Jump to content

Redmi Note 4G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι ρε φιλε

που ακριβως το βασιζεις αυτο?

τα ακουστικα αυτα ειναι σα 47 ohm

οτιδηποτε πανω απο 32 ohm συνηθως θελει παραπανω ρευμα που τα περισσοτερα smartphone δεν δινουν

 

ξερει καποιος τι DAC εχει note 4G?

Sorry τώρα το πρόσεξα, τα δικά μου ειναι 34Ω, νομιζα ηταν 45. Δε ξέρω να σου πω λοιπόν. με τα 34Ω των δικών μου δεν έχω θέμα παίζουν άψογα σε οποιαδήποτε φορητή συσκευή έχω δοκιμάσει. 47 ομως ειν αρκετή διαφορά για να χεις πρόβλημα.

Η συσκευή έχει το μαμά dac του snapdragon 400, μην περιμένεις κάτι ιδιαίτερο. 99% δε θα παιξει με βάση αυτό που λες. Δε ξέρω αν μπορείς να βάλεις κάποιο usb dac στη συσκευή για να κανεις δουλειά, ψάξτο. Βρήκα αυτό με προχειρο ψαξιμο όπου βλέπω πως στο mediatek δουλεύουν τα usb dac. αφήνω το ψαξιμο για το qualcomm μοντέλο σε σένα ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Sorry τώρα το πρόσεξα, τα δικά μου ειναι 34Ω, νομιζα ηταν 45. Δε ξέρω να σου πω λοιπόν. με τα 34Ω των δικών μου δεν έχω θέμα παίζουν άψογα σε οποιαδήποτε φορητή συσκευή έχω δοκιμάσει. 47 ομως ειν αρκετή διαφορά για να χεις πρόβλημα.

Η συσκευή έχει το μαμά dac του snapdragon 400, μην περιμένεις κάτι ιδιαίτερο. 99% δε θα παιξει με βάση αυτό που λες. Δε ξέρω αν μπορείς να βάλεις κάποιο usb dac στη συσκευή για να κανεις δουλειά, ψάξτο. Βρήκα αυτό με προχειρο ψαξιμο όπου βλέπω πως στο mediatek δουλεύουν τα usb dac. αφήνω το ψαξιμο για το qualcomm μοντέλο σε σένα ;)

 

το εψαξα λιγο και εχει οντως αυτο που λες το μανισιο DAC

εχω ζευγαρι ακουστικα στα 32 ohm και παιζουν καλα σε ολες τις φορητες συσκευες που εχω

παρολαυτα ειδα οτι παιζει πολυ σε κινητα ενα κινεζικο pre-amp που ειναι σχετικα μικρο και φτηνο

http://www.amazon.co.uk/FiiO-E06-Portable-Headphone-Amplifier/dp/B005HJWWW8/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1449946046&sr=8-4&keywords=fiio

 

περιμενω να μου ερθει πισω απο κινα που το εστειλα για επισκευη της κιτρινιλας που εβγαζε η οθονη και το vickmall το εκανε και μου ερχεται οποτε ενα μπραβο στο vickmall :)

 

οταν γυρισει θελω να του περασω cyanogenmod

εχει περασει καποιος να μας πει?

το μανισιο MIUI τρελαθηκε την 2-3η φορα που εκανα backup

και γενικα δεν μου αρεσει

προτιμω cyanogenmod που λογικα δεν θα χρειαστει καν το nova launcher

 

ηρθε απο κινα ενταξει τελικα

αντικατεστησε και την οθονη τζαμπα το vickmall οποτε ολα καλα

 

εψαχνα τροπο για να το κανω root και να περασω αλλο recovery αλλα στο πρωτο ποστ δεν εχει κατι?

εχετε να προτεινετε κατι?

επισης εχετε να προτεινετε καποιο σχετικα σταθερο cyanogenmod?

 

εχει αντιμετωπισει καποιος προβλημα με την μπαταρια που αλλαζει συνεχεια το ποσοστο φορτισης?

εβαλα

[CM12.1][5.1.1][unofficial][Dior][sTABLE]

απο εδω

http://forum.xda-developers.com/redmi-note/orig-development/cm12-1-redmi-note-4g-single-sim-t3197441

με το Philz recovery

 

κι απο τοτε το επιπεδο της μπαταριας μοιαζει να ανεβοκατεβαινει

 

ειχα στειλει το κινητο για αλλαγη οθονης, το στειλανε πισω μετα την αλλαγη με το μανισιο MIUI αλλα οσο το χρησιμοποιησα δεν προσεξα να κανει κατι περιεργο

η μπαταρια δεν πηγε ποτε στην κινα επειδη το αγγλικο ταχυδρομειο δεν επιτρεπει μπαταριες στα δεματα

 

εχετε αντιμετωπισει κατι παρομοιο?

 

παιζει να εχει δημιουργησει προβλημα το custom recovery?

 

ο δεικτης μπαταριας μετα το 77-79% περιπου δειχνει 50% και μετα ανεβοκατεβαινει μεταξυ της πραγματικης αξιας και 3% και μετα κολλαει στο 50% κτλ

 

λετε να εχει προβλημα η μπαταρια η το τηλεφωνο?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα είμαι κάτοχος εδώ και 7 μήνες ενός Redmi Note 4G, αγορασμένο από Ελλάδα, παρουσίασε πρόβλημα με καμένα pixel τα οποία πολλαπλασιάζονται βρήκα τηλέφωνο από sevice Ελλάδα (Ο.Ε.Β.Ε Electric Hellas s.a.) έχει εγγύηση 2 χρόνια. Αρκεί να το στείλω για έλεγχος και να απαντήσουν για εγγύηση και περαιτέρω επισκευή. Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία με το συγκεκριμένο πρόβλημα και service? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πήγαινε το άμεσα και αφού έχεις εγγύηση δεν θα έχεις πρόβλημα. Ενημέρωσε μας αν θέλεις για τις εξελίξεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει η αδερφη μου το κινητο εδω και καιρο. Το κινητο πεταει αλλα τωρα τελευταια αρχισε καποια χαζοκολληματακια. Θελεις ενα hard reset. Επι τη ευκαιρια λεω να της περασω και την ελληνικη ρομ γιατι εχει ακομα αυτη που εβαλαν απο το vickmall.

Επειδη δεν θα ασχοληθω δευτερη φορα με το κινητο ποια ειναι η πιο σταθερη εκδοση της ελληνικης ρομ; Υπαρχει καποιος οδηγος εγκαταστασης γιατι δεν εχω ιδεα απο miui και xiaomi; Ισχυει αυτος που ειναι στην πρτη σελιδα του θεματος;

Η ελληνικη ρομ παιρνει αυτοματα αναβαθμισεις η φλασαρουμε εμεις;

Επισης αν δεν κανω λαθος βγαζει ρομ και καποιος απο εδω, διαφορετικη απο αυτη που δινουν στο miui. Ποια προτεινετε;

Edited by AlexVag
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια εχει η αδερφη μου το κινητο εδω και καιρο. Το κινητο πεταει αλλα τωρα τελευταια αρχισε καποια χαζοκολληματακια. Θελεις ενα hard reset. Επι τη ευκαιρια λεω να της περασω και την ελληνικη ρομ γιατι εχει ακομα αυτη που εβαλαν απο το vickmall.

Επειδη δεν θα ασχοληθω δευτερη φορα με το κινητο ποια ειναι η πιο σταθερη εκδοση της ελληνικης ρομ; Υπαρχει καποιος οδηγος εγκαταστασης γιατι δεν εχω ιδεα απο miui και xiaomi; Ισχυει αυτος που ειναι στην πρτη σελιδα του θεματος;

Η ελληνικη ρομ παιρνει αυτοματα αναβαθμισεις η φλασαρουμε εμεις;

Επισης αν δεν κανω λαθος βγαζει ρομ και καποιος απο εδω, διαφορετικη απο αυτη που δινουν στο miui. Ποια προτεινετε;

 

Διάβασε εδώ, θα βρεις τα πάντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ, θα βρεις τα πάντα.

Ευχαριστω. Να περασω καποια stable η developer? Βλεπω οτι δεν υπαρχει προσβαση ρουτ και με χαλαει λιγο αλλα η αδερφη μου ουτε που θα το καταλαβει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστω. Να περασω καποια stable η developer? Βλεπω οτι δεν υπαρχει προσβαση ρουτ και με χαλαει λιγο αλλα η αδερφη μου ουτε που θα το καταλαβει.

 

Μιας και δεν είσαι για συνεχείς αναβαθμίσεις... βάλε stable.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοήθεια.

Φιλος ,μου εφερε αυτο σπιτι.

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_184127.html

ειναι γνησιο?

γιατι δεν θυμαμαι να ειχε βγαλει η xiaomi note 4g τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Με 1 GB ram δεν πρέπει να έχει βγάλει. Αυτός που έχεις πόση ραμ έχει;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έβαλα την cm 13 με MM 6.0.1 , η συσκευή πάει όπως και με MIui χωρίς θέματα , εκτός του Facebook και του Messanger , το οποίο λύνεται με facebook lite. Root, xposed δουλεύουν κανονικά για όποιον θέλει να πάρει μια γεύση από Marshmallow. Καλό είναι πριν να κάνετε ένα backup και να έχετε μια fastboot rom έτοιμη.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να περασω την official, εχω μια multi που δεν παιρνει αναβαθμισεις.Στο remdi note 3 το κανα με τη βοηθεια του φορουμ περασα και google store και ελληνικα στις εφαρμογες.

Μπορειτε να με παραπεμψετε στα αντιστοιχα (αναλυτικα αν υπαρχουν ) λινκ?

Να προτιμησω καποια αμιγως Ελληνικη ρομ που να κανει update?

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που θα βρω original μπαταρια για xiaomi note 4g? ξερει κανεις;

 

Kι εγω θα χρειαστω.Κι επειδη την εχω πατησει με- και καλα γνησια- μπαταρια σ ενα ulefone απ το banggood , βοηθατε!!

Link to comment
Share on other sites

Θελω να περασω την official, εχω μια multi που δεν παιρνει αναβαθμισεις.Στο remdi note 3 το κανα με τη βοηθεια του φορουμ περασα και google store και ελληνικα στις εφαρμογες.

Μπορειτε να με παραπεμψετε στα αντιστοιχα (αναλυτικα αν υπαρχουν ) λινκ?

Να προτιμησω καποια αμιγως Ελληνικη ρομ που να κανει update?

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Kι εγω θα χρειαστω.Κι επειδη την εχω πατησει με- και καλα γνησια- μπαταρια σ ενα ulefone απ το banggood , βοηθατε!!

Για την Ρομ με μια βόλτα στο Miui.gr και με λίγο διάβασμα περνάς αμέσως την τελευταία ελληνική stable.

Όσον αφορά την μπαταρία είναι λίγο λαχείο. Εγώ πάντως θα αγόραζα από το Vickmall εάν έχει ακόμη.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

http://www.honorbuy.com/261-original-3100mah-lithium-battery-for-xiaomi-redmi-note.html

λογικά και από εδώ γνήσια είναι, ποτέ δεν ξέρεις με του κινέζους τι παίζει

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Για την Ρομ με μια βόλτα στο Miui.gr και με λίγο διάβασμα περνάς αμέσως την τελευταία ελληνική stable.

Όσον αφορά την μπαταρία είναι λίγο λαχείο. Εγώ πάντως θα αγόραζα από το Vickmall εάν έχει ακόμη.

 

Δηλαδή δεν ισχύει ο οδηγός εδώ της πρώτης σελίδας?

Στο Miui.gr εψεις υπόψιν κάποιο λινκ?

Δεν το χειριζομαι εγώ το κινητό και δε θέλω να κάνω κάνα λάθος...

Ή Ελληνική κάνει update σαν την official αγγλική ,σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν ισχύει ο οδηγός εδώ της πρώτης σελίδας?

Στο Miui.gr εψεις υπόψιν κάποιο λινκ?

Δεν το χειριζομαι εγώ το κινητό και δε θέλω να κάνω κάνα λάθος...

Ή Ελληνική κάνει update σαν την official αγγλική ,σωστά?

Ο οδηγός του πρώτου ποστ ισχύει. Λινκ αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να βάλω είμαι με κινητό και 2G αλλά εάν μπεις άνετα θα βγάλεις άκρη. Υπάρχει αναλυτικός Οδηγός βήμα βήμα. Προτιμότερο να βάλεις κάποια stable η οποία αναβαθμίζεται μόνη της κάθε φορά που υπάρχει νέα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός του πρώτου ποστ ισχύει. Λινκ αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να βάλω είμαι με κινητό και 2G αλλά εάν μπεις άνετα θα βγάλεις άκρη. Υπάρχει αναλυτικός Οδηγός βήμα βήμα. Προτιμότερο να βάλεις κάποια stable η οποία αναβαθμίζεται μόνη της κάθε φορά που υπάρχει νέα.

 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες.Οποτε μπορεσεις και καποιο λινκ θα βοηθουσε πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει μέσα η ρομ Play Store; Κάτι κάνεις λάθος.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...