Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημερα εχω το tab pro 8.4 wifi αξιζει η μεταβαση σε tab s 8.4 wifi,η διαφορα αν πουλησω το pro σε σχεση με το s θα ειναι περιπου 60 ευρω,τι λετε αξιζει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα εχω το tab pro 8.4 wifi αξιζει η μεταβαση σε tab s 8.4 wifi,η διαφορα αν πουλησω το pro σε σχεση με το s θα ειναι περιπου 60 ευρω,τι λετε αξιζει?

 

χωρις να εχω το pro, θα ελεγα οχι, εκτος αν εχεις και εσυ lag.. οποτε θα πας σε ενα λιγο καλυτερο λογω bezel παχους κτλ. Αν ομως δεν εχεις Lag, περιμενε το νεο tab S..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

χωρις να εχω το pro, θα ελεγα οχι, εκτος αν εχεις και εσυ lag.. οποτε θα πας σε ενα λιγο καλυτερο λογω bezel παχους κτλ. Αν ομως δεν εχεις Lag, περιμενε το νεο tab S..

 

δεν εχω lag απλα το θελω γιατι ειναι πιο καινουριο και πιστευω οτι εχει καλυτερη μπαταρια και 1 giga μνημη παραπανω,ειναι και λιγο πιο μαζεμενο,αλλωστε πιστευω οτι με τον nova δεν θα εχω lag

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω lag απλα το θελω γιατι ειναι πιο καινουριο και πιστευω οτι εχει καλυτερη μπαταρια και 1 giga μνημη παραπανω,ειναι και λιγο πιο μαζεμενο,αλλωστε πιστευω οτι με τον nova δεν θα εχω lag

 

αν δεν εχεις λαγκ κατσε στα αυγα σου. Απο εκει και περα, αν θες να ρουταρεις ισως αξιζει..εγω δεν ρισκαρω εγγυηση. Ομως σιγουρα το ταμπλετ χωρις λαγκ θα ηταν τελειο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις λαγκ κατσε στα αυγα σου. Απο εκει και περα, αν θες να ρουταρεις ισως αξιζει..εγω δεν ρισκαρω εγγυηση. Ομως σιγουρα το ταμπλετ χωρις λαγκ θα ηταν τελειο.

 

σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Πως;

Δεν είμαι root!

Δεν σε καταλαβαίνω ;τι σχέση έχει το root ; τέλος πάντων..σου ανέβασα αυτό ..https://www.dropbox.com/s/x9gqz759fnb6rn6/Vodafone%20.apk?dl=0 ..το ότι το playstore αναφέρει για διάφορα προγράμματα ότι δεν είναι συμβατά ...δεν σημαίνει πάντα ότι δεν δουλεύουν...κατεβάστε τα από αλλού

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καταλαβαίνω ;τι σχέση έχει το root ; τέλος πάντων..σου ανέβασα αυτό ..

Από κεκτημένη ταχύτητα αντί για τροποποιημένη rom έγραψα root.

Απλώς έχω την εντύπωση διότι δεν ασχολήθηκα με αυτό το θέμα πως για να βγάλεις apk απο το κινητό πρέπει να είσαι με άλλη rom.

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Από κεκτημένη ταχύτητα αντί για τροποποιημένη rom έγραψα root.

Απλώς έχω την εντύπωση διότι δεν ασχολήθηκα με αυτό το θέμα πως για να βγάλεις apk απο το κινητό πρέπει να είσαι με άλλη rom.

Όχι ακριβώς ..Υπάρχουν πάρα πολλή τρόποι για να πάρεις τα apk ..με Es εξερεύνηση,https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.appbackup ,https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.xender (το τελευταίο είναι πάρα πολύ καλό πρόγραμμα για μεταφορά αρχείων από συσκευή σε συσκευή ,επίσης σου επιτρέπει να στέλνεις και τα apk από τα προγράμματα που έχεις κάνει εγκατάσταση στην συσκευή ..Οι ταχύτητες μεταφοράς πάρα πολύ μεγάλες) και πολλα άλλα προγράμματα που θα βρεις στο playstore

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και απο εμενα.Ζητω εξαρχής συγγνωμη γιατι αυτα που θα ρωτησω εχουν υποθει ξανα απλα θελω μια ξεκαθαρη απαντηση απο παιδια που τα γνωριζουν καλυτερα απο εμενα που ειμαι ψιλοασχετος.

Χθες πηρα το tablet s 8.4 wifi και θελω να ρωτησω τα εξης

1)οταν ανοιξα το ταμπλετ εγραφε μπαταρια 50% και μεχρι να κανουν σχεδον ολες οι εφαρμογες αναβαθμιση,πηρε κανενα 2ωρο περίπου,επεσε στο 5%.Εκανα μια πληρη φορτιση και τωρα το ξανανοιξα και μεσα σε μιση ωρα στο ιντερνετ επεσε 90%.Υπάρχει περίπτωση να έχει πρόβλημα η μπαταρία του γιατι ειδα και αλλα ποστ Η πρέπει να κάνω μερικούς κυκλους φόρτισης πρωτα για να δω?

2)Αυτο για το lag πως μπορω να το καταλαβω αν έχει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και απο εμενα.Ζητω εξαρχής συγγνωμη γιατι αυτα που θα ρωτησω εχουν υποθει ξανα απλα θελω μια ξεκαθαρη απαντηση απο παιδια που τα γνωριζουν καλυτερα απο εμενα που ειμαι ψιλοασχετος.

Χθες πηρα το tablet s 8.4 wifi και θελω να ρωτησω τα εξης

1)οταν ανοιξα το ταμπλετ εγραφε μπαταρια 50% και μεχρι να κανουν σχεδον ολες οι εφαρμογες αναβαθμιση,πηρε κανενα 2ωρο περίπου,επεσε στο 5%.Εκανα μια πληρη φορτιση και τωρα το ξανανοιξα και μεσα σε μιση ωρα στο ιντερνετ επεσε 90%.Υπάρχει περίπτωση να έχει πρόβλημα η μπαταρία του γιατι ειδα και αλλα ποστ Η πρέπει να κάνω μερικούς κυκλους φόρτισης πρωτα για να δω?

2)Αυτο για το lag πως μπορω να το καταλαβω αν έχει?

Έπεσε 90%(δηλαδή εισαι στο 10%?) η στο 90%?Αν ειναι το δεύτερο είσαι άρχοντας! Έχω την εντύπωση οτι βγαζει περιπου 5 με 6 ώρες οθόνη μετά από καποιες φορτίσεις. Το lag θα το καταλάβεις αν δεις ότι ψιλο αργει να ανοιξει εφαρμογές κτλ.Δεν ειναι πολύ αλλα στο δικό μου υπάρχει. Πατάς το youtube ας πουμε και στο βγάζει μετά από 1 με 1.5 sex πχ

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

χωρις να εχω το pro, θα ελεγα οχι, εκτος αν εχεις και εσυ lag.. οποτε θα πας σε ενα λιγο καλυτερο λογω bezel παχους κτλ. Αν ομως δεν εχεις Lag, περιμενε το νεο tab S..

και τα δυο στο wifi έχουν τον ίδιο επεξεργαστή ..exynos.ίδια οθόνη...ίδιο πάνω κάτω lag (ίδια Χαρακτηριστικά) ας περιμένει να βγει κάτι καινούργιο,καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε 90%(δηλαδή εισαι στο 10%?) η στο 90%?Αν ειναι το δεύτερο είσαι άρχοντας! Έχω την εντύπωση οτι βγαζει περιπου 5 με 6 ώρες οθόνη μετά από καποιες φορτίσεις. Το lag θα το καταλάβεις αν δεις ότι ψιλο αργει να ανοιξει εφαρμογές κτλ.Δεν ειναι πολύ αλλα στο δικό μου υπάρχει. Πατάς το youtube ας πουμε και στο βγάζει μετά από 1 με 1.5 sex πχ

 

Κοιτα βασικα υπολογιζω οτι περιπου σε 1,5 ωρα που το χρησιμοποιω στο ιντερνετ περισσότερο επεσε στο 75% πλεον η μπαταρία του.Νωριτερα επεσε 10%,δηλαδη πηγε στο 90% αυτό εννοούσα...Αρα συμπερασμα ειναι οτι ειναι καλα η πρέπει να το πάω να το δουν?Με τις φιρτισεις σιγα σιγα θα διορθωθεί κιαλλο?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα βασικα υπολογιζω οτι περιπου σε 1,5 ωρα που το χρησιμοποιω στο ιντερνετ περισσότερο επεσε στο 75% πλεον η μπαταρία του.Νωριτερα επεσε 10%,δηλαδη πηγε στο 90% αυτό εννοούσα...Αρα συμπερασμα ειναι οτι ειναι καλα η πρέπει να το πάω να το δουν?Με τις φιρτισεις σιγα σιγα θα διορθωθεί κιαλλο?

Νομιζω καλά είσαι. Με απλή αναλογική αν έχεις 1.30 ώρα και εισαι στο 75% ,μέχρι το 0 ένα 6ωρο το έχεις. Για πρώτη φόρτιση το βλέπω πολύ καλά. Ενδεχομένως να ανέβει και άλλο αλλα το θεωρώ ήδη καλά

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Τωρα π.χ απο τις ρυθμισεις ειδα οτι εκει που λεει χρηση μπαταριας εγραφε 1ωρα και 59 λεπτα. Και εχω μπαταρια 70%

βγαλε και κανενα 20λεπτο που ηταν στην αναμονη και επισης οταν το πρωτοανοιξα κατεβασε ξανα καμια 10αρια εφαρμογες η τις εκανε ενημερωση...αρα πιστευεις οτι ειμαι καλα ετσι?

Edited by john9147
Link to comment
Share on other sites

Τωρα π.χ απο τις ρυθμισεις ειδα οτι εκει που λεει χρηση μπαταριας εγραφε 1ωρα και 59 λεπτα. Και εχω μπαταρια 70%

βγαλε και κανενα 20λεπτο που ηταν στην αναμονη και επισης οταν το πρωτοανοιξα κατεβασε ξανα καμια 10αρια εφαρμογες η τις εκανε ενημερωση...αρα πιστευεις οτι ειμαι καλα ετσι?

Βασικα πολύ καλά το βλέπω. Με τέτοιο ρυθμό θα εισαι στις 6 ώρες+. Το δικό μου που είχε πρόβλημα με τη μπαταρία (και τώρα είναι στο σέρβις)είχε 2 ώρες στο 50%. Δες μόνο αν σου κάνει απότομες πτώσεις όταν πέσει κάτω από το 20% (πχ αν πάει από το 15% στο 8% απότομα. )(δε νομίζω ότι θα στο κάνει, η μέχρι στιγμής συμπεριφορά είναι καλή) Καλορίζικο φίλε μου θα το ευχαριστηθεις! (Μπομπα η οθόνη by the way, ε?)

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου!Βασικα αγχωθηκα με το θεμα της μπαταριας.Θα δω πως θα παει και τις επομενες μερες και ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα,αλλιως θα το παω στο σερβις να το δουν.Ελπιζω με 2-3 κυκλους φορτισης να φτιαξει ακομη λιγο.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου!Βασικα αγχωθηκα με το θεμα της μπαταριας.Θα δω πως θα παει και τις επομενες μερες και ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα,αλλιως θα το παω στο σερβις να το δουν.Ελπιζω με 2-3 κυκλους φορτισης να φτιαξει ακομη λιγο.

 

και επισης δες αν του κανεις επανεκκινηση μην παει στο 20% παλι,γιατι εμενα μου το εχει κανει αυτο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πρεπεινα κοιταω τη χρηση της μπαταριας γενικα η την ωρα χρησης της οθονης?π.χ τωρα εχω χρηση μπαταριας 2,5 ωρες και οθονης 1,5 ωρα και 62% υπολοιπο μπαταριας

εβαλα και εξοικονομηση ενεργειας

Καλα ειναι αυτα?

Επισης νομιζω οτι καποιες φορες,οχι παντα,εχει λιγο lag οταν πανε να ανοιξουν καποιες εφαρμογες.Αυτο διορθωνεται?Θελει σερβις?

Edited by john9147
Link to comment
Share on other sites

Όταν χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο μόλις πατάω σε ένα πεδίο που θέλω να συμπληρώσω μου εμφανίζει και το εικονικό πληκτρολόγιο και αναγκάζομαι να πατήσω το πλήκτρο με το πληκτρολόγιο για να φύγει το εικονικό και μετά να πληκτρολογίσω. Μπορώ να αποφύγω αυτή την επιπλέον περιττή εμφάνιση του εικονικού πληκτρολογίου ότων χρησιμοποιώ το άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Όταν χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο μόλις πατάω σε ένα πεδίο που θέλω να συμπληρώσω μου εμφανίζει και το εικονικό πληκτρολόγιο και αναγκάζομαι να πατήσω το πλήκτρο με το πληκτρολόγιο για να φύγει το εικονικό και μετά να πληκτρολογίσω. Μπορώ να αποφύγω αυτή την επιπλέον περιττή εμφάνιση του εικονικού πληκτρολογίου ότων χρησιμοποιώ το άλλο.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apedroid.hwkeyboardhelper (πάρα πολύ καλο ,με μεγάλη παραμετροποιηση)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου εγκατέστησε 115mb update,ξέρει κανείς τι διορθώνει και καλά; Δεν ανέφερε λεπτομέρειες την ώρα της εγκατάστασης
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου εγκατέστησε 115mb update,ξέρει κανείς τι διορθώνει και καλά; Δεν ανέφερε λεπτομέρειες την ώρα της εγκατάστασης

 

Μου το ειχε κανει και εμενα πριν καιρο, δεν ειδα καμια διαφορα..

 

Ασχετο, την μπαταρια στο πληκτρολογιο, πως τη βλεπουμε ρε παιδες? 'η απλα ξεμενει και το φορτιζουμε? το εχω φορτισει πριν τα χριστουγεννα και ακομα δεν εχει αδειασει..Βεβαια δεν το χρησιμοποιω πολυ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια με την πρωτη φορτιση του ταμπλετ,μου βγαζει οτι ηταν 15 ωρες και 20 λεπτα με τη μπαταρια και 3 ωρες και 55 λεπτα με την οθονη ενεργη.Δεν ειχα συνέχεια την εξοικονόμηση ενέργειας αλλα για πολυ λιγο και το wifi ήταν μόνιμα ανεργο.μετα το 20%επεφτε λιγο γρηγορα...οταν εκλεισε τελειως και το εβαλα να φορτισει εγραψε κατευθειαν 19% και το ανοιξα και η μπαταρια ηταν 19%!!!πιστευετε οτι εχει πρόβλημα η μπαταρία η φταιει που ειναι καινουργιο ακομη κι μια φορα ολη και ολη εχει κανει κυκλο φορτισης?Τωρα απο 18% πηγε 14 αμεσως...να πω οτι ειναι 2 ημερων εχει doa η πρεπει να το παω στο σερβις;Nikos Mpi εσενα σου αλλαξαν μπαταρια στο σερβις και εφτιαξε μετα?ποση ωρα μετα σου εβγαζε η μπαταρια;;; Edited by john9147
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...