Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορω να ξερω ποια rom εχω? )

Πας Ρυθμισεις/ Σχετικα με το τηλεφωνο/ Πληροφοριες συσκευης/ και γραψε οτι γραφει στο "Αριθμος εκδοσης"

Σε άκουσα και το πήρα από το vickmall... τώρα περιμένω να έρθει (ελπίζω να μη βγάλω ασπρα μαλλια ως τότε!) :p

Με το καλο να ερθει και εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε.

Ελπιζω να εκανες παζαρια και να πηρες δευτερη δερματινη θηκη και ακουστικα. :p

Παντως την τελευταια φορα μου ηρθε σε λιγοτερο απο 10μερες.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Τώρα την κατεβάζω και εγώ. Για όσους είναι ανυπόμονοι και θέλουν να την δοκιμάσουν ακολουθείτε η διαδικασία του οδηγού όπως για κάθε επίσημη rom. Όταν θα έχω ετοιμάσει κάτι που να έχει τα γνωστά fixes έτοιμα θα το ποστάρω εδώ. Αλλά μην περιμένετε αυτό να γίνει αύριο ή μεθαύριο γιατί έχουμε και άλλες δουλειές.:rolleyes:

 

Σε ευχαριστούμε εκ των προτέρων για άλλη μία φορά όλοι εμείς που τα βρίσκουμε έτοιμα!

Link to comment
Share on other sites

Απο που κατεβαζουμε την 1536 σε zip; Δεν μπορω να τη βρω πουθενα

Όντως δεν υπάρχει στην επίσημη σελίδα της Vibeui. Και είναι λιγάκι περίεργο. Αν θες να την κατεβάσεις μπορέις να πατήσεις να κατέβει στο τηλέφωνο μέσω του system update αλλά όταν τελιώσει το κατέβασμα δεν θα πατήσεις να κάνει επανεκκίνηση για να εγκαταστήσει την ενημέρωση αλλά θα κλέισεις το system update, και μετά θα πας με έναν file browser στον φάκελο sdcard/lenovoota και θα αντιγράψεις το zip αρχείο που βρεις εκεί στην εξωτερική ή εσωτερική sdcard και μετά θα διαγράψεις το αρχείο από τον φάκελο lenovoota.

Link to comment
Share on other sites

ME TWRP κατα τα γνωστα κανω install το zip μετεφερα στη sdcard? Αυτο το zip ειναι 59,26ΜΒ . Γιατι;

 

όχι κάτι άλλο κατέβασε εσένα. τι όνομα έχει αυτό το zip και ποια rom έχεις εσύ τώρα.

Link to comment
Share on other sites

1508 official

εσένα πιαθανότατα κατέβασε update για να κάτσει πάνω στην 1508. Λογικά το όνομα θα είναι κάτι σε VIBEUI_V2.0_1508_7.85.1_ST_A806_TO_VIBEUI_V2.0_1536_7.184.1_ST_A806. Δεν είναι ολοκληρη η rom αλλά μόνο ότι έχει διαφοροποιηθεί σε σχέση με την 1508 που ήταν η τελευταία επίσημη stable rom για το A806.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο να ερθει και εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε.

Ελπιζω να εκανες παζαρια και να πηρες δευτερη δερματινη θηκη και ακουστικα. :p

Παντως την τελευταια φορα μου ηρθε σε λιγοτερο απο 10μερες.

 

Ευχαριστώ...!

Αααα... χμμμ.... :O Δεν πολυ-παζαρεψα! έπρεπε λες?

Εγραψα απλά το κλασικό σχόλιο τύπου "ότι δώρα μπορείτε να στείλετε ευπρόσδεκτα" :P

 

Όσο για τη βοήθειά σας θα τη χρειαστώ σίγουρα αν πρέπει να κάνω πράγματα πέραν του να το ανοίξω..να το φορτίσω.. και... Αυτά! :P

 

Σιγά σιγά όλα θα τα μάθεις, μην αγχώνεσαι :lol: Μην το παρατραβήξεις με το πείραγμα του κινητού και να κάνεις ακριβώς ότι γράφουν στις οδηγίες. Μεγιές!

Δε θα το πειράξω ούτε λίγο!!! Οι γνώσεις μου τελειώνουν στα πολύ βασικά πράγματα ... αν χρειάζεται οτιδήποτε να θα ζητήσω τα φώτα σας!

Edited by Vasiliki_Vas
Link to comment
Share on other sites

VIBEUI_V2.0_1447_7.39.1_DEV_A806! Θα πρεπει να του κανω καποια ενημερωση η αλλαγη? Επισης πως γινεται να σταματησω την εφαρμογη που μου βγαζει ειδοποιησεις για παιχνιδια στο play store?
Link to comment
Share on other sites

Όχι μην κάνεις καμία ενημέρωση.

Όταν λες την εφαρμογή που σου βγάζει ειδοποιήσεις από playstore εννοείς το playstore? Μπορείς να ξετικαρεις το show notifications μέσα από τις πληροφορίες εφαρμογής στο settings>apps>playstore, αλλά μετά δε θα σου βγάζει τπτ. Άμα θες συγκεκριμένες εφαρμογές μπορείς μέσα από το Titanium να κάνεις "αποκόλληση από το market", αλλά μετά από λίγο θα ξαναβγάζει, δεν υπάρχει τρόπος.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...!

Αααα... χμμμ.... :O Δεν πολυ-παζαρεψα! έπρεπε λες?

Εγραψα απλά το κλασικό σχόλιο τύπου "ότι δώρα μπορείτε να στείλετε ευπρόσδεκτα" :P

Εαν εισαι προσεκτικη (γιατι μια φιλη μου καταφερε να ραγισει την οθονη), τοτε δεν θα σου χρειαστει η ολοσωμη θηκη.

Απλα να ξερεις οτι θηκες και γενικα αξεσουαρ για το κινητο μας βρισκουμε μονο απο Κινα. Ακουστικα δεν θα εχει μεσα αλλα βρισκεις και απο Ελλαδα.

VIBEUI_V2.0_1447_7.39.1_DEV_A806! Θα πρεπει να του κανω καποια ενημερωση η αλλαγη?

Εισαι ενταξει. Απο που το πηρες?

Τι ακριβως μηνυματα σου πεταει? Μηπως εβαλες καποια εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

Όχι μην κάνεις καμία ενημέρωση.

Όταν λες την εφαρμογή που σου βγάζει ειδοποιήσεις από playstore εννοείς το playstore? Μπορείς να ξετικαρεις το show notifications μέσα από τις πληροφορίες εφαρμογής στο settings>apps>playstore, αλλά μετά δε θα σου βγάζει τπτ. Άμα θες συγκεκριμένες εφαρμογές μπορείς μέσα από το Titanium να κάνεις "αποκόλληση από το market", αλλά μετά από λίγο θα ξαναβγάζει, δεν υπάρχει τρόπος.

 

Ουσιαστικα ειναι διαφημισεις και μαλλον ειναι απο την εφαρμογη Caller ID.

 

 

Εισαι ενταξει. Απο που το πηρες?

Τι ακριβως μηνυματα σου πεταει? Μηπως εβαλες καποια εφαρμογη?

 

Χμμ... Εκανα βλακεια! Δεν το εψαξα και το πηρα απο το Foxosmall.com..... Κατι τελευταιο, με το widget του καιρου που δεν βρισκει την τοποθεσια μπορω να κανω κατι? Αααα.. Ευχαριστω και τους δυο σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικα ειναι διαφημισεις και μαλλον ειναι απο την εφαρμογη Caller ID.

Χμμ... Εκανα βλακεια! Δεν το εψαξα και το πηρα απο το Foxosmall.com..... Κατι τελευταιο, με το widget του καιρου που δεν βρισκει την τοποθεσια μπορω να κανω κατι? Αααα.. Ευχαριστω και τους δυο σας!!!!

Το caller ID να το βγάλεις με την εφαρμογή link2sd (πρέπει να είσαι root όμως) Δεν έκανες βλακεια από την στιγμή που σου έχει την 1447( τώρα είδα ότι είναι ελληνικό :p) , απλά κατέβασε το root checker για να δεις αν είσαι root. Ο καιρός είναι μπέρδεμα γιαυτό βάλε άλλη εφαρμογή, εγώ έχω το Go weather

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Το caller ID να το βγάλεις με την εφαρμογή link2sd (πρέπει να είσαι root όμως) Δεν έκανες βλακεια από την στιγμή που σου έχει την 1447( τώρα είδα ότι είναι ελληνικό :p) , απλά κατέβασε το root checker για να δεις αν είσαι root. Ο καιρός είναι μπέρδεμα γιαυτό βάλε άλλη εφαρμογή, εγώ έχω το Go weather

 

Το προγραμμα λεει οτι το root access ειναι εγκατεστημενο.. Ειναι κακο αυτο? Επισης την εφαρμογη link2sd δεν την εχω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! σας ομιλει ενας εντελως ασχετος απο κινητα root εκδοσεις κλπ. βασικα ψαχνω ενα τιμιο κινητο που να λειτουργει απροβληματιστα και να μην χρειαζεται να του κανω τιποτα περαν της φορτισης...:lol: Δεν με ενδιαφερει να πιασω το μαξιμουμ των δυνατοτητων του αρκει οπως ξανατονισα να λειτουργει απροβληματιστα! να το παρω ή οχι? επισης εφοσον απαντησετε καταφατικα, μηπως να το παρω απο ελλαδα στα 209€ (σκρουτζομαγαζο) για να αποφυγω τυχον προβληματα ή υπαρχει τροπος να το παρω απο vickmall που ειναι σαφως φθηνοτερο και να εχω τα ιδια καλα αποτελεσματα? σας ευχαριστω προκαταβολικα για τον χρονο σας και σας ζητω συγγνωμη αν σας κουραζω με την ασχετοσυνη μου ή αν εχει απαντηθει η ερωτηση μου κι αλλες φορες αλλα σε μια προσπαθεια να βγαλω ακρη διαβαζοντας το νημα πραγματικα πονοκεφαλιασα..!
Link to comment
Share on other sites

Εχει ειπωθει... Αν θες μονο να το βαζεις για φορτιση, μην το παρεις, εχει πολυ πραμα εκεί έξω... Από την άλλη, μπορείς να ασχοληθείς για μια μέρα και μετά να το βαζεις για φορτιση.

Αν το παρεις όμως, επουδενι 209€, αντί για 101€ που εχει!!

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Επισης την εφαρμογη link2sd δεν την εχω!

Είσαι root. Στο play store είναι η εφαρμογή. Εχεις ξανά κατεβάσει από εκεί ή πρέπει να πάμε τα μαθήματα από την αρχή; :p

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι....δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι άλλο. Φαίνεται ότι δεν απέφυγες την ζήμια από το θαλλασινό νερό. :(

 

Αν είναι κάτι που μπορεί να δει κάποιος ηλεκτρονικός στο τηλέφωνο όσον αφορά την πλακέτα και τα στοιχεία της και να το διορθώσει έχει καλώς αλλιώς......

 

Ύστερα από αλλεπάλληλες προσπάθειες το κινητό αναστήθηκε εν μέρει.......Ενώ όλα δούλευαν μια χαρά με την rom του kandilak (τον οποίο ευχαριστώ ιδιαίτερα) και ύστερα από χρήση περίπου για μία ώρα σταμάτησε να αποκρίνεται το touch.Όποιες ιδέες ευπρόσδεκτες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανουμε ενημερωσεις με αυτες τις ρομ

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθωντας να επαναφερω την εκδοση 1516 με twrp κατι δεν πηγε καλα στην εγκατασταση και το κινητο νεκρωσε. Ουτε reboot ουτε safe mode ουτε επαναφορα μπορω να κανω. Υπαρχει καποια λυση πριν το πεταξω?
Link to comment
Share on other sites

Εαν εισαι προσεκτικη (γιατι μια φιλη μου καταφερε να ραγισει την οθονη), τοτε δεν θα σου χρειαστει η ολοσωμη θηκη.

Απλα να ξερεις οτι θηκες και γενικα αξεσουαρ για το κινητο μας βρισκουμε μονο απο Κινα. Ακουστικα δεν θα εχει μεσα αλλα βρισκεις και απο Ελλαδα.

Ωχ αλήθεια? Πφφ.. δεν το γνώριζα και θεώρησα ότι θα βρω κι εδώ κάτι! :/

ΓΕνικά δε με λες και τον πιο προσεχτικό άνθρωπο με τα κινητά, τρώνε αρκετές τούμπες. Αλλά θα προσπαθήσω να το προσέχω αν είναι ετσι!

 

~Λες αν πάω να κάνω edit σχόλιο που άφησα από κάτω να γίνει τίποτα???

Edited by Vasiliki_Vas
Link to comment
Share on other sites

Θα εχει μια θηκη σιλικόνης μεσα (χοντροκομμενη)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...