Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αξιζει να ανεβω στα 150 (το ΥΠΕΡΜΑΞ με πολλες οικονομιες!) για το lenovo A806;;;

Πολύ καλή συσκευή. Βέβαια σε αυτή την τιμή βρίσκεις και το Asus zenfone 5 2gb. Καλύτερα για εμένα το zenfone.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μετα απο παρα πολυ ψαξιμο κατεληξα στο Oneplus One ενω σκεφτομουν το G3 θα ηθελα να μου πειτε οι κατοχοι του καποια αρνητικα που εχει το κινητο αυτο !

 

ενα ολο και όλο..... δεν έχει εγγύηση στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο αυτο εχει καποιο αλλο ?

 

στην αρχή είχε (διάφορα κουσούρια στο λογισμικό) τώρα όχι........... α ναι στην καφετερία δεν θα σε κοιτάνε αλλά θα κοιτάνε των φίλο σου με το iphone :lol::lol:

 

πέρα από την πλάκα έχει δυο αρνητικά

 

1. είναι αρκετά μεγάλο (λόγο πλάτους είναι άβολο στο χέρι ειδικά όταν κάνεις κλήση δυσκολευεσε να το κρατάς)

2. δεn εχει sdcard (αν και εδώ ευτυχώς υπάρχει 64 gb version)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το 1s το έχω φέρει για τον αδελφό μου και το έχει σχεδόν 5 μήνες. Το έβγαλα από το κουτί του, το γύρισα στα ελληνικά, του έβαλα κάτι προγράμματα και του το έδωσα. Από τότε το έχει και το χαίρεται χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Μην ακούς τι λέει ο ένας και ο άλλος.

 

Παναγιώτης

 

Παναγιώτη, αυτό ακριβώς ζαχαρώνω κι εγώ! Το είχες παραγγείλει ρουταρισμένο ή όχι και από που;

Link to comment
Share on other sites

οχι cubot s308, μπαταρια μονο 1800mah.

+1 για το a806 αλλα δεν ειναι δικαρτο.

για δικαρτο δες το zenfone 5 και βεβαιωσου οτι η μπαταρια ειναι 2400mah, 2ram, 16rom.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

στην αρχή είχε (διάφορα κουσούρια στο λογισμικό) τώρα όχι........... α ναι στην καφετερία δεν θα σε κοιτάνε αλλά θα κοιτάνε των φίλο σου με το iphone :lol::lol:

 

πέρα από την πλάκα έχει δυο αρνητικά

 

1. είναι αρκετά μεγάλο (λόγο πλάτους είναι άβολο στο χέρι ειδικά όταν κάνεις κλήση δυσκολευεσε να το κρατάς)

2. δεn εχει sdcard (αν και εδώ ευτυχώς υπάρχει 64 gb version)

 

Τα 64 gb ειναι υπεραρκετα και ενταξει πιστεύω λογο ύψους δεν θα εζω θέμα λογικά μΕΣΑ σ μήνα θα τ παΡω !

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα, είναι πολύ καλύτερο από το THL T6S, εδώ ένα πρώτο review μου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5747626#post5747626

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εδώ και αρκετές ημέρες αναζητώ να αγοράσω ένα tablet 10'' σε μία οικονομική τιμή, είμαι χρήστης iphone και πρώην χρήστης android οπότε έχω εμπειρία και στα δύο λειτουργικά το θέμα μου είναι πώς δέν έχω το απαραίτητο Budget ώστε να αγοράσω ένα ipad και να ακολουθήσω τον εύκολο δρόμο της apple. Σκέφτομαι μετά απο αρκετή αναζήτηση να κινηθώ κάπου γύρο στο Turbo-X Tablet Hive V 10.1'' θα ήθελα σας παρακαλώ πολύ να μου πείτε μία γνώμη και αν το έχει κάποιος να πεί η να κάνει post κάποια εμπειρία χρήσης. ευχαριστώ πολύ....:):):)

 

Γενικά

ΜάρκαTurbo-X

ΜοντέλοHive V

Οθόνη

Διαγώνιος Οθόνης10.1"

Ανάλυση Οθόνης1280 x 800 pixels

Τεχνολογία ΟθόνηςIPS panel

Camera

Κάμερα μπροστά0.3 Mp

Κάμερα πίσω5.0 Mp

Τεχνικά Χαρακτηριστικά

Λειτουργικό ΣύστημαAndroid 4.2 Jelly Bean

Μοντέλο ΕπεξεργαστήCortex A9

Ταχύτητα Επεξεργαστή1.4 GHz

Πυρήνες Επεξεργαστή4πύρηνο

Χωρητικότητα16 GB

Μνήμη RAM1 GB

Συνδεσιμότητα

WiFiWiFi

BluetoothBluetooth

Θύρα USBMicro USB 2.0

Τύπος Κάρτας ΜνήμηςmicroSD

Ασύρματη ΣύνδεσηWiFi

Μπαταρία

Τύπος ΜπαταρίαςLi-Ion Polymer

Χωρητικότητα Μπαταρίας6000mAh

Διαστάσεις και Βάρος

Μήκος17.1 cm

Πλάτος26.1 cm

Ύψος1.1 cm

 

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/tablet/Turbo-X-Tablet-Hive-V-10-1-M10R3-2.htm

Once you go mac you'll never go back!!!:nuke:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εδώ και αρκετές ημέρες αναζητώ να αγοράσω ένα tablet 10'' σε μία οικονομική τιμή, είμαι χρήστης iphone και πρώην χρήστης android οπότε έχω εμπειρία και στα δύο λειτουργικά το θέμα μου είναι πώς δέν έχω το απαραίτητο Budget ώστε να αγοράσω ένα ipad και να ακολουθήσω τον εύκολο δρόμο της apple. Σκέφτομαι μετά απο αρκετή αναζήτηση να κινηθώ κάπου γύρο στο Turbo-X Tablet Hive V 10.1'' θα ήθελα σας παρακαλώ πολύ να μου πείτε μία γνώμη και αν το έχει κάποιος να πεί η να κάνει post κάποια εμπειρία χρήσης. ευχαριστώ πολύ....:):):)

 

Γενικά

ΜάρκαTurbo-X

ΜοντέλοHive V

Οθόνη

Διαγώνιος Οθόνης10.1"

Ανάλυση Οθόνης1280 x 800 pixels

Τεχνολογία ΟθόνηςIPS panel

Camera

Κάμερα μπροστά0.3 Mp

Κάμερα πίσω5.0 Mp

Τεχνικά Χαρακτηριστικά

Λειτουργικό ΣύστημαAndroid 4.2 Jelly Bean

Μοντέλο ΕπεξεργαστήCortex A9

Ταχύτητα Επεξεργαστή1.4 GHz

Πυρήνες Επεξεργαστή4πύρηνο

Χωρητικότητα16 GB

Μνήμη RAM1 GB

Συνδεσιμότητα

WiFiWiFi

BluetoothBluetooth

Θύρα USBMicro USB 2.0

Τύπος Κάρτας ΜνήμηςmicroSD

Ασύρματη ΣύνδεσηWiFi

Μπαταρία

Τύπος ΜπαταρίαςLi-Ion Polymer

Χωρητικότητα Μπαταρίας6000mAh

Διαστάσεις και Βάρος

Μήκος17.1 cm

Πλάτος26.1 cm

Ύψος1.1 cm

 

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/tablet/Turbo-X-Tablet-Hive-V-10-1-M10R3-2.htm

μακριά ....(για αυτό και έχεις πάει ios,από τις επιλογές που κάνεις :lol: )με τέτοια specs .....μεγα λάθος ...πεταμένα χρήματα ...θέλεις κάτι με 2 gb ram και 1080p οθόνη ,16 gb rom τουλάχιστον για να έχεις μια αξιοπρεπή εμπειρία.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο παρα πολυ ψαξιμο κατεληξα στο Oneplus One ενω σκεφτομουν το G3 θα ηθελα να μου πειτε οι κατοχοι του καποια αρνητικα που εχει το κινητο αυτο !

 

Πολύ καλό το one plus one . Πήγαινε όμως δες το και σε κάποιο κατάστημα από κοντά πριν το πάρεις

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις δηλαδή πώς θα πάνε για πέταμα τα λεφτά μου??? μήπως γνωρίζεις κάτι απο την αγορά να μου προτείνεις???
Once you go mac you'll never go back!!!:nuke:
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις δηλαδή πώς θα πάνε για πέταμα τα λεφτά μου??? μήπως γνωρίζεις κάτι απο την αγορά να μου προτείνεις???

δες αυτα (για αγορά από Ελλάδα ) http://www.skroutz.gr/s/5617081/PiPO-P1-9-7-3G-32GB.html, pure android http://www.skroutz.gr/s/3701334/Google-Nexus-7-FHD-16GB.html (πολυ καλο ,θα πάρει android 5 σε λίγες μέρες ...) σε turbo-x http://www.skroutz.gr/s/5597621/Turbo-X-Thunder-7-16GB.html

η

http://www.skroutz.gr/s/5078789/PiPO-T9-8-9-32GB.html, η αυτο http://www.skroutz.gr/s/3971746/LG-G-Pad-V500-8-3-16GB.html?keyphrase=lg+g+pad+8.3 ( πάραπολυ καλο για τα χρηματα του !!κλπ πρέπει τουλάχιστον 2 gb ram,1080p οθόνη,16 gb rom, αξιοπρεπή επεξεργαστή...

για αυτό έχεις πάει ios ,από τις επιλογές που κάνεις :lol::D:X ...πάντα με χουμορ ..πάντα φιλικά

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πρόκειται για κοπέλα το κινητό. Ψάχνει ένα κομψό όχι πολύ μεγάλο (<=5.0inch) το οποίο να κρατάει μπαταρία και να έχει καλή κάμερα.Εγώ είδα μερικά όπως το hongmi 1s, jiayu g4s, zenfone 5. Θα ήθελα να μου παραθέσετε και εσείς τη γνώμη σας πάνω σε αυτό!(Δεν πρέπει να είναι απαραίτητα κινέζικο απλά εγώ νομίζω ότι σε αυτό το budget συμφέρει περισσότερο) Ευχαριστώ :)
Innovation distinguishes between a leader and a follower.
Link to comment
Share on other sites

Xαιρετώ τη παρέα!

Προερχόμενος απο την απογοητευτικότατη εμπειρία με SGS3 εως ότου πέρασα miui για να βρώ την ησυχία μου εκτελώντας τις πιο απλές λειτουργίες (κλήσεις, μηνύματα, gps, facebook!!!) έφτασε η ώρα για αγορά νέου smartphone!

 

Είμαι ανάμεσα σ αυτά τα 3 κινητά με την μεγαλύτερη αδυναμία λόγω design και led nf στο find7 αμέσως μετά λόγω υλικου κατασκευής στο One και τέλος G3 την έκδοση με τα 3gb ram...

 

Θελω να τονίσω πως δεν τρελαίνομαι να ρουτάρω φλασάρω κλπ κλπ με το που αγοράσω το κινητό θέλω να δουλεύει απροβλημάτιστα και να βγάζει άνετα τη μια μέρα η μπαταρία του (ετσι κ αλλιως το βράδυ θα φορτίζει το κιν πάντα)... αυτά!

Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη...

Link to comment
Share on other sites

Τα 64 gb ειναι υπεραρκετα και ενταξει πιστεύω λογο ύψους δεν θα εζω θέμα λογικά μΕΣΑ σ μήνα θα τ παΡω !

 

1.91 είμαι εγω και ειχα θεμα :p δες το πρώτα απο κοντα να εισαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

Λέω να δοκιμάσω να κάνω την αγορά από Κίνα. Οθόνη όχι μεγαλύτερη από 4,7. Τείνω προς Redmi 1s (με λίγο ανεβασμένο το budget). Ευχαριστώ. Edited by Nikos6661
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πολλά αλλά ένας φίλος μου που το έχει είναι πολύ ευχαριστημένος γενικά ΑΛΛΑ , μια μέρα του έκλεισε και δεν ανοιγε για κανα 6ωρο και μάλιστα χωρίς λόγο!:blink: Παρόλα αυτα δεν πτοήθηκε , συνεχίζει να τ θεωρεί πολύ καλο.
Link to comment
Share on other sites

Λέω να δοκιμάσω να κάνω την αγορά από Κίνα. Οθόνη όχι μεγαλύτερη από 4,7. Τείνω προς Redmi 1s (με λίγο ανεβασμένο το budget). Ευχαριστώ.

 

η καλύτερη επιλογή σε αυτά τα λεφτά είναι το 1s.. αξίζει τα παραπάνω χρήματα

Link to comment
Share on other sites

μονο 1s (οσο για καλυ camera θέλει τουλάχιστον διπλάσια λεφτά...... για μια μέτρια και κάπου απο 320 + ξεκινάνε καλες )

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μονο 1s (οσο για καλυ camera θέλει τουλάχιστον διπλάσια λεφτά...... για μια μέτρια και κάπου απο 320 + ξεκινάνε καλές )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...