Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σαι καλα -περιπτερο o ήχος μου ακούγεται λίγο σιγανός υπάρχει κάτι που να μπορώ να κάνω; Προέρχομαι απο tab 2 και εκεί ο ήχος ήταν τούμπανο.

 

Δεν ξερω αν υπαρχει προγραμματακι που κανει boost τα ηχεια (αν και θα ηταν επικινδυνο σε δυνατο video-mp3 να τα καψεις)

Αν ξερει καποιος καποιο τετοιο προγραμμα ... ?

 

Οταν λεω ομως οτι δεν ειναι και απο τα πιο δυνατα ηχεια της αγορας (μιλαω για το 10.5 αυτο εχω) εννοω οτι δεν ειναι Τουμπανο, αλλα ΟΚ μια χαρα ακουγεται.

 

Μηπως το αρχειο που εβαλες να παιξει ηταν γραμμενο σε χαμηλη ενταση ?

Δοκιμασε 2-3 ακομα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω αν υπαρχει προγραμματακι που κανει boost τα ηχεια (αν και θα ηταν επικινδυνο σε δυνατο video-mp3 να τα καψεις)

Αν ξερει καποιος καποιο τετοιο προγραμμα ... ?

 

Οταν λεω ομως οτι δεν ειναι και απο τα πιο δυνατα ηχεια της αγορας (μιλαω για το 10.5 αυτο εχω) εννοω οτι δεν ειναι Τουμπανο, αλλα ΟΚ μια χαρα ακουγεται.

 

Μηπως το αρχειο που εβαλες να παιξει ηταν γραμμενο σε χαμηλη ενταση ?

Δοκιμασε 2-3 ακομα...

υπάρχουν διάφορα mod για ήχο αλλά πρέπει να είσαι root

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και το mx player χωρίς root σε software ή hardware+ decoder μια χαρά κάνει boost την ένταση τωμ ηχείων πάνω απ' το "μαμήσιο" (το έχω δοκιμάσει με ακουστικά μόνο, φαντάζομαι γίνεται και κανονικά απ' τα ηχεία). Βέβαια δεν το πολυχρησιμοποιώ (το boost) γιατί όταν βγαίνεις εκτός specs ανεβαίνει πολύ η ένταση στα ακουστικά - αν δεν τα συνδέσεις υποθέτω κινδυνεύεις ίσως και να κάψεις τα ηχεία με συνεχή χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η λολιποπ και στα ελληνικα tab S. Καλλιο αργα παρα ποτε. Εγκαθισταται τωρα.

 

επιτελους αλλα ποιο μοντελο ακριβως ?

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η λολιποπ και στα ελληνικα tab S. Καλλιο αργα παρα ποτε. Εγκαθισταται τωρα.

 

αν παμε σε 5αρα, ο γυρισμος σε 4.4.2 σημαινει και Knox 100% ή απλα ειναι πιθανο?

Επισης, εχουμε ρομ απο lollipop που να υποστηριζει ελληνικα (οχι γραφω ΣΜΣ τωρα αλλα αν μελλοντικα θελω να μην βαζω περιττες εφαρμογες) ωστε να ριξω με odin μια αλλη που να ειναι σταθερη?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη για την καθυστερηση αλλα η πραγματικη ζωη προηγειται της εικονικης.

Προκειται για το SM-T800 (10.5 Wifi 16gb). Η αναβαθμιση ειναι η 5.0.2 και κατεβηκε μονη της χωρις να ρωτησει αν θελω να την εγκαταστησω. Οταν κατεβηκε τοτε με ρωτησε. Ολα τα μενου πλεον ασπρα (κακο σε μια οθονη με το απολυτο μαυρο), αλλα η αντιδραση πλεον στις εντολες ειναι εμφανως πιο αμεση. Το δικο μου δεν ειχε λαγκ για να βελτιωθει αλλα το recent apps ειναι ομαλοτατο σε αντιθεση με το νοτε4. Δυστυχως εξακολουθει να μπλοκαρει τριτες εφαρμογες απ το να γραψουν στην εξωτερικη καρτα. Ιδου και η νεα ταυτοτητα του tab S.

Και κατι που δεν το εχω δει σε αλλη λολιποπ, διατηρησε τα 5 εικονιδια στη lockscreen!!...

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνεις disable το auto download της αναβάθμισης; Έχω δει το μενού που απενεργοποιείς τις αυτόματες αναβαθμίσεις αλλά σε άλλες Samsung συσκευές έχει τύχει παρόλο που δεν το έχω τσεκαρισμένο να κατεβάζει την αναβάθμιση, όπως λέει κι ο φίλος παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εξακολουθει να μπλοκαρει τριτες εφαρμογες απ το να γραψουν στην εξωτερικη καρτα.

 

Δεν είχανε πει πως διορθώθηκε αυτό με τη lollipop;;

Δηλαδή πχ o Es Exlorer ή το QuickPic ακόμα δεν αφήνει εγγραφή στην sd??

Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα ενα launcher να σου δινει τη δυνατότητα να βαλεις σε landscape mode το dock στα πλαγια και οχι κατω, και να σου επιτρέπει να βαλεις πολλα εικονίδια στο dock.

Μονο 1 βρηκα (δοκίμασα καμια 15ρια launchers) Με root / exposed γίνεται και με το nova. Αλλα αυτος εχει πολυ περισσότερες δυνατότητες.

Tsf launcher 3D. Ειναι ποιο αργός από το nova που χρησιμοποιω χρόνια αλλα εχει πολυ μεγαλες δυνατότητες.. Αξιζει να τον δοκιμασετε ειδικά σε ταμπλετα. Στο κινητο εξακολουθω να χρησιμοποιω nova.

Πλην των αλλων εχει την τρομερη δυνατότητα να ριθμιζεις ξεχωριστα τα παντα σε landscape και portait mode.

Δηλαδη μπορεις να εχεις αλλη διασταση σε ενα widget, και στα εικονίδια, και αλλη θεση, σε landscape και αλλη σε portait ωστε να φαίνονται σωστα παντα και οχι πατημενα. Επίσης εχει πολυ περισσότερα εφε απο nova. Κακώς εχει τοσες λιγες πωλησεις, ειναι πολυ εντυπωσιακός launcher..

Να και ενα Screenshot απο tsf / tab s8.4

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2015-06-03-14-53-42_zps78z8qdyt.png

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχανε πει πως διορθώθηκε αυτό με τη lollipop;;

Δηλαδή πχ o Es Exlorer ή το QuickPic ακόμα δεν αφήνει εγγραφή στην sd??

Οχι. Καμμια εφαρμογη τριτου δεν γραφει στην εξωτερικη καρτα. Αλλα αυτο ισχυει για ολες τις στοκ λολιποπ απ οτι ειδα χθες.

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Καμμια εφαρμογη τριτου δεν γραφει στην εξωτερικη καρτα. Αλλα αυτο ισχυει για ολες τις στοκ λολιποπ απ οτι ειδα χθες.

 

Ο es και ο solid εχουν την δυνατοτητα να μεταφερουν αρχεια και να κανουν εργασιες απο και προς την sd, απλα σου ζηταν να τους δωσεις δικαιωματα

Link to comment
Share on other sites

Δικαιωματα σημαινει ρουτ.

 

Οχι,τετοιου τυπου,χωρις root οταν θα θελησεις να μεταφερεις απο και προς στην sd σε ρωτουν εαν τους το επιτρεπεις και επιλεγεις που θες να μεταφερεις,το κανεις μονο την πρωτη δορα και σεν στο ξαναζηταει,δοκιμασε το ειναι πολυ ευκολο εγω δεν μπορω να στο εξηγησω καλα

Link to comment
Share on other sites

Ο es και ο solid εχουν την δυνατοτητα να μεταφερουν αρχεια και να κανουν εργασιες απο και προς την sd, απλα σου ζηταν να τους δωσεις δικαιωματα

Ο μαμά δεν το κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Οχι,τετοιου τυπου,χωρις root οταν θα θελησεις να μεταφερεις απο και προς στην sd σε ρωτουν εαν τους το επιτρεπεις και επιλεγεις που θες να μεταφερεις,το κανεις μονο την πρωτη δορα και σεν στο ξαναζηταει,δοκιμασε το ειναι πολυ ευκολο εγω δεν μπορω να στο εξηγησω καλα

Το δοκιμασα με τον es και δεν με αφησε.

Ο μαμά δεν το κάνει;

Ολα τα στοκ προγραμματα εχουν προσβαση στην εξωτερικη sd, αλλα μονο αυτα. Τα τριτα οχι, τουλαχιστον στη δικη μου περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα με τον es και δεν με αφησε.

 

Ολα τα στοκ προγραμματα εχουν προσβαση στην εξωτερικη sd, αλλα μονο αυτα. Τα τριτα οχι, τουλαχιστον στη δικη μου περιπτωση.

 

Δοκιμασες με lollipop και δεν σε αφησε? Κατι εκανες λαθος

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν βρίσκω τον φορτιστή (μάλλον μου τον πέταξε η γυναίκα στο... τίναγμα του παπλώματος).. μπορεί κάποιος να μου πει ποιο είναι το μοντέλο για να το αγοράσω; είναι για το 8.4 μοντέλο.. αν μπορεί κάποιος ευχαριστώ πολύ..
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν βρίσκω τον φορτιστή (μάλλον μου τον πέταξε η γυναίκα στο... τίναγμα του παπλώματος).. μπορεί κάποιος να μου πει ποιο είναι το μοντέλο για να το αγοράσω; είναι για το 8.4 μοντέλο.. αν μπορεί κάποιος ευχαριστώ πολύ..

....

[ATTACH]61747[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

....

[ATTACH]61747[/ATTACH]

 

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου 8 μηνων 10.5 wifi απο το πλαισιο πηρε ota πριν 5 μερες χωρις καν να τσεκαρω για αναβαθμιση. Αρα θα ερθει σε ολα τα ελληνικα συντομοτατα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...