Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλό το x2 και το Mini, αλλά και τα δύο έχουν σχετικά μικρή μπαταρία, και είναι πρώτη παράμετρος η μπαταρία.... Το mi3 αν και είναι φοβερή κινηταρα, έχει κλείσει σχεδόν 2 χρόνια.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Value For Money android επώνυμο κινητό για αγορά από Ελλάδα μέχρι 160€

(όχι παντόφλα σε μέγεθος)

Motorola Moto G

LG G2 mini

 

ή κάποιο άλλο .

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Value For Money android επώνυμο κινητό για αγορά από Ελλάδα μέχρι 160€

(όχι παντόφλα σε μέγεθος)

Motorola Moto G

LG G2 mini

 

ή κάποιο άλλο .

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Πολύ καλές επιλογές και τα δυο, θα πρόσθετα και τα s3 neo και L90

 

Θα προτιμούσα μάλλον κάποιο απο τα LG λόγω μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Θα εκτιμουσα ιδιαιτερως αν εκφραζατε την γνωμη σας για τις παρακατω συσκευες

Huawei Ascend G7 και HTC Desire 816

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω android smartphone με όσο τον δυνατόν καλύτερη μπαταρία (και αν είναι δυνατόν αποσπώμενη).Το κινητό θα χρησιμοποιείται αποκλειστικά και μόνο για κλήσεις και λήψη emails.Εως 200 το πολύ 220 ευρώ.Να έχει εγγύηση στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Lumia 640 XL θα κυκλοφορήσει μεσα στο μαρτιο. 3000 mha μπαταρια

Εγραψα για android :)

Από αυτά που διαβάζω μάλλον το LG G2 mini είναι καλό από μπαταρία.

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα huawei, νομίζω ότι σε αυτή τη περίπτωση το p7 mini αποτελεί πιο συμφέρουσα αγορά, δεν μου έρχονται στο νου ουσιαστικές διάφορες μεταξύ τους. Αλλά ούτε στα 170 έχει σοβαρό ανταγωνισμό το g6, όποτε δεν αποτελεί κακή αγορά.

 

Σχετικα με τα κινεζικα, να πω ότι όλες οι αγορές από Κίνα εμπεριέχουν ρίσκο. Από εκεί και πέρα, από τις συςκευες που σου είπα, το asus είναι σίγουρα αξιόπιστο ( για αυτο το έβαλα και ας έχει λιγο υποδεέστερα χαρακτηριστικά). Οι elephone και ulephone επίσης έχουν δεκτει πολύ προβολή αλλά δεν είμαστε σίγουροι ακόμη ποσό αξιόπιστες είναι. Η Ecoo σχετίζεται με την elephone, άρα και η συσκευή της αναμένεται να έχει τα ίδια επίπεδα αξιοπιστιας. Πάντως όλες είναι αρκετά αναγνωρίσιμες ώστε να γίνονται για αυτές reviews στο gizchina, το οποίο είναι σοβαρό site.

 

Εγω έχω το Lenovo a806. Είμαι ικανοποιημένος, αλλά πλέον δε το προτεινω, καθώς τέλειο δεν είναι και έχουν κυκλοφορήσει πιο ενδιαφέρουσες προτάσεις σε αυτο το budget.

 

Οπότε πάω καρφωτός στο γερμανό για άμεση παραλαβή.

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Εγραψα για android :)

Από αυτά που διαβάζω μάλλον το LG G2 mini είναι καλό από μπαταρία.

 

Πολύ σωστά. Και το L90 ακόμη καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση.Θέλω να πάρω ένα κινητό στη γυναίκα μου, απαραίτητη προϋπόθεση να έχει ραδιόφωνο και καλή κάμερα.Δεν με ενδιαφέρουν τα χρήματα. Αυτά που έχω επιλέξη κατά σειρά προτίμησης είναι τα εξής :

1) HTC Desire Eye (16GB)

2) Samsung Galaxy A5 (16GB)

3) LG G3 (16GB)

4) Sony Xperia Z3 (16GB)

Αν και είμαι φαν της Samsung , νομίζω εκτός αυτό που ανέφερα δεν υπάρχει άλλο πιο καινούριο με ράδιο.Έχετε κάτι άλλο να μου προτείνετε;

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

Edited by gate_7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Καινουριο μελος εδω :p. Θελω να αγορασω κινητο και γω αλλα εχω χασει τη μπαλα με τοσες εταιριες, μοντελα, λογισμικα, κτλ. Θα ηθελα τη βοηθεια των πιο ψαγμενων και εμπειρων χρηστων.

 

Ο λογος που θελω να παρω νεο κινητο ειναι για χρηση ιντερνετ κυριως..για σερφαρισμα δηλαδη. Οποτε με ενδιαφερει η οθονη να ειναι οσο τον δυνατον πιο ευκρινεις, και φωτεινη με καλο χρωματισμο. Επισης να εινα ισχετικα μεγαλη, 4,7-5,0 ωστε να μη χρειαζετε να κανο ζουμ για να διαβασω.

 

Επισης θα ηθελα να ειναι σχετικα γρηγορο, να μη κολαει πολυ..μη κανει δεκα ωρες να ανοιξει μια εφαρμογη αλλα δε με πειραζει να μην ειναι και τοπ..μια μετρια υποφερτη λυση..

 

Απο λογισμικο, δεν εχω καποια προτιμηση..θα προτιμουσα να ειναι Android καθως εχει ηδη χιλιαδες εφαρμογες και ποτε δε ξερεις..μπορει τωρα να το περνω απλα για σερφαρισμα αλλα μπορει να μου τη βαρεσει να ασχοληθω γενικα με τις εφαρμογες :cool:

 

Τελος, σαν εξτρα, θα ηταν πολυ καλο να εχει Dual Sim, για ευνοητους λογους...

 

Γενικα με ενδιαφερει πολυ η οθονη να ειναι φωτεινη και ξεκουραστη.

 

Τωρα το πιο σημαντικο..τα λεφτα. Εδω ακομα δεν εχω αποφασισει...αρχικα σκεφτομαι για 150-200 ευρω. Αλλα αν κατι ειναι πολυ σπεσιαλ περιπτωση δε θα κολησω στο εξτρα εικοσαευρω..

 

Θα προτιμουσα επισης να ειναι απο Ελλαδα. Παρηγγειλα κινητο απο το minideal και αφου περασαν 25 μερες και δε το εστειλαν καν και μου λεγανε στα mail, σημερα το στελνουμε, αυριο το στελνουμε και τετοια, τελικα ζητησα refund και ησυχασα..και πλεον, εχω ηδη χασει ενα μηνα, δε ξερω αν μπορω να περιμενω αλλο ενα..(στη καλυτερη περιπτωση απ οτι καταλαβα..)

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερων.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. πειτε μου την γνωμη σας ποιο κινητο πιστευετε ειναι καλυτερο κ το οποιο εχει 2 gb ram! :)αλλα η τιμη του να ειναι καπου στα 300 ευρω !
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα δύο είχα σταμπάρει κ εγώ και μάλιστα ήθελα να ανοίξω και θέμα.

 

Το Htc μου αρέσει πολύ σαν εμφάνιση ενώ θα πάρει και επίσημα Lollipop κάτι που για πολλούς είναι πολύ σημαντικό. Ωστόσο εάν εξαιρέσεις τον χρονισμό του επεξεργαστή που είναι στα 1.6Ghz έναντι 1.2Ghz του G7 στα υπόλοιπα ή είναι στα ίδια ή υπερτερεί το G7.

 

Αυτές η επιλογές πάντως είναι για αυτούς που ψάχνουν κάτι το διαφορετικό καθώς με το LG G2 στα 240 - 250 ευρώ δεν νομίζω πως τίθεται θέμα για πια είναι η καλύτερη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει Hands On απο admin του φορουμ με διθυραμβικα σχολια.

Με κουπονι ZTES6 στο Gearbest στα 220$ (οσο το εχουν ολοι στις Κινεζικες αποθηκες τους) με αποστολη ομως απο την Ευρωπαικη αποθηκη του σε λιγες εργασιμες.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...