Jump to content

iNew V8


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

iNew V8 4G Mobile Phone,features MTK MT6591 6 Core Processor,with 5.5 Inch HD IPS Screen,RAM 2GB and ROM 16GB,based on Android 4.4.2 OS,with Full Lamination and OGS technology,support NFC,Back Touch and 4G Network.

 

iNew V8 Phone Features:

OS: Android 4.4.2

CPU: MTK MT6591T 6 Core 1.5GHz

GPU: ARM Mali400-MP2 700MHz

RAM 1GB,DDR3

Storage 16GB

Extend Card Support TF card up to 32GB extended

Sim Card: Dual SIM Card Dual Standby (Onda Micro SIM Card)

Brand:

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/1900/2100MHz

MS mode: WCDMA/GSM

Shell Material Plastic

Screen: Capacitive Touchscreen, 1280*720 High-resolution Screen

Size: 5.5 inch HD 5 Point Capacitive Multi Touch Display / OGS

Screen LCD PPI: 267

Resolution: 1280*720

Visible Angle: 178°

Display: IPS

Daul Camera: 13.0 mega pixels Rotating Camera with Dual Flashlights (Single 207 degree free rotating camera)

 

iNew V8 Phone Details:

Wireless transmission 3G,WIFI 802.11b/g/n,Bluetooth 2.0,EDGE,HSDPA,HSUPA

Navigation Built-in GPS chip(GPS+AGPS)

Google Play: Pre-installed

USB: USB 2.0

Speaker: 1511*1

Light sensor Support

Proximity sensor Support

Gravity Sensor Support

Bluetooth Support

Music/video Support

WAP Browser Support

Hand-writing Support

Skype Yes

Multilingual Support

Email and Browser: Yes, built in

WIFI: 802.11b/802.11g / 802.11n

Earphone Interface 3.5mm

Video:1080P Videp Play with formats of MP4/3GP/3G2/RM/RMVB/ASF/FLAC/APE/MOV etc.

Music MP3/WMA/FLAC/APE/WAV/RA/Ogg/MIDI/3GP etc.

Ebook UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2…

Bttery: 2400mAh

 

iNew V8 Phone contain:

1 x iNew V8 Android Smart Phone

1 x USB cable

1 x Charger

1 x Battery

 

iNew V8 4G Phone Weight: 159g

 

iNew V8 4G Size: 151*78*7.6mm

 

[ATTACH]46559[/ATTACH]

 

http://www.inewmobile.com/inew-v8-4g-5-5-inch-hd-screen-ram-2gb-mtk6591-6-core-android-4-4-smartphone-nfc.html

 

 

τι λετε?

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 64
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...ή αλλιώς, Oppo N1 clone.

όντως , τι κακό και αυτό πάλι , οι κινέζοι να αντιγράφουν τους κινέζους (να θέλουμε να πάρουμε ένα κινέζικο και να την πατήσουμε με τον κλώνο του) .. τεσπα και ένα βιντεάκι για το κινητό

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

τα καταστηματα το δινουν με 1 γιγα,στο inewmobile με 2 γιγα ραμ

Στο Coolicool πάντως βλέπω το δίνουν με 2GB ;)

Ωραίο φαίνεται πάντως....

Link to comment
Share on other sites

Ενα βιντεάκι ακόμα για το κινητό

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Στο Coolicool πάντως βλέπω το δίνουν με 2GB ;)

Ωραίο φαίνεται πάντως....

 

μια χαρα ειναι,λιγο ακριβο ομως,με ελαχιστα παρα πανω παιρνεις xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Ότι χειρότερο έχει κυκλοφορήσει σε αυτή την τιμή. Η Inew μετά το V3 νομίζει ότι έγινε samsung:lol:

 

Αναλυτικά :

 

iNew V8 4G Phone Features:

OS: Android 4.4.2 >> Δηλαδή 4.2.2 φτιαγμένη χωρίς OTA Updates

CPU: MTK MT6591 6 Core >>> Απλά κάτι φθηνό ενδιάμεσο για να πιάνουμε κότσους

RAM 2GB,DDR3 >> Με 6 core Μια φορά DDR3 δεν είναι σίγουρα

Service Provide: Unlocked Support 4G Network >>>> το module είναι σε δοκιμαστικό στάδιο, ακριβό και δεν έχει δοκιμαστεί ακόμα για LTE δίκτυα. Άρα στο συγκεκριμένο τηλέφωνο έχουν βάλει πατέντα απλά για να το βλέπει δεν δουλεύει σε 4G. Η mediatek τώρα ξεκινάει τις δοκιμές των ΜΤΚ6595 LTE το 6591 με τίποτα LTE

 

Screen: Capacitive Touchscreen, 1280*720 High-resolution Screen >>> Απαράδεκτη ανάλυση για την τιμή που το δίνουν

Size: 5.5 inch HD 5 Point Capacitive Multi Touch Display / OGS

Resolution: 1280*720

Visible Angle: 178°

Display: IPS

Daul Camera: 13.0 mega pixels Rotating Camera with Dual Flashlights >>> Αντίγραφο του HTC M8 δεν νομίζω!

iNew V8 4G Phone Details:

Wireless transmission 3G,WIFI 802.11b/g/n,Bluetooth 2.0,EDGE,HSDPA,HSUPA

Navigation Built-in GPS chip(GPS+AGPS)

Google Play: Pre-installed

USB: USB 2.0 >>> USB 2 με τέτοια τιμή? ΧΑΧΑΧΑ

Light sensor Support > Μόνο αυτοί οι σένσορες?

Proximity sensor Support> Μόνο αυτοί οι σένσορες?

Gravity Sensor Support> Μόνο αυτοί οι σένσορες?

 

Bttery: 2400mAh> Εμ βέβαια αφού έχεις οθόνη 1280Χ720

 

Εν τέλη παραμύθια της inew , πραγματικά την είχα σε εκτίμηση για το V3 τώρα άλλαξα γνώμη!

Προσωπικά πιστεύω ότι όποιος δώσει χρήματα για το εν λόγο τηλ. θα πετάξει τα λεψτά του.

 

Μόνο 100-110 ευρώ αξίζει αυτό και άν!

Link to comment
Share on other sites

Ότι χειρότερο έχει κυκλοφορήσει σε αυτή την τιμή. Η Inew μετά το V3 νομίζει ότι έγινε samsung:lol:

 

Κατι ακομα χειροτερο.Την ειδε ΟΡΡΟ.Tραγικη εταιρεια.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το σχολιο 8 (δυο πανω απο το δικο σου) δεν το διαβασες?

 

Και εσύ από που κατάλαβες ότι αυτός το έχει πάρει;;;

 

Ο φίλος ρωτάει αν κάποιος το έχει για να πει εντυπώσεις, όχι να κάνει εικασίες!!

 

Η απλά επειδή το σχολιάζει κάποιος ΧΩΡΙΣ να έχει την συσκευή θα πρέπει να πιστέψουμε αυτά που λέει;;;;

 

Για παράδειγμα λέει ότι δεν είναι κιτκατ. Που το ξέρει;;;; Δεν το ξέρει για αυτό και είναι λάθος αυτό που λέει. Είναι κανονική κιτκατ και όχι σε κάποιο ποσοστό 60-40 όπως ο ίδιος είχε φτιάξει μια ρομ για το iNew V3.

 

Γενικώς όλο αυτό το ποστ είναι πικρόχολο και στηρίζεται μόνο σε προσωπικές προτιμήσεις μιας και εκείνη την εποχή που το έγραψε το ποστ, το τηλέφωνο δεν είχε κυκλοφορήσει ακόμα και δεν θα μπορούσε να ξέρει πολλά από αυτά που είχει γράψει.

Link to comment
Share on other sites

Τα σχολια του smartdigi μου φανηκαν τεκμηριωμενα.Φαινεται οτι εχει καποιες γνωσεις και προσωπικα με καλυψαν απολυτα.Την iNew σαν εταιρεια δεν την εχω σε υποληψη και θεωρω πως υπαρχουν πολυ καλυτερες προτασεις σ αυτα τα λεφτα.Οπως θα προτεινα σε ολους να αποφυγουν το V3 (ειναι Νο1 σε πωλησεις στο to2c αλλα η μαζα ξεγελιεται πανευκολα.Ειδαν ολοι (οι πιο πολλοι ασχετοι) ωραιο στυλακι και υποτιθεμενη καμερα 13ΜΡ και σκασαν 200$),ετσι προτεινω να αποφυγουν και αυτο το μοντελο.

Ο καθενας κανει τις επιλογες του.Προσωπικα οφελος ειτε το παρει ειτε δεν το παρει δεν εχω κανενα.Μακαρι να βγει καλη συσκευη αλλα δεν το θεωρω πιθανο...

Μπορει να κανω λαθος...

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Τα σχολια του smartdigi μου φανηκαν τεκμηριωμενα.Φαινεται οτι εχει καποιες γνωσεις και προσωπικα με καλυψαν απολυτα.Την iNew σαν εταιρεια δεν την εχω σε υποληψη και θεωρω πως υπαρχουν πολυ καλυτερες προτασεις σ αυτα τα λεφτα.Οπως θα προτεινα σε ολους να αποφυγουν το V3 (ειναι Νο1 σε πωλησεις στο to2c αλλα η μαζα ξεγελιεται πανευκολα.Ειδαν ολοι (οι πιο πολλοι ασχετοι) ωραιο στυλακι και υποτιθεμενη καμερα 13ΜΡ και σκασαν 200$),ετσι προτεινω να αποφυγουν και αυτο το μοντελο.

Ο καθενας κανει τις επιλογες του.Προσωπικα οφελος ειτε το παρει ειτε δεν το παρει δεν εχω κανενα.Μακαρι να βγει καλη συσκευη αλλα δεν το θεωρω πιθανο...

Μπορει να κανω λαθος...

 

Και εσύ το ίδιο λάθος κάνεις.

Ακούς κάτι που ΕΣΥ θες να ακούσεις και το κρατάς χωρίς να το τεκμηριώσεις-διασταυρώσεις. Λες για την υποτιθέμενη 13mp κάμερα αναφερόμενος υποτιμιτικά για αυτήν. Μάθε λοιπόν ότι η κάμερα του iNew V3 είναι η ίδια που χρησιμοποιεί η Samsung σε ναυαρχίδες της ( Sony exmor ΙΜΧ135) πριν του S5.

Eίναι η καλύτερη κάμερα που μπορείς να βρεις σε κινητό σε αυτήν την κατηγορία (των 160-180$ και όχι των 200$ που αναφέρεις εσύ),

Καλό θα είναι να διαβάζουμε παραπάνω και να μαθαίνουμε περισσότερα ώστε να έχουμε μια πιο σωστή άποψη.

Τώρα την προτροπή σου να μην πάρει κανείς αυτό το τηλέφωνο επειδή το προηγούμενο μοντέλο της συγκεκριμένης εταιρίας δεν σου άρεσε, την προσπερνάω.

Αποδεικνύει περίτρανα αυτό που λέω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν υπάρχει λόγος για προσωπικές αντιπαραθέσεις. Ο καθένας είναι ελεύθερος να εκφράσει την άποψή του επιχειρηματολογώντας και αυτοί που διαβάζουν... κρίνουν αναλόγως.

 

Ωστόσο επειδή δεν υπάρχει λόγος στο συγκεκριμένο θέμα να δημιουργηθεί vs εταιριών, θα παρακαλέσω να επικεντρωθούμε στα της συσκευής του τίτλου και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από το inewphone.com

 

 

Reartouch, MTK6591T CPU, 16 Internal Memory, 2400mAh PLB battery, Android 4.4 OS.

 

Surrounded by silver streamlines, V8 is an artwork done with innovative idea and diligent efforts.

It s a masterpiece with stunning design, silver body, black screen and fabulous lines.

 

The rotatable camera catches every single moment that matters.

 

PI original graphic engine+ top optical modulex + ISP independent graphic chip + 3.0 graphic algorithm.

V8 is ensured to have the best shots of photos in any conditions. And the Beauty Mode will record the

person in your photo in the most beautiful way.

 

Whitening, thin face , beautiful eyes, elimination of black rim of eye, smart make-up, all done in

a moment and also live HD video supported.

 

With screen unlocked, touch the rear back of the phone to take quick photos.

V8 will never miss a great moment!

 

1.2 times the light capture than normal F2.2 aperture and one more lens. More light make the

photo clearer and the colors richer.

 

Compared with 1 CMOS, the 2 CMOS sensor do a better job in noise deduction and make the

night shots much clearer & more beautiful.

 

V8 is one of the most popular phones support HD video-taking. It s highly optimized for night

shots and what s more stunning, you can take photos while recording the video.

 

 

The 2 Corning glass is improved with better anti-friction and clearer display than the 1 . 40%

decrease in scratch and 40% increase in structural strength.

 

5.5” 1280*720 HD Resolution, enjoy iMax at home.

 

V8 is powered by a 1.5GHz MTK6591T CPU that highly accelerates the phone as fast as X box.

 

HiFi stereo --originated from professional Dirac system

Highly optimized for different earphones. Relive the voice to make you

feel on the sence .

 

V8 is installed with FOTA wireless upgrade system which be able to fix the bug online,

proceed the after sales service over cloud, meantime,

remind the upgrade of system and driver automatically.

 

Taking quick photos-touch the back cover and hold.Web browsing & reading-slide on the back cover.

 

 

Every detail of V8 is a good definition of

beauty. Silver body, double streamlines,

classic black screen and rotatable camera.

It s silver instead of gold that is

noble & elegant.

 

The newest android 4.4 OS is simpler, smoother, more beautiful and better in flash.

The best user experience ever with the latest UI & Google Now smart voice search.

Automatic adaption and excellent optimization of UI & display.

Let the Qaud core CPU has its full power on and enjoy the fantastic show.

 

Record every great moment in your own way by the rotatable camera

Synchronize with HD video, enjoy feast of vision by WIFI DISPLAY.

High-speed wireless transfer by NFC and Wireless Update.

Forget the ROM and let s have fun with V8 by easy access .

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Μόλις παρέλαβα την συσκευή και θα επανελθω με περισσότερες πληροφορίες σε κανα-δυο μέρες:)

 

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικες πάντως. Τουλάχιστον όσο αφορά στην μπαταρία, η οποία πάντως δεν έχει καμία σχέση με τα θέματα του V3.

 

EDIT: To WiFi του είναι πάρα πολύ καλό, εφάμιλλο ενός Laptop HP που έχω.

Το GPS του είναι άριστο! Ότι καλύτερο έχω δει σε κινητό.

Το screenshot είναι μετά από 15'' από την πρώτη ενερφοποίησή του!

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά ,

 

Μόλις σήμερα παρέλαβα και εγώ το Inew V8 .

Μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος με την επιλογή . Ανάμεσα σε μερικά που είχα - Umi X2, Doogee Pixels, Doogee DG550 μπορώ να πω πως είναι πολύ καλή επιλογή .

Συσκευασία αρκετά καλή , καλή ποιότητα στο Usb καλώδιο , φορτιστής ,ακουστικά θα δοκιμάσω και θα κάνω comment.

ROM: 4.4.2 KitKat Color OS , αρκετά Stable . Αν και δεν μου αρέσει καθόλου σαν εμφάνιση το Color OS ,ανταποκρίνεται καλά.

Σε δοκιμή με διάφορες εφαργμογές , ES EXPLORER YOUTUBE, FACEBOOK , MESSENGER, VIBER, CHROME, EVERNOTE, SKYPE, CHRONUS, ANDROID WEATHER λειτούργησε άψογα χωρίς κολλήματα.

Έχει μόνο ένα ελάττωμα (για μένα ) , έως τώρα δεν μπορώ να το κάνω ROOT . Σε έλεγχο που έκανα στο Google έχει μόνο επιλογή το vRoot αλλά δεν έχω πετύχει ακόμα - συνεχίζεται η προσπάθεια .

Camera: Αρκετά καλή χωρίς προβλήματα , σε έλεγχο που έκανα την ημέρα ή σε φωτεινό περιβάλλον έχει αρκετά καλή και γρήγορη ανταπόκριση , την νύχτα βγάζει σχετικά ικανοποιητικά , αν ''παίξεις'' και με τις ρυθμίσεις βελτιώνεται ακόμα καλύτερα . Η περιστρεφή της κάμερας όσες φορές το δοκίμασα δεν κόλλησε καθόλου . Το μικρόφωνο είναι πάρα πολύ καλό στην εγγραφή video με Clear Motion Rate(CMR). Flash light πολύ καλό - διπλό flash , αν ήταν λίγο πιο δυνατό θα το προτιμούσα . Αρνητικό : Πιστέυω σε έλεγχο που έκανα το flash θα μπορούσε ο χρόνος απόκρισης να ήταν λίγο καλύτερα για να έδινε ακόμα πιο φωτεινή φωτογραφία .

Touchpad/RearTouch: Ανταποκρίνεται πολύ καλά χωρίς κολλήματα ,δοκιμή φωτογραφία ,περιήγηση στο Μενού κτλ.

Οθόνη: Πολύ καλή , Gorrilla Glass 2 , αρκετά καλά χρώματα . Σε σύγκριση με ίδιας ανάλυσης κινητά είναι αρκετά φωτεινό και έντονα χρώματα , σε σύγκριση με FHD 1080p κινητά είναι λίγο κατώτερο(λογικό) .

Audio: Ο ήχος είναι πολύ δυνατός , σε δοκιμή ήχος κλήσης, Youtube, MP3, notifications είναι άψογος . Δοκίμασα με ακουστικά (όχι τα δικά του αλλά Sony, από κινητό HTC, Philips και ακούγεται ΤΕΛΕΙΑ .Ειδικά στο θέμα ακουστικού χαίρομαι ιδιαίτερα διότι με προηγούμενο κινητό που είχα ήταν αρκετά χάλια (Dooggee DG550) . Αναμένω και Xiaomi Pistons ακουστικά για πλήρη επιβεβαίωση.

 

Μπαταρία : Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα σε πλήρες φόρτιση αλλά δείχνει προς το παρών σχετικά χαμηλή κατανάλωση . Δοκιμάζω και σχολιάζω :):D .

 

Γενικά φαίνεται αρκετά καλό κινητό , όταν το κρατάς στο χέρι έχει πάρα πολύ καλή αίσθηση στο θέμα βάρους , είναι αρκετά ελαφρύ για 5,5 ινστών και αισθάνεσαι ότι είναι καλής ποιότητας . Σε σύγκριση που έκανα είναι πιο ελαφρύ από Zopo ZP998,Doogee DG550, Umi X2.

 

Με ενδιαφέρει αρκετά να γίνει ROOT το κινητό οπότε αν γνωρίζει ή το έχει κάνει ήδη κάποιος ας ρίξει ένα σχόλιο εδώ .

Θα δω και τις επόμενες ημέρες και συνεχίζω .

''Nothing is Permanent .....Everything Change'':)
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει ήδη το Root Genius αλλά δεν δεν γίνεται κάτι.

Από ότι διάβασα το vRoot κάνει την δουλειά αλλά έχουν κάνει κάποια βλακεία από fastcardtech με την προσπάθεια Root.

Συνεχίζω την προσπάθεια βέβαια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε δοκιμή πάντως το Inew v8 αυτές τις ημέρες, μπορώ να πω ότι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με την επιλογή μου.

 

Η Μπαταρία είναι μια χαρά, φορτίζει 100% και αρκετά γρήγορα, σχεδόν 2 ώρες. Είχαν αναφέρει πως το Inew v3 είχε προβλήματα με την μπαταρία αλλά το V8 είναι μια χαρά.

Το καλύτερο WIFI που έχω δοκιμάσει σε κινητό.

3G άψογο, GPS super και σε δοκιμή ανάμεσα σε πολυκατοικία, indoor κλειδώνει αμέσως.

''Nothing is Permanent .....Everything Change'':)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ρουταρει 2 v8 με το vroot.

Αργεί λίγο αλλά το πετυχαίνει!

Επίσης εγκαθιστά και μια κινεζια αλλά μπορείς να την βγάλεις εύκολα.

Κάνει 2-3 restarts μέχρι να σου πει ότι τέλειωσε. Επίσης και η supersu user εφαρμογή που βάζει είναι κινεζική αλλά μπορείς να κατεβάσεις το supersu apo to play, να του δώσεις δικαιώματα ρουτ από την κινεζική και μετά να την σβησεις.

Εσύ που κόλλησες?

Δοκίμασε με άλλο καλώδιο και επίσης πρέπει να ενεργοποιήσεις το usb debug από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

YEEEESSSS... Τελικά το έκανα Root, με το Root Genius, τουλάχιστον αυτή τη φορά πέτυχε... Πέρασα Superuser επιτυχώς, Xposed Framework κτλ μια χαρά. Ευχαριστώ πολύ πάντως.
''Nothing is Permanent .....Everything Change'':)
Link to comment
Share on other sites

YEEEESSSS......Xposed Framework κτλ μια χαρά.......

Eίχα την εντύπωση πως στο δικό μας ΟS δεν δουλεύει το xposed framework και το μπρικάρει.

Κάπου το είχα διαβάσει αυτό αλλά δεν θυμάμαι που:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έκανα (επιτέλους) root και πέρασα Xposed, Gravity Box δεν μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα .
''Nothing is Permanent .....Everything Change'':)
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις απο το τηλέφωνο;Δουλεύουν όλα καλά ή χρειάζεται να αλλάζουμε ρόμ και σε αυτο μέχρι να στρώσει; Απο κάμερα; Ανεβάστε καμιά φώτο να μας βοηθήσετε. Και λίγες πληροφορίες για τη μπαταρία παρακαλώ νομίζω ενδιαφέρει αρκετούς.Κοιτούσα το coolpad f1 αλλά για να δουλέψει σωστά θέλει όλη μερα πείραγμα και αν στρώσει.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι πολύ καλό. GPS και Wifi εξαιρετικά! Η μπαταρία του είναι και αυτή πολύ καλή. Βγάζει με βαριά χρήση μία ημέρα με 5-6 ώρες οθόνη. Σε νορμάλ χρήση άνετα 2 ημέρες!

Όσο αφορά την κάμερα τώρα (Sony exmor sensor) και πιο συγκεκριμένα για φωτογραφίες (δεν τραβάω βίντεο και δεν έχω άποψη) είναι πολύ καλή. Καλύτερο μοντέλο απο αυτήν του iNew V3 (που έχει πολύ καλή κάμερα) και με καλύτερο επεξεργαστή γραφικών και image processing, που έχει σαν αποτέλεσμα λιγότερο "κόκκο" (noise) σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

Ένα μειονέκτημα που έχει είναι το φλας. Παρότι που έχει 2 led είναι πολυ πιο αδύναμα από το ένα του iNew V3 (που έχει όμως πολύ καλό φλας) με αποτέλεσμα όχι τόσο καλές φωτο το βράδυ αν φβτογραφίζεις κάτι που βρίσκεται πάνω από 1-1,5 μέτρο μακριά σου.

Η λύση που έχω βρει για αυτό είναι η χρησιμοποίηση της εφαρμογής "A Better Camera". Το night shot mode που έχει κάνει θάυματα με την κάμερα του iNew V8. (σε δοκιμές με άλλα κινητά δεν έχει το ίδιο αποτέλεσμα και δεν προσφέρει τίποτα παραπάνω από ότι η στοκ εφαρμογή).

Θα ανεβάσω πιο μετά κάποια δείγματα για του λόγου το αληθές και για να καταλάβεις και τι εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πολύ καλό (έχω κάνει και άλλο σχόλιο πριν , αν τύχει και το δεις ελπίζω να βοήθησε ;):wacko: ).

Η ROM έχει πάρα πολύ καλή λειτουργία και πολύ καλή ανταπόκριση με πολύ λίγα bugs .

Ήχος , οθόνη, υποδοχή ακουστικών πολύ καλά.

Κάμερα πολύ καλή , το video είναι άψογο - με CMR ( Clear Motion Rate ) .

Φωτογραφική πολύ καλή την ημέρα και καλή τις βραδινές ώρες .

Το flash είναι πολύ καλό , αλλά πιστεύω πως χρειάζεται λίγο καλύτερη ρύθμιση στον χρόνο απόκρισης όταν βγάζεις φωτογραφία . Δεν ξέρω αν υπάρχει πρόγραμμα που μπορούμε να το διορθώσουμε αυτό , αν κάποιος γνωρίζει ας πει κάτι .http://www.4shared.com/download/I16o28Zcce/IMG_20140821_120540.jpg?lgfp=3000

http://www.4shared.com/download/eYj3Qa-_ba/IMG_20140821_120238.jpg?lgfp=3000

http://www.4shared.com/download/6qlw9ZL0ce/IMG_20140823_054339.jpg?lgfp=3000

http://www.4shared.com/photo/MOHAC5wmba/IMG_20140830_144501.html

http://www.4shared.com/download/qLu6g2-wba/IMG_20140830_144532.jpg?lgfp=3000

http://www.4shared.com/download/bFKQ95Quba/IMG_20140830_185743.jpg?lgfp=3000

http://www.4shared.com/download/lbVbIOW9ba/IMG_20140830_185754_1_HDR_.jpg?lgfp=3000

''Nothing is Permanent .....Everything Change'':)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω καποια πρωτα συμπερασματα βγηκαν.. Οσο αφορα τη μαμισια ρομ εινια πληρως μεταφρασμενη;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...