Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αυτο εννοω. Για δοκιμασε, σε μια εφαρμογη, σε μια απο τις 2 πανω γωνιες της οθονης, να "συρεις" τη γωνια προς το κεντρο της οθονης.

Κυριως απο περιεργεια ρωταω βεβαια, καθως απ οτι διαβαζω η στοκ ΜΜ εχει τα ιδια λαγκς με την στοκ λολιποπ. Με βλεπω να περιμενω μεχρι να βγουν οι καστομ ΜΜ.

οχι δεν γίνεται το επιβεβαιώνω και πάλι, δοκίμασα να το σύρω από την γωνία του μπλε περιγράμματος της ανοικτής εφαρμογής αλλά τίποτα
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μου ήρθε οτα χθες η 6.0.1 στο t800 10.1 wifi....με μια πρόχειρη ματιά δεν είδα και τίποτα τρομερό....ειναι γαλλική έκδοση.

κι επιβεβαιώνω...no resize windows!

αθάνατη samsung....???

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

SOS....πήγα να περάσω την 6 μέσω Odin και έβγαλε failed, και τώρα δε το αναγνωρίζει ούτε στο smart switch αλλά ούτε στο kies για να γίνει επαναφορά...τι να κάνω ? Μου λέει η εγκατάσταση του firmware δεν έγινε και να το συνδέσω στο kies για να κάνω recover και στο smart switch μου λέει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζεται. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να το βάλω σε download mode αλλά πάλι βγάζει failed.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους... το ταμπλετ έχει αρχίσει εδώ και καιρό να μου βγάζει μήνυμα ότι βρέθηκε νεα κάρτα σιμ και να κάνω επανεκκίνηση... αν δεν κάνω εννοείται ότι δεν μπορώ να δεχτώ κλήσεις ούτε να κάνω. Έχω βγάλει την κάρτα και την έχω ξαναβάλει μερικές φορές, δεν δείχνει να μην πατάει καλά ή να έχει θέμα η σιμ.

Ποτέ δεν είχε θέμα και έχει κάνα μήνα που το κάνει αυτό.

Έχει συμβεί σε κανέναν και πως το αντιμετωπίζουμε;

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά δοκίμασε μία άλλη sim να δεις εάν συνεχίζει να στο κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά δοκίμασε μία άλλη sim να δεις εάν συνεχίζει να στο κάνει.

 

Οκ.. θα το διαβιβάσω(είναι της γυναίκας) να κάνει την αλλαγή. Το κακό είναι ότι το κάνει 1 φορά την μέρα άντε 2...αλλά είναι και μέρες που δεν το κάνει καθόλου.Και αλλαγή τόσο καιρό με τις σιμ είναι μπέρδεμα.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στο μοντέλο κύριοι 4g έχει βγει ΟΤΑ σε 6;

 

Εγώ την έκανα την Κυριακή την αναβάθμιση και σταμάτησε και ένα θέμα που είχε με την μη αναγνώριση της σιμ. Έπρεπε να το βάλω να ψάξει για αναβάθμιση γιατί από μόνο του ενώ το είχα στο αυτόματο δεν την είχε βρει.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Για το 10.5 LTE εχει βγει εδω και καιρο. Για το 8.4 LTE βγηκε σημερα. Για πολλες χωρες αλλα οχι για την Ελλαδα ακομα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα την Κυριακή την αναβάθμιση και σταμάτησε και ένα θέμα που είχε με την μη αναγνώριση της σιμ. Έπρεπε να το βάλω να ψάξει για αναβάθμιση γιατί από μόνο του ενώ το είχα στο αυτόματο δεν την είχε βρει.

Εντάξει φίλτατε, θα το τσεκάρω και εγω σε λιγο να δω... Κάποια διαφορά είδες γιατί εγώ με λίγες μέρες χρήσεις αποκλείεται να καταλάβω!!

 

Edit: Δεν μου βγάζει τίποτα ακόμα...

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει φίλτατε, θα το τσεκάρω και εγω σε λιγο να δω... Κάποια διαφορά είδες γιατί εγώ με λίγες μέρες χρήσεις αποκλείεται να καταλάβω!!

 

Edit: Δεν μου βγάζει τίποτα ακόμα...

 

Έχει δίκιο το παιδί που έγραψε ποιο πάνω ότι δεν βγήκε.. Εγώ σαν ανυπομονος όταν βγήκε η λολι πέρασα κάποια ξένη έκδοση Ευρωπαϊκή με τον τρόπο που είχαν πει τα παιδιά εδώ στο φόρουμ... όταν είπε ο φίλος ποιο πάνω ότι δεν έχει βγει σκέφτηκα ότι κάνει λάθος και μετά θυμήθηκα ότι είχα κατεβάσει άλλη ρομ που όμως έχει και Ελληνικά.

Υπομονή λοιπόν.. από διαφορά δεν έχω να σου πω πολλά γιατί το έχει η γυναίκα μου όποτε καταλαβαίνεις.. το μόνο σίγουρο είναι ότι λύθηκε το πρόβλημα που είχε να "χάνει την σιμ", πρόβλημα που έδειχνε hardware αλλά τελικά ήταν software.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την Iron Rom MM. Αν και την δουλεψα μολις 7 ωρες, ειναι πολυ γρηγορη, χωρις κανενα bug μεχρι τωρα, και με καλυτερο bluetooth απο τις custom Lolipop που ειχα προηγουμενα.

Το κερασακι στην τουρτα ειναι τα 5 εικονιδια-συντομευσεις στη lockscreen. Μου γλιτωνει 1 sec και εκνευρισμο καθε φορα που ανοιγω το ταμπλετ. Μπρανο στον dev!!

Αν ξερετε καποια custom note4f rom με συντομευσεις στη lockscreen, παρακαλω αναφερετε. Ειναι ο μοναδικος λογος να ρουταρω το στοκ ακομα νοτε4 μου.

Edit: Μολις ανακαλυψα οτι δεν εχει resizable windows. Εχει βεβαια multiwindow mode, αλλα δεν ειναι το ιδιο. Ελπιζω σε update αλλιως ψαχνω αλλη ρομ.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε ειδοποιηση και κατεβαζω 6.0.1 official περιπου 867 mb αν θυμαμαι.Σε 8,4 απλο.

Για να δουμε.

Αναμένουμε εντυπώσεις...

Ελληνικό το S;;;

Το 8.4 ή το 10. 5;

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο απο wind.Σε 8.4 απλο ειπαμε.Τωρα απο εντυπωσεις τι να σου πω.

Μεχρι στιγμης καλα παει.Δεν βλεπω σκαλωματα.Το μονο που με χαλασε ειναι οτι πια δεν μπορεις να μεταφερεις εφαρμογες κλπ στην sd καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο απο wind.Σε 8.4 απλο ειπαμε.Τωρα απο εντυπωσεις τι να σου πω.

Μεχρι στιγμης καλα παει.Δεν βλεπω σκαλωματα.Το μονο που με χαλασε ειναι οτι πια δεν μπορεις να μεταφερεις εφαρμογες κλπ στην sd καρτα.

Ωπαααα... Αυτό με τις εφαρμογές δεν μου αρέσει....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυστυχώς το ταμπλετ βούτηξε και έσπασε η οθόνη! (Εχω το 8.4 wifi)Ξέρει κανείς service και τιμή?

 

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Ωπαααα... Αυτό με τις εφαρμογές δεν μου αρέσει....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Εγώ πήρα την 6.0.1 και έχει μετακινηση εφαρμογών κανονικά, πρεπει να μπεις από τις ρυθμισεις μεσα στην εφαρμογή. Γενικά ελάχιστα ποιο γρήγορο έχει γίνει αν και δεν είχα ποτέ ιδιαίτερα παράπονα για τη χρήση που του κάνω. Είναι το 8.4 WiFi νομίζω πολωνικο απο skroutz

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσιστε τι γίνεται γιατί εγώ ακόμα να τσεκάρω για το αν έχει έρθει κι όλας αναβάθμιση.... ;)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσιστε τι γίνεται γιατί εγώ ακόμα να τσεκάρω για το αν έχει έρθει κι όλας αναβάθμιση.... ;)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Γίνεται σε καποιες εφαρμογές, οχι σε όλες, μαλλον έχει να κάνει με τις δυνατότητες καθε εφαρμογής, σαν δυνατότητα υπάρχει ομως.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω και εγώ το Android 6 στο Samsung Tab S 10.5 WiFi !
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μέσω ΟΤΑ δεν έχει βγάλει τίποτα ακόμα.... LTE έκδοση...

 

Στάλθηκε από το Tab S LTE χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Τρομακτικές διαφορές σε εμένα.

Σαν να αγόρασα καινούριο tablet!

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μέσω ΟΤΑ δεν έχει βγάλει τίποτα ακόμα.... LTE έκδοση...

 

Στάλθηκε από το Tab S LTE χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και σε μένα τίποτα ακόμα και το κοιτάζω κάθε μέρα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...