Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μονο 1s

 

αγαπαμε egontemis+hongmi 1s :lol: αλλα η μπαταρια-αυτονομια του

(2000mah) για αρκετους ειναι ανεπαρκης :cry:

 

εγω προτεινω το lenovo s660 €115. μπαταρια 3000mah, απροβληματιστο και πιο ομορφο.

"αδυνατο" του σημειο η μικρη-εμπρος καμερα, αν ολη μερα selfies ή βιντεοκλησεις, μην το παρεις.

 

επισης ριξε και μια ματια σε πιο φθηνα κινητα. καλη εντυπωση μου εκανε πχ το dg580 €85.

οπως ειπωθηκε και πιο πανω, σε αυτο το ευρος τιμων, μην περιμενεις πολλα απο τις καμερες.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αγαπαμε egontemis+hongmi 1s :lol: αλλα η μπαταρια-αυτονομια του

(2000mah) για αρκετους ειναι ανεπαρκης :cry:

 

εγω προτεινω το lenovo s660 €115. μπαταρια 3000mah, απροβληματιστο και πιο ομορφο.

"αδυνατο" του σημειο η μικρη-εμπρος καμερα, αν ολη μερα selfies ή βιντεοκλησεις, μην το παρεις.

 

επισης ριξε και μια ματια σε πιο φθηνα κινητα. καλη εντυπωση μου εκανε πχ το dg580 €85.

οπως ειπωθηκε και πιο πανω, σε αυτο το ευρος τιμων, μην περιμενεις πολλα απο τις καμερες.

 

:lol::lol::lol: μεσα αλλα ειπε οτι θελει camera.......... και δυστιχος ειναι το μοναδικο σε αυτα τα λεφτά που υποφέρετε καπος η camera......... (αν και γενικος δεν την παω και πολυ την συσκευή εμφανισιακά)

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το θέλω για ελαφριά χρήση επομένως η αυτονομία δεν με απασχολεί και πάρα πολύ. Καλό φαίνεται και το S660 μόνο που έχει χαμηλότερη ανάλυση η οθόνη και δεν τραβάει 720p video. Το dg580 με ενδιαφέρει από άποψη χρημάτων αλλά πιστεύω θα απογοητευτώ από την κάμερα... Νομίζω τα 8MP είναι must πλέον.

 

Και κάτι ακόμα. Αυτό έχει καμιά διαφορά με αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω ένα κινητό στα 150€.ποιά είναι η καλύτερη επιλογή ; εννοείται οθόνη HD σίγουρα τετραπυρηνο(δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι σε 8πυρηνο)και απροβλημάτιστο.αν γίνεται από mini deal γιατί είναι για φίλο που έχει μείνει από κινητό και από το συγκεκριμένο έρχεται πιο γρήγορα.προκαταβολικά ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είχα και 1520 στις 6", είχα και G2 στις 5.2", και έχω Moto X 2013 στις 4.7" και μου πέφτει το ιδανικό μέγεθος. Αυτό που με χαλάει με το HTC M8 στις 5" είναι ότι είναι πιο ψηλό και από 5.2" κινητά.

 

Αυτήν την στιγμή δεν βρήκα καλύτερα κινητά κάτω από 5" από τα Samsung Galaxy Alpha και Sony Xperia Z3 Compact. Θα ήθελα το iPhone 6 αλλά δεν θέλω να δώσω 800 ευρώ για κινητό αλλά μέχρι τα 500 το πολύ όμως.

 

Να έχει:

- Μέχρι τις 5". Άν είναι 5" να έχει μικρά πλαίσια. Ναι κοίταξα και το Moto X 2014 αλλά μου φάνηκε λιγάκι μεγάλο σε σύγκριση με το ιδανικό μου Moto X 2013.

- Πάρα πολύ καλή κάμερα. Όπως κοίταξα το alpha έχει αρκετά καλύτερη κάμερα από το Z3C.

- Δεν συμπαθώ καθόλου το touch wiz αλλά το αντιπαθώ λιγότερο από το UI της Sony.

- Δεν μου άρεσε ιδιαίτερα το Windows Phone 8, ιδικά το άθλιο του app store, έτσι πάω μόνο για android.

- Όμορφο σχεδιαστικά.

- Ότι θα πάρει οπωσδήποτε 5.0 lollipop σε μερικούς μήνες το πολύ.

- Το πολύ μέχρι 500 ευρώ.

 

Τι γνώμη έχετε γι αυτά τα δύο και αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο?

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Θέλω ένα κινητό στα 150€.ποιά είναι η καλύτερη επιλογή ; εννοείται οθόνη HD σίγουρα τετραπυρηνο(δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι σε 8πυρηνο)και απροβλημάτιστο.αν γίνεται από mini deal γιατί είναι για φίλο που έχει μείνει από κινητό και από το συγκεκριμένο έρχεται πιο γρήγορα.προκαταβολικά ευχαριστώ

Αυτό!!!!!

Και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

επειδη αντιπαθω τα σονυ θα αγοραζα το αλφα στα 450 ευρω που εχει τωρα. Αν δεις και το νημα του δεν εχει αναφερθει καποιο προβλημα. Εχει επισης καλυτερο σερβις απο οτι διαβαζω εδω μεσα και θα παρει την λολιποπ συντομα σχετικα.
Link to comment
Share on other sites

Απόλυτους σας βλέπω και μ αρέσει.Είναι τούμπανο όντως και με 5αρα οθόνη που ξέχασα να γράψω.υποθέτω το μαγαζί αυτό είναι οκ έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Απόλυτους σας βλέπω και μ αρέσει.Είναι τούμπανο όντως και με 5αρα οθόνη που ξέχασα να γράψω.υποθέτω το μαγαζί αυτό είναι οκ έτσι;

 

ναι. vickmall.com , to2c.com , minideal.net

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πούμε, τα αυτονόητα;

Μ8 φυσικά, απριβληματιστο σε όλα του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.ψαχνω ενα ταμπλετ.δεν εχω ιδεα απο ταμπλετ.να ειναι αντροιντ.τιμη μεχρι 250 ευρω.σαν κυριο χαρακτηριστικο θελω να εχει εξοδο hdmi για να συνδεω με τηλεοραση να βλεπω ταινιες.δεν ξερω αν συνδεονται αλλιως,αλλα αν συνδεονται να μου πει καποιος τον τροπο..ιντσες απο 8 εως 10.ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που προτείνεις αν δεν έχεις πρόβλημα με το μέγεθος HTC M8 αλλιώς LG G3.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για το Alpha. Και απ' ότι καταλαβαίνω και εσύ κλείνεις κατά εκεί.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω πρώτα το oppo και μετά το HTC one.

Τα έχω δουλέψει και τα δυο.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα απο τα 3 που ανέφερες.

Το Xperia Z3 παίζει μπάλα μόνο του χωρίς αντίπαλο τόσο απλά ειδικά σε αυτήν την τιμή.

http://www.skroutz.gr/s/5292680/Sony-Xperia-Z3.html

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΑΓΟΡΑ ΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ 2

Η ΑΓΟΡΑ ΠΡΕΠΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΤΑ ΦΤΥΣΕ ΤΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ ΕΝΑ ΗΤΜ Μ1 (ANY IDEAS ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ)

 

ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΑ ΠΟΙΟ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ

ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΕΔΩ

1) http://www.to2c.com/original-lenovo-a8-a806-basic-4g-fdd-lte-wcdma-smartphone-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html

 

ΚΑΙ ΕΔΩ

 

2) http://www.to2c.com/coolpad-f1-basic-8297-mtk6592-octa-core-smart-phone.html

 

Η ΜΗΠΩΣ ΤΗL 5000 ?

 

EYXARISTΩ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Ο τίτλος δεν χώραγε να γράψω 2 φορές Teclast πριν τα X98. :P

 

Ακούω γνώμες. Διάβασα τα threads και έχω πελαγώσει. Ναι, το Onda έκλεβε στο Antutu και δεν ξέρω αν πέρα από τα 3d γραφικά δίνει κάτι τόσο καλύτερο συγκριτικά με τα άλλα. Ναι, τα 2 τελευταία έχουν 3G και GPS(που ίσως λίγο το GPS να με νοιάζει, το 3G καθόλου αφού κάνω hotspot το κινητό αν χρειαστεί). Και ναι, το Cube φοράει mediatek με ότι αυτό συνεπάγεται σε μελλοντική υποστήριξη για lollipop πχ.

 

Βασικά η διαφορά των 2 Teclast είναι μόνο το 3G και το GPS; Αξίζει η διαφορά $20 για αυτό;

Link to comment
Share on other sites

ναι. vickmall.com , to2c.com , minideal.net

 

οκ παιδες δεν βλεπω να προτεινει καποιος αλλος κατι οποτε μαλλον αυτο.απο οτι βλεπω εχει μια καρτα(περιεργο για κινεζο)αλλα ετσι και αλλιως μια εχει δεν θελει δικαρτο οπωσδηποτε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...