Jump to content

iNew V8


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το touchpad που υπάρχει στο πίσω καπάκι είναι διαστάσεων περίπου 5 χ 3. Δεν είναι σε όλη την επιφάνεια και αν δεν το χρησιμοποιείς μπορείς να το απενεργοποιήσεις μέσα από το μενού. Εγώ προσωπικά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

 

Η χρήση με το ένα χέρι είναι λίγο δύσκολη. Εξαρτάται βέβαια και το τι θες να κάνεις με το ένα χέρι και το πόσο μεγάλα δάχτυλα έχεις :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 64
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρακολουθώ το θέμα γιατί ενδιαφέρομαι για την αγορά του.

 

Έχω μπερδευτεί λίγο. Τελικά έχει τον CPU: MTK6592 Octa core, 1.7GHz που λέει στο Geekbuying, ή

τον CPU: MTK MT6591T 6 Core 1.5GHz που αναφέρει το forum μας ?

 

Όποιος μπορεί να μου λύσει την απορία, παρακαλώ.

 

Ευχαριστώ

Π.Α.Ο.Κ. Θύρα 4

Αγαπάτε Αλλήλους

Link to comment
Share on other sites

Έχει σίγουρα το MTK6591T, δεν θυμάμαι αν είναι στα 1.5 ή 1.7. Δεν έχω πια το κινητό για να σου το επιβεβαιώσω.

Γενικά είναι καλό κινητό. Πολύ καλή ROM με το Color OS.

''Nothing is Permanent .....Everything Change'':)
Link to comment
Share on other sites

H πρώτη βέρσιον είχε τον 6591 και 1 γίγα ραμ. Από τον τέλος Σεπτεμβρίου και έπειτα κυκλοφορεί με τον 6592 και 2 γίγα ραμ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παραθέτω την βοήθεια του nikstar για repartition της εσωτερικής μνήμης στα 3,5 γιγα, εξαιρετικά χρήσιμο...

 

Eδώ http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-iNew-V8-New-stock-firmware

υπάρχει οδηγός και link για την ρομ. Εγώ κατέβασα την ρομ από needrom (προφανώς είναι ίδια με την άλλη από baidu) αλλά είχα πρόβλημα να την φλασάρω με το SPMDT Flash Tool που περιγράφει ο οδηγός και την φλάσαρα με το Sp Flash Tools που χρησιμοποιούσα και για άλλα τηλέφωνα.

Επειδή όμως είχα πρόβλημα με το partition των εφαρμογών και γέμιζε (μόλις 1,5γίγα) το ξαναφλάσαρα με την εξής διαφορά.

Κατέβασε από το ποστ #5 στο ίδιο νήμα τα δύο EBR αρχεία που έχει. Αυτά είναι τροποποιημένα για 3,5 γίγα για το partition τψν εφαρμογών.

Αυτά τα αρχεία θα πρέπει να τα βάλεις και να αντικαταστήσεις τα υπάροντα (θα πρέπει να έχουν και το ίδιο όνομα) και θα το φλασάρεις επιλέγοντας Format και download. Αφού συνδέσεις το κινητό χωρίς την μπαταρία, την βάζεις αμέσως και θα ξεκινήσει το φλασάρισμα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εδω στην ελλαδα κοστιζει 240..λες να αξιζειι;;

 

Σε καμία περίπτωση. Διάβασε στο παρόν θέμα και θα πάρεις μια πλήρη εικόνα για το τι πρέπει να κάνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω την βοήθεια του nikstar για repartition της εσωτερικής μνήμης στα 3,5 γιγα, εξαιρετικά χρήσιμο...

 

Eδώ http://www.chinaphonearena...stock-firmware

υπάρχει οδηγός και link για την ρομ. Εγώ κατέβασα την ρομ από needrom (προφανώς είναι ίδια με την άλλη από baidu) αλλά είχα πρόβλημα να την φλασάρω με το SPMDT Flash Tool που περιγράφει ο οδηγός και την φλάσαρα με το Sp Flash Tools που χρησιμοποιούσα και για άλλα τηλέφωνα.

Επειδή όμως είχα πρόβλημα με το partition των εφαρμογών και γέμιζε (μόλις 1,5γίγα) το ξαναφλάσαρα με την εξής διαφορά.

Κατέβασε από το ποστ #5 στο ίδιο νήμα τα δύο EBR αρχεία που έχει. Αυτά είναι τροποποιημένα για 3,5 γίγα για το partition τψν εφαρμογών.

Αυτά τα αρχεία θα πρέπει να τα βάλεις και να αντικαταστήσεις τα υπάροντα (θα πρέπει να έχουν και το ίδιο όνομα) και θα το φλασάρεις επιλέγοντας Format και download. Αφού συνδέσεις το κινητό χωρίς την μπαταρία, την βάζεις αμέσως και θα ξεκινήσει το φλασάρισμα.

 

To λινκ σου είναι ημιτελές. http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-iNew-V8-New-stock-firmware

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

καλησπερα

εχω ενα iNew V8 (οχι το plus) και μου ραγισε η οθονη και το digitizer υπολειτουργει.

υπαρχει καποιο καταστημα στην θεσσαλονικη που να εχει ανταλλακτικα και να τα επισκευαζει;

αν οχι, γνωριζει κανεις καποιον αξιοπιστο πωλητη να αγορασω την οθονη+digit (απο ελλαδα - εξωτερικο), ωστε να την δωσω μετα να μου την περασουν;

 

πηρα τηλ Mobiteco και minya.gr αλλα θα παραλαβουν απο νεα χρονια, λενε.

η wap5 ειχε μια οθονη iNew V8 plus. δεν ξεραν κι αυτοι αν ταιριαζει στο απλο V8.

 

αν γνωριζει καποιος ας βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Μολις χτυπησα ένα iNew V8 plus (μου το διαβεβαιωσαν ότι εχει 2gb ram)από gearbest για την κυρα ,ηθελε ένα μεγαλο 5,5 ιντσων τηλ.,2gb ram,με καλες καμερες,καλη οθονη που να εχει και καποιον γοριλλα γιατι τις σπαει τις οθονες αβερτα,και που να κανει λιγα λεφτα (εγω δηλ. ηθελα αυτό το "λιγα λεφτα" ,δηλ. το πολύ 70-80 ευρω ταβανι),οσο και να εψαχνα δεν βρηκα κανενα που να ειχε ολο το παραπανω πακετο που εψαχνα.

Μα φυσικα πολλα δεν ηθελα,δηλ. με 70-80 ευρω?

Ημουν αναμεσα στο leagoo m5 plus και το bluboo maya αλλα και τα 2 και προβλήματα διαβαζω ότι εχουν και εχουν 8mpix interpolated στα 13mpix καμερες και δεν το συζηταω καν για τις μπροστινες καμερες των 2 παραπανω κινητών.

Τυχαια επεσα λοιπον πανω στο iNew V8 plus, το ξερω ότι είναι 2+ χρονων κινητο(και η coolpadαρα μου τοσο είναι!) ,το ξερω ότι δεν εχει 4g,εχει 2400 μπαταρια αλλα στα 58 ευρω(το 1/4 απ'οτι κοστιζε όταν βγηκε) μου φανηκε ευκαιρια!

Καλα εκανα η θα το μετανοιωσω,να δοσω ακυρω και να κοιτάξω για τιποτα αλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ηρθε της γυναικας μου το iNew V8 plus χθες και μαλιστα ηρθε rooted φοραει τον MediaTek MT6591Τ Octa Core 2GB RAM ,υπερβολικα καλο για τα 57 ευρω που κοστισε ,φοραει μια 4.4.2 του 2015 εχει όμως εγκατεστημενο ένα clean master και δεν μπορω να το απεγκαταστησω με τιποτα,πηγα ακομη και στο google play για να το κανω απεγκατασταση από εκει και την μονη δυνατοτητα που μου δινει είναι να σταματήσω τα update του clean master,ξερει κανεις τι να κανω?

Επισης ξερει κανεις πως μπορω να αλλαξω την εικονα του lockscreen,εχει έναν δρομο και τον big ben για εικονα υποδοχης ,αλλαξα θεματα αλλα τιποτα δεν γινεται.

Επισης αν ξερετε καμια πιο καλη η πιο πρασφατη ρομ custom και μη.

Link to comment
Share on other sites

Για τους κατοχους να ρωτησω καποια πραγματα γιατι τα χαρακτηριστικα με μπερδευουν απο σαητ σε σαητ

Εχει καρτα μνημης?

Εχει υπερυθρες (για τηλεκοντρολ)?

Απο wifi, gps κτλ πως τα παει? παλιοτερα τα inew ειχαν θεμα με το wifi παντα το ειχα υποψιν μου και τωρα σε αυτες τις τιμες φαινεται πολυ καλο.

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω το λιγο που το πιασα στα χερια μου (δεν με αφηνει η γυναικα μου να το παιρνω)μπορω να πω ότι για 57 ευρω που μου κοστισε είναι τζαμπα ακομη και 64-65 που κανει σημερα παλι είναι καλο deal,από κατι cubot note s και κατι homtom h7 pro που πηραν κατι φιλοι εχει αισθηση πολύ πιο premium το ν8,απο wifi και gps πολύ καλο ,από φωτος επισης στα επίπεδα του coolpad f1 που εχω που είναι πολύ καλες οι φωτος για 13mp ,το μονο που με χαλαει είναι ότι το βρισκω λιγο αργο στο σκρολαρισμα και παρολου που εχει εξαιρετικα φωτεινη και με ζωντανα χρωματα οθονη αν κοιτάξεις από πολύ πλαγια ασπριζει λιγο!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...