Jump to content

Redmi Note 4G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Δυστυχώς δεν έχει playstore εγκατεστημένο, αλλά το mi market. Επίσης, με το συνδέθηκε στο internet έκανε από μόνο του OTA update χωρίς κανένα πρόβλημα. Τώρα φορά την JHDCNBL40.0

Πάρτο από εδώ -> https://drive.google.com/file/d/0B11TRZbB0IuPbXpUZEItNWtNdU0/view?usp=sharing

 

Εδώ πως να βάλεις Playstore -> http://www.androidpit.com/how-to-install-the-play-store

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ! Θα το δοκιμάσω τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είναι αυτή η εκδοχή του note (4G), αλλά η octacore. Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και συγγνώμη όσους έβαλα σε μπελάδες.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος γι'αυτό; Εγώ έχω ένα hongmi εξακριβωμένα αυθεντικό και είχε το ίδιο recovery πριν βάλω TWRP.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δυστυχώς δεν έχει playstore εγκατεστημένο, αλλά το mi market. Επίσης, με το συνδέθηκε στο internet έκανε από μόνο του OTA update χωρίς κανένα πρόβλημα. Τώρα φορά την JHDCNBL40.0

 

Κάτι έχεις μπερδέψει η έκδοση που αναφέρεις αφορά το 3G και όχι το 4G, μάλλον είσαι σε λάθος thread!

 

Τελικά δεν είναι αυτή η εκδοχή του note (4G), αλλά η octacore. Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και συγγνώμη όσους έβαλα σε μπελάδες.

Το κατάλαβες την ώρα που το έγραφα...

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Αύριο θα παραγγείλω το εν λόγω κινητό! Σκέφτομαι να το παραγγείλω ή από το b2cbuying ή από το vickmall! To πρώτο είναι φθηνότερο! Εσείς από που μου προτείνεται? Κ επίσης να το παραγγείλω με την multi-ROM η την Original ROM(Chinese& English), έτσι και αλλιώς μετά σκέφτομαι να περάσω Ελληνική αν τα καταφέρω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Αύριο θα παραγγείλω το εν λόγω κινητό! Σκέφτομαι να το παραγγείλω ή από το b2cbuying ή από το vickmall! To πρώτο είναι φθηνότερο! Εσείς από που μου προτείνεται? Κ επίσης να το παραγγείλω με την multi-ROM η την Original ROM(Chinese& English), έτσι και αλλιώς μετά σκέφτομαι να περάσω Ελληνική αν τα καταφέρω!

 

Εαν ειναι να περασεις την Ελληνικη να τους πεις να ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΞΟΥΝ και να το στειλουν με την original Που εχει απο μαμα

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που θέλουμε το κινητό να είναι στα αγγλικά τι ζητάμε?

Να το κάνουν root, να αφαιρέσουν τις κινέζικες εφαρμογές και να περάσουν google playstore?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που θέλουμε το κινητό να είναι στα αγγλικά τι ζητάμε?

Να το κάνουν root, να αφαιρέσουν τις κινέζικες εφαρμογές και να περάσουν google playstore?

ευχαριστώ

 

Τίποτα από όλα αυτά

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα από όλα αυτά

 

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Επειδή το κινητό θα το παραγγείλω άμεσα ήθελα να ξέρω αν μπορώ να εγκαταστήσω την ελληνική rom (στην περίπτωση που δε με βολέψει η έκδοση στα αγγλικά) χωρίς να έχει γίνει root το κινητό,

 

επίσης αν έρθει με την official rom θα έχει την εφαρμογή google play για να μπορώ να εγκαθιστώ εφαρμογές ή πρέπει να ζητήσω να την εγκαταστήσουν?

 

Τις κινέζικες εφαρμογές που έχει εγκαταστημένες να ζητήσω να τις αφαιρέσουν?

 

σας ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Επειδή το κινητό θα το παραγγείλω άμεσα ήθελα να ξέρω αν μπορώ να εγκαταστήσω την ελληνική rom (στην περίπτωση που δε με βολέψει η έκδοση στα αγγλικά) χωρίς να έχει γίνει root το κινητό, NAI

 

επίσης αν έρθει με την official rom θα έχει την εφαρμογή google play για να μπορώ να εγκαθιστώ εφαρμογές ή πρέπει να ζητήσω να την εγκαταστήσουν? NAI

 

Τις κινέζικες εφαρμογές που έχει εγκαταστημένες να ζητήσω να τις αφαιρέσουν? NAI

 

σας ευχαριστώ και πάλι

Τα κόκκινα γράμματα...

Link to comment
Share on other sites

Τα κόκκινα γράμματα...

 

σ΄ευχαριστώ, όμως στην δεύτερη απάντηση το ναι που πάει?

 

Είναι ήδη εγκατεστημένη η εφαρμογή google play? ή

 

να ζητήσω να την εγκαταστήσουν?

Link to comment
Share on other sites

σ΄ευχαριστώ, όμως στην δεύτερη απάντηση το ναι που πάει?

 

Είναι ήδη εγκατεστημένη η εφαρμογή google play? ή

 

να ζητήσω να την εγκαταστήσουν?

 

Ναι στην έχουν ήδη εγκαταστήσει. Υπόψιν τα ελληνικά της multi δεν είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι στην έχουν ήδη εγκαταστήσει. Υπόψιν τα ελληνικά της multi δεν είναι καλά.

 

ok σ' ευχαριστώ.

Γι αυτό ρώτησα αν θα μπορώ να περάσω την ελληνική rom. Αν δω πως δε με βολεύει η multi να περάσω την ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

Τα κόκκινα γράμματα...

 

Σε περίπτωση που δεν το ζητήσουμε να αφαιρέσουν όλες τις κινέζικες συσκευές, όταν περάσουμε την ελληνική ROM θα σβηστούν!

Link to comment
Share on other sites

Όλο τα ίδια και τα ίδια ρωτάτε απλά πάρε το με την Original rom και εσύ του περνάς εδώ την ελληνική και είσαι ΟΚ με την ελληνική θα έχεις μια πλήρως λειτουργική χωρίς το παραμικρό κινέζικο, με play store root κλπ.

Απλά πράγματα είναι.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχει χαθεί το εικονίδιο του ραδιοφώνου... Πως το επαναφέρω;

Βγήκε καινούργια εφαρμογή ραδιόφωνο που είχε πολύ κινέζικο μέσα. Βγήκε fix στο φόρουμ της MIUI -> https://xiaomi-miui.gr/wp-content/uploads/downloads/roms/note-4g/FMRadio_Fix_dior_5.3.13.zip

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Πρόβλημα σε κινητό φίλου. Συγχωρέστε μου παρακάτω λάθη σε ορολογίες καθώς είμαι νέος στο android.

Αρχικά του πέρασα την Stable_3.5.0 (miui hellas) με τον 1ο τρόπο, συνέχιζε όμως η συσκευή να έχει κάποιο θεματάκι οπότε αποφάσισα να την περάσω με τον δεύτερο τρόπο από Recovery ώστε να κάνω και wipe cache κτλ.

 

Mπήκα σε Recovery, έκανα wipe cache και ίσως κάποιες ακόμη αντίστοιχες ενέργειες τύπου wipe user media και clean to install a new rom (καθώς ο υφιστάμενος οδηγός δεν αντιστοιχεί πλήρως με το recovery που βρήκα), και μετά πάω να κάνω install zip αλλά σε όποιο φάκελο και να πήγα, είτε στο sdcard είτε στο external_sd, δεν έβρισκε το αρχείο zip. Στο μεταξύ εγώ είχα περάσει το zip της rom τόσο στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης (όπου το είχα μετονομάσει σε update.zip) όσο και στο \downloaded_rom από όπου το είχα εγκαταστήσει με τον 1ο τρόπο.

 

Μπορείτε να μου πείτε τι πρέπει να κάνω τώρα? Υπάρχει περίπτωση να διαγράφηκε το zip στα διάφορα wipe που έκανα και να πρέπει να το ξαναβάλω στο κινητό με άλλο τρόπο?

Αν τυχόν βοηθά, όταν μπαίνω σε recovery μου βγάζει PhilZ Touch 6.55.0 και ClockwokMod v6.0.5.0.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Πρόβλημα σε κινητό φίλου. Συγχωρέστε μου παρακάτω λάθη σε ορολογίες καθώς είμαι νέος στο android.

Αρχικά του πέρασα την Stable_3.5.0 (miui hellas) με τον 1ο τρόπο, συνέχιζε όμως η συσκευή να έχει κάποιο θεματάκι οπότε αποφάσισα να την περάσω με τον δεύτερο τρόπο από Recovery ώστε να κάνω και wipe cache κτλ.

 

Mπήκα σε Recovery, έκανα wipe cache και ίσως κάποιες ακόμη αντίστοιχες ενέργειες τύπου wipe user media και clean to install a new rom (καθώς ο υφιστάμενος οδηγός δεν αντιστοιχεί πλήρως με το recovery που βρήκα), και μετά πάω να κάνω install zip αλλά σε όποιο φάκελο και να πήγα, είτε στο sdcard είτε στο external_sd, δεν έβρισκε το αρχείο zip. Στο μεταξύ εγώ είχα περάσει το zip της rom τόσο στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης (όπου το είχα μετονομάσει σε update.zip) όσο και στο \downloaded_rom από όπου το είχα εγκαταστήσει με τον 1ο τρόπο.

 

Μπορείτε να μου πείτε τι πρέπει να κάνω τώρα? Υπάρχει περίπτωση να διαγράφηκε το zip στα διάφορα wipe που έκανα και να πρέπει να το ξαναβάλω στο κινητό με άλλο τρόπο?

Αν τυχόν βοηθά, όταν μπαίνω σε recovery μου βγάζει PhilZ Touch 6.55.0 και ClockwokMod v6.0.5.0.

Αυτόν τον οδηγό έτρεξες!?

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/8489-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%9F%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%A5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-Full-Wipe-%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8C-ADB-Sideload-%CE%BC%CE%AD/?postID=38876#post38876

Link to comment
Share on other sites

Φίλε χίλια ευχαριστώ, δεν τον είχα βρει αυτόν, όλοι παρέπεμπαν σε άλλο link.

Θα το δοκιμάσω το βραδάκι και αν δεν τα καταφέρω ίσως ξαναενοχλήσω.

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά μπορείς απλώς να κλείσεις το κινητό, να βγάλεις την κάρτα μνήμης, να την συνδέσεις σε ένα pc, να περάσεις την rom που θέλεις, να την βάλεις πάλι στο κινητό και να μπουτάρεις στην recovery.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...