Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια παρελαβα. Φαινοταν καινουργιο με τις ζελατινες τ κτλπ... Αλλα το power button λιγο ''παιζει'', σαν να ειναι ετοιμο να βγει ενα πραγμα. Δεν ειναι πολυ σταθερο δηλαδη. Τυχαιο; Επισης, ειχε μεσα τ κουτι μια μεμβρανη και δεν ξερω αν την εβαλα καλα. Εχει μεσα πολλες ''φουσκιτσες''. Τι να κανω; (κοπελα ειμαι, μην παρεξηγειτε)

 

Απο εδώ ή απο Κίνα το πήρες???

 

όσο για τις φουσκάλες δες αυτό....

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό βγάζει φωτιά! Γιατί έτσι; Έχω φάει μεγάλη απογοήτευση. Τις εφαρμογές μαζεμένες δεν μπορώ να τις δω κάπου; Πήρα Card reader otg adata και δεν το διαβάζει. Απογοήτευση. Επίσης, έχει σοβαρά προβλήματα με το playstore. Κλείνει και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό βγάζει φωτιά! Γιατί έτσι; Έχω φάει μεγάλη απογοήτευση. Τις εφαρμογές μαζεμένες δεν μπορώ να τις δω κάπου; Πήρα Card reader otg adata και δεν το διαβάζει. Απογοήτευση. Επίσης, έχει σοβαρά προβλήματα με το playstore. Κλείνει και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

 

Με το playstore εγώ δεν έχω κάποιο θέμα... Αλλά όντως "βγάζει φωτιά" το κινητό. Έχουν περάσει κι άλλα smartphone από τα χέρια μου και κανένα δεν έκαιγε τόσο με 10 λεπτά angry birds (το τσεκαρα και με αυτό το παιχνίδι σήμερα).

 

Είναι θέμα lollipop? Διαχείρησης Ραμ? Lenovo? Ποιος ξέρει...

 

Ψιλό απογοήτευση ομως γτ κατά τα αλλά είναι τέλειο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

εχετε δοκιμασει συσκευες otg και δεν τις διαβαζει;; επειδη δεν παιρνει επεκταση μνημης, απο εφαρμογες βαζουμε οσο χωραει; μετα; αρχιζουμε και σβηνουμε;; υπαρχει τροπος με το ui του lenovo να βλεπουμε ολες τις εφαρμογες μαζεμενες η μπα;
Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε το θέμα με την αυτόματη ηχογράφηση κλήσεων ή όχι? Με την kit kat έγραφε κανονικά όλες τις κλήσεις. Με τη lollipop πρέπει κάθε φορά σε κάθε κλήση να επιλέγεις χειροκίνητα άν θες να καταγραφεί η κλήση ή όχι. Έλεος!!!
Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε το θέμα με την αυτόματη ηχογράφηση κλήσεων ή όχι? Με την kit kat έγραφε κανονικά όλες τις κλήσεις. Με τη lollipop πρέπει κάθε φορά σε κάθε κλήση να επιλέγεις χειροκίνητα άν θες να καταγραφεί η κλήση ή όχι. Έλεος!!!

 

νομίζω αυτό είναι το σωστό,γιατι να ηχογραφεί τα πάντα;

Link to comment
Share on other sites

νομίζω αυτό είναι το σωστό,γιατι να ηχογραφεί τα πάντα;

Γιατί ποτέ δεν ξέρεις ποια κλήση θα χρειαστεί να ξανακούσεις και γιατί είναι πολύ βαρετό να πρέπει να θυμάσαι να πατάς συνέχεια ένα κουμπί πριν την κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ποτέ δεν ξέρεις ποια κλήση θα χρειαστεί να ξανακούσεις και γιατί είναι πολύ βαρετό να πρέπει να θυμάσαι να πατάς συνέχεια ένα κουμπί πριν την κλήση.

 

Αυτό ακριβώς!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα έχω παρατηρήσει ότι ο ήχος στο ακουστικό δεν και πολύ δυνατός δεν τον ακούω καλά τον άλλον ή εντάσεις είναι στο τερμα, μήπως υπάρχει καμία ρυθμίσει για την ένταση του ακουστικού? Με τα υπόλοιπα τηλ ο ήχος ήτανε πολύ καλος.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά και από μένα..θέλω να αλλάξω κινητό και είχα σκοπό να πάρω το XPERIA Z3 αλλά βλέπω η τιμή του δεν πέφτει και αντιθέτως ανεβαίνει.Τον τελευταίο καιρό γλυκοκοιτάζω το Lenovo και μιας και έχω και tablet Lenovo χωρίς προβλήματα λέω να προχωρήσω στην αγορά του.Σήμερα η Lenovo το έχει 399 από 499 τι λέτε να το πάρω ή να περιμένω?
Link to comment
Share on other sites

Ζεσταίνεται σε βαθμό που να κλείνει μόνο του για προστασία; Έχω το LG G3 και αλλάζοντας το Launcher δουλεύει πιο καλά αλλά πάλι αυτό με την θερμοκρασία είναι ένα θέμα. Πάλι καλά είναι πλαστικό και όχι αλουμίνιο.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε το θέμα με την αυτόματη ηχογράφηση κλήσεων ή όχι? Με την kit kat έγραφε κανονικά όλες τις κλήσεις. Με τη lollipop πρέπει κάθε φορά σε κάθε κλήση να επιλέγεις χειροκίνητα άν θες να καταγραφεί η κλήση ή όχι. Έλεος!!!

 

 

Για ψάξε λίγο αυτό που σου γράφω... :)

 

Ρυθμίσεις > Ρυθμίσεις κλήσης > Αυτόματη εγγραφή > Ενεργοποίηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ζεσταίνεται σε βαθμό που να κλείνει μόνο του για προστασία; Έχω το LG G3 και αλλάζοντας το Launcher δουλεύει πιο καλά αλλά πάλι αυτό με την θερμοκρασία είναι ένα θέμα. Πάλι καλά είναι πλαστικό και όχι αλουμίνιο.

 

Αν περιμένω να δω ποτέ θα κλείσει από προστασία θα έχει καεί και το χέρι μου... :lol: :lol:

 

Το ανέφερα και καπου παραπάνω... Με 10 λεπτά angry birds, οθόνη και πίσω μέρος πάνω έκαιγαν... Δε μιλάμε για απλά ζεστάθηκε η συσκευή, μιλάμε για κάψιμο... :heat::heat::heat:

Link to comment
Share on other sites

Για ψάξε λίγο αυτό που σου γράφω... :)

 

Ρυθμίσεις > Ρυθμίσεις κλήσης > Αυτόματη εγγραφή > Ενεργοποίηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν περιμένω να δω ποτέ θα κλείσει από προστασία θα έχει καεί και το χέρι μου... :lol: :lol:

 

Το ανέφερα και καπου παραπάνω... Με 10 λεπτά angry birds, οθόνη και πίσω μέρος πάνω έκαιγαν... Δε μιλάμε για απλά ζεστάθηκε η συσκευή, μιλάμε για κάψιμο... :heat::heat::heat:

 

Αφού αυτό (αυτόματη ηχογράφηση κλήσεων) αφαιρέθηκε με τη lollipop. Το είχα το κινητό τότε και μετά από λίγο το πούλησα. Διορθώθηκε με νέα αναβάθμιση? Μιλάω για την ευρωπαική έκδοση όχι την κινέζικη.

Link to comment
Share on other sites

Για ψάξε λίγο αυτό που σου γράφω... :)

Το ανέφερα και καπου παραπάνω... Με 10 λεπτά angry birds, οθόνη και πίσω μέρος πάνω έκαιγαν... Δε μιλάμε για απλά ζεστάθηκε η συσκευή, μιλάμε για κάψιμο... :heat::heat::heat:

 

Δύο ώρες συνεχόμενες asphalt8 και το κινητό απλά ήταν ζεστό, όταν παλιότερα με s4 έψηνα αυγά στο 10λεπτο...

Μιλαω για ελληνικό και λολιποπ...

Link to comment
Share on other sites

Αφού αυτό (αυτόματη ηχογράφηση κλήσεων) αφαιρέθηκε με τη lollipop. Το είχα το κινητό τότε και μετά από λίγο το πούλησα. Διορθώθηκε με νέα αναβάθμιση? Μιλάω για την ευρωπαική έκδοση όχι την κινέζικη.

 

Ευρωπαικό με lollipop έχω και αυτή η ρύθμιση υπάρχει κανονικά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δύο ώρες συνεχόμενες asphalt8 και το κινητό απλά ήταν ζεστό, όταν παλιότερα με s4 έψηνα αυγά στο 10λεπτο...

Μιλαω για ελληνικό και λολιποπ...

 

Και εγώ ελληνικό με λολιποπ έχω... Λες να φταίει το παιχνίδι? :p:p :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

...

Και εγώ ελληνικό με λολιποπ έχω... Λες να φταίει το παιχνίδι? :p:p :lol::lol:

 

Ναι τα δικά σου birds είναι πιο αγριεμενα και σου τρώνε την μπαταρία... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δύο ώρες συνεχόμενες asphalt8 και το κινητό απλά ήταν ζεστό, όταν παλιότερα με s4 έψηνα αυγά στο 10λεπτο...

Μιλαω για ελληνικό και λολιποπ...

Συμφωνώ και γω. Μετά απο δοκιμασία καμία 6 πιστες Angry Birds 2 και η συσκευή είχε θερμοκρασία όπως οι άλλες συσκευές, όχι υπερβολικά πράγματα (αυγά και τέτοια ....). Ελληνική συσκευή με Lolipop ..... Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

αν γράφει row είναι ευρωπαϊκό; ή όχι απαραίτητα; επίσης, μου πέφτει πολύ γρήγορα η μπαταρία... δεύτερη μέρα χρήσης.... με δεύτερη πλήρη φόρτιση.... 9 ώρες ανοιχτό κινητό στο 50% με πολύ λίγη χρήση instagram, fb, browser. είναι φυσιολογικό;
Link to comment
Share on other sites

Οι μεγαλύτερες θερμοκρασίες που έχετε υπολογίσει για ram και cpu πόσο είναι;;; Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.Σκεφτομαι να παρω το vibe z2 pro αλλα το black.Στο public μου ειπαν οτι η αντιπροσωπεια φερνει μονο το χρυσο.θα εχω καποιο θεμα με το μαυρο?ειναι ευρωπαικο το μαυρο?θα το παρω απο το e-lenovo.gr Edited by matsas
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.Σκεφτομαι να παρω το vibe z2 pro αλλα το black.Στο public μου ειπαν οτι η αντιπροσωπεια φερνει μονο το χρυσο.θα εχω καποιο θεμα με το μαυρο??θα το παρω απο το e-lenovo.gr

Το έχει και σε προσφορά 399 ευρώ.νομιζω είναι ελληνικη version...

Link to comment
Share on other sites

Το έχει και σε προσφορά 399 ευρώ.νομιζω είναι ελληνικη version...

 

να παρω τηλεφωνο και τι ακριβως να ρωτησω ?ετσι για επιβεβαιωση?οπως καταλαβατε πεσατε σε ασχετο χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Έχω το μαύρο και μόλις το πήρα από το σέρβις της Αρβάτο, χωρίς κανένα πρόβλημα και περασμένο σε εγγύηση. Άρα δεν υπάρχει πρόβλημα. Στο καλύπτει η εταιρεία.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπήκα στο site της Lenovo να κάνω έλεγχο εγγύησης και μου γράφει ότι ημερομηνία έναρξης είναι το Μάρτιο του 15 και τελειώνει σε ένα χρόνο; Τι παίζει; Μου πούλησαν μεταχειρισμένο;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...