Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημερα κατοχος lg g3 ηθελα να ρωτησω αν αξιζει η μεταβαση σε 1+1 κυριως για την καμερα...εχει ασχοληθει κανεις αρκετα μαζι της; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαλημερα κατοχος lg g3 ηθελα να ρωτησω αν αξιζει η μεταβαση σε 1+1 κυριως για την καμερα...εχει ασχοληθει κανεις αρκετα μαζι της; ευχαριστω

 

Γιατι τοσο χαλια ειναι του G3;

Δεν θα δεις διαφορα με το 1+1, δεν εχει και καμια τρομερη καμερουκλα.

 

 

ΥΓ

 

Παρε φωτογραφικη μηχανη και ασε τους αλλους να παιζουν με selfies.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τοσο χαλια ειναι του G3;

Δεν θα δεις διαφορα με το 1+1, δεν εχει και καμια τρομερη καμερουκλα.

 

 

ΥΓ

 

Παρε φωτογραφικη μηχανη και ασε τους αλλους να παιζουν με selfies.

 

Πρωην κατοχος LG G3 και νην κατοχος Oneplus One...Το κινητο δεν εχει καμια επαφη το ενα με το αλλο...Το G3 περα απο μια πολυ ομορφη οθονη λογω αναλυσης που δεν ειναι και τοσο προταιρημα (γιατι τραβαει πολυ Cpu και Laggarei τον launcher) δεν εχει κατι καλυτερο...Αν μπορεις φιλε μου να παρεις Oneplus καντο χωρις να το σκεφτεις...Απο θεμα καμερας θα λεγα οτι ειναι σχεδον ιδια με καλυτερη αναλυση βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τοσο χαλια ειναι του G3;

Δεν θα δεις διαφορα με το 1+1, δεν εχει και καμια τρομερη καμερουκλα.

 

 

ΥΓ

 

Παρε φωτογραφικη μηχανη και ασε τους αλλους να παιζουν με selfies.

 

Σωστο και αυτο αλλα δεν θελω καμερα compact.... :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρωην κατοχος LG G3 και νην κατοχος Oneplus One...Το κινητο δεν εχει καμια επαφη το ενα με το αλλο...Το G3 περα απο μια πολυ ομορφη οθονη λογω αναλυσης που δεν ειναι και τοσο προταιρημα (γιατι τραβαει πολυ Cpu και Laggarei τον launcher) δεν εχει κατι καλυτερο...Αν μπορεις φιλε μου να παρεις Oneplus καντο χωρις να το σκεφτεις...Απο θεμα καμερας θα λεγα οτι ειναι σχεδον ιδια με καλυτερη αναλυση βιντεο.

 

Eπειδη ειμαι ετοιμος να το παρω και δινω τρελλη βαση στην καμερα (στα υπολοιπα συμφωνω που λες περι οθονης εμενα μου φαινεται αχρηστη η qhd στις 5.5") γενικα ακουω οτι σε χαμηλο φωτισμο το 1+1 ειναι κακο λογω ελλειψης ois που εχει το g3...αυτο με κολλαει μονο σαν συσκευη το θεωρω ισως καλυτερο αν και δεν το εχω παρει. Στον τομεα του video ειναι πολυ καλυτερο το 1+1.

Link to comment
Share on other sites

Σωστο και αυτο αλλα δεν θελω καμερα compact.... :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Eπειδη ειμαι ετοιμος να το παρω και δινω τρελλη βαση στην καμερα (στα υπολοιπα συμφωνω που λες περι οθονης εμενα μου φαινεται αχρηστη η qhd στις 5.5") γενικα ακουω οτι σε χαμηλο φωτισμο το 1+1 ειναι κακο λογω ελλειψης ois που εχει το g3...αυτο με κολλαει μονο σαν συσκευη το θεωρω ισως καλυτερο αν και δεν το εχω παρει. Στον τομεα του video ειναι πολυ καλυτερο το 1+1.

 

Έχουμε ξεφύγει λίγο απ' το θέμα βέβαια, αλλά μπορείς να τραβήξεις απίστευτες νυχτερινές φωτό αφού έχει βγεί app που σου δίνει τη δυνατότητα να αφήσεις το κλείστρο ανοιχτό για περίπου 30 δεύτερα δεν θυμάμαι όμως που το είχα δει. Τα αποτελέσματα ήταν απίστευτα!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστο και αυτο αλλα δεν θελω καμερα compact.... :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Eπειδη ειμαι ετοιμος να το παρω και δινω τρελλη βαση στην καμερα (στα υπολοιπα συμφωνω που λες περι οθονης εμενα μου φαινεται αχρηστη η qhd στις 5.5") γενικα ακουω οτι σε χαμηλο φωτισμο το 1+1 ειναι κακο λογω ελλειψης ois που εχει το g3...αυτο με κολλαει μονο σαν συσκευη το θεωρω ισως καλυτερο αν και δεν το εχω παρει. Στον τομεα του video ειναι πολυ καλυτερο το 1+1.

 

Στο θεμα καμερας θα σου πω οτι ειναι ακριβως ιδια ή και λιγο καλυτερη του 1+1 και σε ολα τα υπολοιπα οπως σου προαναφερα δεν εχουν επαφη...Κι εγω ημουν πολυ διστακτικος για να το παρω αλλα τελικα το πηρα και δυσκολα θα το αλαζα...

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα καμερας θα σου πω οτι ειναι ακριβως ιδια ή και λιγο καλυτερη του 1+1 και σε ολα τα υπολοιπα οπως σου προαναφερα δεν εχουν επαφη...Κι εγω ημουν πολυ διστακτικος για να το παρω αλλα τελικα το πηρα και δυσκολα θα το αλαζα...

 

Σημαντικο αυτο που λες φιλε μου...Στο θεμα του ois που εχει το lg? σου βγαινουν καλες οι indoor και χαμηλου φωτισμου?

Link to comment
Share on other sites

Σημαντικο αυτο που λες φιλε μου...Στο θεμα του ois που εχει το lg? σου βγαινουν καλες οι indoor και χαμηλου φωτισμου?

 

Εγω νομιζω οτι το 1+1 βγαζει καλυτερες indoor φωτο...Το LG μου βγαζε λιγο σκοτεινες φωτο...Μου φαινοταν οτι το φλας του δεν ηταν και τοσο επαρκεις...

Link to comment
Share on other sites

Να σας υπενθυμισω οτι μιλαμε για τις ROM και για διαφορα tweaks. Οχι για τα χαρακτηριστικα ή συγκρισεις με το G3 (A4 παντοτε) :D

Host

Link to comment
Share on other sites

Να σας υπενθυμισω οτι μιλαμε για τις ROM και για διαφορα tweaks. Οχι για τα χαρακτηριστικα ή συγκρισεις με το G3 (A4 παντοτε) :D

 

ναι εχεις δικιο εγω φταιω ξεφυγαμε. Γιαυτο μιλαω με pm. :)

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο εγω φταιω ξεφυγαμε. Γιαυτο μιλαω με pm. :)

 

Φιλε το οπο δεν ειναι για να βγαζεις φωτο.Ειναι ενα εργαλειο για να παιζεις με μοντ ρομ και κερνελς.Το lg που εχεις ειναι πιο ολοκληρωμενο αλλα και με καλυτερο προγραμμα επεξεργασιας της φωτογραφιας αλλα και OIS πολυ πιο χρησιμο στις φωτο. Τωρα τι να σου πω.Απο τη χρηση σου εξαρταται.Εγω μονο για φωτο δεν θα το επαιρνα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για πείτε τι παίζει με τις lollipop. Έχουν ορημασει η ακόμα είναι νωρίς; βλέπω γίνετε χαμός στο xda με μια blisspop.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρατηρησει ενα software bug στην 44s! Μου το εχει κάνει δυο φορες εως τωρα! Ξαφνικα εκει περα που θα πατησω το on screen κουμπι βελακι για πισω ενω δείχνει οτι πατιέται δεν εκτελει την εντολη! Δεν μου το εχει κάνει βγαίνοντας απο κάποια εφαρμογη.........μου το εχει κάνει μια φορα οταν να βγω απο εναν φάκελο στην αρχικη οθόνη και την φορα οταν πηγα να βγω απο το μενου πισω για την αρχικη οθόνη! ΜΕ το κεντρικο κουμπι εβγαινε κανονικα! Το πρόβλημα λύθηκε κλειδώνοντας απλα την οθονη! Να πω οτι δεν εχω πειράξει καθόλου το κινητο! Είναι φυσιολογικο???? Μήπως εχει πρόβλημα το κινητο ????
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρατηρησει ενα software bug στην 44s! Μου το εχει κάνει δυο φορες εως τωρα! Ξαφνικα εκει περα που θα πατησω το on screen κουμπι βελακι για πισω ενω δείχνει οτι πατιέται δεν εκτελει την εντολη! Δεν μου το εχει κάνει βγαίνοντας απο κάποια εφαρμογη.........μου το εχει κάνει μια φορα οταν να βγω απο εναν φάκελο στην αρχικη οθόνη και την φορα οταν πηγα να βγω απο το μενου πισω για την αρχικη οθόνη! ΜΕ το κεντρικο κουμπι εβγαινε κανονικα! Το πρόβλημα λύθηκε κλειδώνοντας απλα την οθονη! Να πω οτι δεν εχω πειράξει καθόλου το κινητο! Είναι φυσιολογικο???? Μήπως εχει πρόβλημα το κινητο ????

Το παρατήρησα και εγώ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

@darudakos + prioxxx δεν διαφωνω στα λεγομενα σας. Το ιδιο ισχυει και για το 1+1? Το oppo το απερριψα.

Σε πολλα site βλεπω πολυ καλες φωτογραφιες.

Link to comment
Share on other sites

@darudakos + prioxxx δεν διαφωνω στα λεγομενα σας. Το ιδιο ισχυει και για το 1+1? Το oppo το απερριψα.

Σε πολλα site βλεπω πολυ καλες φωτογραφιες.

 

Eξαρταται τι εννοεις καλες φωτο. Τι θελεις μαλλον.

Για τοπια και για διαφορα άλλα κολπα με ανοιχτα διαφραγματα κλπ, κανει παππαδες.

 

Σε real-life χρηση (αυθορμητες φωτο, clubbing/συγκεντρωσεις με φιλους/κλπ) με όλα στο auto ειναι απλα ok.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρωην κατοχος LG G3 και νην κατοχος Oneplus One...Το κινητο δεν εχει καμια επαφη το ενα με το αλλο...Το G3 περα απο μια πολυ ομορφη οθονη λογω αναλυσης που δεν ειναι και τοσο προταιρημα (γιατι τραβαει πολυ Cpu και Laggarei τον launcher) δεν εχει κατι καλυτερο...Αν μπορεις φιλε μου να παρεις Oneplus καντο χωρις να το σκεφτεις...Απο θεμα καμερας θα λεγα οτι ειναι σχεδον ιδια με καλυτερη αναλυση βιντεο.

 

Μεχρι ποτε ειχες το G3;

Καποιοι κατοχοι λενε οτι με τς τελευταιες αναβαθμισεις, το κινητο εστρωσε πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

@darudakos + prioxxx δεν διαφωνω στα λεγομενα σας. Το ιδιο ισχυει και για το 1+1? Το oppo το απερριψα.

Σε πολλα site βλεπω πολυ καλες φωτογραφιες.

Opo είπα όχι oppo. Για το oneplus μίλησα. Βγάζει πολύ καλές φώτο το δικό μας αλλά σου είπα τη γνώμη μου.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά με την φωτογραφική μηχανή αλλά λίγο βαρετα για εμας που δεν είμαστε επαγγελματίες φωτογράφοι οποίος θέλει κινητό φωτογραφική μηχανή κυκλοφορεί ακόμα μεταχειρισμένο το Nokia pureview στα δικά μας τώρα δοκιμαζω απο εχθες τον Franco με τη validus και δείχνει να τα πηγαινει πολύ καλά σε θέμα μπαταρίας αύριο θα έχω ολοκληρωμένη γνωμη
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...