Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το θέμα με την κάμερα-stock-που κάποιες φορές δεν ανοίγει-βγάζει μήνυμα λάθους-και θέλει επανεκκίνηση, έχει αναφερθεί?Το κάνει και σε άλλους??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά το θέμα με την κάμερα-stock-που κάποιες φορές δεν ανοίγει-βγάζει μήνυμα λάθους-και θέλει επανεκκίνηση, έχει αναφερθεί?Το κάνει και σε άλλους??

Σε μένα ποτέ δεν έχει παρουσιάσει τέτοιο πρόβλημα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν χρησιμοποιειτε xposed γυριστε το σε art..

Μονο θετικα μπορω να πω! Κρασαρισματα τελος,μπαταρία νομιζω καλυτερη και αν δεν ειναι ιδεα μου,πιο γρηγορο.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν χρησιμοποιειτε xposed γυριστε το σε art..

Μονο θετικα μπορω να πω! Κρασαρισματα τελος,μπαταρία νομιζω καλυτερη και αν δεν ειναι ιδεα μου,πιο γρηγορο.

Μιλας για αυτό?

screenshot_2014-07-08-16-46-28-png.50683

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα με την κάμερα-stock-που κάποιες φορές δεν ανοίγει-βγάζει μήνυμα λάθους-και θέλει επανεκκίνηση, έχει αναφερθεί?Το κάνει και σε άλλους??

 

Μπορεί να μου χει κάνει άλλα κουλά, αλλά αυτό όχι ποτέ.

Με clean install 33R, unlock bootloader, TWRP , root.

Link to comment
Share on other sites

Ναι asot..

 

για να μαθαίνουμε κι εμείς, ποιά η διαφορά δηλαδή μεταξύ ART και DALVIK που λέει;

και αν πηγαίνει καλύτερα με ART γιατί να μην το έχει by default;

Link to comment
Share on other sites

για να μαθαίνουμε κι εμείς, ποιά η διαφορά δηλαδή μεταξύ ART και DALVIK που λέει;

και αν πηγαίνει καλύτερα με ART γιατί να μην το έχει by default;

Πχ http://lifehacker.com/android-art-vs-dalvik-runtimes-effect-on-battery-life-1507264545

Είναι σε test περιβάλλον ακόμα και λογικά στην επόμενη έκδοση Android θα είναι το default

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

για να μαθαίνουμε κι εμείς, ποιά η διαφορά δηλαδή μεταξύ ART και DALVIK που λέει;

και αν πηγαίνει καλύτερα με ART γιατί να μην το έχει by default;

Το android L κατά πασα πιθανότητα θα το εχει..

Ειναι σε πειραματικό σταδιο ακομα.

Googlαρε dalvik vs art και θα δεις ενα σωρο αρθρα ;)

 

Edit:Α καλα δεν διαβασα το σχολιο του Αργυρη και σου ειπα τα ιδια πραγματα..

Link to comment
Share on other sites

το γύρισα σε art κ μετά την επανεκκίνηση μου έβγαλε βελτιστοποίηση της εφαρμογής (έχω 162) το android αναβαθμίζεται, έτσι πρέπει; να υποθέσω ότι τις φορτώνει ξανά όλες;

έχω την εντύπωση ότι μου ξεκίνησε με ποιο πολύ ελεύθερη μνήμη 2.2 από 2 με 2.1 που ξεκινούσε.

Edited by dk65gr
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά γύρισα πίσω γιατί μου ήταν το κινητό πολύ ζεστό σαν να δούλευε ο επεξεργαστής συνέχεια τέρμα.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά γύρισα πίσω γιατί μου ήταν το κινητό πολύ ζεστό σαν να δούλευε ο επεξεργαστής συνέχεια τέρμα.

Ίσως αν έκανες ένα ακόμα reboot θα έστρωνε. Το είχα δουλέψει με το nexus5 και προσπαθούσα να βρω που είναι καλύτερο. Προσωπικά θα το δοκιμάσω όταν η Γουγλε θα το έχει και ως default (λογικά με την L εκδοση)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγη απο dalvik σε art ειναι μεγαλη και θελει χρονο..Ειναι φυσιολογικο να ζεσταθεί ετσι.

Για μενα δοκιμασε το μερικες μερες,δεν θα ξαναγυρισεις.

Ειμαι η ετσι 2 βδομαδες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα με την κάμερα-stock-που κάποιες φορές δεν ανοίγει-βγάζει μήνυμα λάθους-και θέλει επανεκκίνηση, έχει αναφερθεί?Το κάνει και σε άλλους??

 

Εγώ έχω σοβαρό πρόβλημα με αυτό. Το ανέφερα κ στο επίσημο φόρουμ σε συνέχεια ενός θέματος που άνοιξε χρήστης με το ίδιο πρόβλήμα και εμφανίστηκαν κ άλλοι.

 

https://forums.oneplus.net/threads/my-camera-keeps-crashing-on-me.98289/page-2#post-5310247

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω σοβαρό πρόβλημα με αυτό. Το ανέφερα κ στο επίσημο φόρουμ σε συνέχεια ενός θέματος που άνοιξε χρήστης με το ίδιο πρόβλήμα και εμφανίστηκαν κ άλλοι.

 

https://forums.oneplus.net/threads/my-camera-keeps-crashing-on-me.98289/page-2#post-5310247

Εγω το ειχα σε dalvik και στη 30 αυτο..

Τωρα με art και 33 ολα καλα.Ουτε μια φορά.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά έχουμε κ το art. Έχω ξεχάσει να το κοιτάξω με art. Επιστρέφω με νέα!!

 

edit: Μόλις τελείωσε τα updates το ART και διαπίστωσα οτι δεν φωτίζονται τα hard buttons Θα βάλω πωλητήριοοοοοοοοοοοοο

 

edit στο edit: Παροδικό ήταν, ξεσκάλωσε και φωτίζονται. Για να δούμε..

Edited by fantomas_ktm
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Μικτή χρήση 60 40, τι να πω για την μπαταρία του! Το στήσιμο έχει αρχίσει κ αποδίδει τα μέγιστα! Δηλαδή σκέτο WiFi πόσο θα επιανα :D
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα η μέρα ήταν τραγική αλλά κάτι είχε κολλήσει!! Υποψιάζομαι το google camera που πέρασα επειδή η στοκ freezάρει ανελέητα. Πριν δεν μου έκανε τέπτοια κουλά!

 

http://s26.postimg.org/4ma1o7xi1/Screenshot_2014_09_10_17_12_19.png

 

 

edit: Damn, δεν έχουμε auto resize?? :)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω παρατηρήσει πρόβλημα στην εναλλαγή των προφίλ σε σχέση με το κλείδωμα της οθόνης.

 

π.χ. έχεις 1 προφίλ και έχεις ορίσει να ανοίγει απλά με slide. Του λες άλλαξε προφίλ όταν αποσυνδεθείς π.χ. από το wifi του σπιτιού σου και βάλε άλλο με ενεργοποιημένο το κλείδωμα. Όταν το ανοίξεις σου φέρνει να βάλεις το μοτίβο π.χ., αλλα μορείς να κάνεις slide την οθόνη από πιο πάνω και να ξεκλειδώσει. Αυτό συμβαίνει μόνο όταν αλλάζει αυτόματα το προφίλ, από εκεί και πέρα ισχύει κανονικά το κλείδωμα.

 

Άλλο ένα πρόβλημα που συμβαίνει συχνά, είναι όταν το ανοίγεις με διπλό ταπ ή από το κουμπί και η οθόνη δεν αποκρίνεται για να ξεκλειδωθεί. κλείνεις ανοίγεις και δουλεύει.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε τον franco kernel, μέσα στην εφαρμογή του (paid) δεν υπάρχουν προφίλ με χρώματα;

 

Είχα συνηθίσει σε άλλα χρώματα στο Nexus που είχα με kernel βασισμένο στον faux, και τώρα αυτά του OPO μού φαίνονται ξεθωριασμένα!!!!

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε τον franco kernel, μέσα στην εφαρμογή του (paid) δεν υπάρχουν προφίλ με χρώματα;

 

Είχα συνηθίσει σε άλλα χρώματα στο Nexus που είχα με kernel βασισμένο στον faux, και τώρα αυτά του OPO μού φαίνονται ξεθωριασμένα!!!!

Profile χρωμάτων όχι δεν έχει. Αλλά αν ψάξεις θα βρεις από αλλού να αλλάξεις. Εμένα μια χαρά μου φαίνονται είναι δεν τα πειράζω. Εσύ πρέπει να τα είχες πιο έντονα όπως τα είχα κ γω κάποτε

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Profile χρωμάτων όχι δεν έχει. Αλλά αν ψάξεις θα βρεις από αλλού να αλλάξεις. Εμένα μια χαρά μου φαίνονται είναι δεν τα πειράζω. Εσύ πρέπει να τα είχες πιο έντονα όπως τα είχα κ γω κάποτε

Έχω ένα μπλε skin στο Fleksy, το οποίο αντί για μπλε που ήταν στο Nexus με το προφίλ χρωμάτων που είχα, εδώ φαίνεται γαλάζιο, και επειδή το πληκτρολόγιο είναι συνέχεια ανοιχτό φαίνεται κάπως, μέχρι να το συνηθίσω. Μου θυμίζει ακριβώς τα ξεθωριασμένα χρώματα που είχε μαμά το Nexus. Ξέρεις εσύ. ;)

 

Θα ψάξω για τα προφίλ στο internet, θα κρατήσω για κάποιες μέρες τον franco να δω τι παίζει με την μπαταρία, και μετά ίσως να δοκιμάσω και τον AK kernel που βασίζεται στον faux και λογικά θα βρω το ίδιο προφίλ που είχα και στο Nexus.

Να δω και τις διάφορες των 2 kernel.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...