Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

EMERGENCY: Έχει κάποιος διαθέσιμο screen protector που να του περισσεύει σχετικά άμεσα?

Έχω εγώ ζελατίνα,στην στελνω free αν είναι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε !! :w00t::yahoo::dance:

Ότι και να πώ είναι όντως λίγο :love::love:

 

Δεν το έχω ξεκινήσει ακόμα, το φορτίζω γιατί ειναι στο 46%, θα το κάνω unlock και μετά :happy:

 

Η συσκευασία για να ξεκινήσουμε, είναι απίστευτα ποιοτική! Όσοι το λάβετε, θα καταλάβετε! Ούτε κινητά των 600€ τόσο...

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε !! :w00t::yahoo::dance:

Ότι και να πώ είναι όντως λίγο :love::love:

 

Δεν το έχω ξεκινήσει ακόμα, το φορτίζω γιατί ειναι στο 46%, θα το κάνω unlock και μετά :happy:

 

Η συσκευασία για να ξεκινήσουμε, είναι απίστευτα ποιοτική! Όσοι το λάβετε, θα καταλάβετε! Ούτε κινητά των 600€ τόσο...

 

συμφωνω απολυτα για τη συσκευασια.οτι πιο ποιοτικο εχω δει μεχρι στιγμης με διαφορα.

Οσο για το κινητο φοβερο :cool:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε Νικολα χαιρομαι,καλοριζικο!!!!! Το δικο μου εκανα την παραγγελεια 6\9 και ειναι ακομα στο pending...ποσες μερες θα μου κανει γενικα να ερθει στα χερια μου;κ μια απορια μολις παει γερμανια μετα απο εκει με τι τροπο να διαλεξω να μου το στειλουν? Ελεγα DHL γιατι εχει και ασφαλεια 500 ευρω και ειναι καπου στα. 18 ευρω.για πειτε γνωμες!
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε Νικολα χαιρομαι,καλοριζικο!!!!! Το δικο μου εκανα την παραγγελεια 6\9 και ειναι ακομα στο pending...ποσες μερες θα μου κανει γενικα να ερθει στα χερια μου;κ μια απορια μολις παει γερμανια μετα απο εκει με τι τροπο να διαλεξω να μου το στειλουν? Ελεγα DHL γιατι εχει και ασφαλεια 500 ευρω και ειναι καπου στα. 18 ευρω.για πειτε γνωμες!

 

Ευχαριστώ! Η παραγγελία μου έγινε 27/08, είχε έρθει από την Παρασκευή Ελλάδα αλλά μεσολάβησε το σκ για τη διανομή. Γενικά τώρα τελευταία αργεί λίγο να φύγει από Αγγλία αλλά όχι πολύ. Γνώμη μου UPS, και αυτή έχει ασφάλεια και είναι κατ' εμέ καλή εταιρία και αξιόπιστη.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου εκανα την παραγγελεια 6\9 και ειναι ακομα στο pending...ποσες μερες θα μου κανει γενικα να ερθει στα χερια μου;κ μια απορια μολις παει γερμανια μετα απο εκει με τι τροπο να διαλεξω να μου το στειλουν? Ελεγα DHL γιατι εχει και ασφαλεια 500 ευρω και ειναι καπου στα. 18 ευρω.για πειτε γνωμες!

 

Ρε αρχηγέ, έχεις 3 μέρες που γράφτηκες στο φόρουμ και άρχισες τις ερωτήσεις, έτσι, χωρίς 2η σκέψη...

Πάρε το νήμα από την αρχή ή αντε, τις τελευταίες 15 μέρες και αν δεν καλυφθείς, ρώτα - οχι όμως έτσι...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχε κανεις κανενα προβλημα με το mailbox de? Απο οτι βλεπω πολλοι το χρησιμοποιησατε και ηθελα εντυπωσεις γιατι ενδιαφερεται ενας φιλος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχε κανεις κανενα προβλημα με το mailbox de? Απο οτι βλεπω πολλοι το χρησιμοποιησατε και ηθελα εντυπωσεις γιατι ενδιαφερεται ενας φιλος.

Απο τις καταγραφές, κανείς ως τώρα!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή το είχε το FAQ της OnePlus, τώρα ξανατσέκαρα και λέει όντως τυχαία. Το περίπου ένα μήνα το λένε στο xda, αλλά φαντάζομαι ότι επειδή αρχίζουν να πέφτουν βροχή οι προσκλήσεις ότι έχει ανοίξει κάπως το σύστημα παραγωγής (ή έχει πέσει η ζήτηση, dunno).

 

Ένα τώρα έχει σημασία :drool:

Λεπτομέρειες ανίχνευσης: Στο όχημα προς παράδοση σήμερα

Athens, Greece 08.09.2014 7:09 Για παράδοση

Athens, Greece 05.09.2014 20:00 Σάρωση άφιξης

 

:worry:

 

Location Date Local Time Activity

Athens, Greece 08.09.2014 11:54 Destination Scan

08.09.2014 11:54 Import Scan

08.09.2014 7:09 Destination Scan

Athens, Greece 05.09.2014 20:00 Arrival Scan

Bologna, Italy 04.09.2014 4:00 Departure Scan

Bologna, Italy 03.09.2014 18:00 Arrival Scan

Nurnberg, Germany 03.09.2014 7:21 Departure Scan

03.09.2014 0:07 Arrival Scan

Bautzen, Germany 02.09.2014 19:30 Departure Scan

02.09.2014 18:40 Origin Scan

02.09.2014 14:46 Collection Scan

Germany 02.09.2014 8:52 Order Processed: Ready for UPS

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,παρακαλω εαν υπαρχει ενα Invite,ευχαριστω.

Καλησπέρα,

 

Μου περισσεύει ένα. Λήγει σε 9 ώρες. Το είχα στείλει σε έναν φίλο αλλά από ότι φαίνεται δε θα το κάνει claim.

 

Αν δε σου έστειλε κανένας άλλος πες μου

Φιλικά : Κωστής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μου περισσεύει ένα. Λήγει σε 9 ώρες. Το είχα στείλει σε έναν φίλο αλλά από ότι φαίνεται δε θα το κάνει claim.

 

Αν δε σου έστειλε κανένας άλλος πες μου

 

Για το 64αρι ειναι η προσκληση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μου περισσεύει ένα. Λήγει σε 9 ώρες. Το είχα στείλει σε έναν φίλο αλλά από ότι φαίνεται δε θα το κάνει claim.

 

Αν δε σου έστειλε κανένας άλλος πες μου

 

Αν μου δωσεις δεκα λεπτα το θελω εγω μαλλον. Περιμενω τη διευθυνση στη Γαλλια.

.
Link to comment
Share on other sites

Αν μου δωσεις δεκα λεπτα το θελω εγω μαλλον. Περιμενω τη διευθυνση στη Γαλλια.

Ok δόθηκε στον faze που είχε προτεραιότητα.

Φιλικά : Κωστής
Link to comment
Share on other sites

Ok δόθηκε στον faze που είχε προτεραιότητα.

 

Το κινητο παραγγελθηκε. :) Σας ευχαριστω ολους σας για την βοηθεια που δινετε και ειδικα στον χρηστη anothersunnyday για το invitation! Αντε και στους επομενους :)

.
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις (λίγες, καθότι το τι είναι το κινητό έχει χιλιοειπωθεί). Με μια λέξη είναι κόσμημα :love: όποιος χαρακτηρίζει κινεζιά αυτό και "καλό" τα πετρελαιοπλαστικά τύπου Galaxy, LG, απλά ζει τα μαύρα του μεσάνυχτα.

 

- Η απόκριση είναι μαγευτική, δεν κολλάει πουθενά. Όσο και αν προσπάθησα να το ζορίσω. Τα 3GB RAM εδώ φαίνονται, δεν κλείνει τίποτα στο background.

- Η κιτρινίλα που τόοοσος ντόρος έχει γίνει για να τη δεις πρέπει να προσπαθήσεις. Πολύ. Εκτός και αν έχεις κατάλευκο φόντο, εαν δεν το ξέρεις ούτε καν θα τη δεις. Μπορεί να έχω καινούρια παρτίδα, δεν ξέρω. God damn στους ψείρες.

- Το ηχείο είναι ΠΟΛΥ δυνατό. Απορώ γιατί στην παρουσίαση εδώ το είπαν ικανοποιητικό. Πρώτη φορά στη ζωή μου που δεν έβαλα τον ήχο κλήσης στο full. Και πολύ καθαρός ήχος.

- TWRP, root δεν έκανα, δε με ενδιαφέρει προς το παρόν. Μόνο bottloader unlock, μην χρειαστεί στο μέλλον και ξαναπερνάω. Πήρε 3 ΟΤΑ αναβαθμίσεις στο καπάκι.

- Οι επιλογές για customization που σου δίνει η CM είναι πραγματικά άπειρες. Ψάρωσα μέχρι και με την αλλαγή χρώματος του LED ειδοποιήσεων :)

- Απίστευτη λειτουργία το QuickBoot. Κλείνει και ανοίγει σε δευτερόλεπτα! Εαν δεν το έχετε δει ήδη, δοκιμάστε το!

 

Σημείωση (σημαντική). Έχετε το νου σας για φορτιστές. Πρώτη φορά είδα κινητό να τραβάει 1,92Α! Ο "μαμά" είναι ιδανικός, και το μαμά καλώδιο. Εαν βάλετε απλό (1Α) θα καθυστερήσει αρκετά. ΠΟΛΥ σημαντικό ρόλο παίζει και το καλώδιο. Έβαλα απλό καλώδιο (28AWG) και δεν μπορύσε να πάει πάνω από 1,1Α. Σε τέτοια ρεύματα απαιτεί 22AWG, το πολύ 24.

 

Πρόταση : Anker 40W 5-port φορτιστής εαν θέλετε ταυτόχρονη φόρτιση και άλλων συσκευών (εγώ έχω 4 οπότε με αυτό ξεμπέρδεψα) εαν όχι, κάποιον μικρότερο και φθηνότερο (η Anker βγάζει πολύ καλά προϊόντα). Και αυτόν για αυτόκίνητο (2χ2.1Α).

 

Καλώδια αυτά. Βγαίνουν σε 30/150/250cm. 22/24AWG τα έχω ήδη και έχω σωθεί, εγγυημένα ~2Α στην τροφοδοσία χωρίς πρόβλημα.

Edited by Nikos

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω, αν το παραγγείλω από coolicool, θα μου το φλασάρουν και θα τσεκάρουν αν είναι οκ από hardware; Γιατί έτσι ίσως και να αξίζει η μικρότερη εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

 

Πρόταση : Anker 40W 5-port φορτιστής εαν θέλετε ταυτόχρονη φόρτιση και άλλων συσκευών (εγώ έχω 4 οπότε με αυτό ξεμπέρδεψα) εαν όχι, κάποιον μικρότερο και φθηνότερο (η Anker βγάζει πολύ καλά προϊόντα). Και αυτόν για αυτόκίνητο (2χ2.1Α).

 

Καλώδια αυτά. Βγαίνουν σε 30/150/250cm. 22/24AWG τα έχω ήδη και έχω σωθεί, εγγυημένα ~2Α στην τροφοδοσία χωρίς πρόβλημα.

 

Ακριβώς αυτόν τον φορτιστή παρήγγειλα την προηγούμενη εβδομάδα και τον περιμένω.

Στα καλώδια , υπάρχει το αντίστοιχο σε 1 μέτρο; (για το αμάξι)

 

Υ.Γ. φαντάζομαι περνάνε και data τα συγκεκριμένα καλώδια. Οχι μόνο φόρτιση.

 

 

edit: το γραφει. Είναι μόνο για φόρτιση. Τάχα μου να σε προστατεύει από data theft :lol:

Will not put your device into 'data transfer' mode when connected to a computer, acting as a 'USB Condom' to prevent data theft / viruses when charging from an unknown USB socket

 

 

Απ' ότι βλέπω τα "γρήγορα" καλώδια είναι μόνο για φόρτιση. Είχα πάρει παλιά ένα καλώδιο που είχε διακοπτάκι στο πλαϊ στο βύσμα data/charge.

Edited by androgr
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτόν τον φορτιστή παρήγγειλα την προηγούμενη εβδομάδα και τον περιμένω.

Στα καλώδια , υπάρχει το αντίστοιχο σε 1 μέτρο; (για το αμάξι)

 

Υ.Γ. φαντάζομαι περνάνε και data τα συγκεκριμένα καλώδια. Οχι μόνο φόρτιση.

 

1) Όχι απότι βλέπω. Το 'θελα και γώ να ήταν 1μ αλλά δε βγάζει. Θα ζήσουμε με το 1,5μ. ;)

2) Όχι αδερφέ, δεν περνάνε data! Είναι ΜΟΝΟ για φόρτιση! (Σαχλαμάρες το data theft, νομίζω ότι εαν έχουν τέτοια αγωγιμότητα, στα data σέρνονται, γι' αυτό. Επίσης χρειάζεσαι και περισσότερο χαλκό για να βάλεις και τα data καλώδια οπότε να δες πως πάει... ). Πάντως για φόρτιση είναι τέλεια.

Edited by Nikos

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kαλώδια αυτά. Βγαίνουν σε 30/150/250cm. 22/24AWG τα έχω ήδη και έχω σωθεί, εγγυημένα ~2Α στην τροφοδοσία χωρίς πρόβλημα.

Καλορίζικο πλέον κι επίσημα Νίκο. :) Το δικό μου έφυγε το πρωί από Bologna. Άντε να δούμε.. :)

 

Όσον αφορά τα καλώδια, επειδή ήθελα ένα γρήγορο το οποίο όμως να είναι και flat (μου τη δίνει να ξεμπερδεύω όλη την ώρα καλώδια και ακουστικά), πήρα από το e-shop.gr ένα της iHave που υποστηρίζει μέχρι 2.1Α, στη φόρτιση όντως είναι γρήγορο, για data δε το έχω δοκιμάσει ακόμη.

 

http://www.e-shop.gr/ihave-micro-usb-data-cable-flat-wire-white-p-TEL.017687

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ρε το κέρατο μου μέσα με τους καραγκιόζηδες.

Μου άλλαξαν πάλι τη διεύθυνση δεν το πιστεύω.

Η δεύτερη φορά.

Τι διάλο φουμάρουν εκεί πέρα!!!!

Τώρα έχει φύγει και το πακέτο, άντε να βρεις αν πήγε με την σωστή ή με την λάθος διεύθυνση....

 

Η διεύθυνση που έχουν βάλει για Ship to δεν αντιστοιχεί σε καμία από τις δύο διευθύνσεις που έχω.

Είναι μια μίξη των Billing Address και Shipping Address....

Edited by ShevaGR
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο πλέον κι επίσημα Νίκο. :) Το δικό μου έφυγε το πρωί από Bologna. Άντε να δούμε.. :)

 

Όσον αφορά τα καλώδια, επειδή ήθελα ένα γρήγορο το οποίο όμως να είναι και flat (μου τη δίνει να ξεμπερδεύω όλη την ώρα καλώδια και ακουστικά), πήρα από το e-shop.gr ένα της iHave που υποστηρίζει μέχρι 2.1Α, στη φόρτιση όντως είναι γρήγορο, για data δε το έχω δοκιμάσει ακόμη.

 

http://www.e-shop.gr/ihave-micro-usb-data-cable-flat-wire-white-p-TEL.017687

 

Ευχαριστώ bill, είσαι σίγουρος ότι περνάει όμως όσο ρεύμα θες; Δεν είδα να γράφει specs. Βασικά πάρε ένα τέτοιο από εδώ που κάνει μια χαρά δουλειά και τα μετράς μόνος σου να είσαι σένιος. :) Έχω πάρει 2-3 τέτοια και τέσταρα και τον Anker και είναι σωστός.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...