Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω να κάνω μια εργασία, και χρειάζομαι αξιολόγηση τεσσάρων κινητών για τέσσερα στοιχεία σε μια κλιμακα απο το 1 μεχρι το 5. Τα δε κινητά αλλα αντι αλλων είναι, γιαυτο θα εκτιμουσα ιδιαιτερα τη γνωμη σας (μπας και ξεμπερδεψω με την εργασια)

Λοιπον εχουμε

iphone 6

sony xperia m2 aqua

alcatel pop c2

nokia 105

και η αξιολογηση αφορά

1 design

2 λειτουργικα χαρακτηριστικα

3 ευκολία χρήσης

4 υποστήριξη after sales.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!!!:)

Ζητώ επιτέλους τη βοήθειά σας γιατί όσο και να το έψαξα μέσα από το forum είμαι ακόμη πολύ μπερδεμένος!

Ζητώ κινητό με προτεραιότητα στα:

- Dual Sim

- Χωρίς προβλήματα-κολλήματα (επαγγελματική χρήση που δεν μπορώ να μείνω χωρίς τηλέφωνο)

- Καλή αυτονομία (Μιλώ πολλές ώρες οπότε τη μέρα πρέπει να τη βγάζει πάση θυσία)

- Τηλεφωνικό κατάλογο με τουλάχιστον 1000 επαφές

- GPS

- Έως 5 ίντσες οθόνη

- Χαμηλό δείκτη SAR

- Email

- Internet

 

MOTO G 2nd Gen Είμουν έτοιμος να το πάρω αλλά τα προβλήματα που αναφέρονται στην οθόνη με έχουν ξενερώσει τρελά, όπως και το SAR του.

Acer Liquid E3 Plus & Asus Zenfone 5 (Z2580/2GB/16GB) Όχι Lolipop και άγνωστη υποστήριξη ACER.

Alcatel One Touch Idol X+ (16GB) Ούτε καν KitKat και κακή υποστήριξη Alcatel.

Huawei Honor 3C 3G (8GB) Λίγες αναφορές.

 

Παρακαλώ για τη βοήθειά σας και ας βάλουμε ένα οικονομικό όριο στα 250€.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

- Χωρίς προβλήματα-κολλήματα (επαγγελματική χρήση που δεν μπορώ να μείνω χωρίς τηλέφωνο)

- Καλή αυτονομία (Μιλώ πολλές ώρες οπότε τη μέρα πρέπει να τη βγάζει πάση θυσία)

- Τηλεφωνικό κατάλογο με τουλάχιστον 1000 επαφές

- GPS

- Έως 5 ίντσες οθόνη

- Χαμηλό δείκτη SAR

- Email

- Internet

 

MOTO G 2nd Gen Είμουν έτοιμος να το πάρω αλλά τα προβλήματα που αναφέρονται στην οθόνη με έχουν ξενερώσει τρελά, όπως και το SAR του.

Acer Liquid E3 Plus & Asus Zenfone 5 (Z2580/2GB/16GB) Όχι Lolipop και άγνωστη υποστήριξη ACER.

Alcatel One Touch Idol X+ (16GB) Ούτε καν KitKat και κακή υποστήριξη Alcatel.

Huawei Honor 3C 3G (8GB) Λίγες αναφορές.

 

Παρακαλώ για τη βοήθειά σας και ας βάλουμε ένα οικονομικό όριο στα 250€.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

θες παση θυσια αυτονομια και επιλεγεις moto g κτλ? :wacko:

λοιπον. παιρνεις ενα lenovo s660 και καθαριζεις. εχει ολα οσα θες.

και αν φοβασαι μην παθει κατι, παιρνεις 2 συσκευες και μενουν και ρεστα :rolleyes:

απροβληματιστο, δεν κολλαει, δικαρτο, μπαταρια 3000mah, οχι υψηλο sar, οθονη 4.7", ομορφο (αν και σχετικο),

με τριχρωμο notification led (το θεωρω σημαντικο ειδικα για επαγγελματια), με δωρεαν προστατευτικη θηκη σιλικονης

(μικρο αλλα επισης σημαντικο για επαγγελματια), τιμη €113 απο αξιοπιστο καταστημα (διαλεξε απο δεξια και το root κι ας παει €115).

πληρωμη paypal, αποστολη με ταχ/μειο σιγκαπουρης (singpost), παραλαβη σε 15-25 μερες. με γεια :D

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

+1 και από μένα, σε αυτά που ζητάς είναι από τα καλύτερα,

 

άλλη μια συσκευή δοκιμασμένη και να σε καλύπτει είναι το huawei g700, με πολύ χαμηλό sar, καλή αυτονομία και απροβλιματιστο

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πρεπε να με απασχολεί ότι αυτές οι συσκευές έχουν λίγο παλιό Android? Δεν είμαι εξοικειωμένος με root, interface και άλλα πειράγματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θες παση θυσια αυτονομια και επιλεγεις moto g κτλ? :wacko:

 

Δίκιο έχεις! Έλα που μου άρεσε όμως!

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Pure Android κτλ με παραμύθιασαν μια χαρά καθώς θα είναι το πρώτο σοβαρό μου Smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πρεπε να με απασχολεί ότι αυτές οι συσκευές έχουν λίγο παλιό Android? Δεν είμαι εξοικειωμένος με root, interface και άλλα πειράγματα.

Δίκιο έχεις! Έλα που μου άρεσε όμως!

Pure Android κτλ με παραμύθιασαν μια χαρά καθώς θα είναι το πρώτο σοβαρό μου Smartphone.

 

προχωρα και για αυτα που θελεις αλλα και ως πρωτο smartphone ειναι μια χαρα και με το παραπανω.

ελλαδα κοστιζει 200 ευρω. φερε το απο το λινκ που σου εγραψα πιο πανω.

 

το root διαλεξε το και ασε το να υπαρχει. δε χρειαζεται να κανεις κατι. μην αγχωνεσαι.

οταν το παρεις κατεβασε το nova launcher δωρεαν απο το playstore. θα σου παρει 1 λεπτο. αυτα.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Ο τιτλος τα λεει (σχεδον) ολα,

προτεραιοτητα η (οσο γινεται για αυτο το budget) καλη καμερα, μετα ερχεται η μπαταρια , max 5 ιντσες. Προοριζεται για το πατερα μου, οποτε οπως καταλαβαινετε δεν θα υπαρχουν εφαρμογες εκτος απο κατι πολυ απλο οπως καμια εφημεριδα online ,

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

και το galaxy s3 neo θα τον καλύψει, εφοσον δεν σκοπεύει να φορτώσει εφαρμογές όπως λέει.. κι εχει αρκετά καλη κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

θελω να αλλαξω το τρεχον κινητο μου (Huawei Ascend P6), και να αγορασω ενα εκ των

 

Ηuawei Honor Plus 6 με €345 (εκδοση 3gb ram και 32gb rom)

Oppo Find 7 με €441 (εκδοση 3gb ram και 32gb rom)

Xiaomi Mi4 με €321 (εκδοση 3gb ram και 16gb rom)

Meizu MX4 Pro με με €425 (εκδοση 3gb ram και 16gb rom)

 

Κλεινω προς το Honor 6 plus, κυριως λογω της dual sim (καθως θα μπορω να εχω και το εταιρικο κινητο μου μαζι) του μεγεθους του, και του οτι ειχα Huawei και ειμαι ευχαριστημενος. Θα ηθελα να δοκιμασω και το Oppo ή και το Meizu (ειδικα τα χαρακτηριστικα του Meizu με κανουν να θελω να το αγροασω) αλλα δεν τα γνωριζω.

 

Οι αποψεις σας???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας! Ομως τελικα αγορα το Alcatel idol x plus! Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την συσκευη αλλα εχω προβλημα με την μπαταρια! Τελειωνει πολυ γργορα και δεν ξερω για πιο λογο. Επισης εχει την εκδοση android jeally bean ενω μπορει να αναβαθμιστει σε kitkat αλλα δεν μου εχει ερθει το update? Ξερετε μηπως γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας! Ομως τελικα αγορα το Alcatel idol x plus! Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την συσκευη αλλα εχω προβλημα με την μπαταρια! Τελειωνει πολυ γργορα και δεν ξερω για πιο λογο. Επισης εχει την εκδοση android jeally bean ενω μπορει να αναβαθμιστει σε kitkat αλλα δεν μου εχει ερθει το update? Ξερετε μηπως γιατι?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=383337

Link to comment
Share on other sites

Just for the record...τελική επιλογή το LG G2 32gb white. Το έχω μόλις 2 ημέρες αλλά μέχρι τώρα είμαι πολύ ικανοποιημένος. Further details shortly...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Χρόνια Πολλά με υγεία. Θέλω ένα καλό - απλό - φθηνό κινητό με κουμπιά (όχι αφής) για την μητέρα μου. Είχε το ΝΟΚΙΑ 2760 και ήταν πολύ ευχαριστημένη, αλλά μας χάλασε.

Γράφει SMS, βγάζει καμιά φώτο (σπάνια), αλλά πάνω από όλα το θέλει απλό, ήταν το τρίτο ΝΟΚΙΑ και θα ήθελε πάλι την ίδια εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι αναμεσα σ αυτα τα 2 ποιο να παρω για δωρο στην ανηψουλα μου ετων 14? + καθε προταση εντος ελλαδας μεχρι 70ευρω ευπροσδεκτη...

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

 

Βρίσκω μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση το Asus Transformer TF101 στα 80€. Μέχρι τις 2 σήμερα τα μεσάνυχτα έχει προσφορά το Mediamarkt το LG V400 Black 7"+ Θήκη στα 111€.

Τι πιστεύετε;Ποιο να προτιμήσω;

Το θέλω για δώρο σε άτομο που κάνει απλή χρήση (Fb, Skype, Viber, κλπ) που έχει ένα tablet Vero A7720 και ενοχλείτε επειδή του κολλάει μετά την τελευταία αναβάθμιση που του έκανα. Επομένως, μία λίγο μεγαλύτερη οθόνη και πιο καλός επεξεργαστής δεν θα ήταν άσχημη ιδέα. Με προβληματίζει λίγο ότι είναι κάπως παλιό μοντέλο το ASUS, διαφορετικά δεν θα το σκεφτόμουν πολύ.

prezak
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, πήρα το x98 air 3g, στο οποίο μαζί με το air II κάποιες παρτίδες έχουν βγει προβληματικές και freezάρει όταν είναι ενεργό το turbo mode. Οπότε δεν το προτείνω σε κόσμο να ρισκάρει να τα πάρει. Στα πολύ θετικά το γεγονός επιλογής android ή Windows, ακόμα και dual boot, όπως και η υποστήριξη και εδώ και σε xda. Απλά μέχρι να βρεθεί λύση(αν βρεθεί) είναι ρίσκο σε τι κομμάτι θα πέσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...