Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ οπότε εκεί γίνεται να μην τερματίζει το viber ή να βάλω κάποιο άλλο task killer

Πάτα συνεχόμενα το home για να ανοίξει η οθόνη προσφάτων εφαρμογών. Μετά σε κάθε εφαρμογή που θες να σου έρχονται ειδοποιήσεις , τράβα μια φορά την εικόνα της εφαρμογής προς τα κάτω ώστε να εμφανίσει δίπλα στο όνομα ένα λουκετακι. Αν η εφαρμογή δεν φαίνεται στις πρόσφατες εφαρμογές, άνοιξε την μια φορά και μετά ξαναπηγαινε στην οθόνη προσφάτων να την δεις.

Αν έχεις στο τηλέφωνο σου εφαρμογές όπως, Clean Master, DU battery saver, κλπ και δεν ξέρεις να ρυθμίσεις ποιες εφαρμογές να προστατεύονται από killing καλύτερα να τις απεγκαταστησεις.

Link to comment
Share on other sites

@Kandilac

 

Εγκατέστησα πρόσφατα της 1536_Multi_light με τον 1ο τρόπο (dirty flash) και μου εμφανίζει 2 φορές το share it...

 

Κατά τ΄αλλά δουλεύει άψογα και έχω δει και μεγαλύτερη διάρκεια στην μπαταρία...

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Πάτα συνεχόμενα το home για να ανοίξει η οθόνη προσφάτων εφαρμογών. Μετά σε κάθε εφαρμογή που θες να σου έρχονται ειδοποιήσεις , τράβα μια φορά την εικόνα της εφαρμογής προς τα κάτω ώστε να εμφανίσει δίπλα στο όνομα ένα λουκετακι. Αν η εφαρμογή δεν φαίνεται στις πρόσφατες εφαρμογές, άνοιξε την μια φορά και μετά ξαναπηγαινε στην οθόνη προσφάτων να την δεις.

Αν έχεις στο τηλέφωνο σου εφαρμογές όπως, Clean Master, DU battery saver, κλπ και δεν ξέρεις να ρυθμίσεις ποιες εφαρμογές να προστατεύονται από killing καλύτερα να τις απεγκαταστησεις.

κατι τελευταιο εφοσον μεσω της οθόνης πρόσφατων εφαρμογών δεν γινονται κιλλ οι εφαρμογες εχεισ να προτεινεις καποια εφαρμογη για αυτο που να εχει και επιλογη ποιες να μην κανει κιλλ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα του κρασαρίσματος των Υπηρεσιών google δεν οφείλεται ακριβώς στην επιλογή Εξοικονόμησης ενέργειας της Διαχείρισης ενέργειας αλλά στην ενεργοποίηση του "Χωρίς αυτόματη ενεργοποίηση της οθόνης" που βρίσκεται στην Διαχείριση ενέργειας-->Power saving engine. Μπορείτε δηλαδή να έχετε το τηλέφωνο σε Εξοικονόμηση ενέργειας αρκεί να έχετε απενεργοποιημένο το διακόπτη της παραπάνω ρύθμισης.

Πόσο μεγιστοτεραστιος είσαι ρε φίλε....

Πέρα απο αυτό, υπάρχει καμια προτεινομενη εφαρμογή για να καθαριζουμε το τηλ απο αχρηστα αρχεια. αρχεια εφαρμογων που δεν υπαρχουν πλεον πχ. εννοω εκτος απο του security την επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Πόσο μεγιστοτεραστιος είσαι ρε φίλε....

Πέρα απο αυτό, υπάρχει καμια προτεινομενη εφαρμογή για να καθαριζουμε το τηλ απο αχρηστα αρχεια. αρχεια εφαρμογων που δεν υπαρχουν πλεον πχ. εννοω εκτος απο του security την επιλογη

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το sd maid.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το sd maidpro .

 

Fixed.... :)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

κατι τελευταιο εφοσον μεσω της οθόνης πρόσφατων εφαρμογών δεν γινονται κιλλ οι εφαρμογες εχεισ να προτεινεις καποια εφαρμογη για αυτο που να εχει και επιλογη ποιες να μην κανει κιλλ?

Το Security, μέσω του widget του, σου δίνει την δυνατότητα να κάνεις kill τις εφαρμογές , είτε μία - μία ( πατώντας πάνω σε κάθε εφαρμογή στο widget), ειτε όλες μαζί πατώντας το "Clean all". Από τα settings του security μπορείς να επιλέξεις και ποιες εφαρμογές να προστατεύονται από το clean all.

 

edit: Διορθώνω....το clean all δεν κάνει kill τις διεργασίες που τρέχουν στο background. Μόνο πατώντας μία μία το widget.

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

edit: Διορθώνω....το clean all δεν κάνει kill τις διεργασίες που τρέχουν στο background. Μόνο πατώντας μία μία το widget.

οποτε το με το clean all το viber θα στελνει κανονικα notifications ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι , το clean all δεν κάνει τίποτα. Για να μην ψάχνεσαι. Θα κάνεις αυτό με το λουκετακι που σου είπα μια φορά και απλά θα χρησιμοποιείς την σκούπα στο κάτω μέρος της οθόνης πρόσφατων εφαρμογών.
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καποιο link γ την official rom γιατι αυτο δε λειτουργει?

 

Για να μην χάσεις χρόνο με παροχημένα θέματα, μπορείς να πεις τι θέλεις να κάνεις? Η rom αυτή είναι παλιά. Το link και οι οδηγίες για να βάλεις την νεότερη ,custom βασισμένη σε official, rom είναι στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6309206#post6309206

Link to comment
Share on other sites

Όχι , το clean all δεν κάνει τίποτα. Για να μην ψάχνεσαι. Θα κάνεις αυτό με το λουκετακι που σου είπα μια φορά και απλά θα χρησιμοποιείς την σκούπα στο κάτω μέρος της οθόνης πρόσφατων εφαρμογών.

Ευχαριστώ πολύ kandilak

Link to comment
Share on other sites

@Kandilac

 

Εγκατέστησα πρόσφατα της 1536_Multi_light με τον 1ο τρόπο (dirty flash) και μου εμφανίζει 2 φορές το share it...

 

Κατά τ΄αλλά δουλεύει άψογα και έχω δει και μεγαλύτερη διάρκεια στην μπαταρία...

Το ένα shareit είναι το αγγλοκινεζικο που έχει μείνει από τα data της προηγούμενης rom λόγω dirty flash. Δες ποιο είναι το αγγλοκινεζικο και απεγκατεστησε το.

Link to comment
Share on other sites

Απλα πηρα μολις το κινητο κ ηθελα να βαλω μια ρομ γτ αυτη π εχει μ χει σπασει τα νευρα με τα ελληνικοαγγλοκινεζικα στα μενου κτλ..να κανω αυτο στο λινκ?
Link to comment
Share on other sites

Το ένα shareit είναι το αγγλοκινεζικο που έχει μείνει από τα data της προηγούμενης rom λόγω dirty flash. Δες ποιο είναι το αγγλοκινεζικο και απεγκατεστησε το.

 

Όλα οκ!

 

Σ' ευχαριστώ!!

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια πριν απο 2 ημερες παραγγειλα το το παρον κινητο απο το σαιτ http://www.minideal.net ομος εχουνε περασει 2 μερες και το στατους της παραγγελειας ειναι (Processing) προσπαθω να επικινωνησω μαζι τους αλλα το σαππορτ τους ειναι αθλιο ποτε κανενας δν ειναι μεσα.. ξερει κανενας τι πεζει με αφτο το σιτε??
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά μου ήρθε το κινητό εδω και 2 μέρες.

το κινητό ήρθε ρουταρισμενο αλλά έχει κάτι εφαρμογές οι οποίες είναι ενοχλητικές και θα ήθελα να περάσω την ρομ του Κάντιλακ... υπάρχει κάποιο λινκ να την κατεβάσω;

επίσης προσπάθησα να περάσω μια εφαρμογή η οποία χρειαζόταν android 4.1 και ενώ το κινητό εχει 4.4(αν δεν κάνω λάθος) μου έλεγε πως η συσκευή δεν είναι συμβατή(η κάτι παρόμοιο δεν θυμάμαι ακριβώς)... γνωρίζει κάνεις τι μπορεί να είναι αυτό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά μου ήρθε το κινητό εδω και 2 μέρες.

το κινητό ήρθε ρουταρισμενο αλλά έχει κάτι εφαρμογές οι οποίες είναι ενοχλητικές και θα ήθελα να περάσω την ρομ του Κάντιλακ... υπάρχει κάποιο λινκ να την κατεβάσω;

 

Το Link βρίσκεται στην υπογραφή του Kandilak φίλε μου.

Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας τι πεζει με αφτο το σιτε??

Οn line και γω ποτε δεν τους εχω δει μεσα (μονο στο vickmall). Κοιτα μηπως απαντησουν σε κανενα mail που θα τους στειλεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνει τίποτα ο φίλος Kantilak να πάρουμε και android 5 ?

Επιασα στα χέρια μου ένα Lenovo 7000 χτες, και μου άρεσε.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια επείγει...Πήρα σε φίλο ένα Α806 και τώρα βρεθήκαμε και θέλει να του περάσω κάποια ρομ με λιγότερα κινέζικα...

VIBEUI_V2.0_1447_DEV_A806...Από vickmall...Κατέβασα το checkroot και δείχνει ότι δεν είναι root...Ποιον οδηγό να ακολουθήσω?

Τι προτείνετε για κάτι ελαφρύ και για νορμάλ χρήση?Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!Είμαι υπόχρεος!!

Βασικά το security και το caller id του ζητάνε update και δεν μπορεί να τα ξηλώσει.Υπάρχει τρόπος??

Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

πέρασα του kadilak την ρομ και παρατήρησα τα έξης. Η μπαταρία τελειώνει αμέσως με το ζόρι μου κρατάει μέρα ακόμα και με calibration που εκανα.

Και η φωτεινότητα έχω ορίσει ποσο φωτεινή θέλω να είναι η οθόνη αλλά αλλάζει απο μονη της και ενω βάζω να σβήνει μετα απο ενα λεπτο παει απο μονο του παλι στα 30 δευτερόλεπτα

Και τέλος έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα όταν βάζω την εξοικονόμηση ενεργειας μου γράφει οτι σταμάτησαν οι υπηρεσίες του google play

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...