Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα παιδιά.

Έχει καταφέρει κανείς από εσάς να μετακινήσει μία εγκατεστημένη εφαρμογή από την εσωτερική μνήμη του κινητού στην εξωτερική microsd κάρτα; Και εάν ναι με ποιόν τρόπο; Ρωτάω διότι στο δικό μου που αν και είναι root (όπως το ζήτησα και μου το έστειλαν από minideal), παρόλα αυτά με κανένα τρόπο δεν μου δίνει την δυνατότητα το κινητό να μετακινήσω εγκατεστημένες εφαρμογές (όσο και εάν έχω προσπαθήσει).

Ευχαριστώ πολύ.

Edited by spyrusb
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν με βολευει το κινητο χωρις την θηκη, το βρισκω αρκετα λεπτο για μενα. Μεχρι στιγμης η θηκη σιλικονης απο το minideal ειναι ενταξει. Η διαφορα με την θηκη στο παχος ειναι οσο προεξεχει η καμερα απο το κινητο περιπου.

 

Ωραια, αρα παίρνει θηκες ανετα..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα

είμαι ένα κλικ πριν την αγορά της συσκευής αλλά μου έκανε εντύπωση πως στο βιντεο του hands on στο myphone η οθόνη φαίνεται να υστερεί σε απόκριση. Ποια είναι η δική σας γνώμη ως κάτοχοι;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά.

Έχει καταφέρει κανείς από εσάς να μετακινήσει μία εγκατεστημένη εφαρμογή από την εσωτερική μνήμη του κινητού στην εξωτερική microsd κάρτα; Και εάν ναι με ποιόν τρόπο; Ρωτάω διότι στο δικό μου που αν και είναι root (όπως το ζήτησα και μου το έστειλαν από minideal), παρόλα αυτά με κανένα τρόπο δεν μου δίνει την δυνατότητα το κινητό να μετακινήσω εγκατεστημένες εφαρμογές (όσο και εάν έχω προσπαθήσει).

Ευχαριστώ πολύ.

Θα σου κάνω μια ερώτηση για να καταλάβω αν ξέρεις τι θες να κάνεις. Μπορείς να μου πεις τι χώρος σου έχει μείνει στην εσωτερική μνήμη για να εγκαταστήσεις εφαρμογές. Γιατί για να θες να τις εγκαταστήσεις στην microSD σημαίνει ότι δεν έχεις χώρο ή μήπως είναι άλλος ο λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω και εγώ ένα πρόβλημα με ένα καινούργιο κινητό ου πείρα

http://www.aliexpress.com/item/Original-Android-4-4-Lenovo-A8-MTK6592-Phone-Octa-Core-2-0Ghz-3G-RAM-16G-ROM/2054098942.html

Δεν πιάνει καθόλου σήμα!! Έχω vodafone, αναγνωρίζει την κάρτα μου αλλά δεν πιάνει. Έχει κανένας καμία λύση?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου κάνω μια ερώτηση για να καταλάβω αν ξέρεις τι θες να κάνεις. Μπορείς να μου πεις τι χώρος σου έχει μείνει στην εσωτερική μνήμη για να εγκαταστήσεις εφαρμογές. Γιατί για να θες να τις εγκαταστήσεις στην microSD σημαίνει ότι δεν έχεις χώρο ή μήπως είναι άλλος ο λόγος.

 

Από το μήνυμα σου φίλε Kandilaκ, κατάλαβα ότι μάλλον δικό μου είναι το λάθος.

Εκτιμώ ότι προσπαθούσα να κάνω κάτι για το οποίο δεν υπάρχει λόγος να γίνει. Καθότι προερχόμενος από galaxy s2 είχα την εντύπωση ότι και το A806 αποθηκεύει αρχικά τις εφαρμογές στον χώρο αποθήκευσης συστήματος (2 Gb στο galaxy s2) και όχι στην συσκευή αποθήκευσης USB του κινητού (11,5 Gb στο s2). Ενώ μάλλον στο lenovo Α806 δεν είναι απαραίτητη η μετακίνηση καμίας εφαρμογής καθώς όλες οι εφαρμογές εγκαθήσταντε κατευθείαν στον διαθέσιμο χώρο της συσκευής και αυτός είναι 12 gb περίπου (άρα υπεραρκετός).

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Από το μήνυμα σου φίλε Kandilaκ, κατάλαβα ότι μάλλον δικό μου είναι το λάθος.

Εκτιμώ ότι προσπαθούσα να κάνω κάτι για το οποίο δεν υπάρχει λόγος να γίνει. Καθότι προερχόμενος από galaxy s2 είχα την εντύπωση ότι και το A806 αποθηκεύει αρχικά τις εφαρμογές στον χώρο αποθήκευσης συστήματος (2 Gb στο galaxy s2) και όχι στην συσκευή αποθήκευσης USB του κινητού (11,5 Gb στο s2). Ενώ μάλλον στο lenovo Α806 δεν είναι απαραίτητη η μετακίνηση καμίας εφαρμογής καθώς όλες οι εφαρμογές εγκαθήσταντε κατευθείαν στον διαθέσιμο χώρο της συσκευής και αυτός είναι 12 gb περίπου (άρα υπεραρκετός).

Σε ευχαριστώ πολύ.

Καλά μιλάμε ... δεν θα μπορούσα να το περιγράψω καλύτερα. Χαίρομε πάρα πολύ που έπιασες το νόημα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω και εγώ ένα πρόβλημα με ένα καινούργιο κινητό ου πείρα

http://www.aliexpress.com/item/Original-Android-4-4-Lenovo-A8-MTK6592-Phone-Octa-Core-2-0Ghz-3G-RAM-16G-ROM/2054098942.html

Δεν πιάνει καθόλου σήμα!! Έχω vodafone, αναγνωρίζει την κάρτα μου αλλά δεν πιάνει. Έχει κανένας καμία λύση?

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Στο λινκ που εστειλες γραφει δια φορετικα χαρακτηριστηα απο το κανονικο a806 π.χ. 3 giga ramαντι για 2,2,0 επεξεργαστη αντι για 1,7... και δεν γραφει τιποτα για 4g .. Μπορει να ειναι αλλο montelo .Μπες στις πληροφοριες που εινια στις ρυμησεισ να το ελεγξεις. Δεν ειδα στο λινκ να γραφει α806 παρα μονο Α8

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας, έχω και εγώ ένα πρόβλημα με ένα καινούργιο κινητό ου πείρα

http://www.aliexpress.com/item/Original-Android-4-4-Lenovo-A8-MTK6592-Phone-Octa-Core-2-0Ghz-3G-RAM-16G-ROM/2054098942.html

Δεν πιάνει καθόλου σήμα!! Έχω vodafone, αναγνωρίζει την κάρτα μου αλλά δεν πιάνει. Έχει κανένας καμία λύση?

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Και στις φωτογραφιες ειναι διαγορετικο απο το κανονικο α806 πιθανοτατα ειναι αλλο μοντελο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω και εγώ ένα πρόβλημα με ένα καινούργιο κινητό ου πείρα

http://www.aliexpress.com/item/Original-Android-4-4-Lenovo-A8-MTK6592-Phone-Octa-Core-2-0Ghz-3G-RAM-16G-ROM/2054098942.html

Δεν πιάνει καθόλου σήμα!! Έχω vodafone, αναγνωρίζει την κάρτα μου αλλά δεν πιάνει. Έχει κανένας καμία λύση?

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Μαιμου Lenovo πηρες αν δεν το χεις καταλαβει...

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω και εγώ ένα πρόβλημα με ένα καινούργιο κινητό ου πείρα

http://www.aliexpress.com/item/Original-Android-4-4-Lenovo-A8-MTK6592-Phone-Octa-Core-2-0Ghz-3G-RAM-16G-ROM/2054098942.html

Δεν πιάνει καθόλου σήμα!! Έχω vodafone, αναγνωρίζει την κάρτα μου αλλά δεν πιάνει. Έχει κανένας καμία λύση?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Σίγουρα δεν το έψαξες καθόλου αυτό το Lenovo!

Ούτε η ονομασία του (Α8+) δεν είναι ίδια μ'αυτό που έχουμε όλοι μας.

Εκτός από το "Lenovo" και τις διαστάσεις της οθόνης(5"), όλα τα άλλα είναι διαφορετικά.

Δυστυχώς φίλε,τόσα λεφτά για ένα τούβλο....κυριολεκτικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν είναι κάποιος από Πάτρα ας μου στείλει ένα μήνυμα, κάτι θέλω να ρωτήσω!Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Μπωρει καποιος να μου πει πως θα βγαλω το 030 απο τις επαφες μου?Πριν ειχα Vodafone και με το contact optimizer εβαλα σε ολες μπροστα το 030.Πλεον ειμαι σε cosmote και δεν μου αναγνωριζει τις επαφες οταν μου κανουν κληση.Στο contact optimizer δεν βρισκω πως μπορω να τις κανω οπως πριν.Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Μπωρει καποιος να μου πει πως θα βγαλω το 030 απο τις επαφες μου?Πριν ειχα Vodafone και με το contact optimizer εβαλα σε ολες μπροστα το 030.Πλεον ειμαι σε cosmote και δεν μου αναγνωριζει τις επαφες οταν μου κανουν κληση.Στο contact optimizer δεν βρισκω πως μπορω να τις κανω οπως πριν.Ευχαριστω εκ των προτερων.

Φαντάζομαι έχεις την 9432 rom σωστά;

Δοκίμασε αυτό --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5807935#post5807935

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το χει παραγγειλει κανεις απο e bay?

 

δεν νομιζω αλλα μην το κανεις, παιδια μη ψαχνετε να γλητωσετε 10 € και να ρισκαρετε να παρετε κατι αλλο (οπως το παιδι παραπανω) ή κατι αμφιβολου ποιοτητως :p

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα για φίλο το Lenovo αφού είδα ότι είστε όλοι ευχαριστημένοι, σήμερα λοιπόν το vickmall ανακοίνωσε ότι την έκδοση 1447, που έχετε όλοι περασμένη, την περνάει κατευθείαν στο τηλέφωνο. Είναι root κ multi απ ότι θυμάμαι! Την έχω, γιατί ζήτησα να μου την στείλουν να την περάσω εγώ στο κινητό, αφού είναι στο δρόμο το δικό μου!

 

Αν κάποιος την θέλει, να την στείλω. Αν έχω κάνει λάθος ή είναι η ίδια με αυτή που έχετε όλοι, με συγχωρείτε για το post!!

 

Η περιγραφή του είναι η εξής:

 

VIBEUI_V2.0_1447 Version(From 12.12th)

Rooted,installed Google Play,Multi-langua,without chinese apps,can save more power

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω και εγώ ένα πρόβλημα με ένα καινούργιο κινητό ου πείρα

http://www.aliexpress.com/item/Original-Android-4-4-Lenovo-A8-MTK6592-Phone-Octa-Core-2-0Ghz-3G-RAM-16G-ROM/2054098942.html

Δεν πιάνει καθόλου σήμα!! Έχω vodafone, αναγνωρίζει την κάρτα μου αλλά δεν πιάνει. Έχει κανένας καμία λύση?

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Μάλλον ατύχησες. Mαιμού lenovo είναι αυτό. Αν είχε τέτοια χαρακτηριστικά με αυτή τη τιμή θα είχε κάνει τρελλές πωλήσεις.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα για φίλο το Lenovo αφού είδα ότι είστε όλοι ευχαριστημένοι, σήμερα λοιπόν το vickmall ανακοίνωσε ότι την έκδοση 1447, που έχετε όλοι περασμένη, την περνάει κατευθείαν στο τηλέφωνο. Είναι root κ multi απ ότι θυμάμαι! Την έχω, γιατί ζήτησα να μου την στείλουν να την περάσω εγώ στο κινητό, αφού είναι στο δρόμο το δικό μου!

 

Αν κάποιος την θέλει, να την στείλω. Αν έχω κάνει λάθος ή είναι η ίδια με αυτή που έχετε όλοι, με συγχωρείτε για το post!!

 

Η περιγραφή του είναι η εξής:

 

VIBEUI_V2.0_1447 Version(From 12.12th)

Rooted,installed Google Play,Multi-langua,without chinese apps,can save more power

Στείλε τη να δούμε περί τίνος πρόκειται.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,εδω κ ενα μηνα χρησιμοποιω το συγκεκριμενο κινητο κ εχθες πηγα να αλλαξω ringtone σε μια απο τις επαφες μου,πατωντας στην επιλογες More Ringtones μου βγαζει συνεχεια το μυνημα ''android.process.media σταματησε να λειτουργει'' εκανα 2-3 reboot κ επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα το προβλημα δεν λυθηκε.

Υπαρχει καμια λυση?:worry:

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να κατεβάσω από εδώ http://www.diybeta.com/A806/ ποιο από τα 2 αρχεία να διαλέγω το μικρότερο ή το μεγαλύτερο;
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο με μια μετρια μικτη χρηση χωρις παιχνιδια βγαζει 3 μερες;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σημερα παρελαβα και γω το κιν απο to2c μαζι με τα εξτρα που παρηγγειλα..περασα την 1447 με τις οδγιες του kandilak εφτιαξα και την γραμματοσειρα και μεχρι στιγμης ολα φαινονται καλα...μια ερωτηση μονο καπου σε πιο πισω σελιδες ειδα γραμμενο το ποιες κινεζικες εφαρμογες μπορουμε να σβησουμε κ ποιες απλα να freezaroume αλλα δε μπορω να το βρω τωρα πια στο θεμα.Μηπως μπορει καποιος να μου πει ποιες εφαρμογες ειναι αυτες κ πως κανουμε freeze..

 

ΥΓ. το temperred glass που μου εστειλαν δεν ειχε υγρο πανακι καθαρισμου οπως ειδα σε πολλα βιντεο στο you tube και χρησιμοποιησα δικο μου... και δυστυχως μενουν αποτυπωματα πανω με το πρωτο αγγιγμα. ειχαν πανω απλο προστατευτικο το οποιο εβγαλα και ηταν πολυ καλυτερο.

Μήπως εννοείς αυτό;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5710649#post5710649

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Στείλε τη να δούμε περί τίνος πρόκειται.

 

Δώσε μου ένα email, ή κάτι τελοσπάντων για να στην στείλω :)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Δώσε μου ένα email, ή κάτι τελοσπάντων για να στην στείλω :)

Σε εμποδίζει κανένας να βάλεις εδώ το link?. Που κόλλησες?

 

 

 

Edit: Άσε....... το βρήκα μόνος μου.

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...