Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου επεσε κατω και μου εκανε σημαδι στην γωνια στο μεταλλικο..ξερει κανεις αν αυτο αλλαζει και ποσο θα κοστιζει;

 

εγώ επειδή είχε πέσει και έκανε ενα σημάδι και δεν μπορούσα να το βλέπω μου στοίχισε 45€ η αλλαγή αυτή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχει ζουμ κανονικα.μεσα στις ρυθμισεις πανε εκει που λεει 'το πληκτρο εντασης΄ και επελεξε το ζουμ. μπορεις να κανεις ζουμ και με τα δαχτυλα στην οθονη οπως κανεις ζουμ στις φωτο.

 

να ρωτησω κατι γιατι οταν το συνδεω στο pc δεν μπορω να το βαλω MTP και μου συνδεεται μονο σαν ΡΤΡ με αποτελεσμα να μην μπορω να αποθηκευσω τα βιντεο μου στο pc?πρεπει να κανω καμια ρυθμιση στο κινητο?

σε ποιες ρυθμισεις δεν μπορω να το βρω καμια βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

εχω παλι απορια με την μπαταρια.το φορτισα στο 100% και μετα το αφησα με κλειστη οθονη.μετα απο μια ωρα και χωρις να κανω τιποτα επεσε στ 99%.ειναι φυσιολογικο;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εμφανιζει τις ρυθμίσεις στη καμερα τι εχει γινει καποια βοήθεια

κανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων τοτε και ισως επανελθουν οι ρυθμισεις της καμερας.παρε οτι θες απο μεσα γιατι θα διαγραφουν ολα με την επαναφορα

Link to comment
Share on other sites

σε ποιες ρυθμισεις δεν μπορω να το βρω καμια βοηθεια

 

Πηγαινε στις σελιδες 145 & 146 του παροντος και διαβασε, το ιδιο προβλημα ειχα κι'εγω και χαρη στην βοηθεια των παιδιων εδω μεσα λυθηκε.οι απαντησεις βρισκονται εκει.

Link to comment
Share on other sites

εγώ επειδή είχε πέσει και έκανε ενα σημάδι και δεν μπορούσα να το βλέπω μου στοίχισε 45€ η αλλαγή αυτή.

 

Που το εφτιαξες;

Link to comment
Share on other sites

Που το εφτιαξες;

 

Στην πανεπιστημίου 48 αν θυμάμαι καλα ενα μαγαζί που εχει και τηλέφωνα, και ειναι σέρβις της σαμσουνγκ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δύναμη το κινητό τι να λέμε τώρα.

Το έχει η γυναίκα μου και παρ όλο που πάντα έχω ανώτερης κατηγορίας κινητά εγώ (Note 4 απλά και edge, LG G4, S6 απλό και edge) και ένα σωρό άλλα λόγο τρέλας και δοκιμών/αλλαγών, πάντα πιάνω τον εαυτό μου να το χαζεύει και να θαυμάζω τον ολοκληρωμένο Al around χαρακτήρα που έχει χωρίς να κάνει μια περιουσία. :)

 

 

 

...Να ευγνωμονείς αυτόν που στο έδωσε….:D:D:D:D

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου πείτε ποια είναι η καλύτερη έκδοση lollipop να φλασαρω στο alpha. Έχω ελληνικό με firmware cosmote
Link to comment
Share on other sites

Αν και με τη samsung κραταω μικρο καλαθι το κινητακι φαινεται οτι θα παρει και την Android M

 

http://www.gsmarena.com/infographic_details_what_samsungs_android_m_update_will_look_like-news-13581.php

Link to comment
Share on other sites

Αν και με τη samsung κραταω μικρο καλαθι το κινητακι φαινεται οτι θα παρει και την Android M

 

http://www.gsmarena.com/infographic_details_what_samsungs_android_m_update_will_look_like-news-13581.php

Μακαρι να φτασει μεχρι εκει το αλφα. Το αξίζει παντως. Η συσκευη ειναι χαρμα!!

Link to comment
Share on other sites

Αν και με τη samsung κραταω μικρο καλαθι το κινητακι φαινεται οτι θα παρει και την Android M

 

http://www.gsmarena.com/infographic_details_what_samsungs_android_m_update_will_look_like-news-13581.php

 

Μήπως εννοεί την σειρά alpha (Α3, Α5, Α7) και όχι το δικό μας...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοεί την σειρά alpha (Α3, Α5, Α7) και όχι το δικό μας...

 

Νομιζω οτι εννοει ξεκαθαρα το alpha και σε σχεση με τις αλλες συσκευες που αναφερει,ειναι αναμεσα στις δυνατες.. Αντε να δουμε ποτε θα ερθει αυτη η lollipop πρωτα και μακαρι μετα να φτασει και σε milkshake καλα θα ειναι αλλα μας εχει βγαλει την πιστη η samsung με τις ενημερωσεις. Παντως το κινητο με 4.4.4 πεταει και δεν πιανεται!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σημερα ειδα την λιστα της Samsung για Android M και το Galaxy Alpha ειναι μεσα. Το θεμα ειναι οτι το δικο μου εχει κολλησει στο 4.4.4 :P Παταω ενημερωση λογισμικου και μου λεει οι πιο προσφατες ενημερωσεις εχουν ηδη εγκατασταθει, Ενω βλεπω αλλους χρηστες να εχουν Lollipop στο Alpha. Ξερει κανεις γιατι δεν μου βγαζει ενημερωση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σημερα ειδα την λιστα της Samsung για Android M και το Galaxy Alpha ειναι μεσα. Το θεμα ειναι οτι το δικο μου εχει κολλησει στο 4.4.4 :P Παταω ενημερωση λογισμικου και μου λεει οι πιο προσφατες ενημερωσεις εχουν ηδη εγκατασταθει, Ενω βλεπω αλλους χρηστες να εχουν Lollipop στο Alpha. Ξερει κανεις γιατι δεν μου βγαζει ενημερωση?

 

Γιατί οι ΟΤΑ ενημερώσεις ανά χώρα δίνονται σε διαφορετικό χρόνο μεταξύ τους. Αν το firmware του κινητού σου είναι ελληνικό πχ τότε περιμένεις lollipop για Ελλάδα, αν είναι Τσέχικο τότε περιμένεις το update για Τσεχία. Το τι firmware φοράς μπορείς να το δεις μέσω της εφαρμογής phone info στο playstore. Για την M θα περιμένεις πολύ, πολύ καιρό.

 

Νομιζω οτι εννοει ξεκαθαρα το alpha και σε σχεση με τις αλλες συσκευες που αναφερει,ειναι αναμεσα στις δυνατες.. Αντε να δουμε ποτε θα ερθει αυτη η lollipop πρωτα και μακαρι μετα να φτασει και σε milkshake καλα θα ειναι αλλα μας εχει βγαλει την πιστη η samsung με τις ενημερωσεις. Παντως το κινητο με 4.4.4 πεταει και δεν πιανεται!

 

Το ένα καλό με το κινητό μας είναι αυτό που είπες, ότι με την 4.4.4 πετάει ούτως ή άλλως. Το άλλο καλό είναι είναι ότι επειδή ακριβώς έχει φοβερή επεξεργαστική δύναμη μπορεί να πάρει όποια έκδοση android του μέλλοντος υπάρξει γιατί έχει τη δύναμη να τη στηρίξει ( υποτίθεται κιόλας ότι η Google προσπαθεί να ελαφρύνει πχ την κατανάλωση ram στην M σε σχέση με την τεράστια κατανάλωση στη lollipop ). Το κακό είναι ότι επειδή δεν υπήρξε δημοφιλής συσκευή λόγω της ακριβής τιμής του ( έγινε δημοφιλής όταν έπεσε στα μισά η τιμή του βέβαια ), η Samsung δεν θα το έχει στις προτεραιότητές της.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Γιατί οι ΟΤΑ ενημερώσεις ανά χώρα δίνονται σε διαφορετικό χρόνο μεταξύ τους. Αν το firmware του κινητού σου είναι ελληνικό πχ τότε περιμένεις lollipop για Ελλάδα, αν είναι Τσέχικο τότε περιμένεις το update για Τσεχία. Το τι firmware φοράς μπορείς να το δεις μέσω της εφαρμογής phone info στο playstore. Για την M θα περιμένεις πολύ, πολύ καιρό.

 

 

 

Το ένα καλό με το κινητό μας είναι αυτό που είπες, ότι με την 4.4.4 πετάει ούτως ή άλλως. Το άλλο καλό είναι είναι ότι επειδή ακριβώς έχει φοβερή επεξεργαστική δύναμη μπορεί να πάρει όποια έκδοση android του μέλλοντος υπάρξει γιατί έχει τη δύναμη να τη στηρίξει ( υποτίθεται κιόλας ότι η Google προσπαθεί να ελαφρύνει πχ την κατανάλωση ram στην M σε σχέση με την τεράστια κατανάλωση στη lollipop ). Το κακό είναι ότι επειδή δεν υπήρξε δημοφιλής συσκευή λόγω της ακριβής τιμής του ( έγινε δημοφιλής όταν έπεσε στα μισά η τιμή του βέβαια ), η Samsung δεν θα το έχει στις προτεραιότητές της.

 

Φιλε ipred εχεις τις πιο σωστες απαντησεις/αποψεις επι του θεματος σε εμπιστευομαι απολυτα!Ελπιζω να φτασει σε Android m το alpha μας γιατι το αξιζει. Αντε να δουμε ποτε θα ερθει η Lollipop αν και ξερω οτι δεν την πιστευεις σε παλιοτερα σου post. Προσωπικα θελω να την δω πως πηγαινει ειναι ο αερας της αναβαθμισης ξερεις πως ειναι. Ας ελπισουμε πως αυτη η υπεροχη/δυνατη συσκευη δεν θα ξεχαστει απο την εταιρια. Αληθευει πως η συσκευη με kitkat τρεχει με χιλια. Αντε να δουμε με lollipop

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ τελευταία μια υπερθέρμανση της συσκευής μιλάμε ψήνεις αυγό.

Έχει παρατηρήσει κάνεις κάτι ανάλογο τι μπορεί να φταίει;

Λέτε ο παρατεταμένοε καύσωνας...επηρέασε και την συσκευή μας :lol:

Πάντως αρχίζει και γίνετε πολύ ενοχλητικό

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ τελευταία μια υπερθέρμανση της συσκευής μιλάμε ψήνεις αυγό.

Έχει παρατηρήσει κάνεις κάτι ανάλογο τι μπορεί να φταίει;

Λέτε ο παρατεταμένοε καύσωνας...επηρέασε και την συσκευή μας :lol:

Πάντως αρχίζει και γίνετε πολύ ενοχλητικό

 

Kαλησπερα.το κινητο το εχω 4 μηνες και δεν εχει θερμανθει πότε ουτε καν τωρα το καλοκαιρι να φανταστεις με hd gaming στην παραλια.ειναι σε πολυ φυσιολογικα επιπεδα. Μηπως καποια εφαρμογη στο προκαλει αυτο;δοκιμαδε να δεις τι τρεχει απο πισω και τι σου κατανάλωνει ενεργεια σε πρωτη φαση πριν κανεις hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ τελευταία μια υπερθέρμανση της συσκευής μιλάμε ψήνεις αυγό.

Έχει παρατηρήσει κάνεις κάτι ανάλογο τι μπορεί να φταίει;

Λέτε ο παρατεταμένοε καύσωνας...επηρέασε και την συσκευή μας :lol:

Πάντως αρχίζει και γίνετε πολύ ενοχλητικό

 

Μήπως στο ψήνει κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή ; Εμένα μεγάλη θερμοκρασία ανεβάζει πχ όταν χρησιμοποιώ το Sygic ( πρόγραμμα πλοήγησης) αλλά είναι φυσιολογικό αυτό ( συμβαίνει με όλα τα κινητά). Στο web browsing επίσης ανεβάζει αλλά πάλι normal θεωρείται. Γενικά, όσο θα ανεβαίνει η ισχύς των επεξεργαστών πάντα θα έχεις υψηλές θερμοκρασίες ανεξαρτήτως μοντέλου κινητού όταν θα χρησιμοποιείς εφαρμογές που αξιοποιούν όλους τους πυρήνες. Πχ στις κλήσεις που δεν χρειάζονται μεγάλη ισχύ, λογικά δεν θα σου ζεσταίνεται το κινητό. Αν σου ζεσταίνεται και στις κλήσεις τότε ναι ίσως έχεις θέμα.

 

Εdit : dan81 με πρόλαβες :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σημερα ειδα την λιστα της Samsung για Android M και το Galaxy Alpha ειναι μεσα. Το θεμα ειναι οτι το δικο μου εχει κολλησει στο 4.4.4 :P Παταω ενημερωση λογισμικου και μου λεει οι πιο προσφατες ενημερωσεις εχουν ηδη εγκατασταθει, Ενω βλεπω αλλους χρηστες να εχουν Lollipop στο Alpha. Ξερει κανεις γιατι δεν μου βγαζει ενημερωση?

Που την είδες την λίστα?

ή εννοείς στη που πόσταρε ο φίλε πιο πάνω?

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Που την είδες την λίστα?

ή εννοείς στη που πόσταρε ο φίλε πιο πάνω?

Δεν ξερω αν μπορω να ποσταρω links...αν δεν επιτρεπεται ας φαει διαγραφη το post

http://www.unboxholics.com/news/tech/10042-poies-syskeues-tis-samsung-tha-paroun-to-android-m

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν μπορω να ποσταρω links...αν δεν επιτρεπεται ας φαει διαγραφη το post

http://www.unboxholics.com/news/tech/10042-poies-syskeues-tis-samsung-tha-paroun-to-android-m

 

Εργαλειο αψογο η συσκευη. Πρωτη φορα εχω αγαπησεί τοσο κινητο. Τυχεροί όσοι καναμε την επιλογη με το alpha. Μακαρι να φτασει να αναβαθμιστει σε Μ και οπως φενεται θα το παρει στο πολυ ομως απώτερο μελλον.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι το led ειδοπιησης μου εφαγε σκαλωμα δηλ αντι να αναβοσηνει μπλε ,εμεινε συνεχως μπλε η μερικες φορεσ δεν αναβοσβηνε σωστα,Το εκανα επανεκκίνηση και εστρωσε.Γιατι λετε να εφαγε τετοιο σκαλωμα?
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι το led ειδοπιησης μου εφαγε σκαλωμα δηλ αντι να αναβοσηνει μπλε ,εμεινε συνεχως μπλε η μερικες φορεσ δεν αναβοσβηνε σωστα,Το εκανα επανεκκίνηση και εστρωσε.Γιατι λετε να εφαγε τετοιο σκαλωμα?

 

Lollipop έχεις ; Το ρωτώ γιατί τέτοιου είδους πρόβλημα έχει παρατηρηθεί στο S4 μετά το lollipop update. Ίσως κάποια εφαρμογή ειδοποιήσεων ( gmail, yahoo mail κτλ) που έτρεχε στο background να σου είχε φάει κόλλημα. Mε την επανεκκίνηση έκλεισε η εφαρμογή αυτή και γι΄αυτό σου λύθηκε το πρόβλημα. Αν στο προκαλεί εφαρμογή που στέλνει ειδοποιήσεις τότε πιθανόν να σου ξανασυμβεί. Την ώρα που θα συμβεί πήγαινε στις ρυθμίσεις του κινητού->διαχείριση εφαρμογών->εφαρμογές σε εκτέλεση και κλείσε μία μία για να δεις πότε θα σβήσει το led και να καταλάβεις ποια προκαλεί το bug.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...