Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς ; για να δεις εάν είναι το knox 0x0; η μέσο download mode η κάνε εγκατάσταση αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

 

Να σαι καλά φίλε. Νόμιζα ότι υπήρχε κάποια εφαρμογή knox της samsung που σου έδειχνε το 0x0.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψάχνω για φορτιστή αυτοκινήτου γιατί 2 της samsung που έχω δεν φορτίζουν τη συγκεκριμένη συσκευή καθώς επίσης και δύο ανταπτοράκια της belkin. Έχετε να προτείνετε κάτι;

52€ έχει βάλει το e shop την 64αρα κάρτα της Samsung την pro. Νομίζω ότι είναι πολλή καλή τιμή για όποιον ενδιαφέρεται.

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες το χτύπησα και εγώ σήμερα σε ασπρο.θα το πάρω από βδομάδα όμως γιατί δεν είχαν στοκ στο κατάστημα που το αγόρασα . Οπότε θα τα λέμε συχνά πιστεύω ελπίζω να έκανα καλή επιλογή δεδομένου και της τιμής του δλδ 330 ευρώ περίπου που μου κόστισε+προερχόμενος από note2 ελπίζω να μην μου κακοφανουν ιδιαίτερα τα lags τα οποία διαβάζω.....
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Βάλε και μια κάρτα μνήμης καλή και δεν θα σε προβληματίζει τίποτα σοβαρό.
Link to comment
Share on other sites

Από θήκη λέτε να πάρω την original της Samsung?πως ακριβώς λέγεται να δω τι παίζει από τιμές σε skroutz ebay?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από θήκη λέτε να πάρω την original της Samsung?πως ακριβώς λέγεται να δω τι παίζει από τιμές σε skroutz ebay?

 

Ακριβως πίσω μερικές σελίδες έχω δώσει λινκ από την γνήσια απομίμηση από ebay, 15 ευρώ νομίζω. Εμένα μου έχει βγει άψογη και δεν αξιζει να δώσεις 50 που την έχουν εδώ. Όσο για το ταμπλετ θα το ευχαριστηθεις και με το παραπάνω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Παιδιά screen protector χρειάζεται; Εγώ το έχω χωρίς εδώ και αρκετό καιρό, γιατί έχω διαβάσει

ότι χαλάει η αίσθηση της αφής.Ισχύει;

 

Eπίσης αυτή η θήκη είναι καλή; http://www.e-shop.gr/samsung-pouch-ef-sn510b-for-galaxy-tablets-7-8-grey-p-PER.210735

Την είχε προσφορά στα 9.9 μέχρι και χθες.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η πλοήγηση στο ίντερνετ καταντάει προβληματική..

Ανοίγουν αργά οι σελίδες,δεν παίζει flash player...

Απεναντίας σε όλα αυτά όμως το Note 2 λειτουργεί άψογα!

Πλάκα πλάκα εάν το τάμπλετ έπαιρνε τα windows7 για μένα θα ήτανε το πρώτο.

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η πλοήγηση στο ίντερνετ καταντάει προβληματική..

Ανοίγουν αργά οι σελίδες,δεν παίζει flash player...

Απεναντίας σε όλα αυτά όμως το Note 2 λειτουργεί άψογα!

Πλάκα πλάκα εάν το τάμπλετ έπαιρνε τα windows7 για μένα θα ήτανε το πρώτο.

Απ οτι εχω καταλαβει η αποδοση του μηχανηματος ειναι λοττο. Σε αλλους πηγαινει καλα οπως το δικο μου ελληνικο 10.5 wifi, σε αλλους οχι και εχει αρκετα λαγκς. Πραγμα απαραδεκτο για μηχανημα 500€.

Επειδη παντως τυχαινει να εχω και το νοτε2 ελληνικο αλλα με καστομ 4.4.2 δεν παρατηρω αυτο που λες. Και με dolphin αλλα και με τον habit browser που χρησιμοποιω συχνοτερα, οι σελιδες ανοιγουν σχεδον ταυτοχρονα. Για τα flash βιντεακια και live streaming δεν ειναι θεμα μηχανηματος αλλα σωστης εγκαταστασης του flash player.

Οσοι παντως εχετε διαφορα προβληματακια δοκιμαστε και μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Συμφωνω ωστοσο οτι αν εβγαζε η σαμσουνγκ μια windows εκδοση του ταμπλετ θα εξαφανιζοταν το εξωφρενικα ακριβο surface pro 3. Καλο το hancom office αλλα δεν φτανει σε ολοκληρωση το ms office. Αυτο ειναι για μενα το μονο σοβαρο μειον του μηχανηματος, και το οτι δεν σε αφηνει να γραψεις απευθειας στην εξωτερικη sd. Και να σκεφτειτε οτι μπηκα εκεινη τη μερα στο Πλαισιο για να παρω το νοτε4.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάποια τμήματα του microsoft office έχουν κυκλοφορήσει και σε android λειτουργικό.

Και μάλιστα είναι και δωρεάν.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάποια τμήματα του microsoft office έχουν κυκλοφορήσει και σε android λειτουργικό.

Και μάλιστα είναι και δωρεάν.

 

Ακριβώς, έχει βγει για τάμπλετ το office και είναι ωραίο, εγώ το έχω βάλει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, έχει βγει για τάμπλετ το office και είναι ωραίο, εγώ το έχω βάλει..

 

Πάντως κάποια τμήματα του microsoft office έχουν κυκλοφορήσει και σε android λειτουργικό.

Και μάλιστα είναι και δωρεάν.

Ισχυει αλλα σε καμμια περιπτωση δεν εχει την ολοκληρωση που εχει στα windows. Το δοκιμασα και το εβγαλα την ιδια μερα. Το Hancom office ειναι πολυ πιο κοντα στο windows ms office με αποτελεσμα να κανω τα 8/10 πραγματα που θελω. Αλλα ακομα δεν ειναι στο ιδιο επιπεδο ολοκληρωσης και διασυνδεσης με τον όποιον android web browser.

Link to comment
Share on other sites

Για τα flash βιντεακια και live streaming δεν ειναι θεμα μηχανηματος αλλα σωστης εγκαταστασης του flash player.

Γιά δώσε τα φώτα σου!

Γιατί δεν είναι δυνατόν στο Note2 με 4.4.2 μανίσια έκδοση όλα να πάνε ρολόι και στο ταμπλετ ...@%$#.

Αναφέρομαι μόνον για το firefox έτσι!

Όλα τα άλλα πηγαίνουν πολύ καλά!

Εδώ που τα λέμε και στο p/c τώρα τελευταία το flash player τρώει κάτι παράξενες φλασιές!

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Γιά δώσε τα φώτα σου!

Γιατί δεν είναι δυνατόν στο Note2 με 4.4.2 μανίσια έκδοση όλα να πάνε ρολόι και στο ταμπλετ ...@%$#.

Αναφέρομαι μόνον για το firefox έτσι!

Όλα τα άλλα πηγαίνουν πολύ καλά!

Εδώ που τα λέμε και στο p/c τώρα τελευταία το flash player τρώει κάτι παράξενες φλασιές!

android + firefox + flash ...δεν

για flash θα χρειαστείς ...flash player + dolphin browser

Link to comment
Share on other sites

Γιά δώσε τα φώτα σου!

Γιατί δεν είναι δυνατόν στο Note2 με 4.4.2 μανίσια έκδοση όλα να πάνε ρολόι και στο ταμπλετ ...@%$#.

Firefox δεν χρησιμοποιω πουθενα, ουτε καν σε pc, οποτε δεν ξερω τι παιζει. Αλλα στους 2 browser που σου ειπα παιζουν ολα νερο. Η μονη ρυθμιση που εχω κανει ειναι να δηλωσω τη συσκευη οχι ως anroid αλλα ως desktop pc.

Link to comment
Share on other sites

Αφού λέμε ότι στο Note 2 αυτός ο συνδυασμός δουλεύει καλά.

από διάβασα στο xda στις τελευταίες αναβαθμίσεις δεν δουλεύει το flash ... η βάλε την ίδια έκδοση που έχεις στο note ...η βρες μια παλιά έκδοση που να δουλεύει ..

Link to comment
Share on other sites

Για flash player κάνε εγκατάσταση αυτά

https://www.dropbox.com/s/eqpdjq4ho83oeqg/Adobe%20Flash%20Player%2011.1%20hack.apk?dl=0

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.mgeek.TunnyBrowser (το μόνο που δουλεύει σίγουρα!,δεν υπάρχει με ενσωματωμένο ....)

...

 

Και το UC Browser HD κατεβάζει το flash plug in μόνο του...

 

Καταρχάς ευχαριστώ και τους δυο σας. Ο UC Browser HD τελικά ΔΕΝ κατεβάζει το flash plug in μόνος του.. όπως είπε ο Tyxerakias (εμένα τουλάχιστον, δεν μου το έκανε). Μόλις όμως εγκατέστησα και το αρχείο πού λέει ο alex όλα εντάξει(δουλεύει και ο UC Browser HD (τον Dolphin δεν τον δοκίμασα)

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας παρακαλω οποιος μπορει ας βοηθησει!!θελω να παρω αυτο το ταμπλετ στον αδερφο μου που θα μεινει για μεγαλο διαστημα στο κρεβατι!!δεν ξερω απο ταμπλετ καθως ποτε δεν ειχα..το μονο που με νοιαζει ειναι να μπορει να βλεπει καμια ταινια!!ΕΡΩΤΗΣΗ...μπορει το samsung s να παιξει ταινια απο το dvdmovies.gr??απο το smartphone μου δεν γινεται..απο το λαπτοπ μου παιζει..απο το ταμπλετ samsung γινεται???οποιος ξερει με σιγουρια θα βοηθησει παρα πολυ!!και επισης αν θεωρει καποιος οτι καποιο αλλο ταμπλετ οπως windows tablets ειναι καταλληλοτερο για την περιπτωση μου ας μου το πει!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ
Link to comment
Share on other sites

παιδια σας παρακαλω οποιος μπορει ας βοηθησει!!θελω να παρω αυτο το ταμπλετ στον αδερφο μου που θα μεινει για μεγαλο διαστημα στο κρεβατι!!δεν ξερω απο ταμπλετ καθως ποτε δεν ειχα..το μονο που με νοιαζει ειναι να μπορει να βλεπει καμια ταινια!!ΕΡΩΤΗΣΗ...μπορει το samsung s να παιξει ταινια απο το dvdmovies.gr??απο το smartphone μου δεν γινεται..απο το λαπτοπ μου παιζει..απο το ταμπλετ samsung γινεται???οποιος ξερει με σιγουρια θα βοηθησει παρα πολυ!!και επισης αν θεωρει καποιος οτι καποιο αλλο ταμπλετ οπως windows tablets ειναι καταλληλοτερο για την περιπτωση μου ας μου το πει!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

Καλημέρα. Περαστικά στον αδερφό σου..για ταινίες μια χαρά θα είναι (έχει κάτι μικρό κολλήματα γενικά το ταβλετ ,

το site αυτό δεν είναι τόσο καλό ..) .... για media (ταινίες ,σειρές+++++++++++++) ΘΑ χρειαστείς μόνο ΤΟ Kodi πρώην xbmc ,ΘΑ βρεις τα πάντα ΟΛΑ ..και σε 1080p και με υπότιτλους!! (το kodi υπάρχει και για pc,android,ios........)υπάρχουν ΠΟΛΛΑ video στο youtube ...και στα ελληνικα ... ρίξε μια ματιά εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378116 ....γενικά για media υπάρχουν πολύ τρόποι για να βλέπεις....

το site που αναφέρεις ναι παίζει....(τα περισσότερα site αυτού του είδους δουλεύουν με flash ..)

εάν έχεις android smartphone ...κάνε εγκατάσταση το dolphin browser και το flash player από εδώ https://www.dropbox.com/s/tto7bp7kd11z247/Adobe%20Flash%20Player%2011.1_11.1.115.81.apk?dl=0 και θα σου παίξει

... η κατέβασε το kodi από εδώ http://kodi.tv/download/

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

παιδια σας παρακαλω οποιος μπορει ας βοηθησει!!θελω να παρω αυτο το ταμπλετ στον αδερφο μου που θα μεινει για μεγαλο διαστημα στο κρεβατι!!δεν ξερω απο ταμπλετ καθως ποτε δεν ειχα..το μονο που με νοιαζει ειναι να μπορει να βλεπει καμια ταινια!!ΕΡΩΤΗΣΗ...μπορει το samsung s να παιξει ταινια απο το dvdmovies.gr??απο το smartphone μου δεν γινεται..απο το λαπτοπ μου παιζει..απο το ταμπλετ samsung γινεται???οποιος ξερει με σιγουρια θα βοηθησει παρα πολυ!!και επισης αν θεωρει καποιος οτι καποιο αλλο ταμπλετ οπως windows tablets ειναι καταλληλοτερο για την περιπτωση μου ας μου το πει!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

 

Φίλε μου καλημέρα.Μετά από 4 μήνες στην κατοχή μου,μπορώ να σε διαβεβαιώσω πως δεν υπάρχει καλύτερο tablet για ταινίες.Η οθόνη απλά δεν υπάρχει και παίζει τα πάντα.Και προέρχομαι απο ipad air,οπου πραγματικά δεν υπάρχει σύγκριση σε αυτο το κομμάτι.Τώρα το κομμάτι του smooth,οι απόψεις διείστανται.Εγω παίζω simcity build it και παράλληλα στο παρασκήνιο είναι ανοιχτά ενα σκασμό πράγματα,απο browser μέχρι youtube και το εργαλείο πάει σφαίρα!!! Αλλά σίγουρα κάποιοι αντιμετωπίζουν προβλήματα.Μάλλον είναι λαχείο τι να πώ.Πάντως οταν δουλέψεις την οθονάρα,τα πάντα μετά σου φαίνονται ξεθωριασμένα.Εχω δει blueray 25gb και έχω χαζέψει απο την ποιότητα απεικόνισης.Βέβαια η συμβουλή μου είναι μια πολύ γρήγορη κάρτα μνήμης.Ελπίζω να βοήθησα λίγο

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλημέρα.Μετά από 4 μήνες στην κατοχή μου,μπορώ να σε διαβεβαιώσω πως δεν υπάρχει καλύτερο tablet για ταινίες.Η οθόνη απλά δεν υπάρχει και παίζει τα πάντα.Και προέρχομαι απο ipad air,οπου πραγματικά δεν υπάρχει σύγκριση σε αυτο το κομμάτι.Τώρα το κομμάτι του smooth,οι απόψεις διείστανται.Εγω παίζω simcity build it και παράλληλα στο παρασκήνιο είναι ανοιχτά ενα σκασμό πράγματα,απο browser μέχρι youtube και το εργαλείο πάει σφαίρα!!! Αλλά σίγουρα κάποιοι αντιμετωπίζουν προβλήματα.Μάλλον είναι λαχείο τι να πώ.Πάντως οταν δουλέψεις την οθονάρα,τα πάντα μετά σου φαίνονται ξεθωριασμένα.Εχω δει blueray 25gb και έχω χαζέψει απο την ποιότητα απεικόνισης.Βέβαια η συμβουλή μου είναι μια πολύ γρήγορη κάρτα μνήμης.Ελπίζω να βοήθησα λίγο

blueray ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ!! (προφανώς αναφέρεσαι σε MKV !!)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ.Το mkv 1080p δεν είναι blueray;

Όχι ..Είναι συμπιεσμένο (για το πόσο..εξαρτάται .. το μέγεθος) .αυτά που δεν έχουν "φαει" συμπίεση είναι τα Blu-Ray Remux mkv αρχεία (έχουν αφαίρεση τα μενού ..τα περιττά ..) όπου η ταινία είναι ατόφια με το original ήχο και τα Kbit / s της εικόνας,ήχου..είναι τα original..και χωρίς cropped 1920 x1080p και όχι 1920x800.. (σε αυτά τα mkv ενδέχεται να έχεις ..σε κάποια.. "σπασίματα" ιδιαίτερα στον ήχο ... δεν μπορώ να σου δώσω παραδείγματα γιατι απαγορεύεται από το forum..(θα το σβήσουν)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ τοσο εσενα alex οσο και σενα αεροπορε!δυο συμβουλες θα ηθελα..8.4 ιντσες ή 10.5?την προσωπικη σας γνωμη!και κατι ακομα ολοι για αυτο του xbmc ή kodi (genesis) μου λενε..ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ..υπαρχει καποιο βιντεο στο youtube ή καποιο γραπτο αρθρο που να γραφει 1,2,3,4 βηματα που πρεπει να κανω με το android tablet ωστε να το εγκαταστησω σαν αρχαρια που ειμαι??μονο για android με νοιαζει!!Σας ευχαριστω τοσο πολυ παιδια!!να ειστε παντα καλα !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...