Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μεγαλύτερη μπαταρία παρέχεται από Samsung; Επειδή με ενδιαφέρει, έχουμε κάποιο link;

 

http://www.e-shop.gr/samsung-extended-battery-kit-eb-eg850b-for-galaxy-alpha-g850-white-p-TEL.019349

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

του alpha 32 είναι,64 αλλά κλειδωμένος στα 32 είναι του note 4

 

Του note η οκταπυρηνη βερσιον δεν νομιζω να ειναι κλειδωμενη....τουλαχιστον κατι τετοιο δεν ακουστηκε.απλως τρεχει στα 32 οσο εχει την 4.4 μολις παρει την λολλιποπ θα ειναι κανονικο 64bit.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δίνεται έξτρα καπάκι; Αλλάζει το μέγεθος του κινητού με αυτήν;

 

Ναι, γινεται λιγο πιο παχύ. Η πλατη που εχει το κινητο , δεν κουμπώνει με τη μεγαλυτερη μπαταρια. Πρεπει να βαλεις αυτή που δινουν μαζι με την μπαταρια. Επισης οι περισσοτερες θηκες δεν κανουν με την μεγαλη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Παντως τετοιο design που εχει αυτο το τηλεφωνο σου προκαλει δικαια το δίλημμα να βαλω θηκη ή οχι. Εγω το πηρα σε μπλε και πηρα απο το public μια πλαστικη ημιδιαφανης της puro τυπου bumper που το καλυπτει ολοκληρο.πολυ λεπτη αλλα καμια σχεση χωρις θηκη το κινητο δεν υπαρχει ειναι πανεμορφο.Η οθονη γρατσουνιζετε ευκολα,δηλαδη απο κλειδια σε καμια τσαντα π.χ και τετοια;το ρωταω αυτο γιατι δεν θελω να βαλω screen protector.τι στο καλο αμα γρατσουνιζεται ευκολα και αυτο το gorrila 4 που φοραει τοτε..
Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
τελικά θα πάρουμε lollipop και πότε? Την ψυχή μας βγάλανε έστω να δούμε τι θα κάνει και πως είναι? Εγώ έχω γερμανική version
Link to comment
Share on other sites

Παντως τετοιο design που εχει αυτο το τηλεφωνο σου προκαλει δικαια το δίλημμα να βαλω θηκη ή οχι. Εγω το πηρα σε μπλε και πηρα απο το public μια πλαστικη ημιδιαφανης της puro τυπου bumper που το καλυπτει ολοκληρο.πολυ λεπτη αλλα καμια σχεση χωρις θηκη το κινητο δεν υπαρχει ειναι πανεμορφο.Η οθονη γρατσουνιζετε ευκολα,δηλαδη απο κλειδια σε καμια τσαντα π.χ και τετοια;το ρωταω αυτο γιατι δεν θελω να βαλω screen protector.τι στο καλο αμα γρατσουνιζεται ευκολα και αυτο το gorrila 4 που φοραει τοτε..

 

Δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου αλλά δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα χωρίς screen protector, εγώ έχω το Alpha από την πρώτη μέρα που ήρθε, χωρίς protector (φοράω καλή θήκη όμως σιλικόνης), το έχω βάλει με κλειδιά και κέρματα στην τσέπη αρκετές φορές και έχει πέσει και 2-3 φορές χωρίς να έχει πάθει τπτ, γενικότερα η αίσθηση που έχω από προσωπική εμπειρία είναι ότι πολύ δύσκολα θα πάθει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου αλλά δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα χωρίς screen protector, εγώ έχω το Alpha από την πρώτη μέρα που ήρθε, χωρίς protector (φοράω καλή θήκη όμως σιλικόνης), το έχω βάλει με κλειδιά και κέρματα στην τσέπη αρκετές φορές και έχει πέσει και 2-3 φορές χωρίς να έχει πάθει τπτ, γενικότερα η αίσθηση που έχω από προσωπική εμπειρία είναι ότι πολύ δύσκολα θα πάθει κάτι.

 

Απολυτα κατατοπιστικη απαντηση απο εμπειρια που εχεις και ευχαριστω. Την συσκευη την εχω ουτε μηνα και την προσεχω οσο ειναι δυνατον.μην ξεχναμε οτι κινητο ειναι δεν γινεται στην καθημερινοτητα σου να μην πεσει. Επισης ηθελα να ρωτησω το πλαισιο αν πεσει κανει σημαδια το αλουμινιο σχετικα πιο ευκολα απο οτι τα πλαστικα.ισχυει κατι τετοιο; Οπως παλι και το τζαμακι της καμερας γρατζουνιζετε με το περας του χρονου ; εχει αμεση επαφη οταν το αφηνεις κατω .

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τελικά θα πάρουμε lollipop και πότε? Την ψυχή μας βγάλανε έστω να δούμε τι θα κάνει και πως είναι? Εγώ έχω γερμανική version

 

Καλησπέρα. Συντομα θα ερθει η lollipop ειναι θεμα χρονου. αν και ειμαι πολυ περιεργος να την δω μετα απο ολα αυτα που λεγοντε πως θα πηγαινει. Θα παρει φωτια το topic εδω . Εγω εχω ισπανικη εκδοση. Αγαντα λοιπον

Link to comment
Share on other sites

Παντως τετοιο design που εχει αυτο το τηλεφωνο σου προκαλει δικαια το δίλημμα να βαλω θηκη ή οχι. Εγω το πηρα σε μπλε και πηρα απο το public μια πλαστικη ημιδιαφανης της puro τυπου bumper που το καλυπτει ολοκληρο.πολυ λεπτη αλλα καμια σχεση χωρις θηκη το κινητο δεν υπαρχει ειναι πανεμορφο.Η οθονη γρατσουνιζετε ευκολα,δηλαδη απο κλειδια σε καμια τσαντα π.χ και τετοια;το ρωταω αυτο γιατι δεν θελω να βαλω screen protector.τι στο καλο αμα γρατσουνιζεται ευκολα και αυτο το gorrila 4 που φοραει τοτε..

 

Για μένα οποιοσδήποτε φοβάται φθορά στο κινητό του και του βάζει πάντα θήκη, δεν πρέπει να τον απασχολεί καθόλου το design και η κατασκευή ενός κινητού αφού τελικά το καλύπτει με μια πλαστική θήκη. Δεν πρέπει να είναι η εμφάνιση δλδ το κριτήριο αγοράς κινητού σε όσους τους βάζουν θήκη αλλά τα τεχνικά χαρακτηριστικά. Ακόμα και οι πολύ λεπτές διάφανες θήκες σιλικόνης μειώνουν πάρα πολύ την εμφάνιση και κυρίως το feeling στο πιάσιμο του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Εγω περα απο τεχνικα χαρακτηριστικα που για μενα ειναι πρωταρχικος παραγοντας κοιταω και την εμφανιση.Κι επειδη θελω να το ευχαριστηθω εγω,κι οχι ο επομενος,δεν βαζω ποτε θηκη.

Και το συγκεκριμενο ειναι πανεμορφο το ατιμο!

Με βρισκεις συμφωνο ipred.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Του note η οκταπυρηνη βερσιον δεν νομιζω να ειναι κλειδωμενη....τουλαχιστον κατι τετοιο δεν ακουστηκε.απλως τρεχει στα 32 οσο εχει την 4.4 μολις παρει την λολλιποπ θα ειναι κανονικο 64bit.

 

Όχι, στο 4άρι είναι κλειδωμένος ο επεξεργαστής να δουλεύει μόνο στα 32, όσο για το alpha ο επεξεργαστής του νομίζω είναι αποκλειστικά στα 32.

Το Note έχει πάρει lollipop & συνεχίζει να τρέχει στα 32.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα οποιοσδήποτε φοβάται φθορά στο κινητό του και του βάζει πάντα θήκη, δεν πρέπει να τον απασχολεί καθόλου το design και η κατασκευή ενός κινητού αφού τελικά το καλύπτει με μια πλαστική θήκη. Δεν πρέπει να είναι η εμφάνιση δλδ το κριτήριο αγοράς κινητού σε όσους τους βάζουν θήκη αλλά τα τεχνικά χαρακτηριστικά. Ακόμα και οι πολύ λεπτές διάφανες θήκες σιλικόνης μειώνουν πάρα πολύ την εμφάνιση και κυρίως το feeling στο πιάσιμο του κινητού.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια ειναι η ιδεα μου η ειναι λιγο πιο βαρυ με lollipop?

Γιατί πόσοι την έχουν πάρει - βάλει για να έχουμε απόψεις και συγκρίσεις σε τέτοιο βαθμό που να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα; Ελάχιστοι πιστεύω και αυτοί με << πλάγιους >> τρόπους ( δε το εννοώ προς Θεού με κακή έννοια ), οπότε περιμένουμε να γίνουμε πολλοί και τότε θα έχουμε να λέμε.

Μακάρι πάντως και μετά με τη Lolipop να συνεχίσει το κινητό να είναι τόσο << διαμάντι >> όσο και τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο ειτε με θηκη ειτε χωρις ειναι "διαμαντι-ζαφειρι" και συνδιαζει το πιο ομορφο design που εχει βγαλει ποτε η samsung μαζι με powerfully hardware.ελπιζω και μετα απο αρκετο καιρο να ειναι οκ γιατι σκοπευω το συγκεκριμενο να το κρατησω το λιγοτερο δυο χρονακια. Σε αναμονη για lollipop ειμαι full περιεργος να δω πως θα πηγαινει..
Link to comment
Share on other sites

Η μαυρίλα με κουράζει και επίσης αυτό που θέλω από το lollipop το οποίο το είχα στο ios και με βόλευε απίστευτα είναι οι ενημερώσεις που εμφανίζονται στην οθόνη κλειδώματος και όχι στην μπάρα .

 

Σε lollipop οι ενημερώσεις θα εμφανίζονται και στην οθόνη κλειδώματος. Αν δεν μπορείς να περιμένεις υπάρχουν πάντα και εναλλακτικές όπως η εφαρμογή Cm locker.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειναι η ιδεα μου η ειναι λιγο πιο βαρυ με lollipop?

 

Δεν εχει καμμια σχεση σε ποιοτητα κυλισης και δεν ειναι καθολου βαρυ λαγκαρισμα δεν υπαρχει ακομα και η μπαταρία έχει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Αν σας φαινεται βαρια τοτε υπαρχει η κλασσικη λυση στις επιλογες προγραμματιστη,βαζοντας την ταχυτητα στο 0.5 και στα 3.

Το ιδιο ισχυει φυσικα και για κιτ κατ

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Απολυτα κατατοπιστικη απαντηση απο εμπειρια που εχεις και ευχαριστω. Την συσκευη την εχω ουτε μηνα και την προσεχω οσο ειναι δυνατον.μην ξεχναμε οτι κινητο ειναι δεν γινεται στην καθημερινοτητα σου να μην πεσει. Επισης ηθελα να ρωτησω το πλαισιο αν πεσει κανει σημαδια το αλουμινιο σχετικα πιο ευκολα απο οτι τα πλαστικα.ισχυει κατι τετοιο; Οπως παλι και το τζαμακι της καμερας γρατζουνιζετε με το περας του χρονου ; εχει αμεση επαφη οταν το αφηνεις κατω .

 

Το τζαμάκι της κάμερας είναι και αυτό corning gorilla glass δεν παθαίνει τπτ, αυτό που παθαίνει είναι το χρωμιωμένο πλαισιάκι γύρω από το τζαμάκι.

 

Όσο για το πλαστικό vs αλουμίνιο, τα τελευταία χρόνια είχα μόνο αλουμινένιο πλαίσιο, iphone 4, 4s, galaxy Alpha, δεν έπαθε ποτέ κανένα κάτι, γιατί φορούσα πάντα θήκη, κάτι που δεν θα έκανα αν είχα πλαστική συσκευή, νομίζω ότι το πλαστικό ή δεν θα πάθει τπτ ή θα σπάσει (ανάλογα το πέσιμο), ενώ το αλουμίνιο σχεδόν ότι πέσιμο και να φάει, δεν θα σπάσει αλλά κάτι θα πάθει στα σίγουρα (λακουβίτσα, γρατζουνιά...)

 

Γενικότερα αν θες η συσκευή σου να μην πάθει τίποτα η λύση είναι μόνο μία: αξιοπρεπής θήκη σιλικόνης, χάνεις σε ομορφιά αίσθηση, κερδίζεις σε προστασία.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειναι η ιδεα μου η ειναι λιγο πιο βαρυ με lollipop?

Εμένα πάει σφαίρα, καλυτερα απο ΚΚ θα ελεγα.. Κοίταξε μήπως φταίει καμία εφαρμογή..

Link to comment
Share on other sites

Το τζαμάκι της κάμερας είναι και αυτό corning gorilla glass δεν παθαίνει τπτ, αυτό που παθαίνει είναι το χρωμιωμένο πλαισιάκι γύρω από το τζαμάκι.

 

Όσο για το πλαστικό vs αλουμίνιο, τα τελευταία χρόνια είχα μόνο αλουμινένιο πλαίσιο, iphone 4, 4s, galaxy Alpha, δεν έπαθε ποτέ κανένα κάτι, γιατί φορούσα πάντα θήκη, κάτι που δεν θα έκανα αν είχα πλαστική συσκευή, νομίζω ότι το πλαστικό ή δεν θα πάθει τπτ ή θα σπάσει (ανάλογα το πέσιμο), ενώ το αλουμίνιο σχεδόν ότι πέσιμο και να φάει, δεν θα σπάσει αλλά κάτι θα πάθει στα σίγουρα (λακουβίτσα, γρατζουνιά...)

 

Γενικότερα αν θες η συσκευή σου να μην πάθει τίποτα η λύση είναι μόνο μία: αξιοπρεπής θήκη σιλικόνης, χάνεις σε ομορφιά αίσθηση, κερδίζεις σε προστασία.

 

Ολοσωστη η συμβουλη σου σε ευχαριστω πολυ .Για το δαχτυλιδακι γυρω απο την καμερα ουτε που το ειχα φανταστει οτι μπορει να εχει θεμα .

για μετα ειναι το πρώτο μεταλλικο κινητο που εχω στην κατοχη μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο μας εκανε την πρωτη πτωση κατω των 300€. 290.90€ συγκεκριμενα ,σε σκρουτζομαγαζα.ποσο θα πεσει ακομη, ουτε χρονος δεν περασε και επεσε το διπλασιο της αρχικη του τιμης! Ειναι το απολυτο v.f.m αυτη την στιγμη. Λετε να επαληθευτουν οι φημες για καταργηση του στα τελη του 2015; ποιος ξερει,θα δειξει ο χρονος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο μας εκανε την πρωτη πτωση κατω των 300€. 290.90€ συγκεκριμενα ,σε σκρουτζομαγαζα.ποσο θα πεσει ακομη, ουτε χρονος δεν περασε και επεσε το διπλασιο της αρχικη του τιμης! Ειναι το απολυτο v.f.m αυτη την στιγμη. Λετε να επαληθευτουν οι φημες για καταργηση του στα τελη του 2015; ποιος ξερει,θα δειξει ο χρονος.

299.90 € συγνώμη εκ παραδρομης

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες το κινητό. Πραγματικά είναι σα κόσμημα. Το θέμα μου είναι οτι μόλις το άνοιξα μου βρήκε μια αναβάθμιση 134 mb. Μήπως είναι η 5 Έκδοση lollipop; Τώρα φοράει 4.4.4
Link to comment
Share on other sites

Ναι, γινεται λιγο πιο παχύ. Η πλατη που εχει το κινητο , δεν κουμπώνει με τη μεγαλυτερη μπαταρια. Πρεπει να βαλεις αυτή που δινουν μαζι με την μπαταρια. Επισης οι περισσοτερες θηκες δεν κανουν με την μεγαλη μπαταρια.

 

υπαρχει θηκη που να κανει με την μεγαλη μπαταρια?

διαβασα στο xda οτι καποιος που την πηρε την μεγαλη μπαταρια, και ειχε θηκη spigen δεν ειχε προβλημα με το κινητο.

Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες το κινητό. Πραγματικά είναι σα κόσμημα. Το θέμα μου είναι οτι μόλις το άνοιξα μου βρήκε μια αναβάθμιση 134 mb. Μήπως είναι η 5 Έκδοση lollipop; Τώρα φοράει 4.4.4

Δεν είναι η lolipop, βάλτη άφοβα έτσι και αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...