Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετσι κατάλαβα και εγώ απλά για να μου δείχνει τους φακέλους του βίντεο πρέπει να έχω τον es explorer.Θα το κάνω και βλέπουμε

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

Αλλη μια ερώτηση, το cakimprarisma της μπαταρίας γίνεται όταν το κινητό είναι κάτω απο 15 % και απο την διαχείρηση ενέργειας αποτι διάβασα ,,έλα όμως εγώ που δεν το βρίσκω????

κατέβασε και εγκατέστησε το

https://www.dropbox.com/s/n8d1k0kfqe23mru/com.lenovo.powercenter.apk?dl=0

Μετά βρες το power center στο συρτάρι εφαρμογών και τρεξ' το.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω.. Στη stock εφαρμογή της Lenovo για τα μηνύματα, υπάρχει δυνατότητα να κάνει μετατροπή των μικρών ελληνικών χαρακτήρων σε κεφαλαία κατά την αποστολή του SMS ή έχει όριο 70 χαρακτήρες και όχι 160...?
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιες εφαρμογές μπορείς να το κάνεις αλλά για άλλες όχι (μην με ρωτήσεις ποιες μπορείς και ποιες όχι).

Το "κινέζικο" clean master μπορείς να το απεγκαταστήσεις με link2sd, titanium backup κλπ. εφόσον είσαι root.

 

Kandilak, ευχαριστώ πάρα πολύ ! Το link2sd είναι κορυφή ! Ξήλωσα άνετα και ξαναεγκατέστησα κανονικά ότι ήθελα και μου επέτρεψε να παγώσω "πραγματικά" το weather service που μάλλον είναι service του lenovo weather και ίσως είναι false alarm αλλά το βρίσκει σαν malware. Όποιος έχει rooted τηλέφωνο πρέπει να το έχει.

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε και εγκατέστησε το

https://www.dropbox.com/s/n8d1k0kfqe23mru/com.lenovo.powercenter.apk?dl=0

Μετά βρες το power center στο συρτάρι εφαρμογών και τρεξ' το.

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Kandilak, ευχαριστώ πάρα πολύ ! Το link2sd είναι κορυφή ! Ξήλωσα άνετα και ξαναεγκατέστησα κανονικά ότι ήθελα και μου επέτρεψε να παγώσω "πραγματικά" το weather service που μάλλον είναι service του lenovo weather και ίσως είναι false alarm αλλά το βρίσκει σαν malware. Όποιος έχει rooted τηλέφωνο πρέπει να το έχει.

Δηλ.αυτα που εκανε το link2sd δεν τα κανει πχ το security η καποιο αλλο apps του lenovo ????

Thanks

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά.

Έχω την 1447 του vickmall multilanguage. Τελικά αποφάσισα να κρατήσω μόνο το Security να βάλω και το δικό του Clean Up και με αυτά και τον Application manager απενεργοποίησα τα κινέζικα, τα του καιρού και όλες τις διπλές εφαρμογές (π.χ. πάγωσα το DU Battery και κάνω δουλειά με τον Power Manager), δήλωσα τις εφαρμογές που δεν θέλω να κλείνουν (στο Ignore List), τις εφαρμογές που δεν θέλω να ξεκινάνε και να τρέχουν μόνες τους (Autostart Apps) και τέλος.

Όλα λειτουργούν άψογα, ούτε περίεργα μηνύματα ούτε τίποτα.

Για τα Viber, Hotmail, Hangout, Skype κλπ. δεν ξέρω για εσάς ρε παιδιά, αλλά εγώ τα θέλω ανοιχτά μόνο όταν έχω wifi και με χρήση δεδομένων μόνο όταν είναι απαραίτητο.

Στην πράξη δηλ. δεν τα αφήνω να τρέχουν από πίσω και να χρεώνουν, τα ανοίγω και τα κλείνω κατά βούληση. :)

Στο Untutu μου έβγαλε 33400+

Edited by Pavlos_P
Υ.Γ.
Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Δηλ.αυτα που εκανε το link2sd δεν τα κανει πχ το security η καποιο αλλο apps του lenovo ????

Thanks

 

Όχι φίλε, το twitter, caller id , clean master και κάτι άλλα ούτε βγαίναν , ούτε πάγωναν όλα, ούτε με αναβάθμιση μπορούσες να τα κάνεις overwrite. Προσωπικά πάγωσα και το security, και το weather service και το παρακολουθώ. Το antutu είναι πάντα πάνω από 34000. Επίσης συνιστώ και το du battery. Με το RAM Booster δεν είδα καμία διαφορά. Το greenify όταν το έβαλα μου έριξε τα benchmark score στις 24000. Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση αλλά μετά το ξήλωμα επανήλθε το score.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην AOSP rom, αντιμετωπιζετε προβλημα με τα PUSH NOTIFICATIONS του Facebook και του Messenger?

 

Ta service τρεχουν και για τα δυο απο πισω αλλα δεν μου τα δειχνει πανω αριστερα.

 

Ολα τα υπολοιπα μια χαρα στην AOSP, viber, messenger, gmail, Xposed.

 

Mονο με τα push notifications του fb και το messenger εχω θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε Candilak ασε μας στο προβλημα μας βρε αγορι μου.. Δεν καταλαβαινω γιατι καποιοι υπερασπιζονται μια rom με ενα τοσο μεγαλο bug.

 

To θεμα ειναι να γινει γνωστο σε οσους θελουν να αγορασουν το κινητο πως ειναι απαραιτητο ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ROM για να μπορουν να χρεισιμοποιουν το κινητο τους σωστα. Και δεν πιστευω οτι θελει κανεις να μην τρεχουν απο πισω τα servises, να χανει κλησεις, e-mail κτλ.

 

Αλλιως τι να το κανει το smartphone δεν το χρειαζεται ουτε τους 200 πυρηνες..

 

Ουτε πιστευω πως κανενας θελει να ανοιγει τον task manager και να βλεπει 200.000 εφαρμογες εκει απλα και μονο για να τρεχουν απο πισω τα services...

 

 

 

Το θεμα ειναι να δουμε εδω ολοι μαζι, ή τουλαχιστον αυτοι που θελουν να τρεχουν messenger, viber, gmail κλπ, τι θα κανουμε με την AOSP.

 

To ελεγα απο την αρχη οτι ειναι αθλια η rom της lenovo αλλα ποτε δεν φανταστηκα οτι θα φτασει σ αυτο το σημειο.

 

Το θεμα αφορα το τηλεφωνο και ειναι πιο σημαντικο απο ερωτησεις του στυλ "να παραγγειλω το τηλεφωνο απο Minideal?" ή "το παραγγειλα χθες; Ποτε θα μου ερθει;"

 

Aν δεν θελετε ανοιχτε εσεις αλλο νημα με τιτλο "Ας μιλησουμε για την προβληματικη μας rom, δεν πειραζει που δεν τρεχουν viber και gmail, το τηλ εχει rom της lenovo και 10 πυρηνες".

 

Αν μπορειτε να συνεισφερετε στο προβλημα εχει καλως, αλλιως τουλαχιστον μην γινεστε εμποδιο στους υπολοιπους.

 

 

 

Αυτο λεμε οτι δεν γινεται να επιλεξεις να μην κλεινει τα services απο πισω..

 

Το πιό εύκολο είναι να βάζεις το δάκτυλο στον task manager να περηγείσαι σε όποια εφαρμογή θέλεις, να κλείνεις όποια δεν θέλεις, να αφήνεις ανοικτές αυτές που θέλεις να σου στέλνουν τις ειδοποιήσεις τους!

Τόσο απλά!

Εγώ πάντως αυτό κάνω και δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Τώρα εάν θέλετε κινητά που να κάνουν τα πάντα και να έχουν όλα τα καλούδια........χώστε το χέρι βαθειά στην τσέπη και θα λύσετε όλα τα προβλήματά σας!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα λες πολυ σωστα φιλε μου, ειμαι στην διαδικασια να βαλω AOSP τωρα. Πρεπει να καταλαβεις οτι ειναι αυτο που μου ειχε πει πριν 150 σελιδες ο Kandilak, οταν ελεγα οτι ειναι χαλια αυτη η rom δεν παιρνει καν Xposed, οτι κοιτα να δεις φιλε οι απλοι χρηστες δεν ενδιαφερονται για πολλα mods οποτε μια χαρα ειναι αυτη η rom.

 

Δεν ξερω για ποιο λογο, επειδη εγραψαν ενα οδηγο για το πως περνανε την official rom, ή γιατι δεν τους ενδιαφερει να εχουν Viber αλλα παιρνουν 20πυρηνο κινητο, ομως για καποιο λογο συνεχιζουν να υπερασπιζονται μια rom που δεν κανει τα αυτονοητα.

 

Λοιπον ειτε σας αρεσει ειτε οχι, ή να μας πει ενας διαχειριστης οπως λεει ο φιλος παραπανω οτι για αυτη τη συσκευη θα μιλαμε μονο για τις official rom ή για οποια rom γουσταρει ο Kandilak ή για οποια rom εχουμε γραψει installation οδηγο, ή τουλαχιστον αφηστε μας ησυχους να μιλησουμε για τα προβληματα που μας απασχολουν και εχουν να κανουν με αυτη τη συσκευη.

 

 

 

Δεν σας ζηταμε να βοηθησετε μοναχα να μας αφησετε να βρουμε μια λυση και να μιλησουμε χωρις να μας λετε τι πρεπει να μας ειναι χρησιμο και τι οχι. Δηλαδη ελεος ειναι πρωτακουστο να σας παρακαλαμε για κατι τετοιο.

 

Λοιπον δεν υπαρχει ελπιδα αδερφια, το κινητο με την official rom, ακομα και να απενεργoποιησεις τον security της lenovo, αν κανεις το λαθος και καθαρισεις τον task manager τα χασες ολα. Πανε τα service πανε κλησεις και μνμ, παει viber.

 

Αναφερω αλλο ενα προβλημα σημαντικο το οποιο εχει περασει στα ψιλα. Με την official rom οι πυρηνες του κινητου κλειδωνουν παντα ψιλα!!!

Θα σας πρότεινα να γράψετε την δικιά σας rom και να την ποστάρετε στο νήμα να ξεστραβωθούμε και εμείς οι τυφλοί ρε παιδιά!!!!!

*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Θα σας πρότεινα να γράψετε την δικιά σας rom και να την ποστάρετε στο νήμα να ξεστραβωθούμε και εμείς οι τυφλοί ρε παιδιά!!!!!

 

Σε λιγο αυτο θα κανω μπας και τα κανεις ολα με το κινητο των 150e. Στα ολα ειναι τα PUSH NOTIFICATION...... ........ Οτι να ναι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι λετε, εγω μετα απο restart ειχα ανοιχτό viber και ειδοποίηση απο ενα παιχνίδι που παιζω. Κανενα απο αυτα δεν τα εχω καν σε auto-start

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, οποιος θελει να μεταφερεται ευκολα στις εφαρμογες και δεν θελει να παταει για πολυ ωρα το κατω μεσαιο κουμπι της συσκευης, και εχει AOSP rom, ας βαλει στο xposed το Gesture Navigation.

 

Με κινηση των δυο δαχτυλων πανω στην οθονη ανοιγει τον task manager.

 

To προβλημα με τα push στο messenger λυθηκε εν γενει. Απλα δεν ξεκιναει στην αρχη το service, πρεπει να ανοιξεις εσυ την εφαρμογη.

Απο εκει και περα ομως τρεχει κανονικα, και να το κλεισεις απο τον task manager τρεχει απο πισω το service και σου ερχονται τα μνμτα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, οποιος θελει να μεταφερεται ευκολα στις εφαρμογες και δεν θελει να παταει για πολυ ωρα το κατω μεσαιο κουμπι της συσκευης, και εχει AOSP rom, ας βαλει στο xposed το Gesture Navigation.

 

Με κινηση των δυο δαχτυλων πανω στην οθονη ανοιγει τον task manager.

 

Αυτό γίνεται έτσι κιαλλιως χωρίς exposed. Μπορείς να το ορίσεις με σύρσιμο οπουδήποτε στην οθόνη προς τα πάνω

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την 9432 με το πρόβλημα εμφάνισης των επαφών σας στις κλήσεις και τα μηνύματα, παρακάτω σας δίνω μία λύση.

  • 1. Κατεβάστε στο τηλέφωνο σας το ideafriend_contacts.zip
  • 2. Εγκαταστήστε και μπουτάρετε στο TWRP recovery σύμφωνα με τον οδηγό αναβάθμισης (βήματα 1,2,6)
  • 3. Όπως είστε στο home του TWRP, πατήστε το κουμπί "Install" και βρείτε και επιλέξτε το αρχείο ideafriend_contacts.zip που κατεβάσατε στο βήμα 1 του παρόντος οδηγού (λογικά αν το έχετε κατεβάσει από τον browser του τηλεφώνου θα βρισκεται στον φάκελο "Download") . Στην οθόνη επιβεβαίωσης σύρετε το δάχτυλό απ' αριστερά προς τα δεξιά, πάνω στην μπάρα που γράφει "Swipe to confirm flash". Όταν ολοκληρωθεί το φλασάρισμα , πατήστε "Reboot System" και περιμένετε να ανοίξει το τηλέφωνο.
  • 4. Όταν ανοίξει το τηλέφωνο, ανοίξτε την εφαρμογή για τις κλήσεις, πατήστε το κουμπί menu , επιλέξτε "More features and settings", μετά επιλέξτε "More display features", πατήστε "Location" και απενεργοποιήστε το "Display number's location", πατήστε back για να πάτε στην προηγούμενη οθόνη, πατήστε στο "Number match bits" και επιλέξτε "By 7".

 

Τώρα ελέγξτε αν εμφανίζονται σωστά οι επαφές στις κλήσεις και τα μυνήματα σας. Αν όχι κάντε ένα Restart στο τηλέφωνο και ξαναελέγξτε .

 

Παρότι δεν υποχρεωτικό, καλό θα είναι να παίρνετε ένα backup του τηλεφώνου στο TWRP recovery σύμφωνα με το βήμα 7 του οδηγού αναβάθμισης, ώστε να είστε ασφαλείς σε περίπτωση αστοχίας.

 

 

Καλησπέρα, δοκίμασα την παρακάτω διαδικασία, κατα τη διάρκεια του install έγραψε failed και το γράφει συνέχεια. Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγο αυτο θα κανω μπας και τα κανεις ολα με το κινητο των 150e. Στα ολα ειναι τα PUSH NOTIFICATION...... ........ Οτι να ναι...

 

Εγώ ξέρω τι κινητό παρήγγειλα!

Εσύ όχι!

Εγώ έχω τις ειδοποιήσεις για αυτά που θέλω!

Εσύ όχι!

Έχει εξηγηθεί πολλές, πολλές, πολλές φορές το συγκεκριμένο θέμα!!!!

Δέν σου ζήτησα να μου βρείς κάτι έξτρα για το κινητό!!!

Πειραματίσου όσο θές και ψάξε ότι θές!!!

Άνοιξε άλλο θέμα - νήμα στο forum για το πρόβλημα που ΕΣΥ νομίζεις ότι υπάρχει!!!!

Γεμίζεις το νήμα με πράγματα που μπερδεύουν τους χρήστες οι οποίοι θέλουν να λύσουν απλά αλλά λειτουργικά προβλήματα!!!

Και το συγκεκριμένο κινητό απλά είναι τουφέκι!!!

Edited by MUSICMANIAC
*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, οποιος θελει να μεταφερεται ευκολα στις εφαρμογες και δεν θελει να παταει για πολυ ωρα το κατω μεσαιο κουμπι της συσκευης, και εχει AOSP rom, ας βαλει στο xposed το Gesture Navigation.

 

Με κινηση των δυο δαχτυλων πανω στην οθονη ανοιγει τον task manager.

 

To προβλημα με τα push στο messenger λυθηκε εν γενει. Απλα δεν ξεκιναει στην αρχη το service, πρεπει να ανοιξεις εσυ την εφαρμογη

Απο εκει και περα ομως τρεχει κανονικα, και να το κλεισεις απο τον task manager τρεχει απο πισω το service και σου ερχονται τα μνμτα.

Στην VibeUI v2 το τηλέφωνο μετά από restart εκκινεί στο backround όλα τα services που πρέπει να εκκινήσουν σύμφωνα με τις εγκατεστημένες εφαρμογές εκτός από αυτά που μπορεί να έχετε μπλοκάρει με κάποιο autostart blocker. Στην φάση αυτή δεν έχετε ανοίξει καμία εφαρμογή και αν πατήσετε συνεχόμενα το home για να εμφανιστεί η οθόνη πρόσφατων εφαρμογών θα δείτε ότι είναι κενή. Αν δοκιμάσετε να στείλετε μηνύματα από άλλη συσκευή στο τηλέφωνο σας θα δείτε ότι τα παραλαμβάνει κανονικά είτε αυτό είναι viber, messenger, hangouts κλπ. Αυτό σημαίνει ότι σ' αυτή την κατάσταση τα push notifications δουλεύουν κανονικά (διορθώστε με αν κάνω λάθος).

Πάμε να δούμε τώρα τι γίνεται στην οθόνη προσφάτων εφαρμογών στην VibeUI v2 rom έχοντας ανοίξει κάποιες εφαρμογές. Με σύρσιμο προς τα πάνω η εφαρμογή φεύγει από την οθόνη αυτή και γίνεται kill μαζί και το service της εκτός αν κάποια άλλη ανοικτή στο backround εφαρμογή χρησιμοποιεί το ίδιο service οπότε το service δεν κλείνει. Π.χ αν σείρετε προς τα πάνω το messenger η εφαρμογή θα γίνει kill αλλά όχι και το service γιατί το χρησιμοποιεί και το facebook ή κάποια άλλη εφαρμογή που την έχετε συνδέσει με το facebook και η οποία συνεχίζει να δουλεύει στο backround ασχέτως αν δεν φαίνεται στην οθόνη πρόσφατων εφαρμογών. Σ' αυτή την κατάσταση τα μηνύματα του messenger έρχονται κανονικά. Αν έχετε ανοίξει τις εφαρμογές facebook , messenger και φαίνονται στην οθόνη πρόσφατων εφαρμογών και σύρετε και τις δύο προς τα πάνω , τότε γίνονται kill και οι δύο και μαζί και το service γιατί πλέον δεν υπάρχει ανοικτή εφαρμογή (ούτε στο backround)για να το χρησιμοποιήσει. Τότε τα μηνύματα που θα σας στείλουν στο messenger θα τα λάβετε όταν ξανανοίξει το service μετά από κάποια δικιά σας ενέργεια.

Με τον ίδιο τρόπο συμπεριφέρεται και το viber , αλλά επειδή το service του το χρησιμοποιεί μόνο αυτό, όταν το σύρετε προ τα πάνω στην οθόνη πρόσφατων εφαρμογών γίνεται kill και το viber και το service του. Επίσης τα μηνύματα του viber θα τα λάβετε όταν ξανανοίξει το service (όχι απαραίτητα ανοίγοντας την εφαρμογή) μετά από κάποια δικιά σας ενέργεια.

 

Αν στην οθόνη πρόσφατων εφαρμογών σύρετε προς τα κάτω μια εφαρμογή τότε αυτή κλειδώνει και προστίθεται στην ignore list του speed up του security ώστε να μην γίνει kill με το πάτημα του boost που κάνει kill τις εφαρμογές που δουλεύουν στο backround και ελευθερώνει ram (λάθος πρακτική).

 

Πως όμως θα μπορείτε να έχετε κενή από πολλές εφαρμογές την οθόνη προσφάτων εφαρμογών και να δουλεύουν τα services ώστε να μην χάνετε μυνήματα από Viber, messenger κλπ.???

Ο ένας τρόπος, αλλά καθόλου βολικός, είναι να κάνετε restart την συσκευή σας.

Ο άλλος , και πολύ απλός, είναι να προσθέσετε σε μία αρχική οθόνη το widget "Power control" ή "Έλεγχος ισχύος" και όποτε καθαρίζετε τις πρόσφατες εφαρμογές , μετά να πηγαίνετε σ' αυτό το widget και να κλείνετε και να ξανοίγεται τον διακόπτη αυτόματου συγχρονισμού. Με αυτή την ενέργεια επαννεκινούν όλα τα services των εφαρμογών που έχετε ανοικτό τον αυτόματο συγχρονισμό δεδομένων στις Ρυθμίσες λογαριασμών.

 

 

Γιατί όμως στην AOSP rom δεν υπάρχει πρόβλημα με την αφαίρεση εφαρμογών από την οθόνη πρόσφατων εφαρμογών και τα services δουλεύουν κανονικά?

Η απάντηση είναι ότι με την αφαίρεση από αυτή την οθόνη δεν κλείνει ούτε το service αλλά ούτε και εφαρμογή σταματά να δουλεύει στο backround. Αυτό βέβαια ναι μεν είναι αποδεκτό και επιθυμητό για τις εφαρμογές τύπου messenger, viber κλπ. αλλά όταν θες να κάνεις kill ένα παιχνίδι που έπαιξες πρόσφατα και θες να ελευθερώσεις ram αυτό δεν γίνεται με ένα απλό σύρσιμο στην οθόνη πρόσφατων εφαρμογών. Πρέπει να πας στην διαχείριση εφαρμογών , να βρείς εκεί την εφαρμογή που θες να κλείσεις και να πατήσεις "Αναγκαστική διακοπή" ("Force stop")

 

 

Παρακαλώ να δοκιμάσετε στις συσκευές σας τα παραπάνω , ώστε να δούμε τελικά συμφωνούμε ή διαφωνούμε για το πως δουλεύουν (αν τελικά δουλεύουν) τα push notification στις VibeUI v2 roms.

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω τι κινητό παρήγγειλα!

Εσύ όχι!

Εγώ έχω τις ειδοποιήσεις για αυτά που θέλω!

Εσύ όχι!

Έχει εξηγηθεί πολλές, πολλές, πολλές φορές το συγκεκριμένο θέμα!!!!

Δέν σου ζήτησα να μου βρείς κάτι έξτρα για το κινητό!!!

Πειραματίσου όσο θές και ψάξε ότι θές!!!

Άνοιξε άλλο θέμα - νήμα στο forum για το πρόβλημα που ΕΣΥ νομίζεις ότι υπάρχει!!!!

Γεμίζεις το νήμα με πράγματα που μπερδεύουν τους χρήστες οι οποίοι θέλουν να λύσουν απλά αλλά λειτουργικά προβλήματα!!!

Και το συγκεκριμένο κινητό απλά είναι τουφέκι!!!

 

πες τα ρε φιλε μπας και παμε παρακατω...

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε και εγκατέστησε το

https://www.dropbox.com/s/n8d1k0kfqe23mru/com.lenovo.powercenter.apk?dl=0

Μετά βρες το power center στο συρτάρι εφαρμογών και τρεξ' το.

 

Φίλε kandilak εκανα την διαδικασία για τα font από το video αλλά με κάποιες διαφορές (αναγκαστικές).

Δεν έκανα update το themecenter γιατί δεν το έβρισκα όπως το δείχνει στο video(δεν ξέρω αν έπρεπε να κάνω acount).

Στην συνέχεια με το es Explorer εκανα ότι έπρεπε (πέταξα την regular μεσα στην sdcard).όταν πηγα μέσα από το themecenter να την βρώ δεν υπήρχε.Μου έλεγε λοιπόν το themecenter να πάω να πάρω την regular και να την βάλω μέσα στο φάκελο themecenter και στην συνέχεια μέσα στον φάκελο font.αφου το έκανα πήγα στο themecenter και βρηκα την regular kai την έκανα εφαρμογή. Η γραμματοσειρά στις ειδοποιήσεις φένεται ότι έφτιαξε οι ληφθείσες κλήσεις είναι στα κινέζικα ακόμα.τι πρέπει να κάνω??:confused:

Το power center to εκανα εγκατασταση όπως μου είπες και την εντολή για calimprarisma θα την εμφανίσει όταν πεσει η μπαταρία κάτω από 15% όπως είπαμε ?γιατι μέσα στην εφαρμογή δεν την βρείκα κάπου τώρα.

Επίσης έκανα freez με το security τις:du battery-twitter-dr.safety-browser max-caller id-game center-players tutorial.Σωστά έπραξα η να επαναφέρω κάποια?

σευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kandilak εκανα την διαδικασία για τα font από το video αλλά με κάποιες διαφορές (αναγκαστικές).

Δεν έκανα update το themecenter γιατί δεν το έβρισκα όπως το δείχνει στο video(δεν ξέρω αν έπρεπε να κάνω acount).

Στην συνέχεια με το es Explorer εκανα ότι έπρεπε (πέταξα την regular μεσα στην sdcard).όταν πηγα μέσα από το themecenter να την βρώ δεν υπήρχε.Μου έλεγε λοιπόν το themecenter να πάω να πάρω την regular και να την βάλω μέσα στο φάκελο themecenter και στην συνέχεια μέσα στον φάκελο font.αφου το έκανα πήγα στο themecenter και βρηκα την regular kai την έκανα εφαρμογή. Η γραμματοσειρά στις ειδοποιήσεις φένεται ότι έφτιαξε οι ληφθείσες κλήσεις είναι στα κινέζικα ακόμα.τι πρέπει να κάνω??:confused:

Το power center to εκανα εγκατασταση όπως μου είπες και την εντολή για calimprarisma θα την εμφανίσει όταν πεσει η μπαταρία κάτω από 15% όπως είπαμε ?γιατι μέσα στην εφαρμογή δεν την βρείκα κάπου τώρα.

Επίσης έκανα freez με το security τις:du battery-twitter-dr.safety-browser max-caller id-game center-players tutorial.Σωστά έπραξα η να επαναφέρω κάποια?

σευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο σου!!!

 

Το calibrate το βγάζει αφού έχεις συνδέσει το τηλέφωνο στον φορτιστή

 

Για τις επαφές θα κάνεις αυτό " ανοίξτε την εφαρμογή για τις κλήσεις, πατήστε το κουμπί menu , επιλέξτε "More features and settings", μετά επιλέξτε "More display features", πατήστε "Location" και απενεργοποιήστε το "Display number's location", πατήστε back για να πάτε στην προηγούμενη οθόνη, πατήστε στο "Number match bits" και επιλέξτε "By 7"

 

Για τις εφαρμογές που πάγωσες δεν θα χεις πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, δοκίμασα την παρακάτω διαδικασία, κατα τη διάρκεια του install έγραψε failed και το γράφει συνέχεια. Καμιά ιδέα?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5824359#post5824359

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα μπαταριας ανεφερω το συγκεκριμενω προβλημα η μπαταρια μου εκει που ειναι 25 % πεφτει αμεσως στα 15% γνωριζει τι πρεπει να κανω κανενας ευχαριστω παρα πολυ
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε, το twitter, caller id , clean master και κάτι άλλα ούτε βγαίναν , ούτε πάγωναν όλα, ούτε με αναβάθμιση μπορούσες να τα κάνεις overwrite. Προσωπικά πάγωσα και το security, και το weather service και το παρακολουθώ. Το antutu είναι πάντα πάνω από 34000. Επίσης συνιστώ και το du battery. Με το RAM Booster δεν είδα καμία διαφορά. Το greenify όταν το έβαλα μου έριξε τα benchmark score στις 24000. Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση αλλά μετά το ξήλωμα επανήλθε το score.

 

εγκατεστησα το link2sd αλλα μου ζηταει προσβαση superuser ???για να βγαλω η για παγωμα του fun weather ???να δεχτω η οχι (μη κανω καμια γκαφα :))??

ειμαι με την 9432 εγω

θανκς

υγ.το du battery το απεγκατεστησα διοτι νομιζω το δικο του ειναι καλυτερο ,εχω βαλει και το battery saver αλλα και αυτο δεν το λειτουργω για τους ιδιους λογους με πριν

benchmark score ειχα στης αρχες 33850 ,τωρα με ενα σωρο εφαρμογες και games ειμαι στης 32700

Link to comment
Share on other sites

να μας πει εντυπώσεις..

 

την είδα σήμερα ανεβασμένη στο Needrom με ημ/νια του post 17/1/2015

 

είχα δοκιμάσει lewa στο JIayu g4T, μου είχε φανεί οκ / η πιο ωραία Ρομ που είχα περάσει ήταν η MIUI έχει βγει για το κινητό μας (εε, το δικό σας, το δικό μου ακόμη έρχεται..:wacko:)

 

για όποιον έχει όρεξη δίνω και ένα λινκ για αναλυτικά σπεκσ του 6592

 

και δύο για τη gpu 2

Edited by ntopas

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

πες τα ρε φιλε μπας και παμε παρακατω...

 

Παρακατω που να πας? Αφου το "τουφεκι" σταματαει εκει που σταματανε και οι απλες αναζητησεις του απλου χρηστη (που ομως θελει να εχει 8πυρηνο κινητο για να τραβαει μαλλον φωτογραφιες)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ ξέρω τι κινητό παρήγγειλα!

Εσύ όχι!

Εγώ έχω τις ειδοποιήσεις για αυτά που θέλω!

Εσύ όχι!

Έχει εξηγηθεί πολλές, πολλές, πολλές φορές το συγκεκριμένο θέμα!!!!

Δέν σου ζήτησα να μου βρείς κάτι έξτρα για το κινητό!!!

Πειραματίσου όσο θές και ψάξε ότι θές!!!

Άνοιξε άλλο θέμα - νήμα στο forum για το πρόβλημα που ΕΣΥ νομίζεις ότι υπάρχει!!!!

Γεμίζεις το νήμα με πράγματα που μπερδεύουν τους χρήστες οι οποίοι θέλουν να λύσουν απλά αλλά λειτουργικά προβλήματα!!!

Και το συγκεκριμένο κινητό απλά είναι τουφέκι!!!

 

Εδω τι θες να συζηταμε ακριβως? Να μας πεις να ξερουμε τι θα λεμε. Αμα μπερδευεσαι στειλε pm στους διαχειριστες οτι αυτα που λεμε δεν απασχολουν το μεσο χρηστη που πηρε 8πυρηνο κινεζικο κινητο.

 

Να μας πεις τι να λεμε να ξερουμε, για τους χρονους παραδοσης, για το πως γινεται το φοβερο update.. Να ξερουμε τι θελουν να ακουν τα αυτακια σου, μη σε χαλαμε..

Link to comment
Share on other sites

Παρακατω που να πας? Αφου το "τουφεκι" σταματαει εκει που σταματανε και οι απλες αναζητησεις του απλου χρηστη (που ομως θελει να εχει 8πυρηνο κινητο για να τραβαει μαλλον φωτογραφιες)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εδω τι θες να συζηταμε ακριβως? Να μας πεις να ξερουμε τι θα λεμε. Αμα μπερδευεσαι στειλε pm στους διαχειριστες οτι αυτα που λεμε δεν απασχολουν το μεσο χρηστη που πηρε 8πυρηνο κινεζικο κινητο.

 

Να μας πεις τι να λεμε να ξερουμε, για τους χρονους παραδοσης, για το πως γινεται το φοβερο update.. Να ξερουμε τι θελουν να ακουν τα αυτακια σου, μη σε χαλαμε..

Απαντάς στα μηνύματα που ανταποκρίνονται στο τρολάρισμα σου. Στο δικό μου ποστ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5907164#post5907164 έχεις να προσθέσεις - αφαίρεσεις - συμφωνήσεις - διαφωνήσεις σε κάτι?

Αν εσύ με το τηλέφωνο αυτό μπορεις να κάνεις μόνο απλές αναζητήσεις τότε λυπάμαι αλλά την πάτησες γιατί έπεσες σε προβληματική συσκευή. Να γυρέψεις τα λεφτά σου πίσω και αν δεν τα βρεις με τους Κινέζους ξερω πολλούς που θα ήθελαν να το αποκτήσουν με το ανάλογο, για μια άχρηστη συσκευή , αντίτιμο.

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Θα εχει ομως πλακα να απευθυνθειτε στους διαχειριστες λεγοντας πως εχουν ερθει καποιοι που παραπονιουνται (!!!!) οτι στο 8πυρηνο κινητο μας που παει "τουφεκι", δεν τρεχουν αυτα μωρε τα services και δεν ερχονται ειδοποιησεις αν δεν εχουμε ανοιχτες τις εφαρμογες.

Αλλα ποιον πειραζει...

Αφου μετα θα παμε να ψαξουμε να βαλουμε προγραμμα για την καταναλωση της μπαταριας.. Θα εχουμε και ανοιχτες απο πισω καμια 20αρια εφαρμογες.

Ολα καλα..

Ασε που "γεμίζει το νήμα με πράγματα που μπερδεύουν τους χρήστες οι οποίοι θέλουν να λύσουν τα απλά προβλήματα!!!"

 

Kandilak σ αυτο που με ρωτας, θα στο πω αλλη μια, οχι γιατι νομιζω οτι δεν καταλαβαινεις πολυ καλα τι σου λενε, μια χαρα καταλαβαινεις και μαλιστα απο την αρχη, αλλα ετσι απλα γιατι τωρα εχω χρονο και στον αφιερωνω.

 

Το viber στην ΑOSP ας πουμε:

 

1) Aρχιζει μονο του στο boot (το service μονο, οχι η εφαρμογη)

2) Αν ανοιξεις την εφαρμογη και μετα την κλεισεις απο τον task manager, ΤΟ SERVICE ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ

 

3) Μονο αν πας να κανεις ο ιδιος kill στο service κλεινει..

 

Και ετσι απροβληματιστα παιρνεις ολες τις ειδοποιησεις ακομα και αν κλεισεις καποια στιγμη την εφαρμογη στον task manager.. (αναφερομαι στο viber που τρεχει οπως ειπες αυτονομο, δεν υπαρχει περιπτωση δηλαδη να του τρεξει το service καποια αλλη εφαρμογη)

 

Τα παραπανω σε καμια περιπτωση δεν συμβαινουν στην official rom.

 

Τωρα αν θελετε να μας πεισετε οτι στο smartphone τα push δεν ειναι ενα σοβαρο προβλημα, αυτο ειναι ενα δικο σας θεμα αντιληψης.

 

Κατα πασα πιθανοτητα ομως δεν χρειαζεστε ενα 8πυρηνο κινητο με 2gb μνημης, εκτος και αν ειστε φανατικοι gamers. Σ ολες τις αλλες περιπτωσεις σας καλυπτουν πολυ λιγοτερα και με το παραπανω.

Edited by nikos-s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...