Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω δύο ερωτήσεις...1)υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να κάνεις screenshot εκτός από αυτόν που περνάς το χέρι από πάνω?

2)άμα χρησιμοποιειτε το κινητό συνεχόμενα με ανοιχτό WiFi, φωτηνοτητα στην μέση και όλη την ώρα να είστε Facebook, να παίζετε παιχνίδια κ.λ.π πόση ώρα σας βγάζει(εννοείται να είναι 100%)

 

Καλησπερα...για το πρωτο κρατας ταυτοχρονα πατημενα το κεντρικο πληκτρο και το power button....για το δευτερο που ρωτας δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι κανω διαφορετικη χρηση...

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει καποιος να προτεινει καποιο καλο tempered glass για την οθονη;

Θα προτιμουσα απο ebay αν βγαινει απο 10ευρω και πανω στην Ελλαδα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=70178

 

Καλημέρα κατά την γνώμη μου οτι καλύτερο υπάρχει!!ΤΑΚΗΣ :blink::clap:

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει καποιος να προτεινει καποιο καλο tempered glass για την οθονη;

Θα προτιμουσα απο ebay αν βγαινει απο 10ευρω και πανω στην Ελλαδα.

 

 

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=70178

 

Καλημέρα κατά την γνώμη μου οτι καλύτερο υπάρχει!!ΤΑΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να "σκοτωσω" το σ5 και να παρω το Άλφα μιας και δεν θα χασω καποια λεφτα. Επίσης θα μπορω να περιμένω πιο εύκολα να πέσουν οι τιμές στις ναυαρχιδες του 2015!

 

Μια ερώτηση εχω μονο. Υπάρχει στην αγορά σε καποιο κατάστημα με επεξεργαστή Snapdragon? Για να το αποφυγω δηλαδή :Ρ

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να "σκοτωσω" το σ5 και να παρω το Άλφα μιας και δεν θα χασω καποια λεφτα. Επίσης θα μπορω να περιμένω πιο εύκολα να πέσουν οι τιμές στις ναυαρχιδες του 2015!

 

Μια ερώτηση εχω μονο. Υπάρχει στην αγορά σε καποιο κατάστημα με επεξεργαστή Snapdragon? Για να το αποφυγω δηλαδή :Ρ

 

Δεν βγαίνει καν με snapdragon σε ευρώπη.

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να "σκοτωσω" το σ5 και να παρω το Άλφα μιας και δεν θα χασω καποια λεφτα. Επίσης θα μπορω να περιμένω πιο εύκολα να πέσουν οι τιμές στις ναυαρχιδες του 2015!

 

Μια ερώτηση εχω μονο. Υπάρχει στην αγορά σε καποιο κατάστημα με επεξεργαστή Snapdragon? Για να το αποφυγω δηλαδή :Ρ

 

Ετσι οπως εχει ξεφτυλιστει η τιμη του σε συμφέρει να το πάρεις.

 

Ολα τον exynos εχουν, μην αγχώνεσαι

 

Παντως εγω Μόνο το Note 3 πουλησα επειδή καταφερα να το πουλήσω σε αξιοπρεπέστατη τιμή. Μου χουν μείνει ενα σωρό συσκευες που ειτε απορροφουνται απ την οικογένεια είτε μενουν στο συρτάρι γιατι δεν θέλω να τις πουλησω για λιγα ευρώ οπως θα γινει και με το Alpha.

 

Το alpha το πηρα 450€ κι αν θελησω να το πουλήσω σε κανα 2μηνο, θα πρέπει να το σκοτωσω στα 200€ οπότε θα το κρατήσω κι αυτό.

 

Και μετα μας λένε οι iphone users οτι δίνουν περισσότερα λεφτα για τις συσκευες τους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνομαι για μια καλη θηκη εκτος απ τις γνωστες σε ολους της spigen κ της samsung ,κ για ενα πολυ καλο tempered glass ..Τι θα μου προτεινατε? Ειτε απο Eλλαδα ειτε απο ebay..Ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...για το πρωτο κρατας ταυτοχρονα πατημενα το κεντρικο πληκτρο και το power button...

 

εισαι σιγουρος για αυτη την πληροφορια ? εμενα δεν κανει capture με αυτη την μεθοδο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξερει κανεις ποτε γινετε release η 5.0 lollipop για το alpha ?

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα την Extended Battery με 2500mah. Έρχεται σε πολύ καλή συσκευασία, και η μπαταρία είναι μέσα σε ποιοτική πλαστική θήκη, στην οποία μπορεί να τοποθετηθεί η παλιά.

Η μπαταρία δεν είναι απλά πιο χοντρή αλλά συνολικά πιο μεγάλη, πράγμα που σημαίνει ότι όταν πάτε να την τοποθετήσετε, θέλει πίεση και σφηνώνει από όλες τις πλευρές.

Με αυτόν τον τρόπο κατάφερε η Samsung το συνολικό πάχος επιβάρυνσης να είναι πολύ μικρό. Το έξτρα βάρος είναι 10γρ, μετρημένα με ζυγαριά ακριβείας.

Η ποιότητα του πίσω καπακιού είναι ακριβώς η ίδια, με αυτήν την ωραία ελαστική αίσθηση του original.

Όμως είναι έτσι φτιαγμένη ώστε να φαίνεται πως το κινητό σχεδιάστηκε αρχικά με αυτήν, και στην συνέχεια έβαλαν την πιο λεπτή.

Αυτό σημαίνει ότι η συνολική εμφάνιση βελτιώνεται ακόμα περισσότερο, και αναδεικνύεται τώρα και το πίσω μέρος, μοιάζοντας όντως πολύ ποιοτικό, όμορφο και διαφορετικό.

Φυσικά το κράτημα του κινητού βελτιώνεται, και η συνολική αίσθηση είναι ενός ακόμα πιο ώριμου κινητού.

Για την διάρκεια της μπαταρίας δεν έχω να πω τίποτε παραπάνω από το +35%.

Μας μένει και η αρχική μπαταρία για backup, ή μετά από (πολύ) καιρό όταν χαλάσει η μεγάλη, ή σαν έξτρα μπαταρία για ταξίδια, εφόσον βάλουμε ένα απλό χαρτάκι για σφήνα. Δεν χρειάζεται, αλλά σε τράνταγμα μπορεί να κουνηθεί η μικρή μπαταρία στον χώρο που αφήνει το μεγάλο καπάκι.

Είμαι Γερμανία και την αγόρασα από γερμανικό e-shop 30 ευρώ.

Σε αυτήν την τιμή τη συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Edited by diofar
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα την Extended Battery με 2500mah. Έρχεται σε πολύ καλή συσκευασία, και η μπαταρία είναι μέσα σε ποιοτική πλαστική θήκη, στην οποία μπορεί να τοποθετηθεί η παλιά.

Η μπαταρία δεν είναι απλά πιο χοντρή αλλά συνολικά πιο μεγάλη, πράγμα που σημαίνει ότι όταν πάτε να την τοποθετήσετε, θέλει πίεση και σφηνώνει από όλες τις πλευρές.

Με αυτόν τον τρόπο κατάφερε η Samsung το συνολικό πάχος επιβάρυνσης να είναι πολύ μικρό. Το έξτρα βάρος είναι 10γρ, μετρημένα με ζυγαριά ακριβείας.

Η ποιότητα του πίσω καπακιού είναι ακριβώς η ίδια, με αυτήν την ωραία ελαστική αίσθηση του original.

Όμως είναι έτσι φτιαγμένη ώστε να φαίνεται πως το κινητό σχεδιάστηκε αρχικά με αυτήν, και στην συνέχεια έβαλαν την πιο λεπτή.

Αυτό σημαίνει ότι η συνολική εμφάνιση βελτιώνεται ακόμα περισσότερο, και αναδεικνύεται τώρα και το πίσω μέρος, μοιάζοντας όντως πολύ ποιοτικό, όμορφο και διαφορετικό.

Φυσικά το κράτημα του κινητού βελτιώνεται, και η συνολική αίσθηση είναι ενός ακόμα πιο ώριμου κινητού.

Για την διάρκεια της μπαταρίας δεν έχω να πω τίποτε παραπάνω από το +30%.

Μας μένει και η αρχική μπαταρία για backup, ή μετά από (πολύ) καιρό όταν χαλάσει η μεγάλη, ή σαν έξτρα μπαταρία για ταξίδια, εφόσον βάλουμε ένα απλό χαρτάκι για σφήνα. Δεν χρειάζεται, αλλά σε τράνταγμα μπορεί να κουνηθεί η μικρή μπαταρία στον χώρο που αφήνει το μεγάλο καπάκι.

Είμαι Γερμανία και την αγόρασα από γερμανικό e-shop 30 ευρώ.

Σε αυτήν την τιμή τη συνιστώ ανεπιφύλακτα.

 

Αυξανει πολύ το παχος της συσκευης με αυτή την μπαταρια?

Για αυτους που εχουν την αυθεντικη θηκη της sumsung ( S-View ) μπορουν να κανουν χρηση της μπαταριας ή πρεπει να βγαλουν τη θηκη και αναγκαστικά να βαλουν το καλλυμα που συνοδευει τη μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος για αυτη την πληροφορια ? εμενα δεν κανει capture με αυτη την μεθοδο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξερει κανεις ποτε γινετε release η 5.0 lollipop για το alpha ?

- Κάνει capture απλά πρέπει να πατήσεις ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ και τα δύο πλήκτρα μαζί. Αν κάνεις πρώτα το ένα και μετά το άλλο , δεν γίνεται. Το έπαθα και γω στην αρχή γι΄αυτό το λέω.

- Σύντομα, αλλά πότε ακριβώς δε γνωρίζω. Δε το έψαξα μιας και δε καίγομαι, αφού έτσι και αλλιώς από τους τελευταίους θα τη περάσω, για να είμαι όσο το δυνατόν πιο σίγουρος ότι θα είναι η συσκευή μου απροβλημάτιστη, όπως τώρα. Μη πάμε για καλύτερα και τη πάθουμε, όπως τόσοι και τόσοι με άλλες συσκευές.

 

Αυξανει πολύ το παχος της συσκευης με αυτή την μπαταρια?

Για αυτους που εχουν την αυθεντικη θηκη της sumsung ( S-View ) μπορουν να κανουν χρηση της μπαταριας ή πρεπει να βγαλουν τη θηκη και αναγκαστικά να βαλουν το καλλυμα που συνοδευει τη μπαταρια?

Για το συνολικό πάχος της συσκευής είπε αυξάνει ελάχιστα.

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Αυξανει πολύ το παχος της συσκευης με αυτή την μπαταρια?

Για αυτους που εχουν την αυθεντικη θηκη της sumsung ( S-View ) μπορουν να κανουν χρηση της μπαταριας ή πρεπει να βγαλουν τη θηκη και αναγκαστικά να βαλουν το καλλυμα που συνοδευει τη μπαταρια?

Αυξάνει αισθητά φυσικά, αλλά λιγότερο από ό,τι θα περίμενε κανείς. Θα μπορούσαν να υπολογίσω την επιβάρυνση σε 1,5mm.

Πραγματικά όμως γίνεται συνολικά πιο ώριμο και στην εμφάνιση.

Όσον αφορά την θήκη S-View, δεν γνωρίζω. Μακάρι να το σχεδίασε έξυπνα και να ταιριάζει! Θα ψάξω για πληροφορίες και θα επανέλθω.

 

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Η απάντηση ήρθε από XDA, ότι δεν είναι συμβατή η θήκη S-View με αυτήν την μπαταρία.

 

Για το συνολικό πάχος της συσκευής είπε αυξάνει ελάχιστα.

 

Έγραψα ότι η επιβάρυνση είναι πολύ μικρή, αλλά όχι ελάχιστη. Πρακτικά παχαίνει αισθητά, αλλά όχι παραπάνω από τόσο ώστε να παραμένει πολύ όμορφο και λεπτό.

Όμως τα 10γρ φαίνονται, γιατί ποσοστιαία είναι 9,5%, και πραγματικά εκεί είμαστε οριακά.

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

 

Συγνώμη! Γνωρίζω τον κανόνα, αλλά έγινε εκ παραδρομής!

Edited by diofar
Link to comment
Share on other sites

Αυξάνει αισθητά φυσικά, αλλά λιγότερο από ό,τι θα περίμενε κανείς. Θα μπορούσαν να υπολογίσω την επιβάρυνση σε 1,5mm.

Πραγματικά όμως γίνεται συνολικά πιο ώριμο και στην εμφάνιση.

Όσον αφορά την θήκη S-View, δεν γνωρίζω. Μακάρι να το σχεδίασε έξυπνα και να ταιριάζει! Θα ψάξω για πληροφορίες και θα επανέλθω.

 

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Η απάντηση ήρθε από XDA, ότι δεν είναι συμβατή η θήκη S-View με αυτήν την μπαταρία.

 

 

 

Έγραψα ότι η επιβάρυνση είναι πολύ μικρή, αλλά όχι ελάχιστη. Πρακτικά παχαίνει αισθητά, αλλά όχι παραπάνω από τόσο ώστε να παραμένει πολύ όμορφο και λεπτό.

Όμως τα 10γρ φαίνονται, γιατί ποσοστιαία είναι 9,5%, και πραγματικά εκεί είμαστε οριακά.

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

 

Συγνώμη! Γνωρίζω τον κανόνα, αλλά έγινε εκ παραδρομής!

 

Επειδη ειναι πολυ μικρο και σε βαρος και σε παχος προσωπικα δε με πειραζει καθολου μια μικρη αυξηση τους για ενα 35% πανω στη διαρκεια της μπαταριας. Αυτο που αναρωτιεμαι ειναι αν θα βγουν θηκες τις προκοπης για αυτον τον ογκο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...για το πρωτο κρατας ταυτοχρονα πατημενα το κεντρικο πληκτρο και το power button....για το δευτερο που ρωτας δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι κανω διαφορετικη χρηση...

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια θήκη που να μπαίνει στο κινητό με την μεγάλη μπαταρία;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά πήρα το battery kit, που έχει και εξωτερικό φορτιστή, ώστε να μην χρησιμοποιώ το κινητό και να αλλάζω μπαταρίες για να τις φορτίζω κ τις 2.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

το εχω 1,5 μηνα το alpha και αν και με τραβηξε το πολυ λεπτο μεταλλικο του σωμα και τα χαρακτηριστικα που το καθιστουν παρα πολυ καλο, τελικα σπαστηκα μολις ανακαλυψα οτι δεν εχει ραδιοφωνο (δυστυχως δεν το τσεκαρα πριν την αγορα αφου το θεωρησα δεδομενο)

 

τελος παντων

 

αξιζει κανεις να δωσει το Alpha για να παρει το νεο Α5 με την καπως μεγαλυτερη μπαταρια , την sd που δεν εχει το alpha, την λιγο μεγαλυτερη οθονη και το ραδιοφωνο ;

Link to comment
Share on other sites

το εχω 1,5 μηνα το alpha και αν και με τραβηξε το πολυ λεπτο μεταλλικο του σωμα και τα χαρακτηριστικα που το καθιστουν παρα πολυ καλο, τελικα σπαστηκα μολις ανακαλυψα οτι δεν εχει ραδιοφωνο (δυστυχως δεν το τσεκαρα πριν την αγορα αφου το θεωρησα δεδομενο)

 

τελος παντων

 

αξιζει κανεις να δωσει το Alpha για να παρει το νεο Α5 με την καπως μεγαλυτερη μπαταρια , την sd που δεν εχει το alpha, την λιγο μεγαλυτερη οθονη και το ραδιοφωνο ;

Τα χαρακτηριστικά του Α5 φαίνονται πολύ καλά , αλλά πρώτον δεν έχει τον επεξεργαστή του Alpha ( A5 = snapdragon 410, Alpha = exynos 8πύρηνο ) , δευτερον, εγώ δε το έχω δει από κοντά, αλλά 2, 3 φίλοι που το είδαν μου είπαν ότι το Alpha είναι λίγο πιο ποιοτικό και λόγω μεγέθους << πιο καλό στο χέρι >>, και το κυριότερο από όλα για μένα είναι πως: Μέχρι τώρα , εγώ το έχω 3,5 μήνες, λειτουργεί ΑΨΟΓΑ κανένα απολύτως πρόβλημα, είναι παντού διαμάντι. Πρέπει λοιπόν να περιμένουμε να δούμε πως θα τα πάει και το Α5 σε << συμπεριφορά >> και σημαντικό ακόμα πάλι για μένα, η ποιότητα της φωτογραφίας που βγάζει είναι στα πάρα πολύ καλά επίπεδα του Alpha;

Αν λοιπόν τα παραπάνω θα ισχύουν, δε το συζητώ πως ειδικά για τη τιμή του θα είναι ΤΟ ΚΕΛΕΠΟΥΡΙ. Χρειάζεται όμως λίγη υπομονή να δούμε και να μάθουμε.

Προς το παρών χαιρόμαστε το πραγματικό μας διαμάντι το Alpha και περιμένουμε να δούμε αν ο διάδοχος Α5 θα είναι αντάξιος ή και καλύτερος, που μόνο έτσι θα έχει ουσία η αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

το εχω 1,5 μηνα το alpha και αν και με τραβηξε το πολυ λεπτο μεταλλικο του σωμα και τα χαρακτηριστικα που το καθιστουν παρα πολυ καλο, τελικα σπαστηκα μολις ανακαλυψα οτι δεν εχει ραδιοφωνο (δυστυχως δεν το τσεκαρα πριν την αγορα αφου το θεωρησα δεδομενο)

 

τελος παντων

 

αξιζει κανεις να δωσει το Alpha για να παρει το νεο Α5 με την καπως μεγαλυτερη μπαταρια , την sd που δεν εχει το alpha, την λιγο μεγαλυτερη οθονη και το ραδιοφωνο ;

 

Για μένα όχι...παίρνεις μικρότερη ενσωματωμένη μνήμη, χάνεις την δυνατότητα να αλλάζεις μπαταρία και παίρνεις "χειρότερο" επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας :)

Ελπιζω σύντομα να βρίσκομαι ανάμεσα σας!

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα την Extended Battery με 2500mah. Έρχεται σε πολύ καλή συσκευασία, και η μπαταρία είναι μέσα σε ποιοτική πλαστική θήκη, στην οποία μπορεί να τοποθετηθεί η παλιά.

Η μπαταρία δεν είναι απλά πιο χοντρή αλλά συνολικά πιο μεγάλη, πράγμα που σημαίνει ότι όταν πάτε να την τοποθετήσετε, θέλει πίεση και σφηνώνει από όλες τις πλευρές.

Με αυτόν τον τρόπο κατάφερε η Samsung το συνολικό πάχος επιβάρυνσης να είναι πολύ μικρό. Το έξτρα βάρος είναι 10γρ, μετρημένα με ζυγαριά ακριβείας.

Η ποιότητα του πίσω καπακιού είναι ακριβώς η ίδια, με αυτήν την ωραία ελαστική αίσθηση του original.

Όμως είναι έτσι φτιαγμένη ώστε να φαίνεται πως το κινητό σχεδιάστηκε αρχικά με αυτήν, και στην συνέχεια έβαλαν την πιο λεπτή.

Αυτό σημαίνει ότι η συνολική εμφάνιση βελτιώνεται ακόμα περισσότερο, και αναδεικνύεται τώρα και το πίσω μέρος, μοιάζοντας όντως πολύ ποιοτικό, όμορφο και διαφορετικό.

Φυσικά το κράτημα του κινητού βελτιώνεται, και η συνολική αίσθηση είναι ενός ακόμα πιο ώριμου κινητού.

Για την διάρκεια της μπαταρίας δεν έχω να πω τίποτε παραπάνω από το +35%.

Μας μένει και η αρχική μπαταρία για backup, ή μετά από (πολύ) καιρό όταν χαλάσει η μεγάλη, ή σαν έξτρα μπαταρία για ταξίδια, εφόσον βάλουμε ένα απλό χαρτάκι για σφήνα. Δεν χρειάζεται, αλλά σε τράνταγμα μπορεί να κουνηθεί η μικρή μπαταρία στον χώρο που αφήνει το μεγάλο καπάκι.

Είμαι Γερμανία και την αγόρασα από γερμανικό e-shop 30 ευρώ.

Σε αυτήν την τιμή τη συνιστώ ανεπιφύλακτα.

 

Καλησπερα!! θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με την μπαταρια 2500 ποσες ωρες παραπανω κραταει σε σχεση με την εργοστασιακη?φαινεται η διαφορα πολυ? ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος φιλος /κατοχος του alpha να μου λυσει 2,3 αποριες...

1) στο θεμα δεκτη ποια ειναι η γνωμη σας ....ειναι Αδυναμος ?

2) Ποιοτητα ηχου κλησης ?

3) Φωτογραφικη σε σχεση πχ με του note 4

 

ευχαριστω

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος φιλος /κατοχος του alpha να μου λυσει 2,3 αποριες...

1) στο θεμα δεκτη ποια ειναι η γνωμη σας ....ειναι Αδυναμος ?

2) Ποιοτητα ηχου κλησης ?

3) Φωτογραφικη σε σχεση πχ με του note 4

 

ευχαριστω

 

Για το Note 4 δε μπορώ να σου πω, ομως για το Note3 που αν θυμάμαι ειχες μπορω.

 

Ο δέκτης ειναι καλυτερος στο Alpha. Οταν εβγαινα απ το ασανσερ του σπιτιού μου, με note 3 ηθελα 1 λεπτο για να πιασω γραμμή, ενω με το alpha πιανω αμέσως.

Η ποιότητα του ηχου είναι πολυ καλη ενω

 

τελος για την φωτογραφική εχω την εντύπωση οτι σε εξωτερικους χωρους την ημερα το note 3 υπερτερεί (δε ξερω εαν φταιει που τις έβλεπα σε μεγαλύτερη και fhd screen), ομως σε εσωτερικούς χώρους και το βράδυ το alpha ειναι κατα πολυ ανώτερο.

Link to comment
Share on other sites

κιεγω ευχαριστω για τις απαντησεις

οντως ο 8πυρηνος ειναι πολυ γρηγορος

τα 32GB ενσωματωμενης για νορμαλ χρηση υπεραρκετα

η καμερα του τελεια (αν και στο "σκοταδι" δεν ειναι το ιδιο καλη)

 

αυτη η λιλιπουτεια μπαταρια που μου καθεται στο λαιμο και το ραδιοφωνο (για μενα) :happy: ....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...