Jump to content

Redmi Note 4G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

μετά από 2 μήνες χρήσης είμαι απόλυτα ευχαριστημένος σε σχέση πάντα με τα χρήματα που δαπανησα. ξέρουμε πόσο sar έχει ; από πηγή πάντα
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη εάν έχει ξανά ερωτηθεί, αλλά πώς γίνεται κάθε νέα εφαρμογή που εγκαθιστώ να πηγαίνει στην 1η ή στην 2η σελίδα και όχι να φτιάχνει καινούρια 3η;
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Διάβασες και δεν βρήκες αυτό που θέλεις; Έχει απαντηθεί πολλάκις.

 

285 σελίδες thread τι να πρωτοδιαβασω έκανα μια έρωτηση κει και δεν απάντησε κανενας

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και πιο πάνω, η αυτονομία λογικά είναι στα ίδια περίπου με το 4g. Βέβαια δεν είναι κάτι απόλυτο αυτό, καθώς αυτό που καθορίζει σε μεγάλο βαθμό την αυτονομία είναι η χρήση του κινητού. Εννοείται ότι τα παιχνίδια πχ και οι ταινίες θα καταναλώνουν πιο γρήγορα την μπαταρία, αλλά πιστεύω ότι την 1 μέρα μπορεί να την βγάλει και με ζόρικη χρήση.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
285 σελίδες thread τι να πρωτοδιαβασω έκανα μια έρωτηση κει και δεν απάντησε κανενας

 

Υπάρχει και η αναζήτηση ξέρεις... forum είναι εδώ όχι εταιρική εξυπηρέτηση πελατών. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο επισημο site της Miui και στο αντιστοιχο ελληνικο,το οποιο τα παιδια εχουν μια πολυ καλη ελληνικη rom βασισμενη στην development miui.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η αναζήτηση ξέρεις... forum είναι εδώ όχι εταιρική εξυπηρέτηση πελατών. ;)

 

η αναζητηση του φορουμ δεν λειτουργει σωστα τεσπα κουβεντα κανουμε εδω οποιος δεν γουσταρει να απαντησει-βοηθησει ας μην το κανει δεν απαιτησα απο κανεναν τπτ οποιος απαντησε καλως τον ευχαριστω πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, τελικά έγινα root. Που μπορώ να βρω costum roms?

 

http://www.needrom.com/

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Στο επισημο site της Miui και στο αντιστοιχο ελληνικο,το οποιο τα παιδια εχουν μια πολυ καλη ελληνικη rom βασισμενη στην development miui.

 

Αυτήν την έχω ήδη περασμένη.

 

Ευχαριστώ Ziaba

Link to comment
Share on other sites

Από χθες μου λέει ότι υπάρχει μια νέα αναβάθμιση αλλά...

[ATTACH]55033[/ATTACH]

 

Ξέρει κανείς γιατί;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Είχε κάποια θέματα η συγκεκριμένη έκδοση και την απέσυραν τα παιδιά από τον server, μόλις διορθωθούν θα την ανεβάσουν πάλι.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Είχε κάποια θέματα η συγκεκριμένη έκδοση και την απέσυραν τα παιδιά από τον server, μόλις διορθωθούν θα την ανεβάσουν πάλι.

Έτοιμη είναι :p

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/4929-GTV-5-1-5-H-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CE%AD%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-MIUI-ROM-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B7/?postID=34997#post34997

 

Επίσης για Mi3w, Mi4, M2S, Mi2A

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

Οπότε λογικά, κάποια στιγμή αργότερα θα την πάρει και ΟΤΑ. Σωστά; Το ρωτάω γιατί το κινητό θα πάει σε άσχετο, οπότε με ενδιαφέρει να τα παίρνει ΟΤΑ, και να μην χρειάζεται το recovery.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Οπότε λογικά, κάποια στιγμή αργότερα θα την πάρει και ΟΤΑ. Σωστά; Το ρωτάω γιατί το κινητό θα πάει σε άσχετο, οπότε με ενδιαφέρει να τα παίρνει ΟΤΑ, και να μην χρειάζεται το recovery.

Η συγκεκριμένη δεν ξέρω εάν θα βγει στο ΟΤΑ. Εξάλλου δεν έχει νέα πράγματα, παρά βελτιώσεις στις μεταφράσεις. Η επόμενη, εφόσον είδες αυτή, που θα έχει και αλλαγές από τους κινέζους, θα την δει κανονικά στο ΟΤΑ. Απλώς να θυμάσαι, κατεβάζουμε από το ΟΤΑ και περνάμε την αναβάθμιση, το zip, μέσα από την αναβάθμιση του κινητού γιατί υπάρχει πιθανότητα να μπρικάρει ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους !!!!

Έχω διαβάσει όλο το foroum και θέλω να αγοράσω το κινητό...

Είναι αξιόπιστο το b2cbuying για αγορά του κινητού ?

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις συστήματος υπάρχει παντού επιλογή (gallery, camera π. χ. ) για αποθήκευση στην κάρτα sd.

Για αποθήκευση πχ αρχείων που κατεβάζεις από browser πηγαίνεις στις επιλογές του browser και βάζεις εσύ που θέλεις να κατεβάζει.

 

Δεν βρηκα τετοια επιλογη.θα μπορουσες να γινεις λιγο πιο σαφης?

Link to comment
Share on other sites

Για να σώζεις φώτο και βίντεο στην sd κάρτα πας Ρυθμίσεις - Κάμερα και ενεργοποιείς Αποθήκευση σε κάρτα sd.

Στον stock browser πηγαίνεις στο εικονίδιο κάτω δεξιά με τις 3 τελείες που είναι οι ρυθμίσεις, επιλέγεις Προηγμένα και εκεί έχει επιλογή Αλλαγή Τοποθεσίας Φακέλου Λήψεων, από όπου και επιλέγεις που θέλεις να αποθηκεύονται αυτά που κατεβάζεις. Συνήθως και οι περισσότερες εφαρμογές στις ρυθμίσεις τους σου δίνουν επιλογή για το που θα αποθηκεύουν.

 

Για να παρακάμψετε το γνωστό πρόβλημα της ΚΚ με την εγγραφή στην κάρτα SD, εγκαταστήστε από το Playstore το πρόγραμμα NextAppSDFix, δώστε του δικαιώματα root και τρέξτε το. Από εκεί και πέρα κάθε third party εφαρμογή θα έχει δικαίωμα να γράφει στην κάρτα. Αν φλασάρετε καινούργια rom επαναλαμβάνετε τη διαδικασία.

Edited by NikosChandolias
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Περνώντας εχθές την καινούρια ρομ αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Δεν μου λειτουργεί το W'up app κ δεν ξέρω που οφείλεται. Προσπαθώ να ακολουθήσω τις οδηγίες που μου λέει αλλά μπαίνοντας στις ρυθμίσεις εφαρμογών είναι όλα κλειδωμένα. Μήπως ξέρει κανείς να με βοηθήσει?

[ATTACH]55106[/ATTACH] [ATTACH]55107[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων μπας και στρώσει.

 

Έχω κάνει πολλές φορές, έχω σβήσει και εγκαταστήσει πολλές φορές το app αλλά τίποτα. :(

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση από την αρχή;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...