Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το minideal ειναι απο τα πιο αξιοπιστα site

Δες και τα to2c και Merimobiles και vickmall και οπου βρεις φτηνοτερα το κινητο που θα διαλεξεις το χτυπας απο εκει

Μπορεις να μιλησεις στο chat με τους εκπροσωπους των καταστηματων και να ζητησεις κανενα κουπονι για επιπλεον εκπτωση .

Επισης καποια μαγαζια (ειδικα το to2c) δινουν δωρακια , οπως screen protector , θηκη κτλ κτλ . Και αυτο μπορεις να το ζητησεις στο chat του καθε μαγαζιου

Μεχρι 150 ευρω υπαρχουν και επιλογες σε οκταπυρηνα με 2 gb ram που ειναι καλυτερα σαν χαρακτηριστικα αλλα δεν ξερω με την αυτονομια τους τι γινεται λογω των 8 πυρηνων

Μπορεις να παρεις πληροφοριες απο τα αντιστοιχα νηματα , καθως πολλα παιδια απο εδω εχουν αγορασει και δοκιμασει τα περισσοτερα απο αυτα τα μοντελα

 

http://www.to2c.com/xiaomi-hongmi-smartphone-android-4-2-mtk6589t-1-5ghz-wcdma-3g-dual-sim-with-4-7-inch-ips-capacitive.html

http://www.to2c.com/xiaomi-hongmi-1s-redmi-basic.html

http://www.to2c.com/xiaomi-hongmi-note-2gb-8gb-basic-wcdma-3g-mobile-phone.html

http://www.to2c.com/coolpad-f1-basic-8297-mtk6592-octa-core-smart-phone.html

http://www.to2c.com/jiayu-g4s-2gb-16gb-basic-mtk6582-quad-core-1-3ghz.html

http://www.to2c.com/amoi-a928w-smartphone-mtk6592-1-7ghz-with-5inch-ogs-fhd-ips-1920x1080p-ram-2gb-rom-32gb.html

http://www.to2c.com/huawei-honor-3c-w-tf-card.html

Edited by kritikos4
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρη απο αξιοπιστια το συγκεκριμενο τι λεει ?Το εχεις δοκιμασει ???

Ψαχνω κινητο για τον κουνιαδο μου με λιγοτεορο απο 100 ευρω

Τον εχω πρηξει να ανεβει στα 120 να παρει ενα red rice να εχει το κεφαλι του ησυχο αλλα του φαινονται πολλα :wacko: για κινεζικο

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Το amoi φαινεται να εχει καλυτερα χαρακτηριστικα,εκτος της μπαταριας,αλλα το coolpad εχει καλυτερς πωλησεις και με αλλαγες ρομ βελτιωνεται σημαντικα.Το κακο ειναι οτι δεν εχω ιδεα το πως γινονται.Καμια προταση?
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και 30 ευρώ καλά είναι για μένα χααχα! Το θέμα είναι πως απο τότε που το πήρα δεν υπάρχει το windows store και δεν επειδή δεν σκαμπάζω πολλά απο κινητά δεν μπορώ να κάνω τίποτα να λειτουργήσει, και δεν έχω και χρόνο να το ψάξω. Ιντερνετ μπαίνει μόνο απο gprs και το wifi δεν λειτουργεί και δεν θέλω να κάνω ρεσετ γιατί πρέπει να ξοδέψω χρόνο να κάνω backup. Γενικά αυτό το τηλ πρέπει να φύγει απο τα χέρια μου δεν ξέρω να το χρησιμοποιώ χαχαχαχα!!!(προφανώς και το gps δεν μπορώ να το λειτουργήσω!!!)
Link to comment
Share on other sites

Το amoi φαινεται να εχει καλυτερα χαρακτηριστικα,εκτος της μπαταριας,αλλα το coolpad εχει καλυτερς πωλησεις και με αλλαγες ρομ βελτιωνεται σημαντικα.Το κακο ειναι οτι δεν εχω ιδεα το πως γινονται.Καμια προταση?

αν εχεις καμια δευτερη συσκευη για την οποια δεν φοβασαι αν παθει κατι, μαθε σε αυτη να κανεις root, flash κλπ...αλλιως για το πρωτο.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Δέχτηκα ένα δώρο tablet ipad mini 16 gb sta 320 ευρώ.

Tablet δεν είχα ποτέ και είναι καλή ευκαιρία να ασχοληθώ με ένα.

 

Με μια γρήγορη αναζήτηση είδα πως στα ίδια λεφτα ακριβώς υπάρχει και το Toshiba WT8-A-102 Encore. Δεν έχουμε άλλη συσκευή apple σπίτι σημειώνω,αλλά android κινητά και windows pc.

 

Είμαι εντελώς άσχετος και θα ήθελα συμβουλές ως προς το οτιδήποτε.Το toshiba μου φαίνεται ιδανικό βασικά, windows 8.1, καλά σπεκς.

 

Η αυτονομία συγκριτικά σε αυτά τα δύο πώς είναι?

Θα προτείνατε οποιαδήποτε άλλη συσκευή?

Τι να προσέξω??

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι δυσκολη η αλλαγη ρομ.Υποθεση 2-3 λεπτων.Εξισου ποιοτικες η δυο εταιρειες,αν και η Coolpad εχει περισσοτερες πωλησεις.

Σαν συσκευες,θεωρω οτι το F1 ειναι καλυτερη επιλογη λογω μεγαλυτερης μπαταριας και HD οθονης,καθως σ αυτες τις ιντσες η FHD ειναι ενεργοβορα υπερβολη για μενα.Και φυσικα λογω καλυτερης υποστηριξης μεχρι στιγμης.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Επειδη την ειχα πατησει με το W450,που ηταν κορυφαιο VFM αλλα αποδειχτηκε τεραστια αποτυχια,με 9 στις 10 συσκευες να χαλανε σε λιγες μερες (δυο δικες μου σε 2 μερες) ημουν επιφυλακτικος.

Οι πρωτες εντυπωσεις ηταν πολυ καλες σαν ποιοτητα και συνολο.Καμια σχεση με το W450.Το δουλευει πλεον γνωστος και δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο εδω και 20 μερες.

Επισης σε λιγες μερες κυκλοφορει το Elephone P10C στα 115$ με δυνατα χαρακτηριστικα.

http://www.to2c.com/elephone-p10c-basic-android-4-4-os-ultra-thin-5-8mm-mtk6582-quad-core-1-3ghz-5-0-inch-ips-1g-ram-8gb-rom-smartphone.html

Το Hogmi 1s ειναι μακραν η καλυτερη επιλογη και συμφωνω απολυτα με την λογικη σου.

Τωρα αν τα 100 Ευρω ειναι απαραβατο οριο,στο to2c υπαρχει το Zopo ZP780 για το οποιο εχουν ακουστει καλα λογια απ τους λιγους ομως κατοχους του στο φορουμ,απο σαφως μεγαλυτερη εταιρεια.

http://www.to2c.com/zopo-zp780-smartphone-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-2-1g-4g-with-5-0-inch-ips-screen.html

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ermenegildo πήρες τελικα το ulefone u650?? Αν ναι πως σου φάνηκε?? για πες αν μπορεις επιδόσεις/πιθανα προβλήματα/ εμφάνιση/ανεση..... θα με βοηθούσες παααρα πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και ενα χρονο το zte 987

 

Ειμαι απολυτα ικανοποιημενος ως τηλεφωνο, επιδοσεις κλπ ΑΛΛΑ η καμερα του δεν ειναι αυτο που θελω...

 

Οποτε ζηταω την βοηθεια σας.

 

Δεν θελω πανω απο 5' οθονη (αλλα αν πρεπει θα ανεβω στις 5.5)

Δεν με νοιαζει αν θα εχει 8 η 4 πυρηνες

 

Αλλα θελω την ΤΕΛΕΙΑ καμερα!!!

 

Δικαρτο φυσικα, χρηματα δεν εχω κατι στο μυαλο

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Zakailiou γιατι ξηγιεσαι ετσι; καμερα εχω πολυ καλη dslr

 

Αλλα δεν ειναι κριμα οι φωτος απο το κινητο να μην βλεπωνται???

 

Αν θες βοηθα με προταση κινητου

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

xiaomi mi3 or oppo find 7a

 

Δεν ειναι δικαρτα δυστυχως... Αυτα κοιταγα και εγω αρχικα

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για αγορά dual sim συσκευής, μεταξύ του sony xperia m και του samsung galaxy core dual sim ποιο θα προτιμούσατε;
Link to comment
Share on other sites

Το μπατζετ μου ειναι μεχρι 90ευρω( τοσα εχω στη καρτα...) και βλεπω να καταληγω στο thl t5s. υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα??? η αληθεια ειναι οτι γλυκοκοιταζα και το doogee valancia dg800
Link to comment
Share on other sites

Εχθές έδωσα το LG optimus g και δεν ξέρω ποιο να πάρω δώστε την βοήθεια σας και τα φώτα σας!!!

 

Huawei p6 , lg g2, s4/s4 mini , έχεις αρκετές επιλογές.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Οι κάτοχοι του Inew v3 δηλώνουν πολύ ικανοποιημένοι από την κάμερα του κινητού. Εγώ το είχα για ένα μικρό χρονικό διάστημα και παρόλο που δεν δοκίμασα την κάμερα και πολύ κατά τα άλλα είναι πολύ γρήγορο κινητό με πάρα πολύ ωραία οθόνη. Είχε βέβαια κάποια θέματακια με την αυτονομία και το GPS αλλά από διάβασα μέχρι που παρακολουθούσα το θέμα τα παιδιά τα έχουν λύσει.
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια μην ξεχάσεις να δεις και το xiaomi MI3 με άριστη ποιότητα κατασκευής, πολύ καλή κάμερα και φυσικά υποστήριξη με updates miui
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω ότι δεν έχεις πρόβλημα να είναι κινέζικο και προφανώς θες δικαρτο

Μανώλη για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο δώσε αλλά 20 ευρώ και πάρε ένα xiaomi red rice . Δεν είναι και τόσο μεγάλη διαφορά στα λεφτά θεωρώ αφού αγοράζεις αξιοπιστία, ποιότητα κατασκευής , σχετικά καλή κάμερα και πολύ καλύτερη οθόνη συν όλα τα πλεονεκτήματα που σου δίνει το miui και η xiaomi

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

έλα τώρα ... ένα πειραγματάκι δεν δέχεσαι ... lol ,

 

το δίκαρτο είναι που προβληματίζει αλλιώς υπάρχουν καλές επιλογές .

Αρχικά δές αν έχει κάποιο από τα γνωστά ΝΟΚΙΑ 2 κάρτες .

Διαφορετικά :

Xiaomi Redmi Note ( δεν έχω δει φωτό του , ψάξε το ) 13Mp F2.2 Led Flash Autofocus, ISO control, Burst mode

Sony Xperia T2 Ultra dual ( βγάζει καλές φωτό ) 13 Mp, Αutofocus, LED flash, image stabilization, HDR, sweep panorama

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_t2_ultra-review-1075p8.php

Huawei Honor 3X G750 ( δεν έχω δει φωτό του , ψάξε το ) 13 Mp F/2.2, Autofocus, LED flash, HDR

ZTE Nubia X6 13Mp F/2.0 optically-stabilized (OIS), ( Sony Exmor RS sensor) with 5-element lens with very wide, f/2.0, LED flash

Asus Zenfone 6 13 Mp, autofocus, LED flash ( με πολύ καλά σχόλια στα review και σε night mode )

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...