Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

που φαίνεται το radio στις ρυθμίσεις ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον μόλις την πέρασα κ ξέχασα να κατεβασω το radio έλεος! Εντωμεταξυ πριν είχα την 25 οποτε δεν βοηθάει τι radio είχα. Παλι αργεί να μπει στο recovery.πολύ σπαστικο Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το backup της 30 και Franco 13 πάω σφαίρα.

 

Αργότερα θα περάσω το update από πάνω και κάποια στιγμή θα περάσω καθαρή την 33.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το backup της 30 και Franco 13 πάω σφαίρα.

 

Αργότερα θα περάσω το update από πάνω και κάποια στιγμή θα περάσω καθαρή την 33.

Το ίδιο σεταπ είχα πριν 3 μερες αλλά κ παλι έπασχε απο ταχύτητα κ μπαταρία. Τουλαχιστον σε μένα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και συγγνώμη προκαταβολικά γιατί ξέρω πως αυτό που θα ρωτήσω έχει απαντηθεί χιλιάδες φορές αλλά έχω διαβάσει τόσα που έχω κλείσει διακόπτη!!!!

 

Από σήμερα είμαι και γω κάτοχος ενός OnePlus One, παραγγελία από το Coolicool.com και για πρώτη φόρα στην ζωή μου Android user μετά από χρόνια στην Apple!

 

Ανοίγοντας λοιπόν το κινητό για πρώτη φορά μου κάνει αμέσως OTA Upgrade στην 22r χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Μετά από κανένα τέταρτο μου βγάζει ξανά ενημέρωση αυτή τη φορά στην 25r η οποία όμως για κάποιο λόγω έγινε FAIL.

 

Έχω διαβάσει ότι stock συσκευές κάνουν upgrade κανονικά χωρίς πρόβλημα και ήλπιζα ότι θα κάνει upgrade μέχρι και την 30O μόνο του.

 

Τώρα, ξέρω ότι όλα αυτά έχουν γραφτεί 1000άδες φορές εδώ, αλλά σαν new Android User δεν έχω ιδέα τι πρέπει να κάνω και θ ήθελα αν μπορεί κάποιος να με κατευθύνει/ανακατευθύνει στις σωστές ενέργειες και στα σωστά post.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

 

macarona και geico, επειδή είστε σε φάση που ήμουν και εγώ χαμένος, μπορώ να μοιραστώ μόνο την προσωπική μου εμπειρία ως αρχάριος. :) Είχα παραγγείλει το 64άρι και μου ήρθε με λάθος ROM (16), οπότε έπρεπε να τα περάσω όλα από την αρχή. Ακολούθησα τη διαδικασία που περιγράφεται εδώ (ΠΡΟΣΟΧΗ: ΤΟ LINK ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΙΣΧΥΕΙ ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΤΕ 64ΑΡΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!) και αφού την ολοκλήρωσα με επιτυχία το τηλέφωνο έκανε αυτόματα update μέχρι την έκδοση cyanogen 30O (δηλαδή android 4.4.4). Τώρα τα παιδιά γράφουν ότι έχει βγει η 33, ακόμα δε μου τη δίνει για το κινητό μου, θα περιμένω.

 

Εσείς είτε αν σας έχουν βάλει λάθος ROM (και γράφει πχ στο storage του τηλεφώνου 12 Gb [16] αντί για 55 Gb [64]), είτε αν θέλετε να κάνετε ένα clean install του λογισμικού, μπορείτε να ακολουθήσετε τη συγκεκριμένη διαδικασία με δική σας ευθύνη. Έχει ένα μικρό ρίσκο (κοιτάξτε να έχετε μπαταρία στο κινητό και σε κανένα laptop καλύτερα, μην πέσει κανένα ρεύμα), αλλά διαρκεί ούτε 10 λεπτά και σου φτιάχνει ένα καθαρό τηλέφωνο με ενημερωμένο σε ένα βαθμό λογισμικό (τουλάχιστον στους περισσότερους).

 

Αν κάνω κάποιο λάθος σε ορολογία ή διαδικασία διορθώστε με οι εμπειρότεροι.

 

Για ό,τι μπορώ να σας βοηθήσω στείλτε μου PM ή ακόμη καλύτερα whatsapp (κινητό), hangouts κλπ.

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο σεταπ είχα πριν 3 μερες αλλά κ παλι έπασχε απο ταχύτητα κ μπαταρία. Τουλαχιστον σε μένα.

Γι'αυτό λέω ότι κάτι δεν πάει καλά γενικώς. Με τα ίδια πράγματα άλλη εικόνα παρουσιάζει μια συσκευή και διαφορετική μια άλλη.

 

Υπ όψη η 30 που έχω είναι περασμένη πάνω από την 25 μέσω recovery χωρίς foul wipe. Μόνο το update τα 119mb.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

macarona και geico, επειδή είστε σε φάση που ήμουν και εγώ χαμένος, μπορώ να μοιραστώ μόνο την προσωπική μου εμπειρία ως αρχάριος. :) Είχα παραγγείλει το 64άρι και μου ήρθε με λάθος ROM (16), οπότε έπρεπε να τα περάσω όλα από την αρχή. Ακολούθησα τη διαδικασία που περιγράφεται εδώ (ΠΡΟΣΟΧΗ: ΤΟ LINK ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΙΣΧΥΕΙ ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΤΕ 64ΑΡΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!) και αφού την ολοκλήρωσα με επιτυχία το τηλέφωνο έκανε αυτόματα update μέχρι την έκδοση cyanogen 30O (δηλαδή android 4.4.4). Τώρα τα παιδιά γράφουν ότι έχει βγει η 33, ακόμα δε μου τη δίνει για το κινητό μου, θα περιμένω.

 

Εσείς είτε αν σας έχουν βάλει λάθος ROM (και γράφει πχ στο storage του τηλεφώνου 12 Gb [16] αντί για 55 Gb [64]), είτε αν θέλετε να κάνετε ένα clean install του λογισμικού, μπορείτε να ακολουθήσετε τη συγκεκριμένη διαδικασία με δική σας ευθύνη. Έχει ένα μικρό ρίσκο (κοιτάξτε να έχετε μπαταρία στο κινητό και σε κανένα laptop καλύτερα, μην πέσει κανένα ρεύμα), αλλά διαρκεί ούτε 10 λεπτά και σου φτιάχνει ένα καθαρό τηλέφωνο με ενημερωμένο σε ένα βαθμό λογισμικό (τουλάχιστον στους περισσότερους).

 

Αν κάνω κάποιο λάθος σε ορολογία ή διαδικασία διορθώστε με οι εμπειρότεροι.

 

Για ό,τι μπορώ να σας βοηθήσω στείλτε μου PM ή ακόμη καλύτερα whatsapp (κινητό), hangouts κλπ.

 

Αδερφέ σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Μόλις σύνδεσα και το Hangouts οπότε αν θέλεις για άλλη μια απορία που εχω σχετικά με τους drivers στα windows σου στέλνω εκει!

Link to comment
Share on other sites

Τι Windows έχεις; Δε σου αναγνωρίζουν το τηλέφωνο; Βάλε το nexus toolkit που θα το βρεις στο link που έβαλα παραπάνω. Αν γνωρίζει κάποιος περισσότερα ας τον βοηθήσει. Στείλε το e-mail σου για τα hangouts.
Link to comment
Share on other sites

@prioxx

Φλασαρα το αρχείο με τα εξτρας ου έχει το νέο radio, αλλά ο κωδικός παραμένει ο ίδιος.

Τι παίζει τελικά?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@prioxx

Φλασαρα το αρχείο με τα εξτρας ου έχει το νέο radio, αλλά ο κωδικός παραμένει ο ίδιος.

Τι παίζει τελικά?

Ελα ντε. Δεν έχω καταλάβει τι ρολο βαραει. Κι άλλα παιδιά το ίδιο ειπαν στο xda. Τοτε τι μας το έδωσαν...

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε. Δεν έχω καταλάβει τι ρολο βαραει. Κι άλλα παιδιά το ίδιο ειπαν στο xda. Τοτε τι μας το έδωσαν...

 

υπάρχει κάποιο link στο xda που να γίνεται κουβέντα μόνο για τα radio(s) ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω τις εντυπώσεις σας στο oneplus/xda αναφέρουν πάλι drain στην αναμονή,αλλιως κάθομαι στην 25 και είμαι οκ

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω τις εντυπώσεις σας στο oneplus/xda αναφέρουν πάλι drain στην αναμονή,αλλιως κάθομαι στην 25 και είμαι οκ

Άλεξ χθες με την 30 και Franco έβγαλα τρελούς χρόνους και στην αναμονή δεν είχα brain.

Αν δω κάτι θα ρίξω πάλι τον Franco και τέλος.

Το σημαντικότερο είναι ότι με την 33 και χωρίς kernel η συσκευή είναι απόλυτα smooth.

Για περισσότερα συμπεράσματα χρειάζεται χρόνος.

Το πρόβλημα με την γείωση που δεν άφηνε περισσότερα από 3 δάχτυλα σε multi touch λύθηκε. Με ακουμπισμένη την συσκευή στο τραπέζι πέρασα τα 6, δεν το συνέχισα γιατί το θεωρώ γελοίο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο link στο xda που να γίνεται κουβέντα μόνο για τα radio(s) ?

Δεν βρήκα φίλε

Άλεξ χθες με την 30 και Franco έβγαλα τρελούς χρόνους και στην αναμονή δεν είχα brain.

Αν δω κάτι θα ρίξω πάλι τον Franco και τέλος.

Το σημαντικότερο είναι ότι με την 33 και χωρίς kernel η συσκευή είναι απόλυτα smooth.

Για περισσότερα συμπεράσματα χρειάζεται χρόνος.

Το πρόβλημα με την γείωση που δεν άφηνε περισσότερα από 3 δάχτυλα σε multi touch λύθηκε. Με ακουμπισμένη την συσκευή στο τραπέζι πέρασα τα 6, δεν το συνέχισα γιατί το θεωρώ γελοίο.

Δείχνει να τα πηγαινει καλά Κώστα . θα βάλω κ Φράνκο αύριο μιας κ έβγαλε καινούριο

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Όσοι πήρατε την 33 την πήρατε μέσω ΟΤΑ η την βάλατε χειρόκινητα;

Δεν μου την βγάζει μέσω ΟΤΑ ακόμη.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ πρωι πρωί μάλιστα. Η συσκευή μου είναι από Oneplus.net και όχι από Κίνα. Δεν ξέρω εαν παίζει ρολο αυτό απλά το αναφέρω.
Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ πρωι πρωί μάλιστα. Η συσκευή μου είναι από Oneplus.net και όχι από Κίνα. Δεν ξέρω εαν παίζει ρολο αυτό απλά το αναφέρω.

 

Μπορεί να παίζει ρόλο, εμένα από Κίνα τίποτα. Κάνω και το Google services reset μπας και έρθει αλλά τίποτα.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο οτι ειπώθηκε, οποίος δεν είναι φουλ stock, θα πρεπει να την περάσει μόνος του κατεβάζοντας την κ flashαρισμα απο το recovery του
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ψιλοασχετο.εβαλα την αναβαθμιση μονο για την καμερα που υποτιθεται εχει το clear image.αυτο το ενεργοποιω καπως η ειναι ηδη σε λειτουργια σε οποιο mode και να το εχω?μηπως πρεπει να βαλω το 4κDCI ??ρωταω γιατι μου φενεται πολυ γρηγορο για να τραβαει 10 φωτο και να τις ενωνει οπως υποσχεται το clear image.κατα τα αλλα μενω στην 25.με 3 μερες αυτονομια και απιστευτη ταχυτητα θα πρεπει να προσφερει κατι εξαιρετικο η νεα αναβαθμιση για να μπω στον κοπο.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ψιλοασχετο.εβαλα την αναβαθμιση μονο για την καμερα που υποτιθεται εχει το clear image.αυτο το ενεργοποιω καπως η ειναι ηδη σε λειτουργια σε οποιο mode και να το εχω?μηπως πρεπει να βαλω το 4κDCI ??ρωταω γιατι μου φενεται πολυ γρηγορο για να τραβαει 10 φωτο και να τις ενωνει οπως υποσχεται το clear image.κατα τα αλλα μενω στην 25.με 3 μερες αυτονομια και απιστευτη ταχυτητα θα πρεπει να προσφερει κατι εξαιρετικο η νεα αναβαθμιση για να μπω στον κοπο.

 

Πρέπει να επιλέξεις το σχετικό mode κάνει 2-3 δευτερόλεπτα μετά την λήψη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...