Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια , ψαχνω 1 κινητο το οποιο να εχει μια αξιοπρεπεις οθονη + καμερα + μπαταρια (για πολυ απλη χρηση , κλησεις και μαχ skype ) με χαμηλο ομως δεικτη , οσο το δυνατον τουλαχιστον , με τιμη εως 120 !!!

Και ενα επισης κινητο με 150ε πανω κατω , για mid range χρηση ( facebook, viber , φωτογραφιες ) .

 

Αν ειναι δυνατον να με βοηθησει καποιος για την διαδικασια , πως κανω , τι να επιλεξω , τι να στειλω στον σελλερ (γιατι διαβασα οτι κανετε και παζαρια με κατι extra :lol: ) [ μπηκα στο ποστ Οδηγιες για αγορες κινας αλλα παιδια ειναι 450 σελιδες , αδυνατον να τα διαβασω για να καταλαβω τι παιζει :/ ]

Ευχαριστω για τον χρονο .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

lenovo s660 €114 & lenovo a806 €135 απο http://www.to2c.com

στη θεση του s660, αν δε βιαζεσαι, περιμενε reviews για το νεο cubot s200 €80.

πληρωμη paypal, αποστολη με ταχ/μειο σιγκαπουρης (singpost), παραλαβη 15-25 μερες

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω τηλεφωνώ και έχω κατά νου μου το kingzone k1 turbo είναι ωραίο εμφανισιακά άλλα και χαρακτηριστικα είναι κάλο, έχετε να μου προτείνετε κάποιο στα ιδία λεφτά η κάτι καλύτερο στα ίδια χρήματα και επίσης γνώμη για το kingzone k1 turbo ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας .ενδιαφερομαι να αγορασω κινεζικο κινητο οσο καλυτερο γινεται μεχρι 120 ευρω και θα ηθελα τα φωτα σας σας παρακαλω.Ευχαριστω εκ των προτερων:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω για κινητό από Κίνα μαχ 100 ευρώ. Όχι για τρελή χρήση αλλά ότι καλύτερο μπορώ να πάρω σε αυτά τα λεφτά μέχρι 5 ίντσες dual sim

Προτεραιότητα:

1.Απροβληματιστο χωρίς να θέλει πειράγματα γιατί το άτομο που θα το πάρει δεν ξέρει από αυτά.

2.Να έχει θήκη μέσα

3. καλή οθόνη και φωτεινότητα χωρίς να κουράζει

4.ταχυτητα

5.μπαταρια

 

κοιτούσα για

cubot s860

thl t6s

cubot s206

doogee dg 800

landvo l200

Link to comment
Share on other sites

Βάσει χαρακτηριστικών το Cubot S200 στα €74.84 με κουπόνι από το gearbest μοιάζει με κελεπούρι.

Μειονέκτημα το οτι δεν το έχουμε παραλάβει ακόμη για να έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη άποψη.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403994

 

Για δοκιμασμένο κινητό σε ακόμη λιγότερα χρήματα το Cubot S168

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401902&highlight=Cubot+S168

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε τέτοιο ποσό δεν κοιτάς κανένα Xiaomi Mi3 ή αν θες οπωσδήποτε μεγάλο (5,5") κανά Lenovo K900 ?

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

για το cubot S308 η μπαταρία του είναι ανύπαρκτη τώρα το doogee είναι κάπως παλιό και έρχεται με 4.2 Η καλύτερη πρόταση σε αυτά τα χρήματα είναι το doogee dg580 αλλά δυστυχώς είναι 5.5 ίντσες που το καθιστούν μη λειτουργικό με το ένα χέρι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το cubot s200 μοιάζει πολύ καλό για να είναι αληθινό. Ακόμα όμως δεν έχει κυκλοφορήσει και ούτε είναι σίγουρο το πότε. επίσης δεν έχει δοκιμαστεί ακόμα για να ξέρουμε τα ελαττώματα του (που σίγουρα έχει γιατί τόσο καλό κινητό σε αυτά τα χρήματα κάπου δεν κολλάει...)

Link to comment
Share on other sites

και τα δύο είναι καλά με κάποια παραπάνω πλεονέκτημα το κάθε ένα πχ το p7 πολύ καλύτερο κατασκευαστικα και έχει Micro sd από την άλλη το g2 έχει καλύτερη μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

τα 120 ειναι το μαξιμουμ!

αυτό το εχει παρει κανεις?ELEPHONE G5

 

αυτο? αλλα εχει 4gb rom οποτε δεν μας κανει

lenovo s820

το πρώτο αρκετά αν αξιόπιστο σαν συσκευή το δεύτερο δεν είναι άσχημο αλλά μέχρι εκεί

κάντε μια οικονομία πάρτε το s850 που προτάθηκε

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθεια σας . Θέλω μια κινέζικη συσκευή λεπτή και αξιόπιστη να έχω το κεφάλι μου ήσυχο γιατί δεν είναι για εμένα, 5με 5,5. ιντζες και να κρατάει η μπαταρία με μέτρια χρήση μέχρι το βραδι,σχετικά καλή κάμερα και οθόνη τιμή γύρω στα 100 +/- (20με 30)€ ευχαριστώ εκ των προτέρων. :):rolleyes: Edited by jpall13
Link to comment
Share on other sites

http://www.minideal.net/iocean-x8-smartphone-mtk6592-octa-core-1-7ghz-ram-2gb-5-7inch-32gb.html

 

βρήκα αυτό το τηλέφωνο και μου φαίνεται κάλο άλλα η μάρκα τη λέει?

επισης σε πολλες παραγγελιες απο κατω αφηνουν σχολεια και λενε το νουμερο της παραγελιας μου ειναι ταδε θελω να μου το βαλετε σαν δωρο... αμα παραγγείλω απο εκει θα πρεπει να γραψω τα ιδια ?

 

δειτε ενα παραδειγμα που βρηκα

 

Hello my Order ID is: 100096218

I would like for my phone to:

 

1. be rooted and with play store installed

2. have greek language installed

3. come with an EU adapter

4. have all chinese apps removed

5.

6. please make sure the phone has no problem at all functions

 

όσο άφορα για το Xiaomi Mi3 δε με τρελαίνει και τόσο :rolleyes:

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτό http://www.minideal.net/meizu-mx3-smartphone-16gb-samsung-exynos-5-octa-8-cores-5-1-fhd-screen-flyme-3-0-nfc.html

Πες τι σε ενδιαφέρει πιο πολύ να κάνεις με ένα κινητό μπας και σε βοηθήσουμε:)

Link to comment
Share on other sites

Samsung S4, S5 Mini, Note 3 Neo, και Note 3 μεταχειρισμένο αν ψάχνεις για κάτι μεγαλύτερο.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

http://www.minideal.net/iocean-x8-smartphone-mtk6592-octa-core-1-7ghz-ram-2gb-5-7inch-32gb.html

 

βρήκα αυτό το τηλέφωνο και μου φαίνεται κάλο άλλα η μάρκα τη λέει?

επισης σε πολλες παραγγελιες απο κατω αφηνουν σχολεια και λενε το νουμερο της παραγελιας μου ειναι ταδε θελω να μου το βαλετε σαν δωρο... αμα παραγγείλω απο εκει θα πρεπει να γραψω τα ιδια ?

 

δειτε ενα παραδειγμα που βρηκα

 

Hello my Order ID is: 100096218

I would like for my phone to:

 

1. be rooted and with play store installed

2. have greek language installed

3. come with an EU adapter

4. have all chinese apps removed

5.

6. please make sure the phone has no problem at all functions

 

όσο άφορα για το Xiaomi Mi3 δε με τρελαίνει και τόσο :rolleyes:

 

Αυτά τα κειμενάκια-παραγγελίες ποτέ δεν τα κατάλαβα! Σε όσες παραγγελίες έχω κάνει δεν έχω ζητήσει ποτέ τέτοια πράγματα. Οι Κινέζοι ξέρουν τι να κάνουν. Από εκεί και έπειτα για root κλπ τα κάνεις μόνος σου. Αν δεν ξέρεις, τότε δεν σου χρειάζεται.

Επίσης απαγορεύονται στο forum παράνομες συζητήσεις για αποφυγή τελωνείου.

 

Το μόνο που θα συζητούσα ίσως με το κατάστημα θα ήταν να μου στείλουν κανένα δώρο αν υπάρχει δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...