Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας.. εχω το note 3 neo και θελω να αλλαξω σε xiaomi mi4 4g lte... αξιζει η αλλαγη.. η θα φαω τα μουτρα μου.. ευχαριστω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λαι για οσους θελουν note 3 neo... αγοραστε το.. τουμπανο το κινητο..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας.. εχω το note 3 neo και θελω να αλλαξω σε xiaomi mi4 4g lte... αξιζει η αλλαγη.. η θα φαω τα μουτρα μου.. ευχαριστω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λαι για οσους θελουν note 3 neo... αγοραστε το.. τουμπανο το κινητο..

Στη θέση σου δε θα το άλλαζα, το neo είναι απροβλημάτιστο προς το παρόν. Περίμενε το mi5 από xiaomi και άλλες προτάσεις που θα προκύψουν το 2015 και άλλαξε το αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Παρά πολύ ωραία, μια χαρά φαίνεται. Δεν ήξερα ότι το βγάζει και δικαρτο. Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα με φοβίζει μην αγοράσω κάποιο από Κίνα και επειδή δεν έχω τις στοιχειώδης γνώσεις σε αναβαθμίσεις , overclocking styl και τέτοια που διαβάζω στο site , και πάνε στράφι όλα! Όποτε μήπβς να επιλέξω κάποιο κινητό που έχει αντιπροσωπεία Ελλάδα;

 

Μην φοβάσαι τόσο. Σε αυτά τα χρήματα αξίζει να πάρεις κινέζικο και ας μην το πειράξεις.

Η εναλλακτική είναι να πάρεις το moto g 4g απο ελληνική αγορά στα 150.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω ακριβως στην ιδια φαση με τον φιλο για ταμπλετ στα 150 ευρω και ειμαι αναμεσα στα δυο που αναφερε +το Lenovo IdeaTab Yoga 8. Αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο ειναι οι φωτογραφικη γνωριζουμε πιο βγαζει καλυτερες φωτογραφιες;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Ψάχνω για κινητό το πολύ μέχρι τα 200€.Προτιμώ android και είναι τα μόνα που με ενδιαφέρουν βασικά.Είχα στο μυαλό μου κυρίως το Moto G αφού απο το λίγο που το έχω χρησιμοποιήσει κιόλας μου φαίνεται αρκετά βολικό και καλό.Πριν λίγο όμως παρατήρησα και ενα gigabyte akta a4 στα 169€ και μου φάνηκε αρκετά value for money αν και δε ξέρω τι κάνει η εταιρία στο χώρο των smartphones αφού δεν το ήξερα καν ότι έχει μπει και σε αυτήν την αγορά.Λοιπόν,ακούω γνώμες!Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! :):):)
Link to comment
Share on other sites

εγω σ αυτα τα λεφτα θα σου προτεινα να δεις και το s3 neo!

στα θετικα του: 1,5gb ram, ωραια οθονη, καλη καμερα, παιρνει καρτα μνημης

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Να προτιμήσεις το LG G3 S. Είναι το πιο σύγχρονο. Το L90 είναι πλέον "λίγο" και το Neo είναι "παλιό".

 

Αν εξαιρέσουμε ότι το neo είναι παλιό, ανάμεσα σε αυτό και το g3 s ποίο κερδίζει ? Έχω καταλήξει σε αυτά μίας και θα γίνει δώρο τις επόμενες μέρες

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το xiaomi,εχει καλη καμερα...εχω δει το Octacore-Mediatek και μια χαρα φανηκε.Δεν ξερω αμα εχουν ιδιες καμερες με το 4g-snapdragon

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσουμε ότι το neo είναι παλιό, ανάμεσα σε αυτό και το g3 s ποίο κερδίζει ? Έχω καταλήξει σε αυτά μίας και θα γίνει δώρο τις επόμενες μέρες

 

Είναι λίγο πιο ακριβό αλλά εγώ το g3 s θα έπερνα.

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη επιλογη.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Τι λες γι αυτό: http://www.cube-tablet.com/cube-talk79-octa-core-u55gt-c8-phone-call-tablet-pc-mtk8392-bt-gps-fm-3g-7-85-inch-retina-2gb-16gb.html ? Έχω ακούσει καλά λόγια για την εταιρία αν και δεν έχω προσωπικά αγοράσει κάτι. Βασικά κι εγώ το σκέφτομαι για το συγκεκριμένο!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..

Θα ηθελα την βοηθεια σας για αγορα ενος δυνατου smartphone με γυρω στις 5΄ οθονη..

Εχω τρελλαθει να διαβαζω & να βλεπω βιντεακια αλλα δε μπορω να καταληξω σε καποιο!

Δεν μου αρεσουν οι συχνες αλλαγες,οπότε συνηθως παιρνω κατι high end και αν μεινω ικανοποιημενος το κραταω χρονια,οπως με τον υπολογιστη μου,την κιθαρα μου κτλ..

Τα δεδομενα μου :

 

1. Τιμη skroutz να μην υπερβαινει τα 600 ευρω

2. Μεγαλυτερη δυνατη μπαταρια/αυτονομια, θυσιαζω ακομα και την υψηλη αναλυση οθονης

ή και αλλα χαρακτηριστικά για αυτο!

3. Αριστες φωτος! Σημαντικοτατο!/γρηγορη εστιαση /νυχτερινες ,κι ας μην εχει 4Κ βιντεο

4. Οθονη περιπου 5'

5. Οπωσδηποτε επεκτασιμη μνημη τουλχ 64GB ή ιδανικα 128GB

6. Αν γινεται ,ευχρηστο UI και χωρις πολλα bloat,καλη σμβατοτητα με PC ( αρχεια απο και

προς, word,excell ,mp3's κτλ )

7. Γρηγορο επεξεργαστη με τουλχ 2GB Ram,να ρεει καλα βασικα χωρις κολληματα

8. Oχι Iphone, μαλλον Οχι κινεζικα ( εκτος αν με πεισετε για καποιο :-) )

 

Ευχαριστω πολυ guys προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Το HTC One M8 και το Sony Z3 σε καλύπτουν απόλυτα, εκτός ίσως της κάμερας.

Αν θες κάμερα τότε θα πρέπει να κοιτάξεις το LG G3 32gb κάνοντας όμως συμβιβασμούς σε smoothness, μπαταρία σε σχέση με τα άλλα δύο και στο μέγεθος.

Από την άλλη υπάρχει και το note 4 που σε καλύπτει στα πάντα, αλλά το μέγεθος είναι απαγορευτικό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να προσθέσω ότι εφόσον αλλάζεις τόσο αραιά κινητά και είσαι έτοιμος να δώσεις έως και 600 ευρώ, ίσως θα μπορούσες να κάνεις υπομονή κανένα 2μηνο να δεις τις νέες προτάσεις του 2015.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε karx για την αμεση απαντηση..Το Sony Z3 το εχω σχεδον απορριψει, κακος k χαμηλος ηχος,μετριοτατες φωτο την νυχτα,ουσιαστικα η καμερα σου εχει ολα τα features μονο στα 8 κι οxi στα 20,7Mp , χλιαρη αντιθεση χρωματων και μαυρου στην οθονη κτλ..

Το HTC Μ8 ειναι πολυ αξιολογη συσκευη ,η καμερα του ομως με αφησε τελειως αδιαφορο,το εχει φιλος και ειδα τις φωτο,επισης του κρατα 1-1,5 μερα η μπαταρια μου ειπε...

Οσον αφορα το Note 4 που δεν το ειχα κοιταξει εχεις απολυτο δικιο! Ειναι η καλυτερη ολων και με καλυπτει σε ολα αυτα που ζηταω,αλλα

δυστυχως για μενα ,με οθονη 5,7" ! Κριμα! Μου κανει εντυπωση παντως που μεσα στις 10αδες συσκευες που εχουνε βγει τον τελευταιο χρονο,δεν υπαρχει ενα smartphone που να πληρεί αυτα τα 5-6 σημεια που ανεφερα...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς παντού κάτι χάνεις, δεν υπάρχει τέλειο κινητό.

Αν θες ταχύτητα/εμπειρία χρήσης: Nexus, Motorola, HTC,

Μπαταρία: Sony Z3,

Κάμερα: Samsung S5, note 4, LG G3.

 

Όσο για την περίπτωση σου, όταν δίνεις τόση σημασία στην κάμερα τα Samsung είναι μονόδρομος. Αν ξεπεράσεις το θέμα με το μέγεθος απλά πας στο note 4 και μένεις ήσυχος για 2 χρόνια τουλάχιστον.

Ή όπως σου είπα απλά περιμένεις μήπως η HTC κάνει κανένα θαύμα με το Μ9 στην κάμερα γιατί όλα τα άλλα τα έχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μετά από έρευνα κατέληξα στις 2 παραπάνω συσκευές οι οποίες με ικανοποιούν συνολικά. Υπάρχει βέβαια διαφορά στην τιμή αλλά είναι και οι 2 στο όριο των 200€. Δεν είναι από τα πιο καινούρια τηλέφωνα αλλά κατά την άποψη μου είναι vfm.

Η ερώτηση μου είναι αν κάποιος τα έχει δει και τα δύο και μπορεί αντικειμενικά να δώσει μια γνώμη είτε αν έχετε να προτείνετε κάποια άλλη δοκιμασμένη συσκευή. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...