Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Doogee αστο ξεχνα το.Δεν υπερτερει σε τιποτα σε σχεση με το Jiayu που ειναι της ιδιας κατηγοριας (ΜΤΚ6572-512ΜΒ).Επομενως το πραγματικο διλημμα ειναι Jiayu-Coolpad.Το πρωτο χιλλιοδοκιμασμενο και πολυ καλο οπως εχει αποδειχθει.Το δευτερο απο καλυτερη εταιρεια με μεγαλυτερη οθονη,μικροτερη ομως μπαταρια,χωρις να εχουμε ακομα παραλαβες και εικονα.Ουσιαστικη διαφορα στην ταχυτητα των επεξεργαστων με τα 512ΜΒ ram δεν προκειται να δεις.

Εσυ αποφασιζεις.Μεγεθος οθονης (Coolpad) ή αυτονομια (Jiayu)?

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το Doogee αστο ξεχνα το.Δεν υπερτερει σε τιποτα σε σχεση με το Jiayu που ειναι της ιδιας κατηγοριας (ΜΤΚ6572-512ΜΒ).Επομενως το πραγματικο διλημμα ειναι Jiayu-Coolpad.Το πρωτο χιλλιοδοκιμασμενο και πολυ καλο οπως εχει αποδειχθει.Το δευτερο απο καλυτερη εταιρεια με μεγαλυτερη οθονη,μικροτερη ομως μπαταρια,χωρις να εχουμε ακομα παραλαβες και εικονα.Ουσιαστικη διαφορα στην ταχυτητα των επεξεργαστων με τα 512ΜΒ ram δεν προκειται να δεις.

Εσυ αποφασιζεις.Μεγεθος οθονης (Coolpad) ή αυτονομια (Jiayu)?

 

 

Συμφωνω με τον ... προλαλησαντα ... η κορη μου τοχει ολη μερα ιντερνετ + παιχνίδια & η μπαταρια δεν καταλαβαινει ΤΠΤΑ +++++++ αυτονομια Jiayu

ThL W7S, ThL W100S, Elephone P10C, Jiayu S3 advance
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον ... προλαλησαντα ... η κορη μου τοχει ολη μερα ιντερνετ + παιχνίδια & η μπαταρια δεν καταλαβαινει ΤΠΤΑ +++++++ αυτονομια Jiayu

Σας ευχαριστώ και τους 2 σας για τις απαντήσεις.

Προς το Jiayu καταλήγω κι εγώ.

Σ'αυτά τα λεφτά άλλο αξιόλογο κινητό υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη αποψη :

 

πριν ένα μηνα που το ψαχνα παλι (το πηρα & στον ανηψιο μου) > είναι τσαμπα στον Το2C (+ κατι θηκες δωρακια)

ThL W7S, ThL W100S, Elephone P10C, Jiayu S3 advance
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνίσω με τον φίλο από πάνω για το mi3. Πριν μερικές μέρες το πήρα και γω στα χέρια και πραγματικά αξίζει το εργαλείο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι κατοχος s5 αλλά εχω προταση για αναταλλαγη με g3 32αρι. Ποια η γνωμη σας? Με καιει το θεμα μπαταριας και η καμερα που νομιζω οτι το s5 τα παει καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω Ram, χώρο, μεγαλύτερη μπαταρία και μεγαλύτερη οθόνη στο ίδιο μέγεθος. Δεν ξέρω βέβαια αν ο επεξεργαστής μπορεί να αντιμετωπίσει την ανάλυση. Πάντως εγώ προτείνω το G3.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους 2 σας για τις απαντήσεις.

Προς το Jiayu καταλήγω κι εγώ.

Σ'αυτά τα λεφτά άλλο αξιόλογο κινητό υπάρχει;

 

Εχω παραγγείλει εδω και 7 μέρες το coolpad 7236, αν κανεις υπομονη οταν έρθει θα γραψω την αποψη μου, οποτε αν θες περιμενεις λιγάκι:) Δεν συγκρίνονται για μενα οι εταιρείες,

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο g3 και δεν θα το μετανιωσεις,το εχω εδω και δυο μερες και ειναι απολαυση!Η καμερα καταπληκτικη και η μπαταρια βγαζει ανετα εικοσιτετραωρο.Εχει μερικα θεματακια αλλα πιστευω αξιζει,ειδικα το 32αρι που εχει και 1 gb περισσοτερη ram.
Link to comment
Share on other sites

το s5 εχει καλυτερα χρωματα, camera υπερτερει με διαφορα...για εμενα μονο το samsung galaxy 5 G900H octacore αξιζει να μν το αλλαξεις με κανενα αν το παρεις,μονο που δεν ειναι 4g..αλλα δουλευουν και οι 8 πυρηνες σε αυτο!οποτε θα σου ελεγα και εγω g3 εκτος και αν μπορεις το m8
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Απο τα reviews εχω δει παντως οτι το s5 ειναι καλυτερη και απο αποψη benchmarks αλλα και σε καμερα και σε μπαταρια...

 

Σαν design δεν συγκρινονται τα κινητα, το g3 ειναι κλασεις ανωτερο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους

μετα το zte v967s οπου εμεινα πολυ ευχαριστημένος χωρίς κανένα προβλημα,ψαχνω για αξιοπιστο κινητο πανω απο τις 5" με 2gb ram και octa core.

ειμαι μεταξύ των

Elephone P2000

Xiaomi Hongmi Note(Redmi Note) Enhanced Version

Elephone P8

Elephone P6S

HuaWei Honor 3X G750

οποια συμβουλη καλοδεχούμενη.

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός android smartphone μέχρι 100-110 ευρώ από το εξωτερικό(κινέζικο) θα ήθελα τις προτάσεις σας, δεν το θέλω για παιχνίδια , προτιμώ από 1 GB ram και πάνω οπωσδήποτε

 

έχω βρει αυτό εδώ http://www.pandawill.com/doogee-dg350-smartphone-mtk6582-quad-core-android-42-47-inch-ogs-screen-white-p86855.html αξίζει;

 

θα ήθελα τις προτάσεις σας για την επιλογή συσκευής, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν κράτα το s5 φίλε μου.μην κάνεις βιαστικές κινήσεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

για το dg350: μην το παρεις, εχει μονο 4gb rom και εφοσον θες παιχνιδια,

θα χρειαστεις και καπως καλη μπαταρια. διαλεξε καποιο με μινιμουμ:

1gb ram, 8gb rom + card slot, 1.2GHz quad, android 4.2, καμερα 5mp,

μπαταρια 1950mah (αν για παιχνιδια, ακομα πιο μεγαλη).

 

lenovo s660 (€110) 4.7", καλη μπαταρια 3000mah και δεν κολλαει (

)

coolpad 7320 (€100) παρα πολυ καλο vfm 5.5", 8πυρηνο

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι κατοχος s5 αλλά εχω προταση για αναταλλαγη με g3 32αρι. Ποια η γνωμη σας? Με καιει το θεμα μπαταριας και η καμερα που νομιζω οτι το s5 τα παει καλυτερα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=395789

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλο το forum,

είμαι στην διαδικασία αγοράς νέου κινητού! :happy:

Το μέγιστο ποσό που διαθέτω είναι τα 160€, πριν λίγες μέρες με μερικές αναζητήσεις βρήκα το Xiaomi RedMi Note και όπως διάβασα υπάρχουν θετικές αξιολογίσεις προς το αντικείμενο! :rolleyes:

 

Καθώς όμως όπως προείπα είμαι ακόμα σε έρευνα αγοράς, αν έχετε να προτίνετε κάτι καλύτερο δηλώστε το τώρα! :p

Εσείς τι θα προτιμούσατε σε αυτά τα χρήματα ?

 

Υ.Γ.: Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο καιρό κάνει να έρθει Ελλάδα απο την στιγμή που θα το παραγγείλω και ποιο κατάστημα προτίνετε ?

Link to comment
Share on other sites

αν δεν σε πειραζει το μεγεθος μονοδρομος το redmi note

 

κατάστημα προτείνω to2c η minideal πχ σε κανα 20 ημερο θα ερθει χοντρικα

Link to comment
Share on other sites

αν δεν σε πειραζει το μεγεθος μονοδρομος το redmi note

 

κατάστημα προτείνω to2c η minideal πχ σε κανα 20 ημερο θα ερθει χοντρικα

 

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου και την απαντησή σου! :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εδω

http://www.gizchina.com/2014/07/27/elephone-p2000-review/

εχει Review για το Elephone P2000 και αναφερει προβληματα στην λειτουργεια της αφης. Ριξε μια ματια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...