Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιο πολύ με ενδιαφέρει η απροβλημάτιστη λειτουργία, αλλά επειδή νομίζω ότι αυτό ισχύει και για τα δύο, η διαφορά στην ταχύτητα παίζει σημαντικό ρόλο. Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις και το ενδιαφέρον.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλησπερα σε ολους. Σκεφτομαι να αγορασω tablet και εχω καταληξει αναμεσα σε αυτα τα 2 http://www.e-shop.gr/lenovo-ideatab-a5500-59-407800-8-quad-core-16gb-wifi-bt-gps-android-42-white-p-PER.910302 και http://www.sevenspot.gr/gr/GamesInner/b4698bd28816bf1a71b5d1249ac88477/3667-37585.html. το Lenovo εχει 4πυρηνο επεξεργαστη ενω το Samsung 2πυρηνο αλλα μεγαλυτερη μνημη. Ποιες οι διαφορες στην αποδοση? Eπεξεργαστης καλυτερος ή περισσοτερη μνημη? Επειδη δε ξερω και πολλα ποιο απο τα δυο θα μου προτεινατε να αγορασω? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω κινητό(android) μέχρι 150 Ευρώ. Εχω θέσει σαν στανταρ τα 2 gb ram και με μια έρευνα κατέληξα σε 3 κινέζικα

1) Lenovo A806

2) JIAYU G4S

και

3) Elephone p6000 το οποίο βγαίνει τέλη Δεκεμβρη

Τα 2 πρώτα είναι παρόμοια σε χαρακτηριστικά απ οτι είδα(ιδιος επεξεργαστής, ιδια μνήμη, ιδια ανάλυση οθόνης) με διαφορά οτι το lenovo είναι 4g με λίγο μικρότερη μπαταρία. Το τρίτο είναι τετραπύρηνο αλλά θα έχει τον 64bito επεξεργαστή της mediatek και 4g.Άπ' οτι είδα στο φορουμ το g4s ειχε κάποια προβλήματα και απ οσο έψαξα γενικότερα κάποια προβλήματα υπήρχαν και με το lenovo(λιγότερα μάλλον). Υπάρχει κάποιος με εμπειρία σε κάποιο απο τα 1 και 2? εμπειρία με άλλα κινητά της Elephone? Καμία ενναλλακτική στα ιδια λεφτά και ram?

με λίγα παραπάνω χρήματα μου πρότειναν το lg g2 mini απο Ελλάδα, ομορφα και σίγουρα. τι προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Για την χρήση που αναφέρει ο φίλος μια χαρά θα είναι και αυτό, Παναγιώτης

 

ολοι ετσι λενε, οτι δε χρειαζονται το χωρο, αλλα σε λιγους μηνες αντιλαμβανονται το προβλημα.

ακομα και χρηστες που υποτιθεται δεν ασχολουνται και πολυ με το κινητο.

εκτος αν καποιος ξερει πολυ καλα τι θελει. αλλα γιατι να ρισκαρει να "παγιδευτει" στα 4gb και να ψαχνει αλλο κινητο?

υπαρχουν κι αλλες επιλογες σε αυτα τα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

ολοι ετσι λενε, οτι δε χρειαζονται το χωρο, αλλα σε λιγους μηνες αντιλαμβανονται το προβλημα.

ακομα και χρηστες που υποτιθεται δεν ασχολουνται και πολυ με το κινητο.

εκτος αν καποιος ξερει πολυ καλα τι θελει. αλλα γιατι να ρισκαρει να "παγιδευτει" στα 4gb και να ψαχνει αλλο κινητο?

υπαρχουν κι αλλες επιλογες σε αυτα τα χρηματα.

 

Ναι εντάξει, αν μετά από λίγο διαπιστώσει ότι έχει ένα "κόλλημα" με τα παιχνίδια, μάλλον θα έχει ένα πρόβλημα χώρου. Αλλιώς αν ήταν να "ξεζουμίζει" το κινητό και να εκμεταλλεύεται όλες του τις δυνατότητες, μάλλον θα το ήξερε ήδη, δεν νομίζω να γίνει "γκατζετάκιας" αφού αποκτήσει αυτό το κινητό, αλλά και έτσι να γίνει, το πουλάει και παίρνει ένα άλλο, δεν χάθηκε και ο κόσμος... :)

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

ΖΤΕ V5 2GB στα 140$ στο vickmall.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αποψη για το UMI X3 ???

 

Ψαχνω δικαρτο + καρτα μνηνης,2GB,Καλη καμερα και μπαταρια 5" εως 5,5".Γυρω στα 160-180 ευρω.

Θα ανεβψ λιγο ακομη μονο αν ειναι κατι εξαιρετικο.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά τα λεφτά αν πάρεις απο Κίνα, θα χτυπησεις τουμπανακι. Αν επιμενεις πάντως αποκλειστικα σε ένα απο τα 2 αυτα, και μόνο λόγω ονόματος θα πήγαινα στο lenovo. Όχι οτι το samsung θα ναι κακό, αλλά προσωπικα θα πήγαινα στο lenovo
Link to comment
Share on other sites

χμμμ.. το zte ενω εχει τιμια χαρακτηριστικά με χαλάει λιγο η 2400mh μπαταρία..οπότε μένω προς το lenovo. περιμένω και αλλα σχολια και προτάσεις.ευχαριστώ για τις απαντήσεις
Link to comment
Share on other sites

ΖΤΕ V5 2GB στα 139$ στο vickmall.Επεξεργαστης 4πυρηνος snapdragon,oθονη 5'' HD,καμερα 13ΜΡ,8GB+SD,μπαταρια 2300mAh και ποιοτητα εγγυηση ΖΤΕ.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. όπως λέει και ο τίτλος θα ήθελα ενα tablet έως 75 ευρώ, φυσικά και λιγότερα δεν θα με χάλαγαν. Διάβασα πριν ανοιξω το θεμα , εδω στο myphone διαφορα για tablet, απλα επειδή χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί την μάνα χάθηκα. Για να μην σας κουράζω, θα είναι το πρώτο tablet της οικογένειας. Σαν χαρακτηριστικά να πω οτι δεν με καιει να εχει 3g, θα ηθελα ομως καποιο στις 7, άντε στις 8 ίντσες, αν υπάρχει στην τιμή που το ζητάω, να έχει hdmi, να εχει μια αξιοπρεπή ανάλυση οθόνης μην στραβωθουμε, ενώ η μνήμη δεν με ενδιαφέρει και πολύ, πχ 512mb ή 1gb. Ουσιαστικα η χρήση του θα είναι για σερφαρισμα στο σπίτι και το πολύ κανα παιχνιδάκι για την σύζυγο το candy crash saga, καπως έτσι τελοσπαντων.

 

 

Βρηκα κάποια tablet με εύρος τιμώς απο 41 έως 74, ωστε να δείτε τι περίπου ψάχνω. Επαναλαμβάνω είναι το πρώτο tablet μου και δεν το κατέχω το θέμα :cry::cry: (σε αντίθεση με τα κινητά :lol:). Τα μαγαζιά ειναι ενδεικτικά, μπορει να γινει και παραγγελία απο αλλού (σέβομαι το vickmall παρεπιπτόντως)

Τα link εδω φυσικά κάθε άλλη πρόταση θα είναι καλοδεχούμενη και επιθυμητή ------>

 

q88-ii-7-inch-android-tablet-4-2-2-boxchip-a23-dual-core-1-5gh

 

onda-v702-7inches

 

CHUWI-V17HD-RK3188-1-6GHz-7-inch

 

onda-v701s-8gb

 

cube-u25gt-super-edition-mtk8127l

 

 

Μην βαράτε τελείωσα το μήνυμα μου. Σας ευχαριστώ θερμά. :)

Link to comment
Share on other sites

ZTE V5 Max 4G FDD LTE 2GB Ram16GB ROM Qualcomm Snapdragon MSM8916 quad core Android 4.4 5.5 Inch 1280x720 pixels HD GPS 5.0MP 13.0MP Dual Sim Smartphone στα 160 ευρω και

 

ZTE Nubia Z7 Mini 4G LTE Mobile Phone Qualcomm MSM8974AA 2.0GHz 5.0" FHD 1920x1080 2GB RAM 16GB 13.0MP Camera WCDMA Dual SIM

 

τι λετε? ποιο προτεινετε? οι διαφορες τους δικαιολογουν και τη διαφορα τιμης?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τα φώτα σας!

θα είναι η πρώτη μου αγορά από κινέζικο και ψιλοφοβάμαι

ενδιαφέρομαι για αυτό:

http://www.dealsmachine.com/best_185723.html

 

αλλά σε άλλα κινέζικα:

http://www.tinydeal.com/voyo-a1mini-8-windows-81-atom-quad-core-z3735d-tablet-pc-p-132752.html

και

http://www.banggood.com/VOYO-A1-MINI-Intel-Baytrail-T-Quad-Core-8-inch-Windows-8_1-Tablet-p-932461.html

 

έχει μεγάλη διαφορά! στο 1ο είναι περίπου 95 ευρώ και στα άλλα στα 135 ευρώ. Τι μπορεί να συμβαίνει; στο 1ο μπορεί να μην παίρνει ελληνικά ή μηπως δεν είναι αξιόπιστο; ή συμβαίνει κάτι άλλο που δεν πρόσεξα;

Παιδιά, please τις γνώσεις σας!!!,όσο γίνεται πιο γρήγορα... θα το ήθελα για δωράκι για τα Χριστούγεννα στον εαυτό μου :)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μου έγινε προσφορά από cosmote για επιδότηση και μου δίνουν 250 ευρά για συσκευή είμαι μεταξύ των δύο αυτών....διαβάζω τα υπέρα και τα κατά αλλά θέλω τη γνώμη σας ως εμπειρότεροι....εκτός και αν έχετε να προτείνετε κάτι ανώτερο σε αυτά τα χρήματα και χωρίς να βάλω τίποτα επιπλέον.......

 

 

ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω βασικά είναι ένα tablet με wifi,3G internet,GPS,HDMI έξοδο, τουλάχιστον 8" κατά προτίμηση 4πύρινο με 2G RAM

βασικά επειδή θέλω να κάνω ένα δώρο και στον παπου μου δεν θέλω να κολλάει,κάνει επανεκινήσεις και άλλα. Έχω στο μυαλό μου το PiPO M7Pro 3G. Έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο; ΤΟ PiPO M7Τ τι διαφορά έχει;

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by tsolas1
Link to comment
Share on other sites

Την επιδότηση πέρα από καταστήματα γερμανός και cosmote μπορείς να την κάνεις χρήση αλλού;

 

 

 

όχι δεν γίνεται αλλού...μόνο σε cosmote μπορώ να εξαργυρώσω.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες και αυτο

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=HDV&sku=20296519&s=0

Σε S3 δεν θα πήγαινα με την καμία πάντως..

 

 

Το έχω δει αλλά δεν με πείθει...δεν ξέρω γιατί......ίσως να κάνω και λάθος...απλά κάτι δεν μου κολλάει στο κινητό.....χωρί να είναι θέμα Κίνα ή μάρκας....έτσι και αλλιώς με Huawei Y300 είμαι τώρα......απλά έχω πιο πολύ σε εκτίμηση τα άλλα δυο.....γέρνω πιο πολύ προς το S3 μόνο και μόνο επιδή το συγκεκριμένο αποτέλεσε ναυαρχίδα της εταιρίας μέχρι την αντικατάστασή του, ενώ το M2 βγήκε ως midle συσκευή....απλά και μόνο έτσι προς το S3...σίγουρα είναι πολύ αξιόλογα και τα δυο...δεμ με πειράζει που είναι πιο παλιό το ένα από το άλλο.....θέλω όμως μια αιτιολόγηση από εσάς μέσα εδώ, και κυρίως από άτομα που ήταν ή είναι κάτοχοι αυτών στο γιατί να επιλέξω ή γιατί να αποφύγω ένα από τα δύο.....

:help:

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν γίνεται αλλού...μόνο σε cosmote μπορώ να εξαργυρώσω.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Το έχω δει αλλά δεν με πείθει...δεν ξέρω γιατί......ίσως να κάνω και λάθος...απλά κάτι δεν μου κολλάει στο κινητό.....χωρί να είναι θέμα Κίνα ή μάρκας....έτσι και αλλιώς με Huawei Y300 είμαι τώρα......απλά έχω πιο πολύ σε εκτίμηση τα άλλα δυο.....γέρνω πιο πολύ προς το S3 μόνο και μόνο επιδή το συγκεκριμένο αποτέλεσε ναυαρχίδα της εταιρίας μέχρι την αντικατάστασή του, ενώ το M2 βγήκε ως midle συσκευή....απλά και μόνο έτσι προς το S3...σίγουρα είναι πολύ αξιόλογα και τα δυο...δεμ με πειράζει που είναι πιο παλιό το ένα από το άλλο.....θέλω όμως μια αιτιολόγηση από εσάς μέσα εδώ, και κυρίως από άτομα που ήταν ή είναι κάτοχοι αυτών στο γιατί να επιλέξω ή γιατί να αποφύγω ένα από τα δύο.....

:help:

 

Εγώ νομίζω ότι γίνεται κι αλλού. Η χρήση επιδότησης από κατάστημα cosmote είναι δώρο άδωρο αφού οι περισσότερες συσκευές πωλούνται κατά πολύ ακριβότερα συγκριτικά με τα skroutzομάγαζα.

Δες κι εδώ,νομίζω μπορείς να κάνεις χρήση (κάνε ένα τηλ.) και αν μπορείς πάρε το s4 συμπληρώνοντας 30 ευρώ...

http://www.mobilehellas.com/kinita-tilefona/samsung-el-2-3.html

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι γίνεται κι αλλού. Η χρήση επιδότησης από κατάστημα cosmote είναι δώρο άδωρο αφού οι περισσότερες συσκευές πωλούνται κατά πολύ ακριβότερα συγκριτικά με τα skroutzομάγαζα.

Δες κι εδώ,νομίζω μπορείς να κάνεις χρήση (κάνε ένα τηλ.) και αν μπορείς πάρε το s4 συμπληρώνοντας 30 ευρώ...

http://www.mobilehellas.com/kinita-tilefona/samsung-el-2-3.html

 

 

Δεν μου δίνουν την επιδότηση για αλλού...ας λήξει αυτό...δεν με συμφέρει να κάνω "εκβιασμό" τύπου αποχώρησης....απλά το θέμα είναι τί από τα δύο και γιατί ή ποιό άλλο και γιατί...δυστυχώς.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...