηταν λογικό να φυγει απ το χέρι καποια στιγμη ειχε επισης απισρευτο κράτημα. Τωρα το 5s ειναι γνωστό οτι γλιστράει ενω τα 6/6plus ειναι εγκλημα χωρις θήκη αφου ειναι χελια :lol: .

 

Αρα ειναι ανάλογα την συσκευή και δεν το φοβάμαι καθολου το alpha

Link to comment
Share on other sites

Δεν το φοβάμαι το alpha γιατι δεν γλιστράει. Το S4 μου χε φυγει 2 φορες απ τα χέρια και το ειχα πιάσει στον αερα. Το note 3 αν και θα ηταν λογικό να φυγει απ το χέρι καποια στιγμη ειχε επισης απισρευτο κράτημα. Τωρα το 5s ειναι γνωστό οτι γλιστράει ενω τα 6/6plus ειναι εγκλημα χωρις θήκη αφου ειναι χελια :lol: .

 

Αρα ειναι ανάλογα την συσκευή και δεν το φοβάμαι καθολου το alpha

Μωρέ γλιστράει, γλιστράει και αυτό μια χαρά άμα είναι να σου κάτσει η στραβή.

Πριν δύο βδομάδες σε ψώνια στο S/M μου έφυγε από το χέρι από το ύψος της μέσης μου περίπου και πιο ψηλά, γύρω στο 1,20 μ ύψος και έπεσε με τη πλάτη κάτω, αλλά εντελώς φλατ πέσιμο με τη πλάτη. Πως έγινε , φυσικά δε το κατάλαβα. Κόκαλο απολιθωμένο εγώ. Δε τολμούσα να σκύψω να το πάρω στα χέρια μου. Το σηκώνω και ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!! Το έψαξα ξανά και ξανά, το έλεγξα με ότι τρόπο και με όποιο τρόπο μπορούσα, όλα ήταν άριστα ούτε τη παραμικρή γραντζουνίτσα έστω και φυσικά τώρα που έχουν περάσει και δυο βδομάδες, είμαι βέβαιος ότι όλα είναι εντάξει. Ήμουν απόλυτα κολ.....αδος, αλλά όμως και αυτό γλιστράει, όχι τόσο εύκολα, αλλά εμένα τουλάχιστον από το χέρι μου έφυγε. Τώρα έχω δύο θήκες, μία για τη ζώνη και μια στυλ πουγκί δερμάτινες.

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ γλιστράει, γλιστράει και αυτό μια χαρά άμα είναι να σου κάτσει η στραβή.

Πριν δύο βδομάδες σε ψώνια στο S/M μου έφυγε από το χέρι από το ύψος της μέσης μου περίπου και πιο ψηλά, γύρω στο 1,20 μ ύψος και έπεσε με τη πλάτη κάτω, αλλά εντελώς φλατ πέσιμο με τη πλάτη. Πως έγινε , φυσικά δε το κατάλαβα. Κόκαλο απολιθωμένο εγώ. Δε τολμούσα να σκύψω να το πάρω στα χέρια μου. Το σηκώνω και ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!! Το έψαξα ξανά και ξανά, το έλεγξα με ότι τρόπο και με όποιο τρόπο μπορούσα, όλα ήταν άριστα ούτε τη παραμικρή γραντζουνίτσα έστω και φυσικά τώρα που έχουν περάσει και δυο βδομάδες, είμαι βέβαιος ότι όλα είναι εντάξει. Ήμουν απόλυτα κολ.....αδος, αλλά όμως και αυτό γλιστράει, όχι τόσο εύκολα, αλλά εμένα τουλάχιστον από το χέρι μου έφυγε. Τώρα έχω δύο θήκες, μία για τη ζώνη και μια στυλ πουγκί δερμάτινες.

 

Ε, εντάξει δεν ειπα οτι ειναι κολλημένο στο χερι αλλα πιασε ενα iphone 6 και θα καταλαβεις την διαφορά. Με την πλατη οπως επεσε δεν εκανε καμια ζημια στην καμερα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ γλιστράει, γλιστράει και αυτό μια χαρά άμα είναι να σου κάτσει η στραβή.

Πριν δύο βδομάδες σε ψώνια στο S/M μου έφυγε από το χέρι από το ύψος της μέσης μου περίπου και πιο ψηλά, γύρω στο 1,20 μ ύψος και έπεσε με τη πλάτη κάτω, αλλά εντελώς φλατ πέσιμο με τη πλάτη. Πως έγινε , φυσικά δε το κατάλαβα. Κόκαλο απολιθωμένο εγώ. Δε τολμούσα να σκύψω να το πάρω στα χέρια μου. Το σηκώνω και ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!! Το έψαξα ξανά και ξανά, το έλεγξα με ότι τρόπο και με όποιο τρόπο μπορούσα, όλα ήταν άριστα ούτε τη παραμικρή γραντζουνίτσα έστω και φυσικά τώρα που έχουν περάσει και δυο βδομάδες, είμαι βέβαιος ότι όλα είναι εντάξει. Ήμουν απόλυτα κολ.....αδος, αλλά όμως και αυτό γλιστράει, όχι τόσο εύκολα, αλλά εμένα τουλάχιστον από το χέρι μου έφυγε. Τώρα έχω δύο θήκες, μία για τη ζώνη και μια στυλ πουγκί δερμάτινες.

Το μικρό βάρος του είναι σημαντικός παράγοντας στις πτωσεις.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πάντως σπάνια ρισκάρω συσκευή τόσο ακριβή χωρίς θήκη ειδικά έξω απ το σπίτι.

Είναι σα να έχεις 1 Smart 3D TV 500 ίων ή 600 ιών ευρώ, δε τη πετάς από εδώ και επί εκεί. Οπότε πρέπει να τα προσέχουμε και αυτά.

Και εγώ τα βγάζω απ τη θήκη πολλές φορές αλλά κυρίως σπίτι όταν έχω αράξει στο κρεβάτι ή στο καναπέ με μοκέτα χοντρή στρωμένη κάτω χάχα :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...