Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι κινηταρα αλλα σε αυτη την τιμη παίρνεις πιο καινούργιο πλεον.. Αν δεν σε προβληματιζει η τιμη πας se z3 470€ 5.2"inch. Αλλιως περιμενεις μεχρι να βγει το m9 για να πεσει το m8. Στο φιναλε ομως της υπόθεσης αν σου αρεσει πραγματικα το κινητο το παιρνεις και το απολαμβάνεις αφου προκειται για εγγυηνενη ποιότητα.

 

μπορεί να πάρει και το Ζ3 compact που είναι ακόμη πιο φθηνό .

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους όσους ασχοληθήκατε! Το τηλέφωνο παραγγέλθηκε σήμερα από gearbest και ελπίζω όλα να πάνε καλά και να έρθει σύντομα!
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι θα ήθελα τα φώτα σας. Σκέφτομαι να αγοράσω το 535 (RΜ-1090) κυρίως για τη δελεαστική του τιμή και τον χαμηλό δείκτη SAR. Θα μπορούσε κάποιος να διευκρινίσει αν:

 

α) Μπορώ να ανοίγω μεγάλα pdf αρχεία (μέχρι και 300mb, περίπου 900-1100 σελίδες) χωρίς να υπάρχουν κολλήματα ή αλλά προβλήματα; 1GB RAM είναι αρκετό;

 

β) Tα Windows Phone 8.1 έχουν airplane mode αντίστοιχο του Android;

 

γ) Με ενδιαφέρει πολύ να βλέπω live TV από το κινητό. Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος αν τα Windows 8.1 παίζουν χωρίς κανένα πρόβλημα flash streaming applications όπως JW Player κλπ. ;

 

δ) Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να εγκαταστήσω στο συγκεκριμένο κινητό Android simulators όπως το AMIDuos, Bluestacks κλπ. ;

 

ε) Το πρόβλημα της "υπερευαίσθητης" οθόνης που έχει αναφερθεί σε διάφορα forums έχει λυθεί με το τελευταίο firmware ή όχι ακόμα;

 

στ) Αν για κάποιο λόγο το συγκεκριμένο κινητό δεν ενδείκνυται για χρήση των παραπάνω μπορεί να προτείνει κανείς κάποιο σύγχρονο (2013-14) και σε λογική τιμή (μέχρι 300 Ευρώ) smartphone το οποίο όμως θα έχει δείκτη SAR μικρότερο του 1W/kg για κεφάλι και σώμα; Η ιδανική επιλογή μου θα ήταν το Samsung Note 4 (SM-N910F) που δυστυχώς είναι πανάκριβο... :(

Edited by Spiros_k
Link to comment
Share on other sites

1) Άγνωστο

2) φυσικά έχουν

3) ναι υπάρχουν live streaming apps πχ https://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/tv-live-guide-greek/660d6d6a-a2bd-4fb4-8383-28bae812c0af

4) όχι δεν μπορείς

5) ναι έχει ήδη δημοσιευθεί firmware update

6) τι σχέση έχει το note 4 με το 535???

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Θα τα ελένξω και θα αποφασίσω ! Μέχρι ώρας έχω διαβάσει για το Lenovo οπότε έχω δουλειά ακόμα μπροστά μου αν και δεν καταλαβαίνω πολλά όπως κάτι όρους Rom , Kit Kat , κ.λ.π. + δεν έχω ξαναπαραγγείλει από κινεζομάγαζο :) Thanks anyway και αν έχετε κάποια καινούργια ιδέα feel free :thanks::thanks: :)
Link to comment
Share on other sites

Note 3 Neo με 5,5 ίντσες για ευκολότερο διάβασμα των pdfs στα 265 ευρώ.

 

http://www.skroutz.gr/s/4396839/Samsung-Galaxy-Note-3-Neo-LTE-16GB.html

 

0,25 και 0,27 σαρ, καλή αυτονομία χάρη στην 720p οθόνη. Ολοκληρωμένο πακέτο. Και είναι Note έστω και μικρό αδερφάκι του 3.

Edited by Androides
Link to comment
Share on other sites

1) Άγνωστο

2) φυσικά έχουν

3) ναι υπάρχουν live streaming apps πχ https://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/tv-live-guide-greek/660d6d6a-a2bd-4fb4-8383-28bae812c0af

4) όχι δεν μπορείς

5) ναι έχει ήδη δημοσιευθεί firmware update

6) τι σχέση έχει το note 4 με το 535???

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν είμαι κολλημένος με τα Windows Phone 8.1 απλά το συγκεκριμένο Microsoft κινητό με ενδιαφέρει λόγω κόστους και Sar. Δεν είπα ότι έχουν σχέση τα δύο κινητά απλά η ιδανική (αλλά πανάκριβη) επιλογή μου θα ήταν το Note 4. Όμως είμαι περίεργος, γιατί δεν τρέχουν οι Android εξομοιωτές σε περιβάλλον Windows Phone;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Note 3 Neo με 5,5 ίντσες για ευκολότερο διάβασμα των pdfs στα 265 ευρώ.

 

http://www.skroutz.gr/s/4396839/Samsung-Galaxy-Note-3-Neo-LTE-16GB.html

 

0,25 και 0,27 σαρ, καλή αυτονομία χάρη στην 720p οθόνη. Ολοκληρωμένο πακέτο. Και είναι Note έστω και μικρό αδερφάκι του 3.

 

Ευχαριστώ για την πρόταση. Θα την κοιτάξω σίγουρα :) Απλά αναρωτιέμαι αν για το συγκεκριμένο κινητό θα βγει αναβάθμιση για το Lollipop...

Edited by Spiros_k
Link to comment
Share on other sites

θελω ταμπλετ τουμπανο απο κινα 8αρι κατα προτιμηση μεχρι 180 ευρω αντε 185 ευρω.ενα ειναι το xiaomi mipad που κοντευει την τιμη και τα γουστα μου.υπαρχει κατι αλλο καλο και απροβληματιστο?ακουω προτασεις ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

σε λιγες μερες έρχεται το Lg g2 και δεν ξερω τι γνται με την μπατρια τι πρεπει να κανω ποσες ωρες φορτιση;
Link to comment
Share on other sites

ανεβα και δες lenovo a806 €131, elephone p6000 €129

ειναι αρκετα δυνατα και value for money. http://www.to2c.com

 

πληρωμη paypal, αποστολη με ταχ/μειο σιγκαπουρης

(singpost), παραλαβη 15-25 μερες, εγγυηση 1 ετος.

Link to comment
Share on other sites

http://www.phonearena.com/phones/size#/phones/size/Huawei-Ascend-P7,Google-Nexus-5,LG-G2/phones/8428,8148,7969

κοίτα και κανα nexus 5 (υπάρχουν και μεταχειρισμένα ημερών αν είσαι τυχερός )

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ . Μετα απο πολυυυ καιρο σκέφτομαι σιγα σιγα να αρχίσω να κοιτάω για καινούργιο κινητό . Αυτη την στιγμη εχω το ΗΤC wildfire ,το εχω απο τοτε που βγηκε , ενταξει δεν την παλευω και πολυ ακομα με το συγκεκριμένο γιατι δεν μπορώ να κανω και πολλα πραγματα αλλα δεν με πειραζει κιολας . Απαιτήσεις δεν εχω τρελές , απλα θελω κατι " Value for money " αυτη την στιγμη..Αλλα που να αντέχει και στον χρονο.Δεν μπορώ να μπω στο τρυπακι φίλων παίρνω το iphone 3 το πουλάω για να πάρω το 4 και παει λέγοντας..

Καθε φορα που ξεκιναω να ψαχνω και να κοιταω κινητα στο τελος τα παραταω αφου δεν μπορω να καταληξω πουθενα..

 

Aυτα που εχω αυτη την στιγμη στην Λιστα πρωτα ειναι Lg g2 και Huawei Ascend P7 μετα κοιταω για καποιο HTC αλλα ολα τα HTC ξεφεύγουν αρκετα στην τιμη τους...ενα ακομα που εχω σημειώσει ειναι το motorola moto g . To budjet ειναι μαξ στα 200 - 250 τωρα δεν ξερω αμα υπαρχει τπτ καλυτερο απο αυτα σε αυτα τα λεφτα ... Τελος εχω εναν φιλο που μου δίνει το ιφονε 4σ (17-200 καπου εκει) αλλα οπως ειπα δεν θελω να μπω στο τρυπακι "αγοραζω πουλαω" χρονο παρα χρονο..

Καμια αποψη ;;; :D

Edited by charly
Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα με φοβίζει μην αγοράσω κάποιο από Κίνα και επειδή δεν έχω τις στοιχειώδης γνώσεις σε αναβαθμίσεις , overclocking styl και τέτοια που διαβάζω στο site , και πάνε στράφι όλα! Όποτε μήπβς να επιλέξω κάποιο κινητό που έχει αντιπροσωπεία Ελλάδα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα περιμενω 1-2 μηνες ακομα μεχρι να παρουσιαστει το καινουργιο htc m9.Αλλωστε καλοβλεπω και το asus zedphone2.Το κινητο ειναι τουμπανο λεμε...ελπιζω να εχει και μια καλη τιμολογηση :wink::wink::wink:
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ . Μετα απο πολυυυ καιρο σκέφτομαι σιγα σιγα να αρχίσω να κοιτάω για καινούργιο κινητό . Αυτη την στιγμη εχω το ΗΤC wildfire ,το εχω απο τοτε που βγηκε , ενταξει δεν την παλευω και πολυ ακομα με το συγκεκριμένο γιατι δεν μπορώ να κανω και πολλα πραγματα αλλα δεν με πειραζει κιολας . Απαιτήσεις δεν εχω τρελές , απλα θελω κατι " Value for money " αυτη την στιγμη..Αλλα που να αντέχει και στον χρονο.Δεν μπορώ να μπω στο τρυπακι φίλων παίρνω το iphone 3 το πουλάω για να πάρω το 4 και παει λέγοντας..

Καθε φορα που ξεκιναω να ψαχνω και να κοιταω κινητα στο τελος τα παραταω αφου δεν μπορω να καταληξω πουθενα..

 

Aυτα που εχω αυτη την στιγμη στην Λιστα πρωτα ειναι Lg g2 και Huawei Ascend P7 μετα κοιταω για καποιο HTC αλλα ολα τα HTC ξεφεύγουν αρκετα στην τιμη τους...ενα ακομα που εχω σημειώσει ειναι το motorola moto g . To budjet ειναι μαξ στα 200 - 250 τωρα δεν ξερω αμα υπαρχει τπτ καλυτερο απο αυτα σε αυτα τα λεφτα ... Τελος εχω εναν φιλο που μου δίνει το ιφονε 4σ (17-200 καπου εκει) αλλα οπως ειπα δεν θελω να μπω στο τρυπακι "αγοραζω πουλαω" χρονο παρα χρονο..

Καμια αποψη ;;; :D

 

Από τα παραπάνω εγώ θα έπαιρνα LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Τι επιλογές υπάρχουν σε αυτές τις ίντσες; Να είναι όμως από την Ελληνική αγορά και όχι από Κίνα. Κινέζικο από wind πχ είναι οκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συμφουριτες!

Ψαχνω ενα κινητο που να ειναι 160-200 € , δικαρτο , απο 5,5 μεχρι 6 ιντσες και να εχει και ραδιοφωνο.

Ειχα δει το xiaomi redmi note το 3g(που εχει καλυτερο επεξεργαστη απο το 4g) αλλα δεν το βρισκω καπου,παντου ειναι out of stock.

Για προτεινετε κανενα. :p

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοήθεια σας για την αγορά

tablet Να κανει και κλησεις απαραιτητα εως 250ε και μονο απο ελλαδα εχω δει αυτα εχετε να προτεινεται αλλο

 

Samsung Galaxy Tab 3 Τ311 8.0 - Tablet 8" Asus Fonepad 8 FE380CXG-1A007A - Tablet 8" 3G Dual Sim TAB HUAWEI MEDIA PAD T1 8.0 3G

Edited by gilera1973
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...