Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λετε να περιμενω να δω και πως θα παει το meizu και μετα να αποφασισω?

Αν αλλαξω το προγραμμα της φωτογραφικης(ics pro,fx pro, hd camera ή καποιο αλλο) θα δω διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

@DOR1K1N

Ευχαριστώ πολύ!

Το oneplus one είναι μεγάλος έρωτας και σκέψου ότι δεν το έχω καν δει από κοντά, μόνο από reviews...

Για το honor 6, ενώ φαίνεται και πρέπει να είναι πολύ καλό κινητό, δυστυχώς δεν έχω και την καλύτερη άποψη για την HUAWEI ως εταιρία (ούτε updates στις συσκευές, ούτε support)..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πιο πιθανό πάντως παιδιά είναι να καταλήξω στο lg g3 το οποίο μετά τα τελευταία updates φαίνεται να έχει βελτιωθεί πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Nαι απλα δεν θελω να ξεφυγω στα χρηματα διοτι το g3 ειναι στα 350 και επισης ενα πραγμα που θελω να εχει το τηλεφωνο ειναι χαμηλο sar και το g3 εχει 0.26 αρκετα καλο ! δλδ το κινητο να ειναι μεχρι 350 ευρω και θα σκεφτω αν αξιζει να παρω αλλο !
Link to comment
Share on other sites

σε ευχάριστο φιλε για την απάντηση...

μάλλον για το inew με βλέπω όμως λόγω τιμής ( από το everbuying έχει έκπτωση 8% ) αλλα κυρίως λόγω αρκετά ανώτερης εμφάνισης πιστεύω από τα υπόλοιπα , μιας και προορίζεται και για κοπέλα.

θα πάρω και μια δεύτερη μπαταρία με 5 euro ( http://www.efox-shop.com/1850mah-original-batterie-fur-inew-v3-plus-smartphone-g-296878 ) και πιστεύω είμαι κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..εδω και πολυ καιρο σκεφτομαι να αγορασω το doogee dg550 αλλα ειμαι λιγο προβληματισμενος σχετικα με την μπαταρια..και το λογισμικο του..υπαρχει παιθανοτητα να μου καει..;μου εχουν πει και για το lenovo a850+ αλλα γενικοτερα θελω να παρω γνωμες..ευχαριστω πολυ! Edited by DRiFTKiNG1312
Link to comment
Share on other sites

Samsung από s4 και πάνω μόνο αξίζει.όλα τα άλλα μην τα σκέφτεσαι καν.Ίσως το s3 neo να είναι καλό, αλλά κάνει 180€[/QU

 

Για ρουτ τι θα ελεγες ?? Μιπως ξερεις πως θα μπορουσα να το κανω ??

Link to comment
Share on other sites

οχι το a850+ (εχει μονο 4gb rom).

 

η μπαταρια του dg550 ειναι ανω των 2500mah οποτε ειναι ικανοποιητικη. γιατι να σου καει?!

 

αν μπορεις ανεβα 20 ευρω για το a806 (εχει 2gb ram, ομως δεν ειναι δικαρτο και εχει οθονη 5")

δες απο to2c.com , vickmall.com , minideal.net κ.α.

 

τι ακριβως ψαχνεις? δικαρτο? οχταπυρηνο? μεγεθος οθονης?

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το πρωτο μου κινητο που παραγγελνω απο το εξωτερικο ..ειμαι σε φαση doogee dg550!εσυ τι λες φιλε μου;Απλως εχω ακουσει για ξεκολλημενες οθονες και μπαταριες καμενες.και κινητα τα οποια δεν ανοιξανε μετα απο καποια χρηση..δεν ξερω αν ισχυει .δεν με ενδιαφερει το δικαρτο..απλως να κανει την δουλεια του....και να ειμαι ικανονοποιημενος στην οθονη 5.0 με 5.5 και στην μπαταρια..Και να ειναι οκταπυρηνο για να τρεχει Edited by DRiFTKiNG1312
Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να αγοράσω ένα εκ των Lumia 735 και Lumia 830. Αξίζει τα παραπάνω χρήματα το 830? Ουσιαστικά, αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχω ένα κινητό με καλή ποιότητα κατασκευής. Edited by lastbaron
Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα κατασκευής κορυφαία έχει κάθε Nokia lumia συσκευή... Τώρα για εμένα θα προτιμούσα το 830.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Samsung από s4 και πάνω μόνο αξίζει.όλα τα άλλα μην τα σκέφτεσαι καν.Ίσως το s3 neo να είναι καλό, αλλά κάνει 180€[/QU

 

Για ρουτ τι θα ελεγες ?? Μιπως ξερεις πως θα μπορουσα να το κανω ??

Και να το κάνεις, δεν θα πηγαίνει το παιδί.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δεν αντέχω άλλο, όσο ποιο πολύ διαβάζω τόσο ποιο πολύ ζαλίζομαι (λόγω ηλικίας:cry:).

Θελω ένα τηλέφωνο απλό μέχρι το πολύ 5" οθόνη, να έχει 1gb μνημης και να παίρνει επέκταση μνήμης sd, σε τιμή 200 ευρώ βαριά-βαριά.

Α να μην έχει ενσωματωμένη μπαταρία (γιατί δεν ξέρω τι γίνεται αν χαλάσει η μπαταρία) και αγορά από Ελλάδα αν είναι δυνατόν γιατί τώρα στα γεράματα που να μπλέκω με κάρτες κλπ.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

+1 για το Moto G 2nd gen.

To πήρε συνάδελφος στο γραφείο και είναι απλά καταπληκτικό για τα χρήματά του και είναι και δίκαρτο!

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει η κάμερα αλλά και ο μεγάλος αποθηκευτικός χώρος, με λίγα λεφτά παραπάνω παίρνεις το παλιό αλλά καλό 1020. Δες εδώ αν θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

πω πω τι απαντήσεις αστραπή είναι αυτές (αχ τα νιάτα). Αυτό σκέφτομαι να πάρω αλλά κολλάω σε μερικά προγράμματα που έχω όπως το droid wallet και τις επαφές, και θέλω το backup σε sd γιατί είχα μια οδυνηρή εμπειρία.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς αν υπάρχει στο playstore για το Moto G το droid wallet; Λογικά θα πρέπει να υπάρχει, πήγαινε και μια βόλτα από το νήμα του Moto G 2014 αν θες.
Link to comment
Share on other sites

όχι όχι άλλο πράγμα θέλω να πώ. Στο HTC Wildfire S που έχω, τις επαφές μου, το Droid Wallet και μερικά άλλα προγράμματα τα κάνω back up σε κάρτα sd και έτσι δυο φορές που το πήγα στο σερβις είχα αντιγραφα και σώθηκα. Στο μότο που δεν έχει sd πως παίρνουμε αντίγραφα ωεο ευχ
Link to comment
Share on other sites

To δίλημμα σου είναι ενδεικτικό για την πολιτική που ακολουθεί η Nokia για τις συσκεύες της.

 

Ακόμα και τα ίδια λεφτά να κοστίζαν, εγώ θα έπαιρνα το 735 λόγω AMOLED και μεγαλύτερων pixel στην κάμερα (ίδιο μέγεθος αισθητήρα, λιγότερα pixels).

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

όχι όχι άλλο πράγμα θέλω να πώ. Στο HTC Wildfire S που έχω, τις επαφές μου, το Droid Wallet και μερικά άλλα προγράμματα τα κάνω back up σε κάρτα sd και έτσι δυο φορές που το πήγα στο σερβις είχα αντιγραφα και σώθηκα. Στο μότο που δεν έχει sd πως παίρνουμε αντίγραφα ωεο ευχ

 

To Moto G 2014 έχει microSD.

 

Έγω θα πήγαινα στο Samsung I9301 στα 179€.

 

Όπως βλέπεις και στο Link, έχει πολύ καλύτερη οθόνη (SAMOLED), 50% περισσότερη RAM (1.5GB), 100% περισσότερη μνήμη (16GB), καλύτερη κάμερα (1080p), αποσπώμενη μπαταρία και είναι αρκετά ελαφρύτερο και λεπτότερο από το Motorola.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...