Jump to content

Redmi Note 4G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα..μια ερωτηση..σκεφτομαι να αγορασω το εν λογω κινητο ..μιας και εχω αχτι να παιζω και κανενα game,και γενικοτερα να ''τραβαει'' το κινητο αξιζει ?και ποιο ειναι δυνατοτερο καθαρα απο θεμα specs ?αυτο με το snapdragon η με το mediatek αν γνωριζετε ?ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλημερα σε ολη την παρεα αυτου του φαντασικου κινητου. Μετα απο πολυ σκεψη κατεληξα και εγω σε αυτο το κινητο. Σας παρακολουθω εδω και ενα μηνα και μου εχετε δωσει πολλες θετικες εντυπωσεις για αυτο το κινητο. Θελω να το παραγγειλω απο αυτη τη σελιδα http://www.b2cbuying.com/hongmi-note-4g-fdd-lte.html δινει αρκετα free δωρακια και θα ηθελα να μαθω απο εσας που γνωριζεται αν ειναι αρκετα αξιοπιστοι. Περιμενα την παρουσιασει του νεου κινητου μπας και πεσει η τιμη του , αλλα βλεπω να μενει σταθεροι. Μηπως ξερεται αν θα πεσει η τιμη στο αμεσο μελλον;;;;; Και τωρα η τιμη φυσικα ειναι πολυ καλη, αλλα αν ειναι σε μια βδομαδα να πεσει η τιμη να περιμενω λιγο ακομη. Απο κει και περα ακνετε πολυ καλη δουλεια ακι πιστευω να τα καταφερω καλα οταν το παρω επιτελους στα χερια μου. Συγγνωμη αν σας κουρασα.....
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα αυτου του φαντασικου κινητου. Μετα απο πολυ σκεψη κατεληξα και εγω σε αυτο το κινητο. Σας παρακολουθω εδω και ενα μηνα και μου εχετε δωσει πολλες θετικες εντυπωσεις για αυτο το κινητο. Θελω να το παραγγειλω απο αυτη τη σελιδα http://www.b2cbuying.com/hongmi-note-4g-fdd-lte.html δινει αρκετα free δωρακια και θα ηθελα να μαθω απο εσας που γνωριζεται αν ειναι αρκετα αξιοπιστοι. Περιμενα την παρουσιασει του νεου κινητου μπας και πεσει η τιμη του , αλλα βλεπω να μενει σταθεροι. Μηπως ξερεται αν θα πεσει η τιμη στο αμεσο μελλον;;;;; Και τωρα η τιμη φυσικα ειναι πολυ καλη, αλλα αν ειναι σε μια βδομαδα να πεσει η τιμη να περιμενω λιγο ακομη. Απο κει και περα ακνετε πολυ καλη δουλεια ακι πιστευω να τα καταφερω καλα οταν το παρω επιτελους στα χερια μου. Συγγνωμη αν σας κουρασα.....

 

Χθες η Xiaomi ανακοίνωσε νέο κινητό, οπότε μπορεί μέσα στις επόμενες ημέρες να πέσουν λίγο η τιμή στα υπόλοιπα κινητά της, χωρίς αυτό να είναι σίγουρο. Το μαγαζί πάντως έχω ακούσει ότι είναι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Χθες η Xiaomi ανακοίνωσε νέο κινητό, οπότε μπορεί μέσα στις επόμενες ημέρες να πέσουν λίγο η τιμή στα υπόλοιπα κινητά της, χωρίς αυτό να είναι σίγουρο. Το μαγαζί πάντως έχω ακούσει ότι είναι καλό.

 

Από δύσκολο έως απίθανο το βρίσκω να πέσουν οι τιμές τουλάχιστον όχι άμεσα που θέλει η κοπέλα.. Πρόκειται για ναυαρχιδες οπότε δεν θα επηρεάσουν τις midrange συσκευές.. Έπειτα μέχρι να κυκλοφορησουν έχουμε καιρό..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα αυτου του φαντασικου κινητου. Μετα απο πολυ σκεψη κατεληξα και εγω σε αυτο το κινητο. Σας παρακολουθω εδω και ενα μηνα και μου εχετε δωσει πολλες θετικες εντυπωσεις για αυτο το κινητο. Θελω να το παραγγειλω απο αυτη τη σελιδα http://www.b2cbuying.com/hongmi-note-4g-fdd-lte.html δινει αρκετα free δωρακια και θα ηθελα να μαθω απο εσας που γνωριζεται αν ειναι αρκετα αξιοπιστοι. Περιμενα την παρουσιασει του νεου κινητου μπας και πεσει η τιμη του , αλλα βλεπω να μενει σταθεροι. Μηπως ξερεται αν θα πεσει η τιμη στο αμεσο μελλον;;;;; Και τωρα η τιμη φυσικα ειναι πολυ καλη, αλλα αν ειναι σε μια βδομαδα να πεσει η τιμη να περιμενω λιγο ακομη. Απο κει και περα ακνετε πολυ καλη δουλεια ακι πιστευω να τα καταφερω καλα οταν το παρω επιτελους στα χερια μου. Συγγνωμη αν σας κουρασα.....

 

Απο κει το πηρα και εγω 161$ μαζι με Nillkin Tempered Glass και Leather case .

Μια χαρα χωρις προβλημα η συναλλαγη .

Να ποσο εκανε να φτασει

2014-12-12 Παραγγελια

2014-12-16 01:38 The item is pre-adviced

2014-12-30 11:33 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκριση. Κατα πασα πιθανοτητα θα προχωρησω στην παραγγελια τις επομενες μερες. Αντε να το χαρω κι εγω οταν φτασει στα χερακια μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο κει το πηρα και εγω 161$ μαζι με Nillkin Tempered Glass και Leather case .

Μια χαρα χωρις προβλημα η συναλλαγη .

Να ποσο εκανε να φτασει

2014-12-12 Παραγγελια

2014-12-16 01:38 The item is pre-adviced

2014-12-30 11:33 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

Edited by dionisia78
Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση εσεις που ξερετε.....ειναι πιο καλο λετε αυτο

 

http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-2-4g-fdd-lte-smartphone-64bit-android-4-4-quad-core-4-7-inch-hd-screen-8-0mp.html

 

απο το ΝΟΤΕ 4G?????ποιο να προτιμησω τωρα που το ειδα?????

ευχαριστω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλη ειναι και η οθονη 5.5 ομως και εχω μπλοκαρει και πολλη αγωνια εχω γιατι θελω να κανω παραγγελεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση εσεις που ξερετε.....ειναι πιο καλο λετε αυτο

 

http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-2-4g-fdd-lte-smartphone-64bit-android-4-4-quad-core-4-7-inch-hd-screen-8-0mp.html

 

απο το ΝΟΤΕ 4G?????ποιο να προτιμησω τωρα που το ειδα?????

ευχαριστω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλη ειναι και η οθονη 5.5 ομως και εχω μπλοκαρει και πολλη αγωνια εχω γιατι θελω να κανω παραγγελεια!!!!

 

Είναι καλύτερο το Note 4G ... Σε ram - camera - οθόνη ... Ελπίζω να σε κάλυψα...

Edited by pficrx
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι ακομη, αν επιτρεπεται....τελωνειο πληρωσες η ολα ενταξει;;;

 

εχεις πμ .

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για επιβεβαίωση.

Όταν πήρα το κινητό έβαλα την GTV-4.12.19 και από τότε δεν έχω κάνει κάποιο update

Θέλω να βάλω την καινουρια 5.1.9. Αυτό το κάνω με τον OTA Updater? Πατάω απλά στο "Πατήστε γοα λήψη/flash"

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για επιβεβαίωση.

Όταν πήρα το κινητό έβαλα την GTV-4.12.19 και από τότε δεν έχω κάνει κάποιο update

Θέλω να βάλω την καινουρια 5.1.9. Αυτό το κάνω με τον OTA Updater? Πατάω απλά στο "Πατήστε γοα λήψη/flash"

Εφόσον έχεις ήδη ελληνική, κατεβάζεις από τον ΟΤΑ και εγκαθιστάς από την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για επιβεβαίωση.

Όταν πήρα το κινητό έβαλα την GTV-4.12.19 και από τότε δεν έχω κάνει κάποιο update

Θέλω να βάλω την καινουρια 5.1.9. Αυτό το κάνω με τον OTA Updater? Πατάω απλά στο "Πατήστε γοα λήψη/flash"

 

όποιος έχει την Ελληνική μην ξεχνάμε ότι update κάνουμε μόνο από την εφαρμογή ota updater , και όχι από το updater=Αναβάθμιση ,

 

εάν θέλουμε να κάνουμε εγκατάσταση της rom απο το ota updater

θα ελέγχουμε για αναβαθμίσεις μόνο από την εφαρμογή ota updater=>ΡΟΜ=>Διαθέσιμες ενημερώσεις

και μετά

Εργαλεία=>Αναβάθμιση=>πατάμε επάνω δεξιά τις τρις τελείες=>Επιλέξτε πακέτο αναβάθμισης=>επιλέγεις την rom στην

διαδρομή , OTA-Updater=>download=>Rom=>την επιλέγουμε φλασάρει ,

επανεκκίνηση

 

το καλύτερο

κατεβάζουμε ολόκληρη την rom , την τοποθετούμε χύμα στην εσωτερική του τηλεφώνου (όχι στην καρτούλα)

και την φλασάρουμε από το αναβάθμιση=Updater

Πηγη xiaomi-miui.gr

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις ήδη ελληνική, κατεβάζεις από τον ΟΤΑ και εγκαθιστάς από την αναβάθμιση.

A, δηλ η εγκατάσταση δεν γίνεταi από τον OTA (από τον οποίο κατεβαζω) αλλά από τον Updater(Αναβάθμιση); Ξαναρωτάω για να μην έχω κανένα θέμα...

 

oops ενώ έγραφα δεν είχα δει την απάντηση του villasg

Ακολουθώ άρα το τελευταίο, κατεβάζοντας από το site και φλασάροντας από το αναβάθμιση=Updater

thanks

Edited by raindog
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Εχω μια ερωτηση .

Πως μπορω να κανω αναδιοργανωση edit/delete τις επαφες μου μεσω του υπολογιστη ?

Δοκιμασα με το airdroid αλλα μου λεει οτι δεν γινετε .

Υπαρχει καποιος αλλος τροπος απο pc-windows να γινει αυτη η δουλεια ?

 

http://i.imgur.com/MaxWokA.png

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

πωσ τσεκαροθμε τιν γνισιοτητα του πωσ και που?

 

Κάτι δεν πάει καλά με εμένα....

.................

Μήπως εν τέλει έπεσα σε μαϊμού;;;;

 

 

Μια καλη λυση ειναι αυτη η εφαρμογη

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dmhxaq.kjdashkl

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Πριν 3 ημέρες παρέλαβα το εκπληκτικο Note 4g. Πανηγυρίζω... Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Με την ευκαιρία να ευχαριστήσω όσους μέσω αυτού του φόρουμ μοιράζονται τις γννώσεις τους.

 

Στο note μου πέρασα την ελληνική ρομ. 5.1.16. Το πρόβλημα που έχω είναι ότι το τηλ δεν είναι root. Το titanium backup και το rootchecker βγάζουν σχετικό μήνυμα.

 

Τι κάνω λάθος; Πω μπορώ να κάνω το τηλ. root?

 

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ροοτ το τηλέφωνο αν πας ασφάλεια - δικαιώματα την ενεργοποίεις από εκεί.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν πολύ απλό. Έγινε μέσα από το recovery σε λίγα δευτερόλεπτα.

 

Η ελληνικη rom παντως ειναι ηδη ρουταρισμενη, οποτε δεν χρειαζοταν κατι επιπλεον απο το recovery.

Link to comment
Share on other sites

To xiaomi μου ερχεται με multi. Αν μπορεί κάποιος, που σαι βρε τορα33-βόηθα- ας μας παραθέσει ενα λεπτομερη οδηγο που να εξηγει πως μπορει να γινει φόρτωση της επίσημης rom ωστε έπειτα να φορτωθει η ελληνικη.

ΤΟ λέω αυτο διοτι καποιοι εδω στο θρεντ προτεινουν να παραγγελνουμε το κινητο με την official κινεζοαγγλικη εκδοση κι επειτα να φορτωνουμε την Ελληνική rom. Εγω αν και το ζητησα αυτο στο minideal τελικα μου το εστειλαν με multilanguage. Πως μπορώ αγαπητοί συνάδελφοι να διορθώσω αυτό το «λάθος»;

Η βοήθεια σας είναι απαραίτητη και υπερπολύτιμη.

Μπορείτε να μας παραθέσετε και καποιο link που να εξηγεί τις ενέργειες που πρέπει να γίνουν.

Τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα. Μετά εντάξει. :ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλη σας μερα!!

δηλαδη για να καταλαβω αν το παραγγειλω με μουλτι θα ειναι προβλημα???

θα πρεπει να του περασω την ελληνικη εκδοση???

δεν θα ειναι ρουτ???

τι θα πρεπει να του πειραξω εγω που δεν κατεχω για να ειναι οκ???

ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλη σας μερα!!

δηλαδη για να καταλαβω αν το παραγγειλω με μουλτι θα ειναι προβλημα???

θα πρεπει να του περασω την ελληνικη εκδοση???

δεν θα ειναι ρουτ???

τι θα πρεπει να του πειραξω εγω που δεν κατεχω για να ειναι οκ???

ευχαριστω!!!!

Οχι δεν ειναι προβλημα, αλλα καποιοι εμπειροι χρηστες εδω, προτείνουν την αγορα xiaomi με την επισημη root αγγλοκινεζικη rom κι επειτα την φορτωση της ελληνικης . Υποστηριζουν οτι οι multilanguage rom δεν ειναι και τοσοκαλης ποιοτητας.

Περιμένουμε απαντήσεις.

Τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα. Μετά εντάξει. :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...