Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορώ στο πληκτρολόγιο να επιλέξω να χρησιμοποιώ το SwiftKey και όχι το Android ; Εννοώ το συνδεδεμένο με Bluetooth πληκτρολόγιο.

Δεν ξέρω για SwiftKey ..το ποιο σωστό για εξωτερικά πληκτρολόγια..(η με bluetooth , με usb,κπλ) χρειάζεται κάτι τέτοιο(πάρα πολύ καλο πρόγραμμα ,με πολλές παραμετροποιησεις) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apedroid.hwkeyboardhelper (κρύβει το πληκτρολογιο ,δεν φαίνεται στην οθόνη ) για μπορείς να εκμεταλλεύεσαι όλη την οθόνη.....

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Θήκη ή stand για κατακόρυφη θέση υπάρχει τίποτα αξιόλογο για το 10.5? Αυτή η κλασσική θήκη το στηρίζει σε κατακόρυφη θέση ή μόνο οριζόντια κάθεται με ασφάλεια το tablet? http://www.ebay.com/itm/111567709925?_trksid=p2055119.m1438.l2649&var=410560894636&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλή φαίνεται. Ευχαριστώ. Είχες και μεταφορικά? Αυτή που έδειξα εγώ επάνω δηλαδή δεν το κρατάει κατακόρυφα ε?

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω καταλήξει (σύμφωνα με τις ανάγκες μου) στην αγορά του Tab S 8.4 και ήθελα την βοήθεια σας σε 2 θέματακια που με προβληματιζουν:

 

1/ Να πάρω την έκδοση LTΕ ή την απλή? Πλέον σχεδόν όλα τα μαγαζιά έχουν free WiFi ενώ επιπλέον στο πρόγραμμα συμβολαίου στο κινητό έχω 2Gb/ μήνα οπότε αν δεν είμαι σε μαγαζί μπορώ να συνδέσω την ταμπλέτα με το τηλέφωνο και να "δανειζομαι" Internet. Μπορεί να γίνει αυτό?? Δεν το έχω κάνει αλλά μου έχουν πει ότι γίνεται σχετικά εύκολα?

 

2/ Επίσης, υπάρχει η δυνατότητα να γίνει root? Δεν θέλω custom rom και μπλεξίματα, απλά και μόνο για να μπορώ να διαγράψω τα άχρηστα προ-εγκατεστημενα προγράμματα και για να μπλοκάρω τις διαφημίσεις των εφαρμογών.. Έψαξα λίγο στις σελίδες του topic αλλα δεν βρήκα κάτι σχετικό. Αν υπάρχει κάποιος σύνδεσμος θα ήθελα αν μπορεί καποιος να με παραπέμψει!

 

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια!

...Sign of Living Fast
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω καταλήξει (σύμφωνα με τις ανάγκες μου) στην αγορά του Tab S 8.4 και ήθελα την βοήθεια σας σε 2 θέματακια που με προβληματιζουν:

 

1/ Να πάρω την έκδοση LTΕ ή την απλή? Πλέον σχεδόν όλα τα μαγαζιά έχουν free WiFi ενώ επιπλέον στο πρόγραμμα συμβολαίου στο κινητό έχω 2Gb/ μήνα οπότε αν δεν είμαι σε μαγαζί μπορώ να συνδέσω την ταμπλέτα με το τηλέφωνο και να "δανειζομαι" Internet. Μπορεί να γίνει αυτό?? Δεν το έχω κάνει αλλά μου έχουν πει ότι γίνεται σχετικά εύκολα?

 

2/ Επίσης, υπάρχει η δυνατότητα να γίνει root? Δεν θέλω custom rom και μπλεξίματα, απλά και μόνο για να μπορώ να διαγράψω τα άχρηστα προ-εγκατεστημενα προγράμματα και για να μπλοκάρω τις διαφημίσεις των εφαρμογών.. Έψαξα λίγο στις σελίδες του topic αλλα δεν βρήκα κάτι σχετικό. Αν υπάρχει κάποιος σύνδεσμος θα ήθελα αν μπορεί καποιος να με παραπέμψει!

 

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια!

 

Καλησπερα φιλε μου, εχω το 8,4" LTE.

Λοιπον, θα σου πω τη δικη μου εμπειρια και εσυ αποφασιζεις.

Το LTE οντως δεν χρειαζεται συχνα, καθως παντου βρισκεις wifi.. Το θεμα ειναι οτι πχ εγω το ταμπλετ το χρησιμοποιω σε ταξιδια οπου δεν εχει wifi, Πχ Πλοιο, ή διακοπες κτλ οπου τυχαινει πολλες να βρισκω κακο, χαλια wifi, επισης πλεον ολα τα μαγαζια εχουν αλλα σε πολλα ειναι τραγικο, δεν λειτουργει κτλ. Ετσι, αν η χρηση που θες να κανεις ειναι κυριως ιντερνετ, τοτε το LTE θα το χρειαστεις..Απο την αλλη, το να βλεπεις ταινιες, να διαβαζεις κτλ, δεν απαιτει ιντερνετ, θα αντεξεις και λιγο χωρις. Εγω ειχα ηδη ενα cu και το εριξα εκει μεσα καθως μου βαζουν ΜΒ συνεχεια αλλοι, χωρις να βαλω καρτα, και κανω hotspot το ταμπλετ για φιλους, πχ σε ταξιδι με αμαξι. Το να κανεις το κινητο σου hotspot μου το ειχαν προτεινει και μενα, ομως μηπως αυτο δεν ειναι ευκολο? εγω εχω Ζ3compact με μια απο τις καλυτερες μπαταριες τις αγορας και παλι δε θα βασιζομουν σε αυτο, εσυ θα μπορεις να το υποστηριξεις ή θα το ανοιξεις και θα ξεμενεις απο μπαταρια? Αν η διαφορα τιμης ειναι μικρη (απο ο,τι θυμαμαι ειναι πολυ μικρη) δεν αξιζει να αφησεις το LTE.

 

Οσο για ρουτ, γινεται αλλα χανεις εγγυηση, και εκει τελειωνει το πραγμα για μενα.

 

Τελος. επειδη ετυχε να ειμαι σε σεμιναριο το ΣΚ και να χρησιμοποιω το ταμπλετ για σημειωσεις..διαπιστωσα παλι ποσο τραγικο ειναι το lag, σε αναζτησεις στο google, να λαγκαρει, στο evernote? τι να πω, πραγματικα με ξενερωνει γιατι πιστευα οτι πηρα ενα τουμπανο, και εχει το ιδιο lag με το xperia M των 90 ευρω που εχω.. Κατα τα αλλα, ειναι γρηγορο, αλλα επειδη εγω δεν παιζω παιχνιδια, δεν με απασχολει αυτο, και μου τη δινει αυτο το Lag. Προσωπικα καταληγω στο οτι αν επαιρνα σημερα θα επαιρνα Z3c tablet καθως το ειδα παλι προσφατα και αν και θεωρω το tab S Πιο ομορφο, εκεινο δεν ηταν κακο, ουτε ειχε κακη οθονη, και κυριως πηγαινε σφαιρα.. και με καλυτερη διαχειριση ενεργειας..Εχω βαρεθει να ανεβοκατεβαζω την φωτεινοτητα εδω, ειναι ανικανο να το κανει μονο του! και οποιος δεν εχει samsung μπορει να καταλαβει τι εννοω.

αυτα απο μενα..μπορεις να πεις οτι ειμαι κολλημενος με sony, αλλα δε θεωρω πως ειμαι. Απλα με τα δικα μου κριτηρια, τεκμηριωσα τι μαρεσε και τι οχι στο καθε προιον. Αν ημουν κολλημενος θα ειχα παρει το σονυ το ταμπλετ. α! οσο για το lag, δεν ειναι οτι το λεω μονο εγω, το εχω δει σε πολυ κοσμο και κυριως το ταμπλετ μου το εχουν δοκιμασει αρκετοι και οντως τους εχει κανει εντυπωση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλή φαίνεται. Ευχαριστώ. Είχες και μεταφορικά? Αυτή που έδειξα εγώ επάνω δηλαδή δεν το κρατάει κατακόρυφα ε?

η θήκη που δείχνεις απ οτι βλέπω το κρατάει κατακόρυφα.εγώ σου έδωσα άλλη μια λύση που έχω δοκιμάσει εγώ και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.Όσον αφορά την τιμή, πήγε 28 ευρώ με τα μεταφορικά.

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα :Έχω το tab s 8.4 wifi . Όταν ομως η μπαταρία φτάνει προς το τέλος, κανει κατι περιεργα drops. Πάει πχ αποτο 11 στο 8% απευθειας και απο το 8 στο 5%.Μολις σβήσει(dead battery) αν το ξανανοιξωμου βγαζει πχ 15%.Έχει κανείς κάτι αντίστοιχο?
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα :Έχω το tab s 8.4 wifi . Όταν ομως η μπαταρία φτάνει προς το τέλος, κανει κατι περιεργα drops. Πάει πχ αποτο 11 στο 8% απευθειας και απο το 8 στο 5%.Μολις σβήσει(dead battery) αν το ξανανοιξωμου βγαζει πχ 15%.Έχει κανείς κάτι αντίστοιχο?

 

ναι σε πολλους το κανει.. και μενα εχει τυχει να μου σβησει απο μπαταρια ενω ειχα GPS και ειχε 15%, εφτασε 0%, εκλεισε, το ανοιξα παλι και πηγε 26%..

Τωρα τελευταια καπως εχει στρωσει αλλα δεν το αφηνω να φτασει πατο. ομως τα κανει αυτα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα :Έχω το tab s 8.4 wifi . Όταν ομως η μπαταρία φτάνει προς το τέλος, κανει κατι περιεργα drops. Πάει πχ αποτο 11 στο 8% απευθειας και απο το 8 στο 5%.Μολις σβήσει(dead battery) αν το ξανανοιξωμου βγαζει πχ 15%.Έχει κανείς κάτι αντίστοιχο?

Το είχα, το πήγα στο service και μου αλλάξανε και μπαταρία και φορτιστή. Μετά δεν το ξαναέκανε. Εάν είσαι μέσα σρο 6μηνο θα σου πρότεινα να το πας.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα. Έχω συνδέσει το tablet σε μια έξοδο aux που έχει το αυτοκίνητο για να ακούω μουσική ή τηλεόραση. Όταν όμως ταυτόχρονα το φορτίζω δημιουργούνται τρομερά παράσιτα. Τί μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε συνδεση bluetooth. Γλιτωνεις και το καλωδιο και την απωλεια απο την auxiliary συνδεση.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς εδώ μέσα καμία custom rom? Έχω συνηθίσει να βάζω ό,τι custom υπάρχει άμεσα γιατί πολύ απλά μου δίνουν πολύ περισσότερα από το τάμπλετ που χρυσοπλήρωσα. Root? Εύκολο? Επικίνδυνο?

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς εδώ μέσα καμία custom rom? Έχω συνηθίσει να βάζω ό,τι custom υπάρχει άμεσα γιατί πολύ απλά μου δίνουν πολύ περισσότερα από το τάμπλετ που χρυσοπλήρωσα. Root? Εύκολο? Επικίνδυνο?

Για rom στο http://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s ..με root Χάνεις την εγγύηση για Πάντα !! (knox =1)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά την θεωρώ υπερεκτιμημένη την εγγύηση. Τις περισσότερες φορές αν θες να την χρησιμοποιήσεις λόγω κάποιου σπασίματος/υγρασίας, δεν ισχύει. Αν είχε κάποιο πρόβλημα εξ αρχής θα φαινόταν μέσα στο πρώτο 15ήμερο, και στην τελική, πόσοι εδώ μέσα την αξιοποίησαν? Δεν αναφέρομαι σε DOA, αλλά μετά από κανά 3μηνο δηλαδή. Τι μπορεί να συμβεί που να χρειαστώ την εγγύηση και να μη μπορώ να το κάνω με την βοήθεια των φίλτατων developers?

 

Και μια άλλη ερώτηση που έχω να κάνω είναι αν ξέρει κανείς αν χάνεται η εγγύηση της Samsung ή και του καταστήματος. Διότι από το κατάστημα που το αγόρασα εγώ δίνουν 3 χρόνια έξτρα εγγύηση από το κατάστημα τους ανεξάρτητα των 2 της αντιπροσωπείας.

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Στο νοτε2 της γυναικας μου αλλαχτηκε η πλακετα γιατι ξαφνικα σταματησε να λειτουργει τo gps, σε αλλες περιπτωσεις υπηρχαν προβληματα ειτε επειδη δεν φορτιζε σωστα η μπαταρια ειτε γιατι δεν δουλευε σωστα η καμερα. Μιλαω για προβληματα hardware και αναφερομαι μονο στο νοτε2 που το εχω και το παρακολουθω 2 χρονια. Τα προβληματα αυτα δεν βγαινουν παντα αμεσως. Βεβαια μετα τα 2 χρινια και αφου εληξε η εγγυηση του περασα καστομ ρομ και η συσκευη μεταμορφωθηκε τοσο πολυ ωστε αντι να παρω το νοτε4 πηρα το tab S.

Στο δικο μου tab S η κατασταση ειναι super. Καθολου lags ολα τρεχουν οπως πρεπει και η μπαταρια κραταει πολυ. Ο μονος περιορισμος ειναι οτι δεν μπορω να γραψω στην εξωτερικη καρτα, κατι που το κανω στο νοτε2 μου λογω της καστομ ρομ. Δυστυχως δεν ειναι σε ολους ετσι απ οτι διαβαζω. Ειναι σιγουρο οτι με μια καστομ ρομ θα βελτιωθουν τα πραγματα. Προσωπικα ομως θα δοκιμαζα καθε αλλο "μη ροοτ" τροπο βελτιωσης της καταστασης. Με το καλημερα που λενε στη σμαρτεκ σε χρεωνουν 150-200€ για πλακα.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου tab S η κατασταση ειναι super. Καθολου lags ολα τρεχουν οπως πρεπει και η μπαταρια κραταει πολυ.

 

πραγματικα, πες μου τι χρηση κανεις και παει τοσο καλα..

εγω θεωρω οτι το εχω χαλαρο, και το λαγκ το βλεπω στα παντα.. Ο μονος λογος που δεν το εχω αλλαξει ειναι γιατι μονο το ipad μαρεσει πιο πολυ αλλα δε με ψηνει να παω σε apple, αλλα μηπως το πας πολυ χαλαρα? δε θελω να το παω σερβις, θεωρω οτι το lag δεν ειναι προβλημα του δικου μου, ομως εσενα γιατι δεν λαγκαρει? :(

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 ταυτοχρονα παραθυρα hancom excel και ιντερνετ browser (5-10 tabs), 3 λογαριασμοι mail πολυ συχνο τορρεντ κατεβασμα, καθολου παιχνιδια (για παιχνιδια εχω το pc), και οπως και ολοι φανταζομαι σειρες και ταινιες με τον mx player. Μεγαλα-μικρα excelοφυλλα ανοιγουν αμεσως ενω και η γκαλερι κυλαει χωρις σπασιματα. Η δε μπαταρια κρατα γυρω στο 9ωρο sot με bluetooth keyboard & mouse. Δεν ξερω τι εννοεις βαρια ή χαλαρη χρηση αλλα σε ιδια χρηση στο νοτε 2 με στοκ 4.4.2 οταν ετρεχε απο πισω το utorrent ολα πηγαιναν λιγο πιο "τεμπελικα". Με custom rom πλεον τα παντα γινονται αμεσως και στο νοτε2, ενω πλεον μπορω να γραφω και στην εξωτερικη sd χωρις περιορισμους, γι αυτο αλλωστε δεν μετακομισα στο νοτε4.

Αυτο ειναι και το μοναδικο που με τρωει στο ελληνικο μου tab S 10.5 wifi.

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 ταυτοχρονα παραθυρα hancom excel και ιντερνετ browser (5-10 tabs), 3 λογαριασμοι mail πολυ συχνο τορρεντ κατεβασμα, καθολου παιχνιδια (για παιχνιδια εχω το pc), και οπως και ολοι φανταζομαι σειρες και ταινιες με τον mx player. Μεγαλα-μικρα excelοφυλλα ανοιγουν αμεσως ενω και η γκαλερι κυλαει χωρις σπασιματα. Η δε μπαταρια κρατα γυρω στο 9ωρο sot με bluetooth keyboard & mouse. Δεν ξερω τι εννοεις βαρια ή χαλαρη χρηση αλλα σε ιδια χρηση στο νοτε 2 με στοκ 4.4.2 οταν ετρεχε απο πισω το utorrent ολα πηγαιναν λιγο πιο "τεμπελικα". Με custom rom πλεον τα παντα γινονται αμεσως και στο νοτε2, ενω πλεον μπορω να γραφω και στην εξωτερικη sd χωρις περιορισμους, γι αυτο αλλωστε δεν μετακομισα στο νοτε4.

Αυτο ειναι και το μοναδικο που με τρωει στο ελληνικο μου tab S 10.5 wifi.

πάντα οι custom είναι καλύτερες rom !

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 ταυτοχρονα παραθυρα hancom excel και ιντερνετ browser (5-10 tabs), 3 λογαριασμοι mail πολυ συχνο τορρεντ κατεβασμα, καθολου παιχνιδια (για παιχνιδια εχω το pc), και οπως και ολοι φανταζομαι σειρες και ταινιες με τον mx player. Μεγαλα-μικρα excelοφυλλα ανοιγουν αμεσως ενω και η γκαλερι κυλαει χωρις σπασιματα. Η δε μπαταρια κρατα γυρω στο 9ωρο sot με bluetooth keyboard & mouse. Δεν ξερω τι εννοεις βαρια ή χαλαρη χρηση αλλα σε ιδια χρηση στο νοτε 2 με στοκ 4.4.2 οταν ετρεχε απο πισω το utorrent ολα πηγαιναν λιγο πιο "τεμπελικα". Με custom rom πλεον τα παντα γινονται αμεσως και στο νοτε2, ενω πλεον μπορω να γραφω και στην εξωτερικη sd χωρις περιορισμους, γι αυτο αλλωστε δεν μετακομισα στο νοτε4.

Αυτο ειναι και το μοναδικο που με τρωει στο ελληνικο μου tab S 10.5 wifi.

 

δεν ξερω αν παιζει ρολο το LTE, που ειναι το δικο μου, και κουραζει ισως το σημα, κτλ αλλα εγω κανω λιγοτερα και λαγκαρει, πχ εχω evernote ανοιχτο και παταω home button και το κατεβασμα γινεται slowmotion...δεν λεω να το κανεις 5 φορες και να το κανει και τις 5, αλλα κυριως οταν πρωτοχρησιμοποιεις κατι,που δεν δικαιολογειται σε αυτα τα specs.Ποσο μαλλον οταν κανω διαφορες εναλλαγες σε εφαρμογες, παντου lag, δεν μου εχει κολλησει ποτε, ομως καμια φορα γινεται εκνευριστικο ολο αυτο. Ειδικα αν βιαζεσαι. Πατας Home button πχ να το κλεισεις να φυγεις και δεν το ακουει, περνανε 1-2 δευτερολεπτα να κατεβασει τα παντα.Οχι παντα αυτο αλλα εχει συμβει.

Τελος παντων, ισως να παιξω και εγω με ρομ σε κανα χρονο γιατι δε σκοπευω να το δωσω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε και ο alex22800 οι custom roms ειναι παντα καλυτερες τοσο σε ταχυτητα οσο και σε καλουδια. Θεωρουσα υπερβολικες τις γνωμες αυτων που φλασαραν αλλα οταν το δοκιμασα στο νοτε2 μου πειστηκα. Αλλα στο tab S ακομα κι αν αργουσε λιγο δεν θα εχανα την εγγυηση με τιποτα. Δυστυχως αν και κορυφαιο σε specs το ταμπλετ ειναι ο ορισμος του τζοκερ. Κι αν σου κατσει? ( το λαγκ, η μπαταρια που δεν φορτιζει,η καμμενη πλακετα-πιξελς...κλπ). Απαραδεκτος ποοιοτικος ελεγχος υποψιαζομαι. Κατι που δεν ισχυει στα υπολοιπα κορυφαια σαμσουνγκ, τουλσχιστον οχι σε τετοιο βαθμο.
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε και ο alex22800 οι custom roms ειναι παντα καλυτερες τοσο σε ταχυτητα οσο και σε καλουδια. Θεωρουσα υπερβολικες τις γνωμες αυτων που φλασαραν αλλα οταν το δοκιμασα στο νοτε2 μου πειστηκα. Αλλα στο tab S ακομα κι αν αργουσε λιγο δεν θα εχανα την εγγυηση με τιποτα. Δυστυχως αν και κορυφαιο σε specs το ταμπλετ ειναι ο ορισμος του τζοκερ. Κι αν σου κατσει? ( το λαγκ, η μπαταρια που δεν φορτιζει,η καμμενη πλακετα-πιξελς...κλπ). Απαραδεκτος ποοιοτικος ελεγχος υποψιαζομαι. Κατι που δεν ισχυει στα υπολοιπα κορυφαια σαμσουνγκ, τουλσχιστον οχι σε τετοιο βαθμο.

Κατά το 80 % φταίει ο επεξεργαστής !! με τέτοιες αναλύσεις θέλει πολύ καλύτερο....(κάτοχος note 10.1 2014 lte ,με snapdragon 800...ελαφρος καλύτερος επεξεργαστής!!) πιστεύω ότι τα ταβλετ του 2015 θα τρέχουν πολύ καλύτερα λόγο των επεξεργαστών ...snapdragon 810,exynos 7420

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...