Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά είμαι ανάμεσα σε αυτό και το note 3..... δεν με ενδιαφέρει το μέγεθος της οθόνης..... ούτε η επέκταση μνήμης καθώς έχω minova otg.... το μονο που με χαλάει ειναι η οθονη του alpha που ειναι μονο 720p.....

 

πφφφφ δεν ξέρω τι να παρω@@@

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά είμαι ανάμεσα σε αυτό και το note 3..... δεν με ενδιαφέρει το μέγεθος της οθόνης..... ούτε η επέκταση μνήμης καθώς έχω minova otg.... το μονο που με χαλάει ειναι η οθονη του alpha που ειναι μονο 720p.....

 

πφφφφ δεν ξέρω τι να παρω@@@

 

Είχα το νοτε, με κούρασε το μέγεθος και πήγα σε Ζ3c και τώρα σε άλφα. Είναι βολικό και η οθόνη του είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να τερματιζω τις κλησεις με το hard button; οταν βαζω ανοικτη ακροαση καποιες φορες σβηνει η οθονη και δεν μπορω να κανω τερματισμο
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να τερματιζω τις κλησεις με το hard button; οταν βαζω ανοικτη ακροαση καποιες φορες σβηνει η οθονη και δεν μπορω να κανω τερματισμο

 

Ναι υπάρχει στις ρυθμίσεις κλήσεων έχει μενού που λέει απάντηση και τερματισμός κλήσεων. Δες το.

 

Ερώτηση εγώ τώρα. Για να κατεβάσω την κουρτίνα με τις ειδοποιήσεις.... Αν πάω να την κατεβάσω από πάνω δεξιά από το ρολόι δηλαδή δεν κατεβαίνει σαν να είναι νεκρή η αφή εκεί. Ενώ τέρμα αριστερά η στο κέντρο δουλεύει κανονικά. Σε άλλα τηλέφωνα όπου και να πάω να το κατεβάσω κατεβαίνει κανονικά. Το έχετε και εσείς αυτό το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό για την γυναίκα μου, τώρα έχει το iPhone 5, αξίζει η μετάβαση; από μπαταρία πως πάει; το ψάχνω σε χρυσό αλλά δεν το βρίσκω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό για την γυναίκα μου, τώρα έχει το iPhone 5, αξίζει η μετάβαση; από μπαταρία πως πάει; το ψάχνω σε χρυσό αλλά δεν το βρίσκω.

370 στο γερμανικό Amazon: http://www.amazon.de/Samsung-G850F-Galaxy-Vertrag-frosted-gold/dp/B00NFQ3MWE/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1430176308&sr=8-2&keywords=samsung+alpha+gold

 

Το κινητό αξίζει είναι πανέμορφο αλλά η μετάβαση από το iOS στο android μάλλον θα δυσκολέψει τη γυναίκα σου..

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση εγώ τώρα. Για να κατεβάσω την κουρτίνα με τις ειδοποιήσεις.... Αν πάω να την κατεβάσω από πάνω δεξιά από το ρολόι δηλαδή δεν κατεβαίνει σαν να είναι νεκρή η αφή εκεί. Ενώ τέρμα αριστερά η στο κέντρο δουλεύει κανονικά. Σε άλλα τηλέφωνα όπου και να πάω να το κατεβάσω κατεβαίνει κανονικά. Το έχετε και εσείς αυτό το θέμα;

 

Οχι εγω δεν το εχω.Κατεβαινει απο οπου κι αν την κατεβασω την μπαρα.Και με κλειδωμενη οθονη.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Οχι εγω δεν το εχω.Κατεβαινει απο οπου κι αν την κατεβασω την μπαρα.Και με κλειδωμενη οθονη.

 

και σε μενα κατεβαινει από οπου κι αν την κατεβασω.

Όχι όμως με κλειδωμενη οθονη. Εσυ τι κλειδωμα οθονης εχεις? Εγω εχω το μοτιβο.

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα κατεβαινει από οπου κι αν την κατεβασω.

Όχι όμως με κλειδωμενη οθονη. Εσυ τι κλειδωμα οθονης εχεις? Εγω εχω το μοτιβο.

Τιποτα,την κυλιση.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

@DjTony Έβαλα για λίγο τον stock launcher για να σου δώσω κι εγώ feedback. Κατεβαίνει από και από δεξιά και από αριστερά οπότε το κινητό σου έχει θέμα. Στη θέση σου θα έκανα τα εξής : Πρώτα θα έβαζα έναν άλλον launcher ( από ότι κατάλαβα χρησιμοποιείς το stock αφού αναγκάζεσαι να πιάνεις τη μπάρα και όχι να την κατεβάζεις με swipe down σε οποιοδήποτε σημείο της οθόνης ) για να διαπίστωνα αν είναι θέμα του stock launcher. Aν κατέβαινε με τον external launcher ( όχι με gesture προς τα κάτω αλλά πιάνοντας τη μπάρα στο σημείο που λες) τότε θα καταλάβαινα ότι είναι θέμα software και θα έκανα επαναφορά εργοστασιακών. Αν όχι θα το πήγαινα κατευθείαν για service.

 

@hackfree, αφού είχες πριν Note 3,4, δεν θα σε καλύψει η μπαταρία συγκριτικά. Μόνο αν κάνεις ελαφρά ή μέτρια χρήση δεν θα έχεις παράπονο. Εμένα μου κρατά 2+ μέρες ( έχω φτάσει και 3) αλλά δεν του κάνω βαριά χρήση. Tις πρώτες μέρες αγοράς που ασχολούμουν συνέχεια με το κινητό ( πολλές ώρες ανοιχτή οθόνη) μου κρατούσε 1 μέρα, μη σου πω και 3/4 ημέρας. Όσο για την κάμερα, τη μέρα έξω δεν πιστεύω θα έχεις κανένα παράπονο. Σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού ίσως να έχεις όμως. Εμένα δεν με ικανοποιεί κανένα κινητό σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

 

@gsa1967 Δεν νομίζω ότι θα έχεις θέμα με την ανάλυση καθώς το Νote 3 έχει 386ppi και το Alpha 312ppi. Δεν αντιλαμβάνεται το μάτι τόσο μικρές διαφορές στα ppi. Το μόνο για μένα που πρέπει να προβληματίζει τους κατόχους Note που θέλουν να κάνουν τη μετάβαση στο Alpha είναι η μπαταρία.

 

Παιδιά , όσοι βάλετε τη Lollipop ( λογικά μέχρι τέλος της εβδομάδας θα έχει έρθει για όλους) δώστε αν θα έχετε χρόνο αναλυτικό feedback για το smoothness στο σκρολάρισμα, τη μπαταρία, την κάμερα, το σήμα, το wifi και οτιδήποτε άλλο βασικό.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

 

αντε να δουμε εχω βαρεθει αυτη την μαυριλα .

εμενα γραφει NORDIC ελπιζω να μην την παρουμε τελευταιοι.:O

Link to comment
Share on other sites

Να ευχόμαστε μόνο, οι μέχρι τώρα απροβλημάτιστες συσκευές μας να συνεχίσουν έτσι και μετά τη Lolipop.
Link to comment
Share on other sites

Να ευχόμαστε μόνο, οι μέχρι τώρα απροβλημάτιστες συσκευές μας να συνεχίσουν έτσι και μετά τη Lolipop.

Υπάρχει τρόπος να μην κατέβει η ενημέρωση λογισμικού OTA αυτόματα και στη συνέχεια να περιμένει επιβεβαίωση για εγκατάσταση; Το ρωτάω γιατί μόλις πήρα το κινητό, άρχισε να κατεβάζει αυτόματα μια μικρού μεγέθους ενημέρωση, παρότι είχα απενεργοποιημένη την αυτόματη ενημέρωση... Εγώ θέλω απλά να ειδοποιηθώ για την ύπαρξη ενημέρωσης και να την κάνω με την ησυχία μου όταν θα έχει δοκιμαστεί πια...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μην κατέβει η ενημέρωση λογισμικού OTA αυτόματα και στη συνέχεια να περιμένει επιβεβαίωση για εγκατάσταση; Το ρωτάω γιατί μόλις πήρα το κινητό, άρχισε να κατεβάζει αυτόματα μια μικρού μεγέθους ενημέρωση, παρότι είχα απενεργοποιημένη την αυτόματη ενημέρωση... Εγώ θέλω απλά να ειδοποιηθώ για την ύπαρξη ενημέρωσης και να την κάνω με την ησυχία μου όταν θα έχει δοκιμαστεί πια...

Πας : ρυθμίσεις - Γενικά - Πληροφορίες συσκευής - Ενημέρωση λογισμικού - Αυτόματη ενημέρωση ( το ξετικάρεις ) βλέπεις και τα υπόλοιπα από εκεί και ρυθμίζεις αναλόγως .

Link to comment
Share on other sites

Πας : ρυθμίσεις - Γενικά - Πληροφορίες συσκευής - Ενημέρωση λογισμικού - Αυτόματη ενημέρωση ( το ξετικάρεις ) βλέπεις και τα υπόλοιπα από εκεί και ρυθμίζεις αναλόγως .

Ευχαριστώ, αλλά και την άλλη φορά ήταν ξετικαρισμένο... Παρόλα αυτά, μόλις συνδέθηκα στο Wi-Fi, άρχισε να κατεβάζει το update. Όταν τελείωσε, με ρώτησε αν θέλω να κάνω την εγκατάσταση. Αν δεν την έκανα, η ειδοποίηση θα ήταν εκεί συνεχώς, μέχρι να δεχτώ την εγκατάσταση. Γι'αυτό ρώτησα! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για σας αλλα εγω δεν αντεξα.Φλασαρα την Γαλλικη official unbranded 4.4.4 και αμεσως μου εβγαλε αναβαθμιση(αφου εκανα factory reset) για την lollipop!!! :D

Μονο μεσω ΟΤΑ για την ωρα κι αν θελετε λεπτομερειες σε λιγο τελειωνει το κατεβασμα της.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για σας αλλα εγω δεν αντεξα.Φλασαρα την Γαλλικη official unbranded 4.4.4 και αμεσως μου εβγαλε αναβαθμιση(αφου εκανα factory reset) για την lollipop!!! :D

Μονο μεσω ΟΤΑ για την ωρα κι αν θελετε λεπτομερειες σε λιγο τελειωνει το κατεβασμα της.

 

αφού φλασαρες την γαλλική το csc άλλαξε?την φλασαρα και εγώ αλλά δεν άλλαξε το csc (dbt) και δεν βρίσκει update

Link to comment
Share on other sites

αφού φλασαρες την γαλλική το csc άλλαξε?την φλασαρα και εγώ αλλά δεν άλλαξε το csc (dbt) και δεν βρίσκει update

 

Κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.Εγω την φλασαρα με odin 1.85 και το εκανε μονο του factory reset.

Με αυτο τον τροπο βρισκει την αναβαθμιση.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.Εγω την φλασαρα με odin 1.85 και το εκανε μονο του factory reset.

Με αυτο τον τροπο βρισκει την αναβαθμιση.

 

εχω κάνει reset,οχι από odin,τι επιλογές τικαρω στο 1.85?

Link to comment
Share on other sites

εχω κάνει reset,οχι από odin,τι επιλογές τικαρω στο 1.85?

 

Μονο το Auto reboot και το F. Reset time.Ετσι οπως ειναι δηλαδη.Και στο pda πατας το .tar αρχειο.Φυσικα η Γαλλικη κοιτα να ειναι η .XEF που ειναι η unbranded Γαλλικη 4.4.4

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μονο το Auto reboot και το F. Reset time.Ετσι οπως ειναι δηλαδη.Και στο pda πατας το .tar αρχειο.Φυσικα η Γαλλικη κοιτα να ειναι η .XEF που ειναι η unbranded Γαλλικη 4.4.4

 

αυτή εχω κατεβάσει http://www.sammobile.com/firmwares/download/43119/G850FXXU2BOA2_G850FOXA2BNK3_XEF/

Link to comment
Share on other sites

ποια πήραν lollipop παιδιά? εδώ δεν δείχνει καμία....

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-G850F

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...