Jump to content

Umi C1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή είναι η τελευταία rom (2,08) αλλά δέν έχει κυκλοφορήσει rooted.Θα πρέπει να το κάνεις μόνος με τον τρόπο που αναφέρεται πιο πάνω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 83
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ το έχω και μέχρι στιγμής είμαι ικανοποιημένος .

Χτες το μεσημέρι παρέλαβα και γω. Ειναι καλης ποιοτητας τηλεφωνο. Του πέρασα την 2.06 rooted και κάποια προγράμματα που χρησιμοποιώ συχνα. Ήθελα να ρωτησω εσάς που το έχετε αν υπάρχει θέμα με την μπαταρία. Μου φαίνεται οτι όταν το "σκαλιζα"

το απόγευμα , έπεφτε αρκετά γρήγορα. Έχετε εσείς τέτοιο θέμα? Μετα που το φλασαρα του εκανα ενα battery calibrator και battery life repair (βρήκε 13 σφάλματα), το φορτιζω όλη νύχτα σαν πρωτη φόρτιση, και θα δω το πρωι τι γίνεται. Μηπως η 2.08 κανει καλυτερη διαχειριση μπαταριας? Ηθελα να την περασω αλλα δεν ξερω να την ρουταρω. Επίσης ενω το cpuz μου βγάζει σωστές πληροφοριες, το antutu 5.1.5 το αναγνωρίζει σαν mt6592 με 8 πυρήνες. Μάλλον κάνα bug θα είναι. Επίσης του έχω βάλει μια 16αρα κάρτα, στις ρυθμίσεις την βλέπει κανονικά αλλά το clean master μου λεει , όταν πάω να μετακινησω μια εφαρμογή οτι δεν χρειαζεται να το κάνω, διότι βλέπει τον αποθηκευτικό χώρο σαν εναν και οχι χωριστά τηλέφωνο και sd card. Κατα τ'αλλα δεν έχω ανακαλύψει αλλά θεματα

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά την μπαταρία στην 2.08 εμφανίζει το πραγματικό ποσοστο της ενω στην 2.06 το ποσοστο δεν είναι το πραγματικο (μπορεί να σου δείχνει 30% και να σβήσει).

Είναι αρκετά γρήγορο κσι μέχρι στιγμής δεν μου έχει κολλήσει καθόλου.Στο internet σερφαρω μια χαρά και το wifi είναι καλό.Πριν είχα ενα samsung galaxy ace και η απόδοση στο wifi του umi είναι ακριβως ίδια με του samsung.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα gps που να μπορω να βάζω στην μνήμη του κάποια σημεία και το τηλέφωνο να με πήγαινει σε αυτά όταν θέλω? Αν ναι ποιο είναι αυτό?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα gps που να μπορω να βάζω στην μνήμη του κάποια σημεία και το τηλέφωνο να με πήγαινει σε αυτά όταν θέλω? Αν ναι ποιο είναι αυτό?

Το sygic...

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι γι αυτο το κινητο και το βρηκα εδω http://www.antelife.com/umi-c1-2014-quad-core-killer-android-4-4-2-mtk6582-quad-core-3g-smartphone-with-5-5-inch-ogs-ltps-corning-gorilla-glass-screen-sony-camera-3-2mp-13-0mp-1gb-16gb-black.html

ξερει καποιος αν ερχεται σιγουρα απο ισπανια γιατι το βιαζομαι επειδη χαλασε το κινητο μου..οποιος μπορει ας με βοηθησει ..

Link to comment
Share on other sites

Απο την αποθηκη της Ισπανιας,στελνουν μονο Ισπανια και Πορτογαλια.Δεν στελνουν Ελλαδα.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι γι αυτο το κινητο και το βρηκα εδω http://www.antelife.com/umi-c1-2014-quad-core-killer-android-4-4-2-mtk6582-quad-core-3g-smartphone-with-5-5-inch-ogs-ltps-corning-gorilla-glass-screen-sony-camera-3-2mp-13-0mp-1gb-16gb-black.html

ξερει καποιος αν ερχεται σιγουρα απο ισπανια γιατι το βιαζομαι επειδη χαλασε το κινητο μου..οποιος μπορει ας με βοηθησει ..

 

Μου έστειλαν Email οτι στέλνουν κι Ελλάδα, αλλά όταν πήγα να κάνω παραγγελία μου έβαζε καμια 50αρια ευρώ μεταφορικα!!!

Οπότε τους χαιρέτησα... :shock:

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν Email οτι στέλνουν κι Ελλάδα, αλλά όταν πήγα να κάνω παραγγελία μου έβαζε καμια 50αρια ευρώ μεταφορικα!!!

Οπότε τους χαιρέτησα... :shock:

 

Ξαναδοκίμασα ΜΟΛΙΣ τωρα και δεν έβγαλε μεταφορικά.

Βγάλε άκρη...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν έχει βγει η τελευταια Ρομ του c1 σε rooted ? Πρεπει να είναι η 2.08. Σε ποιο site να τσεκαρω για να βλέπω και μόνος?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν έχει βγει η τελευταια Ρομ του c1 σε rooted ? Πρεπει να είναι η 2.08. Σε ποιο site να τσεκαρω για να βλέπω και μόνος?

Rooted η 2.08 δεν εχει βγει ακομα αλλα με τον οδηγο πιο πανω μπορεις να το ρουταρεις.Οσο για rom μπορεις να τσεκαρεις στο needrom.com (εγω εχω βαλει να μου ερθει ειδοποιηση αν ανεβει καινουργια rom,αλλα παραλληλα το ελεγχω που και που).

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την 2.06 Ρομ rooted , και την sd card (16gb) ενω την βλέπει δεν την αναγνωρίζει σαν external sd card, αλλά σαν μέρος του λειτουργικού, με αποτέλεσμα να μην μπορω να μεταφέρω τις εφαρμογες εκεί. Συγκεκριμενα το clean master λέει: "ο χώρος της συσκευής σας και η εσωτερική καρτα sd ειναι το ιδιο, αρα η μετακινηση δεν ειναι απαραιτητη." Πρεπει να κάνω κάτι? Σε αλλες συσκευές android που έχω όπως το pipo t9, galaxy tab 2, doogee dg 310, η sd card αναγνωρίζεται και δουλεύει κανονικά χωρίς να κάνω κάτι.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα επειδη ενδιαφερομαι για κινητο τελικα ποια ευρωπαικη αποθηκη στελνει ελλαδα ??

 

Κάνε μια αναζήτηση στο google "eu warehouse" και θα σου βγάλει τα σχετικά καταστήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παιδια το ξεθαβω μιας και το βρήκα στα 90 δολλάρια και σκέφτομαι να το αγοράσω...θα με καλύψει η θα εχω προβλήματα με κολλήματα/επανεκκιννήσεις κτλπ?

 

Απο μπαταρία πώς πηγαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,τα μονα θεματα που εχει για εμενα ειναι η μπαταρια που με το ζορι κραταει μια μερα με φυσιολογικη χρηση και λιγο σερφαρισμα,καθως και η καμερα που θα μπορουσε να ειναι καλυτερη.Κατα τα αλλα το τηλεφωνο ειναι μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,τα μονα θεματα που εχει για εμενα ειναι η μπαταρια που με το ζορι κραταει μια μερα με φυσιολογικη χρηση και λιγο σερφαρισμα,καθως και η καμερα που θα μπορουσε να ειναι καλυτερη.Κατα τα αλλα το τηλεφωνο ειναι μια χαρα.

 

Οπότε φίλε μου μάλλον με βλέπω να πηγαίνω σε ενα όμοιο του, μιση ιντσα μικρότερο... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=407132&page=98

 

Να σαι καλά!

 

 

EDIT: η μπαταρία είναι σε όλους τοσο χάλια οπως ανέφερε ο φίλος παραπάνω? Αν μπορεί κανείς να στειλε ενα screenshot με ενδεικτική διάρκεια μπαταρίας σε συνδυασμό με "ωρες ανοιχτη οθόνη" θα του ημουν ευγνώμων.

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

Οπότε φίλε μου μάλλον με βλέπω να πηγαίνω σε ενα όμοιο του, μιση ιντσα μικρότερο... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=407132&page=98

 

Να σαι καλά!

 

 

EDIT: η μπαταρία είναι σε όλους τοσο χάλια οπως ανέφερε ο φίλος παραπάνω? Αν μπορεί κανείς να στειλε ενα screenshot με ενδεικτική διάρκεια μπαταρίας σε συνδυασμό με "ωρες ανοιχτη οθόνη" θα του ημουν ευγνώμων.

Σε αντίθεση με το umi zero, το τηλεφωνο δεν παρουσιάζει σχεδόν κανένα πρόβλημα. Η οθόνη του είναι μια χαρά, λίγο μεγάλη για καθημερινη χρηση αλλά εγώ που βλέπω τηλεοραση ποτε ποτε είναι οκ., η κάμερα σε εξωτερικούς χώρους καλη, ιδιαίτερα το βιντεο, στιβαρό, δεν μου εχει κανει καμμια επανεκινηση (εχω την 3.06 rooted rom), με μη ενσωματωμένη μπαταρία (βασικό), η οποία εμένα μου κρατάει 3-4 μέρες χωρίς να το σκαλιζω πολύ. Αν κάθε μέρα σερφαρω, παίζω παιχνίδια διάφορα, gps, κ.λ.π τοτε κρατάει μια μέρα με το ζόρι. Δηλαδή εξαρτάται απο την χρηση που του κανεις. Εγω δεν ξερω πολλα τηλεφωνα που να κραταει η μπαταρια τους παραπανω απο μια μερα με εντονη χρηση. Και κάτι άλλο βασικό. Στην αναμονή η μπαταρία δεν χάνει και φορτίζει γρήγορα. Δες και αυτό το hands on http://www.myphone.gr/d/umi/c1.375/hands-on/

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σε αντίθεση με το umi zero, το τηλεφωνο δεν παρουσιάζει σχεδόν κανένα πρόβλημα. Η οθόνη του είναι μια χαρά, λίγο μεγάλη για καθημερινη χρηση αλλά εγώ που βλέπω τηλεοραση ποτε ποτε είναι οκ., η κάμερα σε εξωτερικούς χώρους καλη, ιδιαίτερα το βιντεο, στιβαρό, δεν μου εχει κανει καμμια επανεκινηση (εχω την 3.06 rooted rom), με μη ενσωματωμένη μπαταρία (βασικό), η οποία εμένα μου κρατάει 3-4 μέρες χωρίς να το σκαλιζω πολύ. Αν κάθε μέρα σερφαρω, παίζω παιχνίδια διάφορα, gps, κ.λ.π τοτε κρατάει μια μέρα με το ζόρι. Δηλαδή εξαρτάται απο την χρηση που του κανεις. Εγω δεν ξερω πολλα τηλεφωνα που να κραταει η μπαταρια τους παραπανω απο μια μερα με εντονη χρηση. Και κάτι άλλο βασικό. Στην αναμονή η μπαταρία δεν χάνει και φορτίζει γρήγορα. Δες και αυτό το hands on http://www.myphone.gr/d/umi/c1.375/hands-on/

 

Με λίγα λόγια φίλε μου για σένα αξίζει το κάθε δολλάριο από τα 89 που το έχει το antelife..Βέβαια από μεταφορικά δεν ξέρω τί παιζει..Από Ρομς πώς πάμε, η 3.06 έίναι kitkat?

 

Κάτι τελευταίο: είναι όντως gorila glass?

Link to comment
Share on other sites

(εχω την 3.06 rooted rom), με μη ενσωματωμένη μπαταρία (βασικό), η οποία εμένα μου κρατάει 3-4 μέρες χωρίς να το σκαλιζω πολύ.

Υπαρχει 3.06 rom η εννοεις την 2.06;Εγω εχω την 2.08 rooted αλλα αν σου κραταει τοσο η μπαταρια μαλλον θα το γυρισω και εγω στην 2.06 rooted.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...