Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μονόδρομος

Ανοίγεις το πακέτο,βάζεις μπαταρία-sim(1 κανονική)-sd card,κλείνεις καπάκι και δουλεύει.

Αν θες να το σκαλίξεις,μπορείς ΑΛΛΑ με τους οδηγούς που υπάρχουν στην 1η σελίδα του θέματος του,θα δυσαρεστηθείς.....

Αλλάζεις RΟΜ-gapps-ξαναρουτάρεις (εγώ κι αυτό το κατάφερα!) σε λιγότερο από 5 λεπτά !!!!!!!!!!!!!!

 

Ωραιο κινητο,αλλα τι γινεται με το τελωνειο;

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εμπειρία έχω μόνο με windows tablet που προορίζονται εντός ΕΕ.

Τα κινεζικά η τα ρωσικά δεν έχω καμία εμπειρία.

Μου κάνει εντύπωση που δεν σε αφήνει να αλλάξεις γλώσσα.

Τώρα το tablet το Onda που έγραψες σε χαρακτηριςτικα φαίνεται καλή περίπτωση και value for money πρόταση.

 

Οτιδήποτε περιςςοτερο απο αυτό δεν γνωρίζω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ έρευνα, για αγορά από Κίνα τηλ.

α) δεν τρελαινόμαστε για high specs

β) να βλέπεται η οθόνη

γ) να μην το σκαλίσουμε

δ) να βγάζει τη μέρα

ε) θα δουλεύει fb, skype, radio, browsing

Κατάληξα σε:

LENOVO P780

LENOVO S920

ASUS ZENFONE 5 1GB

ZTE V5 REDBULL

Το καθένα με τα συν και πλην. Ποια είναι η χρησή ισορροπία???

Εδώ σας θέλω!!!

Link to comment
Share on other sites

κανενα απο τα 4:

LENOVO P780 (μικρη ρομ)

LENOVO S920 (μικρη ρομ)

ASUS ZENFONE 5 1GB (μικρη μπαταρια)

ZTE V5 REDBULL (μικρη ρομ)

 

ισορροπημενο και απροβληματιστο:

lenovo s660 $147 to2c.com

Link to comment
Share on other sites

θες dual sim?

 

den kaigomai

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν πας για «όνομα» το Lenovo είναι καλύτερο. Στην πράξη όμως το μισό φορουμ έχουμε πάρει το F1 ένα χεράκι όλοι :p Και τα δύο μια χαρά επιλογη είναι

 

epeidh eimai καμμενος λιγο απο κινητα...μαζι με τα χαρακτηριστικα θελω και αξιοπιστια...ετσι οπως μου απαντας σαν να μου λες οτι το coopad ειναι δοκιμασμενο ...το lenovo exei 2g μνημη και καπως καλυτερα απο το coopad χαρακτηριστικα και κλινω προς τα εκει..απλα ειναι το θεμα και των απομιμησεων της lenovo...

τελικα στην πραξη πιο θα μου ειναι πιο ευχαριστο-ευχρηστο ?

σημειωση δεν ειμαι και γκατζετακιας να αλλαζω μνημες κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

a806 απο to2c.com , vickmall.com , minideal.net

 

τεκμηριωση υπαρχει ?

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi 1s vs Motorola Moto G vs Huawei Ascend p6

 

Γνωμες για επιλογη ενος απ τα παραπανω κινητα. Οπως επισης αν εχετε κ εμπειρια με καποιο θα βοηθουσε. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ήμουν ανάμεσα σε Xiaomi και Moto G (δεν εχω δει το p6 ακομα). Το ένα miui και το άλλο stock android. To μόνο μεγάλο (-) για μένα στο moto g είναι η καμερά του, αλλιώς είναι κινητάρα. Το xiaomi έχει περισσότερα πράματα για να ψαχτείς.
Link to comment
Share on other sites

Καλά σου λέει ο φίλος, γιατί δεν το παίρνεις από ελλάδα; Εσύ ψάχνεις να το βρεις σε κινέζικη κόπια ή το αυθεντικό σε κινεζομάγαζο; Γιατί το δεύτερο δεν νομίζω να παίζει...
Link to comment
Share on other sites

κατο από 170 euro δεν θα το βρεις ούτε από το κινεζομαγα, ο... το πολύ για 10 15 ευρώ θα περιμένεις ένα μήνα
Link to comment
Share on other sites

οκ καταλαβα

μαλλον θα το παρω απο εδω απο αγγλια

http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B00NBSZ56C/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

 

το εριξε στις 140 λιρες το αμαζον

Link to comment
Share on other sites

Βλεποντας αυτα που ζητας,θεωρω πως σε καλυπτει το Cubot S168 στα 79.99$ απο Gearbest,με μονη επιφυλαξη την μπαταρια.

Απο τις επιλογες σου,ZTE V5 1GB στα 129$ στο to2c απο μενα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

den kaigomai

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

epeidh eimai καμμενος λιγο απο κινητα...μαζι με τα χαρακτηριστικα θελω και αξιοπιστια...ετσι οπως μου απαντας σαν να μου λες οτι το coopad ειναι δοκιμασμενο ...το lenovo exei 2g μνημη και καπως καλυτερα απο το coopad χαρακτηριστικα και κλινω προς τα εκει..απλα ειναι το θεμα και των απομιμησεων της lenovo...

τελικα στην πραξη πιο θα μου ειναι πιο ευχαριστο-ευχρηστο ?

σημειωση δεν ειμαι και γκατζετακιας να αλλαζω μνημες κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τεκμηριωση υπαρχει ?

Είναι καλύτερο και πιο "όνομα" (brand ελληνιστί !!!).Άλλωστε το F1 έχει τώρα και αντικαταστάτη, το F2......ακριβό ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ευχαριστω για την απαντηση σου.

 

Επισης κ σαν τιμη εχουν μια διαφορα οχι κατι να μας εμποδιζει, αλλα σαν value for money. 130 > 200 > 230 κατα σειρα.

 

Τωρα το xiaomi ναι εχει πολλα να το ψαξεις, βεβαια εχει μεγαλη αναμονη απο Κινα οπως κ οτι ειναι μεγαλο για την οθονη του (4,7).

Το moto g εχει τοσο χαλια καμερα?? Γιατι οταν κουβαλας ενα κινητο θες να βγαζεις τουλαχιστον αξιοπρεπες φωτογραφιες.

Οσο για το huawei μου αρεσει γιατι εχει μια premium εμφανιση, βεβαια δεν το εχω δει απο κοντα, αλλα απο τις διαστασεις.

Link to comment
Share on other sites

Λες να στο στείλουν με απλό ταχυδρομείο (SG post) και όχι με κούριερ(μακρυά από DHL!!!).

Να γράψουν και πως είναι "home and garden" και αξία κάτω από 25$.Αν και αυτές τις λεπτομέρειες τις κάνουν τα ίδια τα μαγαζιά.Δεν είναι όμως κακό να τους το υπενθυμίσεις.

Θέλει ~20 μέρες να έρθει.

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδα οτι εχει μονο 1GB RAM :wacko::wacko:

αξιζει τον κοπο με τοσο μεγαλη οθονη και μονο 1GB RAM?

 

καποιος που το εχει μπορει να πει?

αν τα παει καλα δηλαδη με μονο 1GB RAM

Link to comment
Share on other sites

Το huawei σου θυμιζει iphone Οταν το πιανεις. Δεν εχω ασχοληθει περισσοτερο μαζι του. Οσον αφορα την καμερα του moto g. Eπειδη εχω το 1 gen, σε πολύ φως η κάμερα είναι καλούτσική. Οταν ομως δεν υπαρχει αρκετο φως ειναι τραγικη. Τωρα στο καινουριο δεν ξερω, σιγουρα θα ειναι καλυτερη αλλα δεν ξερω ποσο. Ενα θεμα στο 2nd gen ειναι η μπαταρια, μεγαλυτερη οθονη και ιδια μπαταρια να ξερεις οτι θα κραταει λιγοτερο..
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να πάρεις από κινεζομάγαζο,ποιός ο λόγος να πάρεις αυτό?

Έχει πολλά καλύτερα και σε χαμηλότερη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έπαιρνα το Motorola Moto G και θα ήμον σίγουρος ότι θα πάρει τις επόμενες αναβαθμίσεις.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδα οτι εχει μονο 1GB RAM :wacko::wacko:

αξιζει τον κοπο με τοσο μεγαλη οθονη και μονο 1GB RAM?

 

καποιος που το εχει μπορει να πει?

αν τα παει καλα δηλαδη με μονο 1GB RAM

αν κάνεις πολλά πράγματα ταυτόχρονα όχι δεν αξίζει αν δεν κάνεις τότε είναι άψογη επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να πάρεις από κινεζομάγαζο,ποιός ο λόγος να πάρεις αυτό?

Έχει πολλά καλύτερα και σε χαμηλότερη τιμή.

 

μου αρεσουν τα αυτοματα upgrade

βασικα θελω να κανει ανανεωσεις μονο του και γρηγορα

που δεν ξερω ποια αλλα κινητα το κανουν αυτα και δεν θελει χειροκινητη ανανεωση το android

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...