Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιο είναι κατά τη γνώμη σας το καλύτερο feature phone αυτή τη στιγμή που να συνδιάζει αυτονομία, ποιότητα υλικών κατασκευής και αξιοπιστία;

Ευχαριστώ πολύ

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Για σε όλη την παρέα, αν και πρώτη φορά γράφω εδώ σας παρακολουθώ καποιο καιρό.

 

Θ χρειαστεί το επόμενο χρονικό διάστημα να πάρω μια συσκευη για την κοπέλα μου και μια για μένα.

 

Διαθέτω μεχρι 340 350 ευρώ για μένα και κάπου μεχρι 210 220 ευρώ για την κοπέλα μου

 

στο μυαλό μου εχω τα εξής

 

για μένα

 

Xiaomi MI3 64 gb στα 275 ευρω

HUAWEI Ascend P7 στα 295-300 ευρω

 

Lenovo K910 στα 215 ευρω

 

Samsung Galaxy S4 i9505 345 ευρω

 

τα εχω δει και τα 3 από κοντά το lenovo μου φάνηκε κάπως μεγάλο αλλα αν αξιζει πραγματικά θα το πάρω, και το samsung s4 μου φάνηκε σαν να κόλλαγε λιγάκι σαν να αργούσε σε σχεσι με το mi3/p7 δεν ξέρω αν έτυχε προβληματική συσκευη για αιτώ και σας ρωτάω εδώ πρώτα

 

σκεφτομαι και το nexus αλλα 16 gb είναι κάπως λιγα για μενα και 32 gb ειναι ακριβά και από ότι είδα δεν έχει fm και που το είδα από κοντά η οθονη κάπως ξεθωριασμένη μου φάνηκε (σε σχέση με τα αλλα 4 που ειδα τουλάχιστον)

 

τώρα για την κοπέλα χρειαζόμαστε κάτι μικρο κομψό και λεπτό

 

στο μυαλό μας έχουμε το εξής

ZTE Nubia Z5S min στα 210 ευρω

LG G2 mini στα 200 ευρω

 

LG Optimus L9 II στα 165 ευρω

 

και αυτά τα είδαμε όλα από κοντά...... και μπορώ να πω το zte ειχε πολύ καλυτερη οθονη και camera αλλα και πάλι καλού κακού θα σας ρωτήσω εδώ γιατί ειστε expert

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Edited by tasosi
Link to comment
Share on other sites

από μένα είτε xiaomi είτε το p7 ανάλογα ποιο σαρεσει εμφανισιακά θα έλεγα

 

όσο για το s4 οχι δεν πέτυχες προβληματική συσκευή πάνω κάτω ετσι λειτουργεί το λογισμικό της samsung (μικρά κολλιματακια παντού) για το lenovo δεν εχω γνώμη το είδα μια φορά ολο και ολο και μου φάνηκε μεγάλο (να το δουλέψω δεν προλαβα)

 

όσο για την κοπέλα χωρίς δεύτερη σκέψη πάρε το nubia (το εχω και εγω) αγόρασε της και ένα καπάκι κόκκινο η roz και θα είναι θεά :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια ενας φιλος θελει να παρει ενα απο τα δυο! Ειναι αναμεσα μονο σε αυτα τα δυο οποτε μην προτεινεται κατι αλλο!

 

Δεν τον ενδιαφερει τοσο πολυ η διαφορα android και windows phone!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια ενας φιλος θελει να παρει ενα απο τα δυο! Ειναι αναμεσα μονο σε αυτα τα δυο οποτε μην προτεινεται κατι αλλο!

 

Δεν τον ενδιαφερει τοσο πολυ η διαφορα android και windows phone!

 

το 625. το core ειναι δραμα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

χίλια ευχαριστώ που ασχοληθήκατε δλδ λέτε 280 ευρώ για το xiaomi? και εγώ εκεί στρέφομαι αλλα σίγουρα περιμένω και άλλες γνώμες

 

το zte μάλλον σίγουρα για την κοπέλα σωστά?

θήκες που είπατε σε αλλο χρώμα που μπορώ να τα βρω?

 

οσο για s4 λετε οτι ειναι θεμα λογισμικου? δεν μπορω να βαλω αλλο πχ? ειδα υπαρχουν πολλά

Edited by tasosi
Link to comment
Share on other sites

χίλια ευχαριστώ που ασχοληθήκατε δλδ λέτε 280 ευρώ για το xiaomi? και εγώ εκεί στρέφομαι αλλα σίγουρα περιμένω και άλλες γνώμες

 

το zte μάλλον σίγουρα για την κοπέλα σωστά?

θήκες που είπατε σε αλλο χρώμα που μπορώ να τα βρω?

 

οσο για s4 λετε οτι ειναι θεμα λογισμικου? δεν μπορω να βαλω αλλο πχ? ειδα υπαρχουν πολλά

 

ναι για την κοπέλα μάλλον το zte θα ειναι μονοδρομος τα καπάκια τα εχει στο aliexpres απο οτι οίδα με 15 ευρώ

 

όσο για σένα πολυ καλό το mi3 64 gb στα 280 ευρώ το ίδιο και το p7 με λίγα λόγια δύσκολη απόφαση (πληροφοριακά το p7 έχει καλυτερη camera αν σε ενδιαφέρει αυτό και το mi3 λίγο καλυτερη μπαταρια)

 

και ναι καλά κατάλαβες το s4 που είδες τα κολλιματακια (lag) είναι λόγο κακοραμμένου λογισμικού και υπερβολικών σκουπιδιών (αν πρόσεξες έχει μέσα πολλές άσχετες εφαρμογές), και ναι μπορείς να βαλεις αλλο λογισμικό και να πηγαίνει σφαίρα και ακομι καλυτερα αλλα πλέον χάνεις για πάντα την εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

οσο για s4 λετε οτι ειναι θεμα λογισμικου? δεν μπορω να βαλω αλλο πχ? ειδα υπαρχουν πολλά

 

ναι για την κοπέλα μάλλον το zte θα ειναι μονοδρομος τα καπάκια τα εχει στο aliexpres απο οτι οίδα με 15 ευρώ

 

όσο για σένα πολυ καλό το mi3 64 gb στα 280 ευρώ το ίδιο και το p7 με λίγα λόγια δύσκολη απόφαση (πληροφοριακά το p7 έχει καλυτερη camera αν σε ενδιαφέρει αυτό και το mi3 λίγο καλυτερη μπαταρια)

 

και ναι καλά κατάλαβες το s4 που είδες τα κολλιματακια (lag) είναι λόγο κακοραμμένου λογισμικού και υπερβολικών σκουπιδιών (αν πρόσεξες έχει μέσα πολλές άσχετες εφαρμογές), και ναι μπορείς να βαλεις αλλο λογισμικό και να πηγαίνει σφαίρα και ακομι καλυτερα αλλα πλέον χάνεις για πάντα την εγγύηση

 

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

τα καπάκια τα βρήκα στο aliexpres θα τα δείξω σε λιγο στην κοπέλα να τα δει

δλδ λες αν βάλω στο s4 αλλο λογισμικό (όπως πχ τώρα εχω στο s2 ένα φιλαράκι μου έβαλε τώρα είναι γερμανια) θα χάσω την εγγύηση για πάντα? αν ναι τότε άστο, δεν σκάω τόσα λεφτά και μετά δεν θα εχω εγγύηση καλυτερα τότε το mi3 η το p7 εκεί τουλάχιστον είναι μικρότερα τα χρήματα και από ότι φαινετε καλύτερες συσκευές

 

όπως και να χει ευχαριστώ και πάλι και θα περιμένω και άλλες γνώμες

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

τα καπάκια τα βρήκα στο aliexpres θα τα δείξω σε λιγο στην κοπέλα να τα δει

δλδ λες αν βάλω στο s4 αλλο λογισμικό (όπως πχ τώρα εχω στο s2 ένα φιλαράκι μου έβαλε τώρα είναι γερμανια) θα χάσω την εγγύηση για πάντα? αν ναι τότε άστο, δεν σκάω τόσα λεφτά και μετά δεν θα εχω εγγύηση καλυτερα τότε το mi3 η το p7 εκεί τουλάχιστον είναι μικρότερα τα χρήματα και από ότι φαινετε καλύτερες συσκευές

 

όπως και να χει ευχαριστώ και πάλι και θα περιμένω και άλλες γνώμες

 

ναι καλά κατάλαβες....... λογικά θα γράψουν απόγευμα και άλλοι περίμενε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να παρω ενα dual sim και είμαι αναμεσα στο samsung galaxy s duos2,samsung core και στο LG Optimus G Pro Lite D686 ποιο λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας θέλω να πάρω για την αδερφή της κοπέλας μου ένα τάμπλετ για χρήση κυρίως skype και internet. Από ελλάδα σκεφτόμουν κανένα nexus ή samsung.Έχετε να προτείνετε κάποιο και απο κίνα.?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να παρω ενα dual sim και είμαι αναμεσα στο samsung galaxy s duos2,samsung core και στο LG Optimus G Pro Lite D686 ποιο λέτε?

 

Αν δεν βιάζεσαι για κινητό και μπορείς να περιμένεις ~20 μέρες, πάρε από κίνα.

Κοίταξε Xiaomi RedMi 1s, Xiaomi RedMi Note, Huwaei Honor 3C κλπ.

 

Από ελλάντα όποιο και να πάρεις θα κολλάει λίγο ως πολύ...

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κάτσαμε με την δικιά μου για αυτήν παράγγειλα το nubia z5s mini και ένα κόκκινο καπάκι

για μένα πήρα το mi3 64 gb black (αν και μπορω να πω την αλήθεια μου αρεσε περρισοτερο το p7)

 

ευχαριστώ όλους που βοηθήσαν

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κάτσαμε με την δικιά μου για αυτήν παράγγειλα το nubia z5s mini και ένα κόκκινο καπάκι

για μένα πήρα το mi3 64 gb black (αν και μπορω να πω την αλήθεια μου αρεσε περρισοτερο το p7)

 

ευχαριστώ όλους που βοηθήσαν

 

με για και καλορίζικα :)

Link to comment
Share on other sites

Πιο απο τα 2 ειναι καλυτερο και γιατι ;

 

Το lumia 620 έχει μπροστά κάμερα και πίσω φλας, και ενώ έχει την ίδια ανάλυση με το 520, έχει λίιιγο μικρότερη οθόνη (4 ίντσες το 520 και 3,8 το 620), οπότε, έχει καλύτερη οθόνη το 620.

Link to comment
Share on other sites

Στα Public υπάρχει το estar grand hd αυτά 130 ευρώ. Κοίτα τα χαρακτηριστικά του, νομίζω είναι καλά.

Άκυρο, δεν έχει Bluetooth και GPS. Για τι χρήση μιλάμε; Είναι απαιτητικός;

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

Στα Public υπάρχει το estar grand hd αυτά 130 ευρώ. Κοίτα τα χαρακτηριστικά του, νομίζω είναι καλά.

Άκυρο, δεν έχει Bluetooth και GPS. Για τι χρήση μιλάμε; Είναι απαιτητικός;

 

Γιατι την μητερα μου το θελω, να σερφαρει να διαβαζει τσουκομπολιστικες σελιδες, ζωδια κλπ.

Της ειχα παρει το ainol fire 7 απο Κινα και τα επαιξε στο χρονο! Θελω κατι πιο αξιοπιστο και με εγγυηση γιατι αμα ειναι να στελνεις Κινες κλπ ταμπλετακι 100-150 ευρω......

Ενταξη και λιγο μικροτερο να ειναι σε μεγεθος δεν με πειραζει τοσο....

Edited by vergogc
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τρέχει. Είναι Άλλο λειτουργικό οπότε έχει άλλες ανάγκες

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...