Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ για την απαντηση...δεν μπορώ να επιλέξω..τώρα κοιτάω και αυτά...Samsung galaxy grand 2 και το HTC Desire 700...Τι λες?:confused:

 

Το Samsung Galaxy Grand 2 έχει μεγαλύτερη αυτονομία από το Desire 700, αλλά και τα 2 έχουν λίγο χειρότερη κάμερα από τα 3 πρώτα. Αλλά καλά είναι και τα 8MP. Ακόμη, το TouchWiz είναι άθλιο και laggy ενώ το sense είναι άριστο και από τα καλύτερα. Για αυτό, εγώ θα θυσίαζα την αυτονομία και θα διάλεγα το HTC από τα 2, αλλά και από το honor. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου...και μάλλον προς τα εκεί θα κλείσω..(HTC)..μπορείς να μου πεις αυτό αν είναι επίσημο HTC.. ή κάποια replica?http://www.etotalk.com/htc-one-m7-802w_p3867.html γιατί φαίνεται καλό αλλα ξεφεύγει η τιμή του...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου...και μάλλον προς τα εκεί θα κλείσω..(HTC)..μπορείς να μου πεις αυτό αν είναι επίσημο HTC.. ή κάποια replica?http://www.etotalk.com/htc-one-m7-802w_p3867.html γιατί φαίνεται καλό αλλα ξεφεύγει η τιμή του...

 

Αυτό είναι το HTC One M7, και λογικά είναι το γνήσιο, δεν υπάρχει κάτι περίεργο, αλλά αφού ξεφεύγει η τιμή γιατί δεν κοιτάς και τα Skroutzομάγαζα, το One M7 32GB είναι στα 360 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το HTC One M7, και λογικά είναι το γνήσιο, δεν υπάρχει κάτι περίεργο, αλλά αφού ξεφεύγει η τιμή γιατί δεν κοιτάς και τα Skroutzομάγαζα, το One M7 32GB είναι στα 360 ευρώ.

 

Νομίζω είναι με μία καρτα αυτο σωστα?Θέλω με δύο κάρτες...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι με μία καρτα αυτο σωστα?Θέλω με δύο κάρτες...

 

Α, ναι έχεις δίκιο, δεν το είδα, πάντως ναι, αυτό είναι το αληθινό HTC One M7.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Nexus S i9023 με βλάβη στην οθόνη αφής, αυτός είναι και ο λόγος που το άφησα.

Και επειδή χρειάζομαι ένα smartphone να το δωρίσω σκέφτομαι να το φτιάξω.

Βρήκα στο ebay digitizer, στα 35 ευρώ περίπου.

Αξίζει να το φτιάξω ή να κοιτάξω κάποιο μεταχειρισμένο κινέζικο σε αγγελίες σε φορουμ έως 50-60 ευρώ μαξ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θα ηθελα την γνωμη σας οσον αφορα την αγορα κινητου για κοπελα στα 150-200 ευρω ( δεν γινεται να υπερβουμε τα 200 ευρω με τιποτα ). Εγω ως ευχαριστημενος κατοχος του LG L9 II της προτεινω αυτο, επισης εχω δει οτι πανω κατω στις ιδιες τιμες παιζουν και τα Sony Xperia SP και Sony Xperia L. Προς το παρον ειμαι αναμεσα στα 3, ποιο θα προτεινατε εσεις; Υπαρχει και καποιο αλλο στην κατηγορια αυτη που να αξιζει;

 

Το moto g το απερριψα λογω καμερας και διοτι λογω μικρου χωρου, θα εχει θεμα:p

 

Θα ειναι το πρωτο της κινητο android ( αυτο επιθυμει και οχι WP ) και δεν θελει κατι πολυ μεγαλο σε μεγεθος ( οχι μεγαλυτερο του L9 II ) και την ενδιαφερει κυριως η φωτογραφικη αλλα φυσικα να μην εχει θεματα να κολλαει κλπ.

 

Ακουω γνωμες:D

Κοιτα για lg l90.αξιολογο κινητο.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

αν μπορείς να το φτιάξεις μόνος σου ναι αξιζει.... και αυτό καθαρά και μόνο γιατί με 50 60 ευρώ δεν αγοράζεις κανένα κινέζικο της προκοπής ( απο 110 120 και πάνω εχουμε )
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος έχει χαμηλότερη ανάλυση με το L9 II για αυτό το είχα απορριψει.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

αν μπορείς να το φτιάξεις μόνος σου ναι αξιζει.... και αυτό καθαρά και μόνο γιατί με 50 60 ευρώ δεν αγοράζεις κανένα κινέζικο της προκοπής ( απο 110 120 και πάνω εχουμε )

Ναι μόνος μου θα το φτιάξω.

Σ ευχαριστώ!

Με 50-60 ευρώ μεταχειρισμένο θα πάρω, άμα βρώ όχι καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνος μου θα το φτιάξω.

Σ ευχαριστώ!

Με 50-60 ευρώ μεταχειρισμένο θα πάρω, άμα βρώ όχι καινούργιο.

 

και πάλι δεν πιστεύω εκτός και αν βρεις το xiaomi hongmi η το Huawei honir 3c σε αυτά τα λεφτά

Link to comment
Share on other sites

από αυτά τα 3 το L9ii sp έχει θέματα που δεν έχουν λυθεί πότε και το l αν και είναι 4.3 με τα περιθώρια που έχει πλησιάσει κοντά με 5 ίντσες σε μέγεθος
Link to comment
Share on other sites

Από τα 3 αυτό που αξίζει περισσότερο είναι το L αφού έχει πολύ χαμηλή τιμή πλέον και είναι ένα smartphone που δεν έχει κολλήματα αλλά και προβλήματα εκτός από από ένα θέμα με τον ήχο κατά την λήψη βίντέο . Προχώρα για L
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάτε τι προτεραιότητες έχεις. Το 625 καλύπτει περισσότερους χρηστες πιστεύω αλλά το 630 έχει καλύτερο επεξεργαστή και ανάλυση οθόνης 854x480 ( νομίζω ότι υποστηρίζει 4G και αυτό). Το άλλο βλέπω ότι έχει, καλύτερη αυτονομία, μπροστινή κάμερα, γράφει βίντεο σε 1080p , 4,7" οθόνη και το σημαντικότερο για μένα ότι έχει Led flash. Το ένα υποστηρίζει 128GB micro SD και το άλλο έως 64GB. Από το phone arena έγινε η σύγκριση και δεν ξέρω εάν έχει γίνει κάποιο λάθος. Και το 625 πάντως έχει ήδη dev preview 8.1 και θα αναβαθμιστεί στην τελική έκδοση του λειτουργικού συστήματος. Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάτε τι προτεραιότητες έχεις. Το 625 καλύπτει περισσότερους χρηστες πιστεύω αλλά το 630 έχει καλύτερο επεξεργαστή και ανάλυση οθόνης 854x480 ( νομίζω ότι υποστηρίζει 4G και αυτό). Το άλλο βλέπω ότι έχει, καλύτερη αυτονομία, μπροστινή κάμερα, γράφει βίντεο σε 1080p , 4,7" οθόνη και το σημαντικότερο για μένα ότι έχει Led flash. Το ένα υποστηρίζει 128GB micro SD και το άλλο έως 64GB. Από το phone arena έγινε η σύγκριση και δεν ξέρω εάν έχει γίνει κάποιο λάθος. Και το 625 πάντως έχει ήδη dev preview 8.1 και θα αναβαθμιστεί στην τελική έκδοση του λειτουργικού συστήματος.

 

Η ανάλυση είναι ικανοποιητική; Φαίνονται τα pixels; Γενικά είναι καλή η οθόνη;

Σκοπεύω να το αγοράσω

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδια ενας φιλος θελει να αγορασει κινητο μεχρι 200!

 

LG g2 mini το βλεπω ως μονοδρομο..νομιζω

 

εχετε να προτεινεται?καποιο αλλο?(οχι απο κινα)

Link to comment
Share on other sites

Το LG G2 Mini είναι στα 300 έτσι δεν είναι?

Είμαι και εγώ στο ίδιο δίλημμα και είμαι ανάμεσα στο moto g 4G Που βγάινει σε 3 μέρες και το Sony M2 που και αυτό είναι 4G

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτά τα smartphones που είχα εγώ , Ναι η οθόνη του είναι ίσως η καλύτερη σε συσκευή που έχω δουλέψει. Ζωντανά χρώματα και άμεση απόκριση σε οποιαδήποτε εφαρμογή. Σίγουρα η ανάλυση της οθόνης για μερικούς μπορεί να είναι πρόβλημα και καλό είναι να πας ο ίδιος σε κατάστημα να δεις τι παίζει.

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Το LG G2 Mini είναι στα 300 έτσι δεν είναι?

Είμαι και εγώ στο ίδιο δίλημμα και είμαι ανάμεσα στο moto g 4G Που βγάινει σε 3 μέρες και το Sony M2 που και αυτό είναι 4G

 

http://www.skroutz.gr/s/4836268/LG-G2-mini-LTE.html?from=recommendation

 

αυτο λεω ειναι το 4g

Link to comment
Share on other sites

Grand neo

Lg g2 mini

Lg l90

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,είμαι σε αναζήτηση δίκαρτου κινητού για την σύζυγο σε αντικατάσταση του galaxy s duos.

Βλέπω τα XiaoMi HongMi Red Rice 1S & Xiaomi Hongmi SmartPhone Android 4.2 MTK6589T ,το δεύτερο μάλλον είναι ποιο παλιό και με υποδεέστερο επεξεργαστή;Καθώς και το lenovo S660.

Η οθόνη δεν θέλω να υπερβαίνει τις 4.7" και γενικά θα το ήθελε όσο ποιο "μαζεμένο" γίνεται :)

Οι απαιτήσεις εκτός από την ποιότητα-αξιοπιστία κλήσεων δεν είναι και υψηλές. Σερφάρισμα-κάμερα-μερικά παιχνίδια(όχι απαιτητικά)και μπαταρία για να την βγάζει άνετα 1 μέρα,το μπάτζετ στα 150-180€.

Έχουμε κάτι άλλο αξιόλογο ή πρόταση σε αυτά που αναφέρω;

 

Υ.Σ. θα κοίταζα και το samsung s4 mini που είναι μικρότερο σε διαστάσεις και έχει την εμπειρία λόγω samsung συσκευών,αλλά αυτό μόνο μεταχειρισμένο αν το βρω....

Edited by antonis_kiriazis
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Nexus 7 2013 μοντελο, αυτο με τα 32gb και το 4G. Δεν λεω, το tablet ειναι αψογο, πολυ γρηγορο, δεν κολλαει καθολου και κανει οτιδηποτε χρειαστω. Εχοντας ομως συνηθισει τοσα χρονια στο οικοσυστημα της Apple ως χρηστης iPhone απο το 2009 και Mac εδω και 2 χρονια, μπορω να πω πως μου αρεσει αυτη η απλοτητα και η ταχυτητα των συσκευων και του iOS. Ειδικα τωρα και με το iOS 8 και το continuity, ισως ενα iPad θα ηταν πιο χρησιμο και πιο βολικο αντι του Nexus, που οπως ανεφερα ειναι επισης αψογο. Απλα ισως να μην μου ταιριαζει... Εχω βρει λοιπον ενα iPad 2 για αγορα, αφου φυσικα πρωτα δωσω το Nexus. Εσεις τι θα κανατε; Τι θα με συμβουλευατε; Ο λογος που το σκεφτομαι ειναι γιατι το συγκεκριμενο iPad ειναι ηδη αρκετα παλιο μοντελο, ενω το Nexus καινουριο, θα παιρνει αναβαθμισεις για περισσοτερο καιρο υποθετω. Επισης το Nexus εχει 1080p οθονη, η οποια ειναι εκπληκτικη στις ταινιες και αυτο ειναι αληθεια γιατι το εχω διαπιστωσει ο ιδιος, εχω δυνατοτητα να το χρησιμοποιω και ως usb stick αν χρειαστει ενω το iPad θελει αναγκαστικα iTunes... Αυτα εν ολιγης.

Εσεις τι θα κανατε;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...