Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γραφεις ανετα κ γρήγορα χωρις να κολλάει με cm12S?

 

Ναι, δεν έχω κανένα πρόβλημα. Και γενικά κανένα από όσα αναφέρονται για το OPO. Ούτε κιτρίνιασμα της οθόνης, ούτε θέματα με την αφή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βασικά χρησιμοποιώ το wugfresh toolkit για αυτές τις δουλειές. Δεν ξέρω να σου πω σίγουρα άμα μπορείς να το περάσεις από μαμά recovery, αλλά νομίζω πως όχι.

φιλε αυτος ο κερνελ με το update 3 ειναι κ στα τελευταία cm nightlies?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

φιλε αυτος ο κερνελ με το update 3 ειναι κ στα τελευταία cm nightlies?

 

Όχι. Από ότι γράφει ο developer βασίζεται στα sources της CM12 για το 17L και όχι σε αυτά της CM12.1 που είναι οι nightlies τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Από ότι γράφει ο developer βασίζεται στα sources της CM12 για το 17L και όχι σε αυτά της CM12.1 που είναι οι nightlies τώρα.

 

ρωταω γιατι ειχα δει οτι ειχαν βαλει touchfix synaptics στην 12.1 nightlies μετα το έβγαλαν... τωρα το ξαναβαλαν στην τελευταία? γιατι με ψηνει κ η 12.1

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Το είχα γράψει δύο σελίδες πίσω, αλλά το ξαναβάζω και εδώ μιας και είδα πως είσαι με CM12. Βάλε αυτόν τον kernel (τον V3) και λογικά θα είσαι ΟΚ: http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/kernel-t3110660

 

φλασαρα τον V3 stock kernel με TWRP 2.8.6.1, με την διαδικασια που περιγραφεται στο βιντεο, που απ οτι ειδα ειναι απο την oneplus one στο utube.

μετα την εγκατασταση, το κινητο ανοιξε με πολυ φωτεινα κ αλοιωμενα χρωματα, αλλα το διορθωσα απο ρυθμισεις>οθονη και φωτισμος>βελτιωση εικονας> απενεργοποιηση βελτιωση υψηλης φωτεινοτητας. και ετσι εστρωσε.

οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αρκετα καλες. γρηγορο scroll up/down, γρηγορο slide, στην εφαρμογη "test your android" το touch δειχνει μια χαρα, χωρις swipes, εδειξε μονο οταν ενωσα τα δακτυλα και πατησα. το slide up to unlock ειναι γρηγορο, η πληκτρολογηση στο whats app δειχνει οτι εστρωσε.

το μονο που μενει ειναι να δω καταναλωση μπαταριας.

 

Φιλε Giannakis να σαι καλα για την βοηθεια και τις πληροφοριες που μας εδωσες, φαινεται οτι το κινητο μου ξεμπουκωσε.

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

φλασαρα τον V3 stock kernel με TWRP 2.8.6.1, με την διαδικασια που περιγραφεται στο βιντεο, που απ οτι ειδα ειναι απο την oneplus one στο utube.

μετα την εγκατασταση, το κινητο ανοιξε με πολυ φωτεινα κ αλοιωμενα χρωματα, αλλα το διορθωσα απο ρυθμισεις>οθονη και φωτισμος>βελτιωση εικονας> απενεργοποιηση βελτιωση υψηλης φωτεινοτητας. και ετσι εστρωσε.

οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αρκετα καλες. γρηγορο scroll up/down, γρηγορο slide, στην εφαρμογη "test your android" το touch δειχνει μια χαρα, χωρις swipes, εδειξε μονο οταν ενωσα τα δακτυλα και πατησα. το slide up to unlock ειναι γρηγορο, η πληκτρολογηση στο whats app δειχνει οτι εστρωσε.

το μονο που μενει ειναι να δω καταναλωση μπαταριας.

 

Φιλε Giannakis να σαι καλα για την βοηθεια και τις πληροφοριες που μας εδωσες, φαινεται οτι το κινητο μου ξεμπουκωσε.

 

Το προβλημα που ειχες εσυ, ηταν κατα την πληκτρολογηση σχετικα γρηγορα, να παταει και καποια διπλανα γραμματα απο μονο του + να μην πιανει κ τοσο καλα το touch σε αλλες επιλογες μαζι με καπως να ειναι βαρυ? ΜΟΝΟ, αυτο? Δεν ειχες εννοω ghost touch απο μονο του πχ να παταει μεσα στο μενου διαφορα εικονιδια κτλ.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα που ειχες εσυ, ηταν κατα την πληκτρολογηση σχετικα γρηγορα, να παταει και καποια διπλανα γραμματα απο μονο του + να μην πιανει κ τοσο καλα το touch σε αλλες επιλογες μαζι με καπως να ειναι βαρυ? ΜΟΝΟ, αυτο? Δεν ειχες εννοω ghost touch απο μονο του πχ να παταει μεσα στο μενου διαφορα εικονιδια κτλ.

 

οχι δεν ειχα ghosty touches. ειχα αυτα που περιγραφεις και αρκετες φορες δεν υπακουε το touch, δεν εκανε double tap ή δεν ενοιωθε καν το touch, σαν να μην επαιρνε εντολη απο το digitizer ενα πραμα. και ολα αυτα ξεκινησαν στα ξαφνικα πριν απο 2 βδομαδες ενω ετρεχα CM12 καιρο πριν.

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειχα ghosty touches. ειχα αυτα που περιγραφεις και αρκετες φορες δεν υπακουε το touch, δεν εκανε double tap ή δεν ενοιωθε καν το touch, σαν να μην επαιρνε εντολη απο το digitizer ενα πραμα. και ολα αυτα ξεκινησαν στα ξαφνικα πριν απο 2 βδομαδες ενω ετρεχα CM12 καιρο πριν.

 

Και πως ειναι τωρα τα πραγματα?

Link to comment
Share on other sites

δεν προλαβα να ασχοληθω πολυ ωρα μαζι του, αλλα προς το παρον δειχνει μια χαρα.

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ως τώρα δεν είχα καταλάβει πρόβλημα με το touch. Αλλά σύμφωνα με το τεστ το κινητό είναι για πέταμα..... Ενώ με το yamtt είναι κομπλέ.
Link to comment
Share on other sites

Η ΟΤΑ, θα ειναι ακομα καλυτερη. Σημασια εχει, που για οσους εχουν προβλημα, λυση βρεθηκε...εστω και αργα.

 

τη λυση βρέθηκε... το θεμα να δωσουν την επίσημη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οσοι έχετε το πρόβλημα με το touch υπαρχει custom rom να διορθωνει το πρόβλημα??? μου φενεται αρχιζω φουλ φλασαρισμα custom οπως πιο παλια στο nexus 5

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

τη λυση βρέθηκε... το θεμα να δωσουν την επίσημη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οσοι έχετε το πρόβλημα με το touch υπαρχει custom rom να διορθωνει το πρόβλημα??? μου φενεται αρχιζω φουλ φλασαρισμα custom οπως πιο παλια στο nexus 5

 

δοκιμασε πρωτα το stock kernel V3 οπως περιγραφεται η διαδικασια στο λινκ παρακατω. ειναι 5' δουλεια. αν δεν στρωσει, τοτε ξεκινα τις ρομ.

εμενα δειχνει οτι εστρωσε (προς το παρον).

 

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/kernel-t3110660

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

resurrection remix-exodus-carbon-euphoria-blisspop πια προτεινετε?? θελω cm based για θεματα.Θελω κ touch fix boeflla η ak kernel?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Η ΟΤΑ, θα ειναι ακομα καλυτερη. Σημασια εχει, που για οσους εχουν προβλημα, λυση βρεθηκε...εστω και αργα.

Δεν κατάλαβα, ποια λύση βρέθηκε και για ποιο πρόβλημα ακριβώς;

(με λινκ παρακαλώ)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα, ποια λύση βρέθηκε και για ποιο πρόβλημα ακριβώς;

(με λινκ παρακαλώ)

 

δες το ποστ πανω απο το δικο μου

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

resurrection remix-exodus-carbon-euphoria-blisspop πια προτεινετε?? θελω cm based για θεματα.Θελω κ touch fix boeflla η ak kernel?

 

εχω δοκιμασει μονο την Euphoria OS 1.0 - 5.0.2 και μου εχει αφησει καλες εντυπωσεις. Πλεον εχει βγει και η Euphoria 1.1 - 5.1.1

 

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/rom-euphoria-os-beta-0-4-t2960226

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

δεν προλαβα να ασχοληθω πολυ ωρα μαζι του, αλλα προς το παρον δειχνει μια χαρα.

Να μας ενημερώσεις για το αν εξακολουθεί να είναι οκ η οθόνη και σχετικά με την μπαταρία..Επίσης υπάρχει κάποιο fix για κιτ κατ? Σήμερα η δική μου οθόνη έδωσε ρέστα..η μισή δούλευε..Μετά από επανεκκίνηση ψιλοεστρωσε..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι γίνεται..πάντως από εκεί που δεν είχα κανένα πρόβλημα, μέσα σε λίγες μέρες, δεν ανταποκρίνεται η μισή οθόνη..βασικά όταν ζεσταίνεται το κάνει αυτό..σκέφτομαι να αναβαθμίσω σε cos12 και να βάλω το fix, αλλά περιμένω πρώτα εντυπώσεις από τον φίλο που το έχει βάλει ήδη..
Link to comment
Share on other sites

resurrection remix-exodus-carbon-euphoria-blisspop πια προτεινετε?? θελω cm based για θεματα.Θελω κ touch fix boeflla η ak kernel?

 

Από χθες τρέχω την τελευταία Euphoria, όλα δείχνουν να πηγαίνουν ρολόι. Και με την προηγούμενη ήμουν ευχαριστημένος. Ενδιάμεσα είχα δοκιμάσει, μεταξύ άλλων, Exodus και Blisspop. Κάτι με ενόχλησε σε καθεμία τους -μη με ρωτάς τι, δεν θυμάμαι πια με τόσες που φλασάρω- και τις είχα βγάλει σε μια - δυο μέρες. Σημειωτέον, δεν είχα ποτέ πρόβλημα touch -φτου μη το ματιάσω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι γίνεται..πάντως από εκεί που δεν είχα κανένα πρόβλημα, μέσα σε λίγες μέρες, δεν ανταποκρίνεται η μισή οθόνη..βασικά όταν ζεσταίνεται το κάνει αυτό..σκέφτομαι να αναβαθμίσω σε cos12 και να βάλω το fix, αλλά περιμένω πρώτα εντυπώσεις από τον φίλο που το έχει βάλει ήδη..

Γιατί δεν ζητάς αντικατάσταση;;;;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ζητάς αντικατάσταση;;;;

 

Τους έγραψα μειλ σήμερα..περιμένω απάντηση..Αλλά και πάλι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μου στείλουν ελαττωματικό..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...