Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια. ευχαριστω για τον χρονο που διαθεσατε για να μου απαντησετε.

Παρηγγειλα το A806 προχτες απο Minideal.

Εκ των υστερων ομως διαβασα καποια αρνητικα απο την εξυπηρετηση τους. Ας ελπισουμε πως θα πανε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπον ενας φιλος μου θελει να παρει κινητο

μπορει να διαθεσει μεχρι τα 300 περιπου

αρχικα του αρεσει το nexus παρα πολυ

αλλα επειδη υπαρχουν και τουμπανια στην κινεζικη αγορα σε αυτα τα λεφτα ειναι σε διλημμα

ας πουμε αυτο θεωρειται καλυτερο;

http://www.geekbuying.com/item/HUAWEI-Honor-6-Kirin-920-Octa-Core-1-7GHz-5-0-Inch-Android-4-4-OS-Smartphone-3GB-RAM-16GB-ROM--FHD-Gorilla-Glass-Screen-4G-LTE-Black-330859.html

γενικα εσεις εχετε αλλες προτασεις σε αυτα τα λεφτα;

ειχα ακουσει και για το One plus

http://oneplus.net/one

γνωριζετε τι παιζει με αυτη τη συσκευη;

Link to comment
Share on other sites

Γενικα απο οσα κινεζικα εχω δει απο κοντα απο φιλους και γνωστους προτιμω oppo.

Ειλικρινα οταν ειδα το oppo find 5 midnight edition και επαιξα λιγο μαζι του εμεινα καγκελο...Φαντασου τις δυνατοτητες της LG SAMSUNG HTC ολες μαζι σε μια συσκευη...

Αν διαλεξεις παντως κατι σε οππο παρε midnight (εχει διαφορες πολλες με το απλο).

Προσωπικη αποψη παντα μιας κι εγω εχω το m8 αλλα η γυναικα μου εχει αυτο που σου λεω.(ηταν μαζι οταν το ειδαμε κι απο τοτε ορκιστηκε πως δεν ξαναλλαζει εταιρεια.)

Απο προσωπικη εμπειρια παλι μακρια απο LG.Παρε οτι θες αλλα οχι κατι τετοιο.Οσο για το νεξους εχουν ακουστει πολλα θεματακια...

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

η oppo find 7/7a η one plus one (παρεμφερές συσκευές και ποιοτικά και λειτουργικά) αν και προτιμώ oppo :)

Λειτουργικά είναι διαφορετικά;)

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργικά είναι διαφορετικά;)

 

όταν λέει λειτουργικά δεν ενωω OS ενωω στην χρήση :)

+ μπορούν να έχουν και το ιδιο os το one plus one έχει επίσημο colour os

Link to comment
Share on other sites

νεα μοντέλα ανά τόσο βγαίνουν.......... όσο για την lenovo....... και να ερθει εδώ παλι απο κίνα θα αγοράζουμε........ γιατί αν έρθει εδώ θα ερθει με ελληνικές τιμές (200 ευρω = 400 ευρώ) ετσι θα έρθει μόνο για να έχουμε να λέμε

 

σκεψου μονο............ Πχ το k910 στην κίνα κοστίζει 220 ευρώ ας το υπολογίσουμε Ελλάδα............

200 + 50 EURO to VAT(εκτελωνισμός) + 60 ευρω το ΦΠΑ έχουμε 310 ευρώ........ + βάλε πάνω κάτω 35 40 ευρώ στην αντιπροσωπεία για την εισαγωγή και να λειτουργεί + 40 ευρω κέρδος καταστήματος

πόσο έχουμε είπαμε? 400 (για την ακρίβεια θα το βάλουν 399 ευρώ :) (εκτός και αν κάνουν κάποια ειδική συμφωνία κλπ τότε αλλάζουν τα πράγματα )

 

με λίγα λογία έχουμε και λέμε λόγο ότι το κράτος μας κλέβει κανονικά και με τον νόμο θα πληρώνουμε ακριβός τα διπλά :)

no way χιλιες φορές απο την κινα :)

Πάρτε ένα παράδειγμα για Ελληνική "αγορά" ......

[517 έουρος!!!!]

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τετοιο πραμα;

Μιας που πηρα το xiaomi redrice 1s

Μαρεσε το mi2s αλλα δεν εχω τετοιο μπατζετ

 

Καμμια προταση;

Ευχαριστω εκ των προτερων

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Εχω το m8 και μονο τα καλυτερα μπορω να σου πω για το κινητο. Το s5 (ενος φιλου) μονο και μονο που τα εβαλα διπλα διπλα δικαιωθηκα απο την ποιοτητα κατασκευης του one. ειμαι σιγουρος πως αν ξεπερασεις το θεμα της μικρης ωφελιμης οθονης και την απουσια πολλων mpixels στη καμερα τοτε θα το χαρεις οσο κανενα αλλο. Οσο για την arvato εμενα προσωπικά δεν με απασχολεί διότι η συσκευη ειναι πληρως απροβληματιστη απο την αρχη που βγηκε και μεχρι σημερα.
Link to comment
Share on other sites

LG Optimus L7ii VS LG Optimus L9ii VS Nokia Lumia 625

 

Έχει κάποιος εμπειρία από κάποιο από αυτά τα κινητά; Ποιο από θα μου προτείνατε; Είναι πλέον πολύ κοντά στην τιμή και δε μπορώ να καταλήξω...

Edited by manosthegreek
Link to comment
Share on other sites

ΠΛην των δυο που αναφερθηκαν με 4.3 απο Κινα δεν υπαρχει αλλη προταση.Εξαιρετικο το φτηνο G2F για τα χρηματα του.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Bεβαια κατι ακουσα για μη φωτιζομενα πληκτρα και οτι δεν χτυπαει το ξυπνητηρι με κλειστο κινητο! Το δευτερο μου φαινεται παραλογο για τετοιο κινητο!

 

 

Προσθέτω στη σύγκριση και το Nokia Lumia 625, που στην ίδια τιμή έχει και GPS δωρεαν χωρις τη χρηση ιντερνετ! Και εμφανισιακα ειναι και αυτο ωραιο!

Edited by manosthegreek
Link to comment
Share on other sites

Bεβαια κατι ακουσα για μη φωτιζομενα πληκτρα και οτι δεν χτυπαει το ξυπνητηρι με κλειστο κινητο! Το δευτερο μου φαινεται παραλογο για τετοιο κινητο!

 

μα σε κανένα android δε χτυπάει το ξυπνητήρι οταν ειναι κλειστό, πλην κατι κινέζικων αν θυμάμαι καλά.

τα πλήκτρα οντως δεν φωτίζονται, αλλα δεν ειναι και τοσο δύσκολο να τα πατήσεις το βράδυ αφου πάει το χέρι μονο του λόγω συνήθειας.

Link to comment
Share on other sites

η lenovo ειναι πιο γνωστη μαρκα αλλα μην παρεις κινητο με μονο 4gb rom.

στα € που διαθετεις προτεινω elephone p10 €98 (p10 καλυτερο απο p10c).

 

καταστηματα: to2c.com , vickmall.com , minideal.net

Link to comment
Share on other sites

...κι ερωτώ κι εγώ με αυτά τα δεδομένα...κατά τη γνώμη σας συμφέρει να αφήσει κανείς την επιδότηση συσκευής από wind 250 ευρώ και να πάρει επιδότηση παγίου που είναι σαφώς μικρότερο ποσό τουλάχιστον κατά 100 ευρώ;

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...