Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aκριβως ποσο κοστιζει δεν ξερω. Παρε τηλεφωνο στη σμαρτεκ να σου πουν ακριβως και να κρινεις αν αξιζει η επισκευη.

Επειδη εχουμε την ιδια παντως, εγω θα την επισκευαζα αν το κοστος ειναι μεχρι 180-200€.

Η αψογη οθονη, το 16:10 φορματ, ο φακος, το τηλεκοντρολ και η ΜΜ που εχει κανει γρηγορη τη συσκευη, εχει βγαλει ΤΕΛΕΙΩΣ απ το μυαλο μου την αναβαθμιση τοσο στο υποδεεστερο s2 οσο και στο (προς το παρον) πανακριβο s3.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Πήγα στην σμαρτεκ και μου είπαν ότι έχει στραβωσει το πλαίσιο. Όντως από εκεί που μπαίνει η Σιμ και μνημη. Οπότε η επισκευή του για οθόνη και πλαισιο είναι ασύμφορη.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
προσπαθώ να του κάνω επαναφορά συστήματος και μου ζητά κωδικό τον οποίο δεν θυμάμαι, γιατί κάποια στιγμή βγάζοντας την προστασία οθόνης μου ζήτησε κωδικό έβαλα εναν και τον ξεχασα και έκτοτε μου τον ζητά και όλο λαθος μου βγάζει, υπάρχει τρόπος να παρακάμψω τον έλεγχο αυτό και να επανεγκαταστήσω το λειτουργικό?
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να του κάνω επαναφορά συστήματος και μου ζητά κωδικό τον οποίο δεν θυμάμαι, γιατί κάποια στιγμή βγάζοντας την προστασία οθόνης μου ζήτησε κωδικό έβαλα εναν και τον ξεχασα και έκτοτε μου τον ζητά και όλο λαθος μου βγάζει, υπάρχει τρόπος να παρακάμψω τον έλεγχο αυτό και να επανεγκαταστήσω το λειτουργικό?

 

εγκατάσταση από υπολογιστή με odin δοκίμασες?

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
εγκατάσταση από υπολογιστή με odin δοκίμασες?

Αυτό έκανα και απλά εγκατέστησε το ήδη υπάρχον σύστημα οπότε μου έβγαλε πάλι τις ίδιες ρυθμίσεις

samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα παιδιά και καλό Πάσχα .

 

Έχω στην κατοχή μου ένα tab s 10.5 t800 και έπειτα από τρία χρόνια θέλω να του περάσω custkm rom. Απλά θα ήθελα την πιο πρόσφατη και σταθερή που υπάρχει ώστε να ρολαρει ομαλά η συσκευή .Αν μπορεί ας μου πει κάποιος που μπορώ να την βρω (είτε εδώ είτε σε pm ) και πως θα την περάσω .

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλό Πάσχα .

 

Έχω στην κατοχή μου ένα tab s 10.5 t800 και έπειτα από τρία χρόνια θέλω να του περάσω custkm rom. Απλά θα ήθελα την πιο πρόσφατη και σταθερή που υπάρχει ώστε να ρολαρει ομαλά η συσκευή .Αν μπορεί ας μου πει κάποιος που μπορώ να την βρω (είτε εδώ είτε σε pm ) και πως θα την περάσω .

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Ιron rom v3.2 απο το xda.

Ειναι ΜΜ, βασισμενη στη στοκ και δουλευουν ολα αψογα. Πολυ γρηγορη. Αν θελεις Ν, η resurrection ειναι σχετικα καλη αλλα την εχω δουλεψει λιγο και δεν εχω πληρη γνωμη. Στο λιγο που την εβαλα δεν ειδα καμμια διαφορα σε ταχυτητα με την Iron, γι αυτο ξαναγυρισα στην Iron.

Για τροπο φλασαρισματος δες ενα απο τα πολλα βιντεο στο youtube αρκετες φορες. Μολις το μαθεις απ εξω, θα εισαι ετοιμος να φλασαρεις. Κι εγω Λαμπροχριστουγεννα κανω ολα τα στησιματα, λογω ηρεμιας και ανεσης χρονου.

Link to comment
Share on other sites

Ιron rom v3.2 απο το xda.

Ειναι ΜΜ, βασισμενη στη στοκ και δουλευουν ολα αψογα. Πολυ γρηγορη. Αν θελεις Ν, η resurrection ειναι σχετικα καλη αλλα την εχω δουλεψει λιγο και δεν εχω πληρη γνωμη. Στο λιγο που την εβαλα δεν ειδα καμμια διαφορα σε ταχυτητα με την Iron, γι αυτο ξαναγυρισα στην Iron.

Για τροπο φλασαρισματος δες ενα απο τα πολλα βιντεο στο youtube αρκετες φορες. Μολις το μαθεις απ εξω, θα εισαι ετοιμος να φλασαρεις. Κι εγω Λαμπροχριστουγεννα κανω ολα τα στησιματα, λογω ηρεμιας και ανεσης χρονου.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ , θα το ψάξω και ότι χρειαστει θα ξαναρωτήσω.

Απλα ήθελα να ρωτήσω, κάτι σε oreo δεν παίζει ε ? Και αν όχι , η custom rom πιστεύετε ότι αξίζει τον κόπο από άποψη ταχύτητας σε σχέση με αυτήν που έχει περασμένη η sam (μιλώντας πάντα για την 6αρα)?

Link to comment
Share on other sites

Για Ο υπαρχει η Lineage αλλα με αρκετα bugs. Αν εχεις ορεξη να παιξεις, δοκιμασε την, δεν χανεις τιποτα.

Αλλιως, η iron ειναι πολυ γρηγοροτερη της στοκ και με καλυτερη μπαταρια. Το κυριοτερο ομως ειναι οτι επιτρεπει σε ολες τις εφαρμογες το pinch to zoom, κι οχι μονο σε μερικες οπως κανει η στοκ ΜΜ. Ετσι μπορω να εχω 4-5 παραθυρα ταυτοχρονα ανοικτα, σαν windows laptop δηλαδη. Αν σου χρειαζεται βεβαια κατι τετοιο. Αν οχι δοκιμασε την Ν resurrection.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε αναζητηση μπαταριας! Μετα απο δυο χρονια καθημερινων φορτισεων τα εχει φτυσει.

Εχετα να προτεινετε καποιο μαγαζι παιδια ή να προρτιμησω αγορα απο εβαυ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εγω αγορασα παλι την αυθεντικη της samsung παντως και ξεμπερδεψα...
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω αγορασα παλι την αυθεντικη της samsung παντως και ξεμπερδεψα...

 

Μηπως μπορεις να γινεις λιγο ποιο σαφης;; Απο καταστημα ή το εδωσες στην αντιπροσωπεια;;

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Για Ο υπαρχει η Lineage αλλα με αρκετα bugs. Αν εχεις ορεξη να παιξεις, δοκιμασε την, δεν χανεις τιποτα.

Αλλιως, η iron ειναι πολυ γρηγοροτερη της στοκ και με καλυτερη μπαταρια. Το κυριοτερο ομως ειναι οτι επιτρεπει σε ολες τις εφαρμογες το pinch to zoom, κι οχι μονο σε μερικες οπως κανει η στοκ ΜΜ. Ετσι μπορω να εχω 4-5 παραθυρα ταυτοχρονα ανοικτα, σαν windows laptop δηλαδη. Αν σου χρειαζεται βεβαια κατι τετοιο. Αν οχι δοκιμασε την Ν resurrection.

 

γεια σου, μηπως εχεις δει πουθενα να βγει καποια καλη rom για τo T800 oreo?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ασχοληθει επειδη

 

1. Ειναι καλοκαιρι

2. Ειμαι υπερευχαριστημενος απο την Iron MM rom που εχει ακομη πανω το tab.

3.Επειδη εχω παρει και το Galaxy Book, δεν ψαχνω οσο πριν τις εξελιξεις στο Tab S.

 

Σου υποσχομαι παντως να σου απαντησω αποψε. Αν και κατα τη γνωμη μου το Oreo, περαν του οτι ειναι native android, δεν με εντυπωσιασε ωστε να ξηλωσω την ΜΜ και να το φλασαρω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετα απο 2 χρονια αποφάσισα να ξαναχρησιμοποιησω το tab μου. Εχετε καμμια καλη ρομ να μου προτείνεται σταθερη και γρηγορη?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Βρήκα έναν ανταπτορα από micro usb σε hdmi αλλά λένε ότι και να συνδέσω την ταμπλέτα με την τηλεόραση δεν θα παίζει ..Ξέρει κανείς γιατί ?
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα έναν ανταπτορα από micro usb σε hdmi αλλά λένε ότι και να συνδέσω την ταμπλέτα με την τηλεόραση δεν θα παίζει ..Ξέρει κανείς γιατί ?

 

MHL 11pin adaptor θες που να έχει και είσοδο για φορτιστή.

Εγώ έχω έναν και δουλεύει κανονικά.

Προσοχή όμως. Αν έχεις κάνει root δε παίζει.

Θυμάμαμι ότι υπάρχει λύση γι αυτό, αλλά δεν θυμάμαι τη διαδικασία ακριβώς.

Έχουν περάσει και χρόνια :p

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Root ? Ωχ .Είδα κάτι αντάπτορες στο ebay που παίζουν χωρίς root και είναι αντιγραφή του original που κάνει 60 €
Link to comment
Share on other sites

Root ? Ωχ .Είδα κάτι αντάπτορες στο ebay που παίζουν χωρίς root και είναι αντιγραφή του original που κάνει 60 €

 

Δεν υπάρχουν αντάπτορες που παίζουν/δεν παίζουν ανάλογα το root.

Αυτό που είπα είναι ότι αν έχεις κάνει root δεν παίζει, είναι επειδή κλειδώνεται η εξοδος του κινητού, λόγω ψηφιακής προστασίας (πειρατεία...)

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Το ότι θα το έχω στην ταμπλέτα που είναι μόνο wifi ελπίζω να το επιτρέψει
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπερα, μπορει καποιος που εχει το αυθεντικο πριζακι του ταμπλετ να μου στειλει μια φωτο να δω τα χαρακτηριστικα γιατι το εχω χασει και θελω να το αγορασω ?

Εχω ψαξει παντου στο ιντερνετ και δεν το βρισκω. Ευχαριστώ.

 

8.4 inches

 

EDIT: Να διαγραφει ,εχω ανοιξει νεο θεμα..

Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...