Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Official ολα τα κινητα πηγαινουν στην ΑΡΒΑΤΟ. ψαξε τηλ στο ιντερνετ και καλεσε τους.

 

Παίρνω συνέχεια και από διαφορετικά τηλέφωνα,δεν με συνδέουν με τίποτα,και στο τέλος βγαίνει μνμ ότι θα με καλέσουν αυτοί στο νούμερό μου!

Link to comment
Share on other sites

Στο pc μπορείς να βάλεις την microSD και να ανοιξεις το zip της rom με το winrar και να δεις τα περιεχόμενα του?

 

https://imageshack.us/i/poZ3GKGNj αυτα τα αρχεια μ βγαζει απο την official rom 1508

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι στην microSD που έχεις στο τηλέφωνο? Δοκίμασες να την φλασαρεις αυτή? Αν δεν δοκίμασες μην προσπαθησεις ακόμα γιατί θα χάσεις το TWRP. Την 1536 μπορείς να δεις τα περιεχόμενα της έτσι όπως αυτή. Μιλάω πάντα για το zip της rom που έχεις στην microSD και προσπαθείς να φλασαρεις.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι στην microSD που έχεις στο τηλέφωνο? Δοκίμασες να την φλασαρεις αυτή? Αν δεν δοκίμασες μην προσπαθησεις ακόμα γιατί θα χάσεις το TWRP. Την 1536 μπορείς να δεις τα περιεχόμενα της έτσι όπως αυτή. Μιλάω πάντα για το zip της rom που έχεις στην microSD και προσπαθείς να φλασαρεις.

Δοκιμασα να την φλασαρω αυτην την 1508 τπτ με βγαζει το failed στην παραπανω εικονα που ανεβασα

Edited by huseyin_selves_
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα τελευταίο πριν πας αναγκαστικά για φλασαρισμα με spflash tool. Πήγαινε στο TWRP και πατά Settings και μετά restore defaults (η κάπως έτσι, δεν θυμάμαι ακριβώς πως το λέει. Μετά ξαναπροσπάθησε να κάνεις install την rom. Επίσης στην φώτο εκτός από τα αρχεία του zip της 1536 φαίνεται και το ίδιο το zip της 1536. Γιατί αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου kandilak μολις την φλασαρα την ρομ σε ευχαριστω πολυ στα settings ειχαν τικ πολλα αφησα μονο ενα την αυτο που λεει sd card δεν θυμαμαι καλα κ εγινε
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

μια βοηθεια απο καποιον, απο που να κατεβασω τους drivers για να συνδεσω το τηλ με τον υπολογιστη μου; εχω xp και δεν το αναγνωριζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

μια βοηθεια απο καποιον, απο που να κατεβασω τους drivers για να συνδεσω το τηλ με τον υπολογιστη μου; εχω xp και δεν το αναγνωριζει.

Έχεις επιλέξει MTP στο menu που εμφανίζεται στο τηλέφωνο όταν το συνδέεις στο PC?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις επιλέξει MTP στο menu που εμφανίζεται στο τηλέφωνο όταν το συνδέεις στο PC?

 

Γεια σου, Χαιρετισμούς, το όνομά μου είναι Charly, είναι χαρά μου να βρίσκομαι εδώ μαζί σας, είναι το πρώτο μου κείμενο είναι ένας τρόπος για να συστηθώ.

Συγγνώμη για τη γλώσσα μου, είμαι χρησιμοποιώντας το Google μεταφραστή.

Θέλω να ευχαριστήσω για το μεγάλο έργο της rom 1536, Είμαι αυτό που χρησιμοποιούν και πρόκειται πολύ καλά, ευχαριστώ.

Το χρησιμοποιώ στα ισπανικά που ζουν στη Λατινική Αμερική και στις ρυθμίσεις μενού δεν έχει μεταφραστεί πλήρως στα ισπανικά, ακολουθεί πολλά μέρη στην αγγλική γλώσσα, έχει μια λύση.;

Γνωρίζω επίσης ότι υπάρχει μια 9432 έκδοση, θα ήθελα να ξέρω πού μπορώ να κατεβάσω εάν είναι διαθέσιμο στα ισπανικά λογικά.

Χαιρετισμούς, Ευχαριστώ για μια τέτοια εξαιρετική τοποθεσία. : D:up:

Link to comment
Share on other sites

@tasefr

Το 1ο link στην υπογραφή μου το βλέπεις? Αν το βλέπεις προχώρα και φλασαρε την 1536.

Λοιπόν για ενημέρωση. Έβαλα την 1536 όπως μου είπες και τέλος το πρόβλημα. Άψογη η ρομ.

Να είσαι καλά, σε υπέρ ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω συνέχεια και από διαφορετικά τηλέφωνα,δεν με συνδέουν με τίποτα,και στο τέλος βγαίνει μνμ ότι θα με καλέσουν αυτοί στο νούμερό μου!

 

Δυστυχως ετσι δουλευουν αυτοι... Δυσκολο να τους βρεις... Για αυτο αν εισαι ΘΕσσαλονικη πηγαινε κατευθειαν εκει....

Μονο ετσι θα δεις φως.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Μεττά από σχεδόν δύο χρόνια και έχοντας κάνει όλες τις αναβαθμίσεις μεχρι την τελευταία ROM του kandilak, μπήκα στη διαδικασία να ξανακάνω φορματ γιατί είχε γίνει πολύ αργό τελευταία.

Η πολύ σιγουριά όμως με έφαγε. Μπήκα στο TWRP και έσβησα τα ΠΑΝΤΑ. Με αποτέλεσμα τώρα να μην αναγνωρίζει με τίποτα την SD card και δεν μπορώ να περάσω ρομ από εκεί (δοκίμασα και δεύτερη sd αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο).

Προσπάθησα με τη διαδικασία του sp flash tool και ενώ φαίνεται να αναγνωρίζει το τηλέφωνο όταν του πατάω download δεν κάνει τίποτα (μάλιστα δείχνει σαν να χανει και ξαναβρίσκει την επαφή με το τηλέφωνο καθε 3-4 δευτερόλεπτα!

Το brickαρα για τα καλά από ότι φαίνεται! Υπάρχει καμιά ιδέα για να το επαναφέρω??

Link to comment
Share on other sites

Βρες και εγκατέστησε στο pc το mini tool partition wizard. Βάλε την microsd στον υπολογιστή, άνοιξε το mini tool , βρες τον δίσκο που αντιστοιχεί στην κάρτα και κάνε διαγραφή partition και μετά δημιουργία νέου partition σε fat32. Μετά βάλε την rom στην κάρτα και την κάρτα στο τηλέφωνο. Μπες TWRP και πατά Settings και μετά restore defaults. Μετά πήγαινε στην home του TWRP και πατά Reboot και μετά Reboot recovery. Περίμενε να ξανανοίξει το TWRP και μετά προσπάθησε να βρείς την rom στην microSD και να την κάνεις install. Αν όντως δεν κατάφερες να συνδέσεις το τηλέφωνο για να κάνεις την διαδικασία από sp flash tool και να κάνεις καμιά χοντραδα, δεν νομίζω ότι μπορείς να μπρικαρεις το τηλέφωνο απο το TWRP.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση , εδω και 10 μερες μου χτυπαει συνεχεια το lenovo security το dropbox σαν ιο

Το ανοιγω εχει δυο επιλογες uninstall kai ignore παταω ignore φευγει το μηνυμα ( ενα κοκκινο σηματακι) επειτα απο καποιες ωρες ξαναεμφανιζεται , ξερετε κατι γι αυτο ή καπως να το βγαλω σαν εξαιρεση, γιατι το χρησιμοποιω συχνα και δεν θελω να απεγκαταστησω

Link to comment
Share on other sites

Και το antivirus στο κέντρο ασφαλείας της MIUI χτυπάει στο dropbox. Δεν ξέρω τι έχουν κάνει από το dropbox και γίνεται αυτό. Ίσως αν βρεις παλιότερη έκδοση της εφαρμογής να μην δημιουργεί πρόβλημα. Διαφορετικά μπορείς να πας στις ρυθμίσεις του security να πας στο antivirus , πατάς το γρανάζι πάνω δεξιά και απενεργοποιεις το Virus monitor.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς καμία τύχη! Δοκίμασα με 2 sd και δεν τις βλέπει καν, οπότε ούτε restore to defaults μπορεί να κάνει αλλά ούτε και να τις δει από κάποιο άλλο μενού
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στην ερώτηση που έκανα πριν κάποια post , στην εφαρμογή Music, ενώ παίζει κανονικά το τραγούδι, όταν κάνεις search για πληροφορίες και εξώφυλλα στο ίντερνετ μου βγάζει το μήνυμα ότι δεν υπάρχει σύνδεση με το WI FI παρότι αυτό έχει ήδη συνδεθεί.Το ίδιο και με τα Data.Καμμιά ιδέα? Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος? Rom η του kandilak. Είναι μήπως πρόβλημα της 1536 ή του δικού μου τηλεφώνου γιατί το ίδιο γίνεται και με τις rom του Ισπανικού φόρουμ που δοκίμασα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα, τώρα τελευταία έχω θέμα με το Wi-Fi ενεργοποιείται μόνο του το κλείνω και μετά από λίγη ώρα ανοίγει πάλι μόνο του γνωρίζει κανείς Γιατί συμβαίνει αυτό Ευχαριστώ.το τηλεφωνώ είναι μαμά όπως το παρέλαβα.

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για ενημέρωση. Έβαλα την 1536 όπως μου είπες και τέλος το πρόβλημα. Άψογη η ρομ.

Να είσαι καλά, σε υπέρ ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ειχε παθει και ο αδερφος μου πριν το πασχα το ιδιο με το 360 security app απο play store (malware) και οπως και σε εσενα δεν διορθωθηκε με Factory reset . Του περασα την 1536 και εγω και του αρεσε και περισσοτερο τελικα απο την αρχικη του vickmall..

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...