Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς καμμιά ιδέα/έχει ακούσει καμμιά φήμη για τις υπόλοιπες πλάτες; Carbon, Jean, κλπ κλπ
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

ποιος σου αλλαξε την διευθυνση?

 

Δεν ξέρω κάποιος από το OnePlus.

 

Μη φοβάσαι, όλα καλά. Κι εμένα μου την άλλαξαν, αφαιρόντας στην ουσία το "Mailboxde e.K" από το όνομα.

Πήρα σήμερα τηλέφωνο το mailboxde και μου είπαν πως δεν υπάρχει θέμα, θα το παραλάβουν κανονικά :)

 

Έδινα μάθημα σήμερα και ξύπνησα να διαβάσω και είδα αυτό.

Μου χαλάσανε όλη τη μέρα και ας το παραλάβουν κανονικά πρέπει εγώ να περνάω μέσα στην ανησυχία για βλακείες δικές τους;;;;.....

 

σε ποσες ημερες φευγει απο το One plus net για γερμανια?

 

Τις τελευταίες μέρες αργεί.

Εγώ πλήρωσα την περασμένη Τετάρτη και το κινητό σήμερα άλλαξε από Pending Shipment σε Processing....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κάποιος από το OnePlus.

 

 

 

Έδινα μάθημα σήμερα και ξύπνησα να διαβάσω και είδα αυτό.

Μου χαλάσανε όλη τη μέρα και ας το παραλάβουν κανονικά πρέπει εγώ να περνάω μέσα στην ανησυχία για βλακείες δικές τους;;;;.....

 

 

 

Τις τελευταίες μέρες αργεί.

Εγώ πλήρωσα την περασμένη Τετάρτη και το κινητό σήμερα άλλαξε από Pending Shipment σε Processing....

που ακριβως ειδες οτι σου τα αλλαζαν?

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στο Mailboxde,το registration data ειναι τα κανονικα μας στοιχεια ελλαδος και στο My adress η γερμανικη μας διευθυνση,σωστα?

Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

που ακριβως ειδες οτι σου τα αλλαζαν?

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στο Mailboxde,το registration data ειναι τα κανονικα μας στοιχεια ελλαδος και στο My adress η γερμανικη μας διευθυνση,σωστα?

 

Στο Ship To έχουν βγάλει το Mailboxde.com e.K. ενώ στις καταχωρημένες διευθύνσεις μου είναι σωστό.

 

Όχι.

Στο billing address βάζεις τα ίδια στοιχεία με αυτά που έχεις στο paypal. Στο Shipping address προσθέτεις μια νέα διεύθυνση με τη διεύθυνση του Mailboxde.com....

Link to comment
Share on other sites

αν εχει καποιος προσκληση ας μου κανει pm

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

 

Στην πρώτη εικόνα είναι το OnePlus One με φόρτιση στο 60% περίπου, βλέπουμε ότι τραβάει 1.89Α, λιγότερο φορτισμένο τραβάει λίγο παραπάνω ακόμα, έχω δει μέγιστο 1.92Α.

Στη δεύτερη εικόνα το HTC Desire 310 της συζύγου, ρεύμα φόρτισης 0.91Α με τον ίδιο φορτιστή. Η "μαμά" HTC δίνει 1Α, αρκετό δηλαδή για να το φορτίσει, δεν χρειάζεται παραπάνω.

 

Και επίσης ξαναλέμε: Προσοχή στο καλώδιο! Θέλουμε 22/24AWG για να περάσει ~2Α ρεύμα!

 

:)

 

Περιμένω κι εγώ αυτό το μαραφέτι από ebay αλλά έχω μια απορία. Εφόσον το καλώδιο είναι ΜΕΤΑ τον μετρητή λογικά δεν μετράει το καλώδιο. Μετράει μόνο ότι βγάζει ο φορτιστής. Σωστά; Πως θα τσεκάρουμε στην πράξη αν το καλωδιο είναι καλό ή όχι;

Με άλλα λόγια αν αλλάξεις το καλώδιο θα δεις την ίδια μέτρηση;

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω κι εγώ αυτό το μαραφέτι από ebay αλλά έχω μια απορία. Εφόσον το καλώδιο είναι ΜΕΤΑ τον μετρητή λογικά δεν μετράει το καλώδιο. Μετράει μόνο ότι βγάζει ο φορτιστής. Σωστά; Πως θα τσεκάρουμε στην πράξη αν το καλωδιο είναι καλό ή όχι;

Με άλλα λόγια αν αλλάξεις το καλώδιο θα δεις την ίδια μέτρηση;

 

Φυσικά και μετράει το καλώδιο, κύκλωμα δημιουργείται, όχι σειρά. Οτιδήποτε συμμετέχει/παρεμβάλλεται στο κύκλωμα (σε οποιοδήποτε κύκλωμα) επηρεάζει το ρεύμα που θα διαρρέει. Για να μετρήσεις εαν το καλώδιό σου είναι ΟΚ, απλά κάνε μέτρηση με το μαμά OnePlus, βγάλτο (αφήνοντας εννοείται το φορτιστή της OnePlus) και βάλε το καλώδιο που θες. Το έκανα και αυτό με απλό καλώδιο 28/30AWG (δεν έβγαλα φωτογραφία δυστυχώς) και ταβάνιασε στο 1,2Α. :)

 

Σχετικά με την συζήτηση περί φορτιστή και καλωδίων νιώθω τυχερός που κάπου σε ένα συρτάρι είχε παραπεσει ο original φορτιστής του Note 2 με 2Α αφού να φανταστείτε δεν ασχολήθηκα καθόλου με το ότι ο μαμά φορτιστής του one δεν δούλεψε ποτέ του

 

Δες την αγωγιμότητα του καλωδίου της Samsung. Βασικά βάλε το κόκκινο της OnePlus. Σε μερικούς έχει κάνει χοντρή πατάτα. Σε έναν γνήσιο Samsung U-90E που τον χρυσοπλήρωσα κιόλας 19€ ο φορτιστής ήταν 2.1Α και το καλώδιο 24/30 AWG (μάπα). Με το Nexus 10 ταβάνιαζε, το άλλαξα με PortaPow και ανάσανε.

Edited by Nikos

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω το κινητο μια βδομαδα περιπου!! πολυ θετικες εντυπωσεις αλλα χρειαζεται ακομη δουλεια στην ρομ! υπαρχουν καποια θεματακια με το touch και με την καταναλωση σε idle... πιστευω θα διορθωθούν συντομα!!

τωρα ψαχνω καμια θηκη και κανα tempered glass screen protector.. εχετε καποια να προτεινετε?? σε λογικες τιμες και αν γινεται να μην μ ερθουν σε 1 μηνα!! δλδ καμια 10ρια μερες!! ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

τωρα ψαχνω καμια θηκη και κανα tempered glass screen protector.. εχετε καποια να προτεινετε?? σε λογικες τιμες και αν γινεται να μην μ ερθουν σε 1 μηνα!! δλδ καμια 10ρια μερες!! ευχαριστω πολυ!!

 

Εχω πάρει αυτή.

http://www.amazon.co.uk/Casebase-Premium-Tempered-Protector-OnePlus/dp/B00KRH80OY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1410341774&sr=8-1&keywords=casebase+oneplus

 

Οχι μόνο δεν έχουν καμιά αλλοιωση τα χρώματα, όχι μόνο δεν κάνει καμιά φουσκάλα, όχι μόνο μειώνει την λαδίλα, αλλά βελτιώθηκε το τηλέφωνο και εμφανησιακά λόγω των glossy τελειωμάτων που κάνει. Κανείς δεν πιστεύει ότι αυτό είναι μεμβράνη. Νομίζουν ότι είναι έτσι η οθόνη.

Αν προσφέρει πραγματική προστασία στην οθόνη αν πέσει, δεν το ξέρω και δεν θέλω να το μάθω....:happy:

Για θήκη προς το παρών είμαι με ένα αλουμίνιο bumper από ebay (5 δολλάρια) . Δεν μ' αρέσουν οι θήκες γιατί χοντραίνουν οι συσκευές, όσο λεπτές κι αν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Στην δουλειά, μετά από μένα το παρήγγειλαν άλλοι δύο, ένας τρίτος το λιγουρεύεται, αλλά λόγω εξόδων το αναβάλει, και ο τέταρτος, κάτοχος iPhone 5, αφού είδε και την παρουσίαση της Apple, ψάχνει invite!

:lol:

 

Μέχρι στιγμής, κανένα πρόβλημα, τις πρώτες μέρες ρουφούσε λίγο μπαταρία, πλέον έχει στρώσει και περιμένουμε και το επόμενο update για να φύγει το όποιο battery drain. Το δικό μου το έχω αφήσει μαμά, δεν πειράζω τίποτε ακόμη, όσο η ROM δείχνει πως έχει τα θεματάκια της... Μόλις στρώσει και έχω όρεξη, μπορεί ν' αρχίσω τα πειράγματα.

Όπως και να 'χει, με το KitKat δεν έχει νόημα, περιμένω το Android L. :p

Ένα κι Ένα -->
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο @asot Αντώνη, σχετικά με τη συζήτηση περί ρεύματος που τραβάει ένα κύκλωμα και την ικανότητα τροφοδοσίας ενός φορτιστή. Για τη συζήτηση που ξεκινήσαμε εδώ, μην τα ξαναγράφω....τίποτα επίσης δεν θα γίνει εαν προσπαθήσει να συνδέσει άλλη συσκευή πάνω στον 2.1Α φοριστή...:)

ΟΚ Nikos, I stand corrected.-

Συνηθισμένος απο τις μπαταρίες Λιθίου που χρησιμοποιώ κατα κόρον (κυρίως σε φακούς), είχα την εντύπωση οτι το ρεύμα περνάει ατόφιο, ακόμα και μέσω "συσκευής".

Οι μετρήσεις υποδεικνύουν την αλήθεια

Merci!

τωρα ψαχνω καμια θηκη και κανα tempered glass screen protector.. εχετε καποια να προτεινετε?? σε λογικες τιμες και αν γινεται να μην μ ερθουν σε 1 μηνα!! δλδ καμια 10ρια μερες!! ευχαριστω πολυ!!

Η μόνη λυση να ρθουν σύντομα, είναι μέσω ebay/Amazon, από Αγγλία ή Γερμανία...

Nillkin Tempered glass

PELOSI Sandstone Black Case

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Nillkin Tempered glass

PELOSI Sandstone Black Case

 

Και να βάλεις θήκη και να μην προστατεύει την οθόνη το θεωρώ λάθος.

Ετσι και σπάσει καμιά οθόνη σ' αυτό χαιρέτα μας τον πλάτανο....

 

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/accessories/pelosi-sandstone-black-case-90-feels-t2827172

No lip for the display

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,οταν με το καλο φτασει το δεμα στο Mailboxde,με ενημερωνει το Mailboxde?επιλεγω εγω τον τροπο αποστολης απο εκει κ μετα πληρωνω τα μεταφορικα σε αυτους?πως ακριβως γινεται?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,οταν με το καλο φτασει το δεμα στο Mailboxde,με ενημερωνει το Mailboxde?επιλεγω εγω τον τροπο αποστολης απο εκει κ μετα πληρωνω τα μεταφορικα σε αυτους?πως ακριβως γινεται?

Έτσι ακριβώς. Θα σου στείλουν email για να επιλέξεις με τι θέλεις να σου το στείλουν, και να πληρώσεις.

Μόλις τελειώσεις και με την πληρωμή, σου το στέλνουν.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,οταν με το καλο φτασει το δεμα στο Mailboxde,με ενημερωνει το Mailboxde?επιλεγω εγω τον τροπο αποστολης απο εκει κ μετα πληρωνω τα μεταφορικα σε αυτους?πως ακριβως γινεται?

 

Ναι μόλις τους έρθει θα σου στείλουν μαιλ για να διαλέξεις με τι θέλεις να σου το στείλουν. Καλύτερα να διαλέξεις UPS για να σου έρθει ποιο γρήγορα όπως έχουμε κάνει όλοι..!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς. Θα σου στείλουν email για να επιλέξεις με τι θέλεις να σου το στείλουν, και να πληρώσεις.

Μόλις τελειώσεις και με την πληρωμή, σου το στέλνουν.

 

σε ευχαριστω,στο mailboxde,εκει που γραφει "registration data"ειναι τα στοιχεια μας,εκει που θα μας το στειλει,σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,μια ερωτησουλα,διαβαζω κ στο επισημο φορουμ οτι υπαρχει γενικα τεραστια αναμονη με το κινητο ξερετε τιποτα;εμενα ηταν 3 μερες στο pending και τωρα ειναι 2 μερες στο proccesing...τι γινεται ρε ****το,με εχει φαει η αγωνια!
Link to comment
Share on other sites

Κυριακη εκανα παραγγελια στην oneplus και σημερα ειναι στη ups Γερμανιας για αποστολη στην Ελλαδα.Τριτη θα ειναι σε μενα
Link to comment
Share on other sites

Link και κόστος;;

 

Εγώ έχω πάρει 3 από amazon.com, έχει μια προσφορά με τον κωδικό BUY2GONE αγοράζεις 3 πληρώνεις 2. Δεν δικαιούμαστε δωρεάν μεταφορικά στην Ελλάδα ακόμα και αν φτάσεις τα 35 $ που λέει. Αν μου επιστραφεί το import deposit fee που χρεώνει το amazon, θα έχω δώσει 25 ευρώ περίπου στο σύνολο για τις 3 θήκες + μεταφορικά.

 

http://www.amazon.com/Cruzerlite-Bugdroid-Circuit-Case-Plus/dp/B00LASRKDG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1410357007&sr=8-1&keywords=cruzerlite+oneplus+one

Από ευρωπαικό amazon βγαίνει στα 12 ευρώ + 7.5 μεταφορικά, και δεν ισχύει η προσφορά.

 

http://www.amazon.de/Cruzerlite-Bugdroid-Circuit-Case-OnePlus/dp/B00LASRKDG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1410357002&sr=8-1&keywords=cruzerlite+oneplus+one

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις προτασεις!! τα Casebase πιστευω πως ειναι καλα και εχει και 2 μεσα! απλα το μειον απο amazon ειναι τα μεταφορικα! απο αλλου δεν μπορουμε να βρούμε? τουλαχιστον με πιο λιγα μεταφορικα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,μια ερωτησουλα,διαβαζω κ στο επισημο φορουμ οτι υπαρχει γενικα τεραστια αναμονη με το κινητο ξερετε τιποτα;εμενα ηταν 3 μερες στο pending και τωρα ειναι 2 μερες στο proccesing...τι γινεται ρε ****το,με εχει φαει η αγωνια!

 

και εγω ειμαι σε αυτη την φαση φιλε.Παρασκευη παραγγελια...ακομα processing!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εγω το παρηγγειλα Σαββατο και σημερα πηγε mailboxde.com . Εχει φυγει ηδη απο εκει.

Εκτιμωμενη παραδοση με την UPS λεει την επομενη Τεταρτη. σαν πολυ μου φαινεται

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία 1η του μήνα και έφτασε στη mailboxde στις 5. Με το που ήρθε το mail, πλήρωσα κι έφυγε σε 2 ώρες.. κι από τότε περιμένω. Ελπίζω αύριο μια κι έτσι λέει!

 

http://i.imgur.com/xJcHw8D.png

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...